warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/modules/blog_addons/blog_addons.module on line 428.

Jeszcze jeden sekciarski blog


Założyłem tego bloga tak troche na siłę, a właściwie to sam się założył wraz z utworzeniem konta potrzebnego do skomentowania czyjegoś wpisu o scjentologii. Regularnie pisał go raczej nie będę, gdyż blogów na ten temat mam już trzy (plus forum dyskusyjne) i naprawdę nie mam już pomysłu na zawartość kolejnego.

Gdyby ktoś tu jednak zajrzał i był zainteresowany tą tematyką to zapraszam do mojego podstawowego serwisu o scjentologii. Tam będą się pojawiały ciągle nowe notki (przynajmniej tak zamierzam). Oprócz niego utworzyłem jeszcze dwa inne mini-serwisy poświęcone dianetyce i scjentologii. Każdy z nich to w zasadzie taki większy artykuł, którego treść została już ostatecznienie ustalona i będzie się już zmieniać. Specjalnie jest zwięźle i krótko aby zachęcić do czytania.

Pierwszy z nich poświęcony jest dianetyce - rewolucyjnej metodzie samodosko­na­lenia opracowanej w połowie XX wieku przez L. Rona Hubbarda. Opisuję tam jej podstawowe idee i zasady, historię jej dalszego rozwoju oraz przedstawiam kilka przydatnych informacji dla osób które zdecydowane są kroczyć dianetyczną ścieżką samorozwoju. Zawarte tam zostały w zasadzie wszystkie najpotrzebniejsze informacje, które powinien znać każdy (aktualny bądź przyszły) amator Dianetyki.

Drugi blog przeznaczony jest natomiast ambitnej misji odkłamania świadomości społecznej i zdementowania mitów, które narosły wokół scjentologii. Przedstawiam tam przede wszystkim czym jest scjentologia, na czym polega, jak się ją praktykuje itd. Osoby zainteresowane tematem znajdą tam wiele ciekawych i mało znanych faktów i informacji. Pozwolą one na wyrobienie sobie własnego, i przede wszystkim prawdziwego, poglądu na tą kwestię.

Na koniec chciałbym zaprosić wszystkich do dyskusji oraz wymiany uwag i opinii. Ale żeby się nie pogubić to proponuje aby zamiast dyskutować na każdym z tych blogów z osobna - rozmawiać na specjalnie poświęconym tym tematom forum dyskusyjnym. Jest to forum dot. dianetyki i scjentologii w portalu Gazeta.pl. tam też można zadawać pytania i sugerować tematy, które mógłbym poruszyć na tych swoich blogach. Zapraszam!

Scjentolog - pozostałe wpisy