warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


1234-te poważne ostrzeżenie

Parę lat temu sąd nowojorski uznał roszczenia Żydów co do majątku tkwiącego na szwajcarskich kontach, wydając dla nich korzystny werdykt. Szwajcarzy popełnili duży błąd, nie interweniując zawczasu, nie szukając wsparcia i nie wyjaśniając Europejczykom kuriozalnego rozstrzygania sporów między Szwajcarią a Izraelem przez państwo trzecie. Na swoją zgubę wyrok zlekceważyli. Amerykański sąd nie mogąc się doczekać jego wykonania, zagroził w ramach zabezpieczenia roszczeń Izraela zamrożeniem kont szwajcarskich w bankach amerykańskich. Helweci odpuścili i wypłacili Izraelitom bardzo duże pieniądze. Polska mając na karku absurdalne żądanie rekompensaty za nieruchomości pożydowskie pozostawione w Polsce, winna poczynić ruch do przodu i jak najwcześniej przeforsować w Unii Europejskiej odpowiedni projekt, zabezpieczający ją (i każdy kraj Unii) przed mieszaniem się amerykańskich sądów w nie swoje sprawy.


Tak pisałem niedawno czując przez skórę, że na to pora. Niestety żaden dyplomata polski nie podjął starań w kierunku, który zasugerowałem. Nikt nie zwęszył śladu, nie podjął tropu i nie ruszył palcem. A ostrzegałem, prosiłem, błagałem, groziłem nawet i co? Nanic!


Dwa, trzy dni temu, sąd amerykański przyznał córce byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza, 5 milionów dolarów odszkodowania od tygodnika „Wprost”, za nieprawdziwe i oszczercze informacje na jej temat, zawarte w artykule sprzed paru lat. Co prawda redaktor Janecki za swój serwilizm wobec dwóch badziewiaków zasługuję na karę większą niż 50 milionów baksów ale trzeba tu bronić zasady – gdzie przestępstwo, tam proces. Też mógłbym wytoczyć sprawę sądową prawowitym następcom pana Mniam-Mniam z Wysp Tonga za zjedzenie mi przodka, misjonarza Emanuela Pysznego i żądać 5 milionów talarów odszkodowania. Rzecz w tym, że bałbym się jechać tam złożyć pozew, mimo, że jestem mocno żylasty. Zaś składając taki w Polsce, naraziłbym się z punktu sądowi i niewątpliwie skończyłoby się to dla mnie tygodniowym aresztem za robienie sobie jaj z organu.


Chciałbym jeszcze poruszyć pewną kwestię związaną z nieruchomościami pożydowskimi. Otóż do tej pory nie spotkałem się z przypadkiem przyznania kamienicy prawowitemu następcy z jednoczesnym rozliczeniem okresu od 1945 roku. Należałoby zrobić bilans za czynsz z jednej strony i za remontowanie, administrowanie, sprzątanie, odśnieżanie, stróżowanie z drugiej. Fakty były takie, że w realnych czasach socjalizmu, koszty utrzymania nieruchomości przekraczały wpływy opłat za korzystanie z lokum. Podsumowanie finansowe dla każdej spornej kamienicy i wpis na hipotekę do księgi wieczystej, być może powstrzymałoby zapędy żydowskie do 60 miliardów rekompensaty za nie swoje mienie. Wydaje się jednak, że należy oprócz tego zacząć działać w Unii, na rzecz utarcia nosa aroganckim i bezczelnym sądom amerykańskim, wtryniającym swoje trzy grosze w nie swoje sprawy.


Najpierw Szwajcarzy, teraz „Wprost”. Ciekawym, kto następny do golenia.


4.68
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 4.7 (6 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Popieram, krajanie!

portret użytkownika tetryk56
6

Popieram, krajanie!


Dzięki. My Galicjanie, znani na świecie z poszanowania

pieniądza musimy trzymać razem i być w pierwszej gardzie obrony zasobów Skarbu Państwa. Tacy Rosjanie czy Chińczycy na przykład, po otrzymaniu wyroku sądu amerykańskiego, mogą się nim za przeproszeniem podetrzeć i bluznąć co najwyżej "Idiknachuj" lub "Ciągciulaciąg". My zaciśniemy najpierw pasa, potem zęby i też zaklniemy "Aniechtokurwajegomać", tyle, że w przeciwieństwie do w /w, dokonamy pokornie przelewu. 60 mld $, to mniej więcej 1/12 naszego PKB.


e_krakowski


Czy aby na pewno?

"Podsumowanie finansowe dla każdej spornej kamienicy i wpis na hipotekę do księgi wieczystej, być może powstrzymałoby zapędy żydowskie do 60 miliardów rekompensaty za nie swoje mienie."


Drogi e-krakowski! Czy aby na pewno nie swoje? I czy tylko żydowskie? A co z tymi wszystkimi byłymi właścicielami nieruchomości, choćby w Krakowie, w Warszawie i gdzie indziej, bynajmniej nie Żydami? Czartoryskim oddano zbiory bez rozliczania, to samo Branickim (przynajmniej część), choć Polska włożyła wielkie pieniądze w renowację zabytków, odbudowę pałaców, itd. Skoro proponujesz "powstrzymanie zapędów do rekompensat za nie swoje mienie" to napisz, że polskich byłych właścicieli Twoja propozycja również dotyczy.
Bo niby dlaczego miałoby dotyczyć tylko Żydów?


Pełna zgoda. Rozliczenie powinno dotyczyć wszystkich.

Nie gra roli Żyd, Rosjanin czy Polak. Rolę gra WŁAŚCICIEL. Niemcy na naszym miejscu mieliby zanotowany w kajeciku każdy wpłynięty bądź wydany Pfennig. My jesteśmy mistrzami improwizacji, łatania dziur i prowizorki. A jeśli już coś nas zmusi do budowania, to preferujemy glinę i ślinę.


e_krakowski


Homosovietikus

Coś mi się wydaje Kobyło, że jedyny sprawiedliwy sywstem komunistyczny głeboko wżarł ci się w umysł.


jacio


Oj jacio:)

Kobyła Macieja, i "homosowietikus":) Oj jacio, jacio! Do lektury księdza Tischnera nie będę ciebie odsyłać, ale do lektury wpisów Kobyły Macieja warto, żebyś zajrzał, zanim nastepnym razem napiszesz "cokolwiek":)


przezorne, systematyczne ,

logiczne i konsekwentne działania brzmią nad Wisłą jakby z niemiecka.
Po stronie kosztów dodałbym podatek od nieruchomości, dzierżawę
wieczystą i amortyzację.Ale mogę sobie dodawać. Na papierze.


"Przezorne, systematyczne, logiczne i konsekwentne

działania brzmią nad Wisłą jakby z niemiecka."


Dlatego też tak nie postępujemy, tłumacząc się - nie będzie Niemiec pluł nam w twarz.


"Po stronie kosztów dodałbym podatek od nieruchomości, dzierżawę wieczystą i amortyzację."


Wężykiem, wężykiem.


e_krakowski


co do " zwracania "

co do " zwracania " .
oczywiście że mienie jakie by nie było należy zwrócić .
ale - komu ?
na tzw. zdrowy rozum - właścicielom lub ich spadkobiercom - tylko i wyłącznie .
tu dowiadujemy się o jakiś enigmatycznych " środowiskach " żydowskich - to śmieszne !
i jest jeszcze taka sprawa - przyjmując ( bądź odrzucając ) spadek bierzemy go jako całość - i " ma " i " winien " .
tak więc na początku powinno być postępowanie - sądowe - ustalające spadkobiercę i to on musi się określić - przyjmuję , lub nie .
koszty oczywiście muszą być podliczone skrupulatnie - zgodnie z zasadą - kochajmy się jak bracia - ale liczmy się jak żydzi .
tak właściwie to co mają sądy amerykańskie do polski ?
roszczenie jest tu to i sprawa powinna być tu .
to jasne .


jedynie słuszna Droga - Moskwa - Pietuszki .


Pełna zgoda. Mój tekst porusza w sposób wyrywkowy

kwestię odszkodowania za nieruchomości pożydowskie w Polsce. Było tu sporo wałkowania na ten temat, zatem nie chciałem się powtarzać.


e_krakowski


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.