• warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/modules/blog_addons/blog_addons.module on line 428.
  • warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/modules/blog_addons/blog_addons.module on line 522.

Nasi okupanci


A przecież mi żal. Bo lubię a nawet cenię red. Żakowskiego. Dlatego zastanawiam się jak to się dzieje, że człowiek, który jawił się jako mądry i oświecony poprzez sądy i opinie jakie głosił, , nagle staje się kim innym. Redaktor jechał bez dokumentów i samochód został odwieziony na lawecie na policyjny parking. Redaktor miał kilka niezłych pomysłów jak np. przy pomocy faksu z redakcji do garwolińskiego komisariatu uwolnić go od policjanta. Dobre pomysły Redaktora nadają się niewątpliwie do publicznej dyskusji, ale nie dyskusji z policjantem, który ma ścisłe procedury.
Ale może Redaktor byłby zadowolony, gdyby ten sam jego samochód został odwieziony na policyjny parking w przypadku kradzieży? Naturalnie, policjant mógłby rozpoznać Redaktora, ale może, jak ja nie ma w domu telewizora? A jeśli jest młodszy ode mnie, to mógł Redaktora nie widzieć nigdy na oczy. A jeśli nawet rozpoznał, to w imię czego Redaktor oczekuje od tego policjanta, żeby odstąpił od ścisłych wytycznych w kraju, na całą Europę sławnym z kradzieży samochodów.
Gdyby: to następny argument. A gdybym jechał z dziećmi? Otóż informuję, że moi znajomi Australijczycy zostali zatrzymani w przypadkowej kontroli w okolicy Melbourne, z trojgiem dzieci za to, że jechali z nieważną rejestracją i dwa dni koczowali w najbliższym motelu, do czasu zakończenia procedury. No ale gdyby ten sam policjant zlitował się nad jakimiś dziećmi w przypadku prawdziwej kradzieży auta Redaktora, to też byłby przez niego usprawiedliwiony? ? Tyle na temat gdyby, bo gdyby jest zwykle trochę nie fair.
Ale dlaczego w tej sytuacji Redaktor nazywa OKUPANTEM to państwo, które postawiło na straży jego i mojego samochodu owego policjanta? Dlatego mi żal. Bo coś tracę, bo do tej pory ceniłem sobie teksty Redaktora i nie posądzałem go o skłonność do oglądania Świata z perspektywy Kalego. A tu nagle OKUPANT? I to odniesienie do eseju Boya to co najmniej nadużycie. Może, gdyby dzień zaczekał ?...

adude49 - pozostałe wpisy
  • przecież o to chodzi

    Obiecałem sobie, że nie będę dodawał kolejnego głosu w tej sprawie, bo w pewnym sensie, każdy głos jest cegiełką budującą sukces tych morderców.->>