warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/modules/blog_addons/blog_addons.module on line 428.

Blida niewinna? Nie tak szybko!


Dzisiejsze ?niezależne? media już uniewinniły Barbarę Blidę. ?Gazeta Wyborcza? jak również Onet i TVN piszą/mówią, że ?Prokuratura nic nie miała na Blidę? (http://wyborcza.pl/1,75478,5905707,Szukali_czegos_na_Blide_prawie_dwa_lata__Nie_znalezli.html )

Czy to na pewno oznacza, że Blida była niewinna?
Jak napisał jeden z forumowiczów na forum gazeta.pl:

?Prokuratura w USA nic nie miała na Ala Capone.?

Czy to jednak oznaczało, że Al Capone był niewinny? Że z jego powodu nie ginęli ludzie, że nie wymuszał, nie zastraszał, nie mordował?

Tak jak niektórzy lewicowi komentatorzy piszą, że Blida ?padła ofiarą siepaczy Ziobry? tak można by wtedy napisać, że ?Al Capone padł ofiarą siepaczy Elliota Nessa?.

Podstawowym pytaniem, które należy sobie zadać to:

Czy Barbara Blida popełniła by samobójstwo gdyby była niewinna?

Moim zdaniem nie. Samobójstwo niewinni ludzie popełniają wtedy, gdy są torturowani (przykłady z II Wojny Światowej), młodzi i ośmieszeni przed publiką (tragiczny przykład licealistki), bezbronni.
W przypadku Blidy nic takiego nie miało miejsca. Nikt jej nie torturował, ośmieszona nie została, bo wiele mediów ją broniło, bezbronna też nie była ? była jednym z najbogatszych polskich polityków, osobą wpływową, stać ją było na bardzo drogich adwokatów, miała też wiele koneksji politycznych (SLD).

Dlatego też można postawić trzy najbardziej prawdopodobne tezy, dlaczego Blida popełniła samobójstwo (nie są to moje tezy ? wynikają one z treści zawartych w przeczytanych wypowiedziach z forów i blogów):
1. Blida bała się więzienia z udział w aferze węglowej i zabiła się
2. Udawane samobójstwo - próba zwrócenia na siebie uwagi mediów i wzbudzenia litości. Blida chciała się tylko ranić, przeceniła siłę rażenia broni (bo nie była to typowa broń ostra, ale broń do ogłuszania)
3. Ktoś (prawdopodobnie z kręgów SLD) groził Blidzie, że jeśli zacznie sypać to spotka ją coś złego.

Oczywiście są możliwe inne wyjaśnienia samobójstwa Blidy, ale powyższe trzy wydają mi się najbardziej prawdopodobne.

Ponadto ciekawe są inne informacje, które ?niezależne? media teraz ukrywają, a wcześniej same publikowały. Czytając komentarze pod tekstem na gazeta.pl można znaleźć kilka interesujących linków do publikacji na gazeta.pl i dowiedzieć się że:

1. Sam mąż Blidy powiedział po jej śmierci, iż Blida deklarowała kilka dni przed śmiercią, że ?jeśli ABW po nią przyjdzie to się zabije?. Czyli to nie było spontaniczne działanie a chłodna kalkulacja Blidy. Gdyby była niewinna ? czy kalkulowałaby w ten sposób? Ciekawe, że Gazeta nie pisze już o tym stwierdzeniu męża Blidy.

2. Śląska Alexis nawet w wywiadzie dla ?Gazety? mówiła, że Blida pośredniczyła w dawaniu łapówki: ?Była tylko jedna taka sytuacja, gdy poprosiłam ją o pomoc. W 1997 roku chciałam, żeby mojej spółce umorzono część odsetek. Poprosiłam o pomoc Basię. Zrobiła to dla mnie. Dałam jej wtedy pieniądze, żeby przekazała je odpowiedniemu człowiekowi, ale to nie były pieniądze dla Basi. To było kilkadziesiąt tysięcy złotych dla jednej ze spółek węglowych, której byłam winna pieniądze. Ona tam znała więcej ludzi niż ja.? (http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34318,4093803.html )

3. No i słynne słowa Janika, prominentnego działacza SLD usprawiedliwiającego po śmierci Blidę. Janik powiedział o Blidzie: "Dotyczy to lat 90., kiedy nie było jeszcze reguł. To zawsze owocuje szarą strefą." (http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34397,4087476.html )

To wszystko łączy się w jedną całość pokazując, że jest bardzo prawdopodobne, że Barbara Blida była częścią korupcyjnego układu związanego z aferą węglową. Oczywiście pewności nie ma, ale media nie powinny tak szybko ogłaszać Blidy niewinną. Pewnie jej sprawa nigdy nie zostanie wyjaśniona, PO i Ćwiąkalskiemu na tym nie zależy. Ale moim zdaniem jest ogromna liczba poszlak pokazujących, że Barbara Blida mogła być bardziej umoczona niż wszyscy myślą.
Nie_płakałem_po_Blidzie - pozostałe wpisy