warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/modules/blog_addons/blog_addons.module on line 428.

Na dzień dzisiejszy


Postanowiłem napisać pierwszy wrzut. Proszę o opinie i uwagi, najbardziej do mojego kiepskiego stylu.

Post będzie tyczył partii, na jakie chcę/nie chcę głosować i co dla mnie ważne. Po krótce: najważniejsze to wydawanie moich pieniędzy ? jak sobie zobrazuję ile mojej pensji idzie z powrotem do Państwa i jak to Państwo je wydaje to mnie trafia. A trafia mnie najbardziej przy okazji rent, socjalu (zapomogi, ?kuroniówka?, pomoc tym, co się nie chce, bo Państwo da).

Renty ? w swojej wiejskiej okolicy widzę przykłady ?rencistów?, co to lata temu dostali od Państwa za darmo pieniądze, dostają je nadal. Nawrót choroby zawsze jest w sytuacji, gdy się im pracę oferuje lub gdy zbliża się czas komisji lekarskiej. Krew mnie zalewa, gdy dostają bezprawnie kasę, na którą ja sam muszę długo pracować i jeszcze z zyskiem towar sprzedać.

Socjal ? np.: mieszkania dla ?ubogich?. W TV często się widzi młode osoby, które utyskują, że muszą mieszkać w takich, a nie innych warunkach, że gmina, miasto nie zapewnia im godziwych warunków. A to dlaczego ja muszę im dać lepsze warunki jeśli sami nie chcą u mnie pracować, bo się nie opłaca, bo lepiej iść do opieki socjalnej, dostać mamonę i leżeć do góry brzuchem.

I ostatnie, co mi się przypomina ? ok. 400nPLn za to, ze się jest bezrobotnym. Bywałem bezrobotnym, ale nigdy się o to nie ubiegałem. Nie miałem czasu, gdyż szukałem roboty. Często pracowałem za psie pieniądze-500 pln brutto warsztat zamiatając. Ale liczyło się doświadczenie. A w/w. osobnikom się nie chce, nie opłaca. Najlepiej iść na gotowe, za gruby hajs.

To główne składniki, na które zwracam obecnie uwagę przy wyborze partii

PO ? głosowałem ostatnio, ale mi opada wsparcie dla nich. Zero konkretów, zmuszenia odgórnego nierobów do wzięcia się do pracy. Zabrania im tego, co nie ich. Rozumiem PR, prezydentura. Ale ponoć kryzys jakoś jest, mogliby się wziąć za jakąkolwiek robotę, pomóc przedsiębiorcom w przysłowiowym sprzątaniu firmy, robotach fizycznych. Zero takich konkretów, najprościej mówiąc. Nikt nie chce skasowania rencistów-nieróbów, likwidacji mieszkań socjalnych dla obiboków, którym się nie chce poprawić swojego bytu.

PIS ? rozdawnictwo tym, którym się nie chce, w większym stopniu niż PO. Sławetne widoki: wichura, domy porozwalane, nieubezpieczone! I co? Nic się z tym nie robi, nie daje się ofert kredytów niskoprocentowych tylko od razu oferuje się odbudowanie tego domu za państwowe, czyli niczyje. A obok ludzie wściekli, którzy część swoich pieniędzy przeznaczyli na ubezpieczenie budynków. I teraz sami muszą ubiegać się o odszkodowanie i we własnym zakresie odbudować. Sławne już słowa Cimoszewicza: ?Trzeba się było ubezpieczyć?. Za które potem przeprosił. I gdzie tu sprawiedliwość i prawo? To po co ja ubezpieczam? I ?tracę? pieniądze? Mogłem sobie kupić kadeta, ?satelitę? i pobimbać z pilotem w ręku. Druga sprawa: premia 50 tys. PLN dla młodych rolników. Ustawa przewidywała, że tylko ok. 30% tej sumy trzeba było przeznaczyć na działalność rolniczą a resztę według własnych upodobań. I w TV reportaż jak to młody rolnik ?przemyślał? wydatki i pozakupywał sobie nowe mebelki, samochód, itpe. Z tym mi się kojarzy PIS ? z nieefektywnością wydatków. I te obiecane 3 miliony mieszkań?..

PSL ? kamraci. Dużo mówić, robić odwrotnie, a najprędzej swoich obsadzić. Zero pomysłów na oszczędne i mądre wydawanie dutków publicznych. Publicznych tego co kojarzę właśnie chcieliby najwięcej wyżej opisanego socjalu. Dla mnie nie warci głosu.

SLD czy jak oni się teraz wabią. Chyba najwięcej nadziei. Kojarzą mi się z wykształceniem. Ale człek z tytułem nie zawsze mądrze postępuje. Też widzę ich w socjalu. I to jakoś dziwnie pokrętnym, najlepiej dla swoich. Budowanie budynków dla obiboków, po lewych przetargach. Jakoś tak.

Więc, na kogo będę głosował? Chyba czysta kartka w urnę pójdzie.

Tidon - pozostałe wpisy