warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/modules/blog_addons/blog_addons.module on line 428.

Co łączy prof. Wolszczana i doktora G


To bardzo szybka notka, napisana pod wpływem ostatniego tekstu MK, dość zresztą wyważonego. Aczkolwiek pewne rozłożenie akcentów mnie osobiście do gustu nie przypadło.
Więc niefachowo, od razu sam odpowiem na zadane pytanie ? panów tych moim zdaniem łączą dwie rzeczy. Po pierwsze wspólna jest im fachowość :-). Gradacja wydaje mi się tu nie istotna, pewnie, że osiągnięcia prof. Wolszczana są większe i bardziej autorskie. Po drugie oboje są dziś oskarżani o czyny, nazwijmy to, niemoralne i znowu pomijam gradację, tu przoduje doktor G, któremu zarzuty stawia prokuratura. Ot ?niemoralni fachowcy?. No może ?amoralni? jak na wybitnych ludzi, niektórych zdaniem, przystało.
Co w tym ciekawego, poza możliwą dyskusją w obronie prof. Wolszczana? Nic.
I nie o to biega. Co znacznie ciekawsze, a czego nie zasygnalizowałem w ogóle w tytule :-)), to reakcja społeczeństwa na właśnie ?niemoralnych fachowców?. Sądzę, że w naszym społeczeństwie bardzo żywy jest pogląd, że fachowość daje glejt na niemoralność. Broniłbym nawet tezy, że stosunek do niemoralnych fachowców to jedna z głównych linii podziału naszego współczesnego społeczeństwa.


Pozdrawiam
Brax

Braxiatel - pozostałe wpisy