warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/modules/blog_addons/blog_addons.module on line 428.

Krach gieldy w Rosji a ceny ropy


Chcę na wstępie podkreślić, że ekonomistą nie jestem i nie mam kompletnie dowodów na to iż moje dywagacje są w jakikolwiek sposób prawdziwę.

Moja notatka jest krótka, bo chcę zwrócić uwage na pewien zbieg okoliczności, a nie chcę zapędzać się w wyprowadzaniu teorii z teorii z czego niestety słyną niektórzy publicyści.

Nawiązuje do faktów :

1. krach na Moskiewskich giełdach związany z konfliktem gruzińskim.
2. krótkości w finansach Rosyjskich banków kredytowych.
3. cena ropy leci w dół (wbrew wszelkiej logice).
4. temat z punktu 2 znikł z gazet ?

Teoria:

Rosjanie nadwyżki z eksportu ropy lokują w NY na giełdzie towarowej w ropie. Gdy bankom zabrakło pieniędzy takowe uruchomiły te zapasy powodując niekontrolowaną wyprzedaż kontraktów. Są tu ekonomiści, ciekaw jestem czy tylko ja to zauważyłem i czy jest to wogóle możliwe ? Czy za tym stoii Rosyjski bank centralny, czy też to jest przypadek ?

Pozdrawiam
Fikandrel

Fikandrel - pozostałe wpisy