warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/modules/blog_addons/blog_addons.module on line 428.

Psim obowiązkiem Prezydenta jest służba narodowi i wykonywanie jego woli.


Staram się wyrażać z umiarem, nie wyzywać od mlaskaczy i ludzi małego formatu, ale dwie sprawy muszę poruszyć.

Pierwsza, to fakt, że gdyby nie niecne kłamstwa Kurskiego ws. dziadka z Wermahtu i afery billboardowej, to prezydentem zostałby z dużym prawdopodobieństwem Tusk.
Więc TEN obecny niech nie będzie taki pewny siebie: to nie jest do końca uczciwie "pierwsza osoba w państwie".

Druga sprawa to przypomnienie o konstytucyjnych zadaniach Prezydenta w państwie. To jest służba narodowi, to jest reprezentowanie Narodu, który Prezydenta wybrał w wyborach bezposrednich.

A więc naród poprzez swoich przedstawicieli - Sejm i Senat - zadecydował o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. W tym momencie Prezydent w zasadzie powinien stać się tylko i wyłącznie PIÓREM obu tych izb. Czyli niejako w zastępstwie posłów i senatorów złożyć natychmiast podpis pod ratyfikacją.
I nikogo w tym momencie nie interesuje, czy ma na to ochotę, czy też zamierza się dąsać.
Po prostu ma natychmiast złożyć podpis i już. W imieniu Narodu.

Zachowanie Kaczyńskiego w tej, jak i wielu poprzednich sprawach, jest skandaliczne.
Dodatkowo, kryjąc się za Irlandią, przyczynić się może do niekorzystnego wyniku drugiego irlandzkiego referendum.
- No bo jeśli Polska jeszcze nie podpisała, to my Irlandczycy też możemy miec Traktat gdzieś.

Nie chcę używać słów z repertuaru p. Palikota, którego zresztą bardzo lubię. Ale jeżeli nasz zdolny wódz mówi dzisiaj, że Traktat jest korzystny dla Polski, a równocześnie wykonuje stale swoje idiotyczne i niezrozumiałe wolty, to MY NARÓD dziękujemy za takiego prezydenta.

sospel - pozostałe wpisy