warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


17 kurew i 12 chujów

To miejsce jest jak tramwaj. Motorniczy prowadzi. Ludzie wsiadają i wysiadają. Są tacy co cały czas siedzą i gapią się w okno. Są dyskutujące grupki i niezależni obserwatorzy. Niektórzy wpadają tylko po to, żeby zobaczyć kierującego pojazdem i wytknąć mu nieprzestrzeganie przepisów. Jeszcze inni wsiadają i jadą jeden przystanek. Wszystko płynie a właściwie wszystko jest w ruchu i jedzie. Motorniczy wiezie za friko. Konduktora kasującego forsę za bilety nie ma. Niektórzy wysiadają. Narzekają na warunki, że rzuca na zakrętach a na prostej trzęsie ale za przejazd zapłacić nie uważają. Nawet gdy kosztuje chwilkę i wymaga trochę kliknięć.


Gdy czytam na blogu emigranta o potępieniu akcji gospodarza Kontrowersji >wysyłamy maile< i porównaniu jej do żebrania cyganki o grosik, to myślę sobie, że taki punkt widzenia idealnie pasuje do konserwy czyli kogoś, kto zatrzymał się w swoim spojrzeniu lat temu sporo i za boga nie ma ochoty dopasować się do dzisiejszego świata. Nawet Siemens, Shell, Cola, Mercedes, na reklamę wydają miliony dolarów. Razi to kogoś? Wygrywa ten, kto jest bardziej znany. Kto się lepiej sprzeda i będzie miał więcej zwolenników czy klientów. Jedni płacą za reklamy słone pieniądze, drudzy szukają innych dróg. Często przez prowokacje. Zareklamować się nie płacąc za to ani grosza – jest dużą sztuką.


Bez wątpienia trochę ludzi poczuło się zdegustowanych wymianą komplementów i wzajemną pochwałą walorów zewnętrznych w ostatnim sporze. Czy wygrały dwa piersiątka czy kurza twarz? Nie wiem, choć jak dla mnie to był remis ze wskazaniem na obydwie strony sporu. Zastanawiam się czasem nad motywami i przyczynami opuszczania portalu przez piszących na nim. Nie wierzę w opowiadane teraz przez nich historyjki o niewiarygodnym chamstwie gospodarza. Otóż gospodarz pokazywał swoją ciemną stronę księżyca już wcześniej, lecąc po Kaczyńskich, Lepperze i Giertychu jak po przysłowiowej burej. Wtedy obecnych krytyków nie raziła brutalność ataków na wyżej wymienionych, bo i oni te postacie serdecznie nienawidzili. W momencie zaatakowania przez Kurkę wszystkich liczących się w Platformie, poczuli się zdruzgotani. Odczuli ten atak jako przeprowadzony na siebie. Jak to tak? Tuska lubię, Schetynę podziwiam, Palikota wielbię a on ich biczem smaga? Toż on burzy mi światopogląd, toż on wyraźnie mi mówi, że źle ulokowałem swoje uczucia, że jestem głupi a do tego ślepy.


Byli już tacy co odchodzili i nie sądzę, żeby swoim zniknięciem większą szkodę wyrządzili portalowi - niż sobie. Spory często tu przekraczają granicę wyznaczaną konwenansem ale gdy w grę idą emocję, utrzymanie dobrych obyczajów jest dla wielu zadaniem ponad siły. Było, minęło. To zasada lepsza niż dotycząca dobrego smaku. Tę bowiem należy pielęgnować w swoim domu, jako przykład dla wchodzących dopiero w życie.


Na tym portalu, słowa powszechnie uważane za nieobyczajne a nawet obelżywe, nie robią chyba na nikim wrażenia. Samo życie. Dlatego zdziwienie, że w jednym tekście padło 17 kurew i 12 chujów, gdy niby to portal pretenduje do miana inteligenckiego, uważam za nieszczere. Na każdym kroku słyszymy bluzgi i walka z wyrugowaniem ich jest skazana z góry na porażkę. Komu przeszkadza 17 kurew w tekście, temu polecam mały eksperyment. Niech się zaczai i posłucha z ukrycia dyskusji swojego dziecka lub wnuka - z rówieśnikami.


Kto nie lubi pyskówek, nie musi się w nie mieszać. Niech tylko pisze. Ludzie wchodzą tu, żeby przeczytać tekst Kurki, potem ewentualnie Szukrijewa, Przyjaciela Moniki, Panamodrego czy Quackiego. Dopiero na końcu, jak nie mają nic do roboty a nudzi im się już dłubanie w nosie - rzucają okiem na komentarze.


A z emigrantami wyjeżdżającymi z portalu, nie jest tak, że oni przestali kochać Matkę Kurkę dlatego, że się zbrutalizował, schamiał i stał bufonem albo, że sponiewierał niewinną duszyczkę. Po prostu uderzył w ich światopogląd i wartości lub obraz i spojrzenie na polityków, które utrwalili w sobie na zawsze, nie dopuszczając w nich zmian czy zwykłych korekt.


5.00727
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5 (11 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Mam tylko jedno zastrzeżenie.

portret użytkownika Jasmine
6

Mam tylko jedno zastrzeżenie. Nie do tekstu, pod nim mogę się podpisać prawie stuprocentowo. Chodzi mi o tytuł. Zwyczajowo panie przodem.;)


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


Dla Pań wszystko a dla Ciebie

Dla Pań wszystko a dla Ciebie jeszcze więcej. A co mi tam.


e_krakowski


mylisz się, krakowski.

mylisz się, krakowski.


Rozwiń swoja myśl

wazna.


nie wiem, czy taka ważna,

nie wiem, czy taka ważna, chodzi mi po prostu o to, że to szalenie wygodne, przyjąć podział na tych, którzy są z nami i na tych, którzy odchodzą, bo są zbyt przywiązani do ideologii czy zbyt głupi.
To tak jak z tymi kurwami- mnie rzucanie mięsem tutaj specjalnie nie rani, ale jak mi się zdarza jechać tramwajem, a tam ktoś rzuca bez sensu mięchem np. przez telefon, to mnie autentycznie boli.
Więc mogę założyć, że może faktycznie ktoś wysiadł z tramwaju, bo go mięcho przerosło, a nie dlatego, że jest mięczakiem przywiązanym do ideolo. Mogę przyjąć, że ktoś, komu faktycznie jedno ideolo przypada do gustu bardziej niż drugie odpadł, bo zostal potraktowany jak służalcze gówno partyjne.
Innymi słowy, ludzie się moga przesiadać z najróżniejszych powodów, mogą się np. znudzić, albo zmienić zainteresowania, albo stwierdzić, że już nic nowego tu nie przeczytają, albo że trudno jest normalnie podyskutować pod tekstami, i tyle. Traktowanie ich jak głupków nierozumiejących specyfiki miejsca świadczy raczej o tym, że nie rozumie się specyfiki internetu i że bardzo chce mieć się skonsolidowaną grupę ludzi skupionych w sekcie, którzy przyjmą na klatę wszystko. Tak po prostu nie jest, a ludzie i ich powody są różne.


Miło Cię widzieć, styl Ci się poprawił, tak trzymać :)

portret użytkownika cmss

Jak Ci się zawartość linku podoba?
http://efs.silesia-region.pl/zalaczniki/...


Platonicznie...


Nie podoba mi się

Unijna mafia wyrywa nasz VAT i swojakom rozdaje, pod byle jakim hasłem, które w praktyce nic nie znaczy.


Nie gadaj tylko PRZECZYTAJ. CYCUŚ

portret użytkownika cmss

:)


Platonicznie...


Dorola. Masz całkowitą rację, że ludzie odchodzą stąd z

różnych powodów. Ja nie neguję tego. Co do sekty, nie zauważyłem, żeby nie można było mieć tutaj odmiennego zdania i żeby Kurka tworzył jakiś zespół do zadań specjalnych. Raczej wszyscy się cieszą jak przychodzi jakiś odmieniec i głosi ciekawe tezy. Jeżeli nie liczysz na coś nowego i ciekawego do przeczytania, nie czytaj tylko pisz. Masz tu wielu fanów i wielbicieli swojego talentu, którym nigdy będzie za wiele czytać i komentować Twoje teksty.


e_krakowski


Mnie się wydaje, Krakusie

portret użytkownika panmodry

że wielu ludzi odchodzi, z powodu wulgarnego języka i chamstwa, które się tu szerzy. Pytanie, czy więcej czytelników i piszących to chamstwo i wulgaryzmy ( w tytułach ) przyciągają, czy odrzucają. Podejrzewam jednak, że sumarycznie trend wulgaryzmów i chamstwa więcej przynosi szkody niż pożytku.


Innym problemem jest krytyka PO. Tutaj zgadzam się, że obowiązkiem dobrego obywatela jest krytykować nawet dobry rząd, bo my wszyscy musimy poganiać konia któregośmy wybrali i pilnować, by nie zbaczał ze szlaku. Ino aby ta krytyka była konstruktywna i oparta na faktach i wiedzy, a nie gadanie zawistnego i szukającego dziury w całym polaczka.


Przedstawiłem swój punkt widzenia na opisane rzeczy

i nie upieram się, że ma być obowiązujący a inaczej myślący karani. Nie jestem nieomylny i nie przeszkadza mi, że też tak uważasz. Pozdrawiam.


e_krakowski


Nic co ludzkie nie jest mi obce,

ale słowa nieobyczajne zawsze robią na mnie wrażenie, zwłaszcza używane w nadmiarze bez powodu. Marudna jestem do bólu, dlatego w miejscach publicznych zwracam uwagę rzucającym mięsem, czasami z dobrym skutkiem. Słownictwo naszych dzieci i wnuków zależy od nas.


"Walory zewnętrzne" to nie jest argument, używania go w jakiejkolwiek dyskusji zwyczajnie nie rozumiem.


Mówisz Krakusie, że zasadę dobrego smaku należy pielęgnować w domu jako przykład dla wchodzących w życie. A czy to aby nie lekcja hipokryzji dla wchodzących w życie, skoro nie stosujemy jej poza domem?
Pozdrawiam


Za różne takie...


przepraszam za prywatę, ale-

przepraszam za prywatę, ale- Graz, dostała pani mojego meila z relacji meczu futbolu amerykańskiego? hihi. Bo mi się znowu jakieś hopki dzieją w poczcie.


Nie dostałam, psze panią

Może jednak trza coś przestawić?


Za różne takie...


Droga Graz.

Też mi się nie podoba nadużywanie słów wulgarnych. Bo po pierwsze, nie każdy życzy sobie je słuchać i miejsce publiczne nie jest dobre do tego. Po drugie, co za dużo, to nie zdrowo i traci siłę rażenia.


Też nie rozumiem argumentów tyczących piersi czy twarzy ale ci co je używają, na pewno wiedzą po co to robią. Widocznie oboje jesteśmy za głupi, żeby to pojąć. Ale muszę sam się uderzyć w piersi, że czasem ich używałem. Kaczyńscy ciągle mnie prowokowali a ja głupi dawałem się wypuszczać opisując ich wzrost, mlaskanie czy rozwiązane sznurówki.


Młodych należy uczyć dobrych manier w domu. Jest pięknie, gdy i poza domem zachowują klasę świecąc przykładem. Ponieważ polska codzienność nie jest Wersalem, tam gdzie trzeba, należy, że tak brzydko powiem – przypierdolić od czasu do czasu.


e_krakowski


Mylisz się... nikt stąd nie

Mylisz się... nikt stąd nie odszedł. NIKT. Nowi przychodzą sukcesywnie i tacy, na których mi najbardziej zależy. Ludzie, którzy myślą SAMI. Mylisz się... oczywiście żebrze o głosy. Na apel odpowiedziały dwie grupy osób, jedni: "ty chuju, skurwysynu pisowski, chamie od Rydzyka, zdrajco". I to byli wyborcy PO z Onet oraz ludzie, którzy zgłosili swoją pomoc i podziękowali za Portal jakiego nie ma sieci i to byli wyborcy różnych partii, albo zmęczeni wszystkimi wyborami. Masz rację... chujem i kurwą kraj stoi, jak długi i szeroki, wbrew pozorom używam chuja rzadko i z kurwą się nie zadaję, czasem gdy już nie jestem w stanie znieść tandety, mówię chuj wam w dupę, kurwa wsza mać, ale potem już kulturalnie tłumaczę dlaczego. Masz rację....prawidłowość jest jedna, ci którzy krzyczeli dobry wieczór, w górę, Wielki Kurka, kiedy kurwą i chujem, albo i jeszcze gorzej dostawali Kaczyńscy, uznawali ten sposób perswazji za inteligentny i duystyngowany. Dziś są świecie oburzeni kurwą w stronę PO, bo łby mają napakowane frazesami gwarantującymi im status inteligenta, a to zwykłe kmioty są, wykształciuchy. To jest tak ewidentne i rozpaczliwie ukrywane, że aż zabawne, ale ja uprzedzałem, że to nie jest miejsce dla debili i słowa dotrzymuję. Słowem, albo jesteś tu i robisz swoje, albo chuj ci w dupę, kurwa twoja mać.


PS Wpierdol dostali tylko ci co się prosili i to wiele razy.


Chwała sponsorom: opony i felgi


iesz co? Kiedyś myślałem, że jesteś sprawiedliwy, dziś wiem, ż

Wiesz co? Kiedyś myślałem, że jesteś sprawiedliwy, dziś wiem, że nie jesteś, i w tym nie jesteś, najlepiej Tobie wychodzi odwracanie kota ogonem. Każdą sytuację potrafisz wykorzystać przeciwko użytkownikowi, szermując z lubością nierzetelnie odczytanymi intencjami gnojonego. Jesteś nie reformowalny. Ja zmieniam zdanie. Popatrz, jeszcze dwa lata temu dałbym sobie za Ciebie obciąć rękę, dziś, co najwyżej, paznokcie.


Gryzona już nie ma na Kontrowersje.net


tipsy?

tipsy?


Wszystko jest w tobie

Wszystko jest w tobie wymyślone, wymyśliłeś sobie, że jesteś kulturalny, a przecież wszyscy wiedzą, że z największą złotoustą chamką na Portalu trzymasz sztamę. Wymyśliłeś sobie, że mnie kochasz, ale ty kochałeś swoje frazesy, które odczytywałeś w dawnych tekstach, a których ja używałem ponieważ takie były czasy i trzeba było do takich docierać, takimi prostymi środkami. Wymyśliłeś sobie, że jesteś najwierniejszy z wiernych, teraz zdradzony, a przecież obrabiałeś mi dupę po nocach jak ostatnia bazarowa przekupa. Teraz wymyśliłeś sobie, że jesteś obrońcą uciśnionych, a przecież ty bronisz straconych złudzeń. No i w końcu wymyśliłeś sobie, że ty jesteś coś mi winien a ja od ciebie nigdy niczego nie chciałem i nie chcę, nawet paznokcia. Rozpoznaję wymyślonych ludzi na kilometr, jedno jest tylko w tobie prawdziwe, fanatyzm w obronie czegoś co nazywasz poglądami, a co de facto jest czystym partyjniactwem i tandetną ideologią, płycizną intelektualną i asekuracją do wyrzygania. Przyjaźnisz się z chamką, bo głiosi to co ty, obgadywałeś dupę z tymi co głoszą to co ty, bronisz tych, którzy głoszą to co ty. We wszystkim jesteś wymyślony, tylko w ideologii prawdziwy i konsekwentny. Jesteś wymyślony i upierdliwy, dla mnie ciebie nie ma.


Chwała sponsorom: opony i felgi


.

Jasne.
Wie Pan, że nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które w sposób wystarczająco obelżywy, opisywałyby Pańskie zachowanie.
W tej sytuacji,rozumie mnie Pan, nie będę na Pana głosował w konkursie Wiadomości. Jest tylu wartościowych blogerów, więc głos oddany na Pana, całkiem straconym byłby. Na koniec, jak to mówią: matka z wozu, gryzonom lżej.


Odwracam się plecami.


Gryzona już nie ma na Kontrowersje.net


Nie pamiętam już ile razy

Nie pamiętam już ile razy podkreślałeś, że jesteś kulturalny, ale takie prostactwo w obyciu, powtórzone 100 razy ma szansę wejść na salony. Szukaj biletów po bramach.


Chwała sponsorom: opony i felgi


nie prawda

ja Tobie M_Ko nie wierzę.
A gryzoniowi ceduję moją wejściówkę na dwie osoby -gryzonia z nim samym.


Już to słyszałem gdzieś: dokładnie pomiędzy 2:26-2:34

"Wie Pan, że nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które w sposób wystarczająco obelżywy, opisywałyby Pańskie zachowanie."


Gryzon jako Wagner, a MK jako von Nogay? No no...


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


Dobry wieczór

Skojarzenie prawidłowe, zasłużyłeś na ciastko. Zjedz jeszcze jednego pączka, może?


Pozdrawiam


Gryzona już nie ma na Kontrowersje.net


Dziękuję

Zeżarłem już 3 i pudełko faworków.


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


Kupowałem dzisiaj pączki

Aż tu nagle wchodzi facet, starszy facet i już od drzwi cukierni woła w stronę sprzedawczyń:
- Czy jest chrust?
Młode sprzedawczynie:
-???????
Facet:
-No chrust, jest?
Starsza pani przede mną:
- Powiedz pan, faworki.
Sprzedawczynie chórem:
-A, faworki. Będą za godzinę.


Gryzona już nie ma na Kontrowersje.net


mama wczoraj usmażyła pączków

a dzisiaj faworków.
Pączki mama lepi z dwóch plasterków wykrojonych szklanką-o ubogim obrysie,a między plasterki nakłada od serca dżemu i powideł.Połowa pączków się w smażeniu rozlepia ,ale nikomu to nie przeszkadza.
Faworki
Faworki muszą być bo mamy jeszcze komunistyczne ryflowane radełko którym należy najpierw potraktować zanim się surowy faworek wyoblecze przez szramę.
Klikam z pełnym podniebieniem ,brakuje mi tylko niedogolonej szramy drapiącej podniebie.


No popatrz

a ja myślałem, że w tłusty czwartek opychasz się bawełną w czekoladzie...


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


widzisz?

internet daje więcej nietrafionych inwesycji niż telex.


"Pączki mama lepi z dwóch

"Pączki mama lepi z dwóch plasterków".


Yoszka. Lepi, to się koszula do dupy.


e_krakowski


a ja nagi na drzewie

na słowo wierzę ,dlatego nie używam.


Zapomniałem

już smaku domowych pączków i chrustu. Może i spróbowałbym odtworzyć z pamięci recepturę i sposób przyrządzania, ale się nie da. W dzieciństwie moja babcia, na świąteczne uroczystości, robiła tort chlebowy. Jakiś czas temu spróbowałem, na pamięci swojej polegając, stworzyć taki tort. Niestety, mimo tego, że wielokrotnie przy pracach nad tym łakociem czynnie uczestniczyłem, mój "tort" nie miał nic wspólnego z dziełem babci. Ręka jest ważna, proszę ja Szanownego Pana. Ot co!


Gryzona już nie ma na Kontrowersje.net


Dobre chrusty kupisz wCukierni Sowy

na głównej ulicy


żeby spalić kalorie z 2,5 pączka,

trzeba biegać przez dwie godziny albo zmywać naczynia przez pięć godzin. Pudełka faworków jeszcze nie przeliczyłam, ale pewnie cóś w podobie do pięciu godzin zmywania.


Za różne takie...


Co ty mi tu ze zmywaniem naczyń wyjeżdżasz

Przelicz to lepiej na czas figlarnego sexu


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


Sam se przelicz Si Ejcz, tu masz dane

2,5 pączka - 940 kcal


namiętny pocałunek - 20 kcal
gra wstępna - 50 kcal
figlarny seks - do 800 kcal


Za różne takie...


Przeliczając faworki na pączki

to będzie razem z 5 pączków, czyli 1880 kcal, to daje jakieś 2 godz i 20 min figlów.


Są chętne?


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


625 kcal (250 sztuka)

a normalny sex jest równoznaczny wydatkowaniem energii porównywalnej z rozładowaniem wagonu 20t. ( worki z cementem)
Kochanek czy tragarz?
A jak ci sie trafi luzem?


Bajki kolportowane przez mężczyzn

800 kcal max najbardziej figlarny, najbardziej normalny, ale jeśli doliczysz tonę namiętnych całusów, to kto wie, kto wie. Jak luzem, to liczysz osobno za każdy luz.


Za różne takie...


Pozwolę sobiĘ na drobnĄ

Pozwolę sobiĘ na drobnĄ ripostĘ.


Wprawdzie tu nie ma białego charakteru, ale ja mimo wszystko zawsze kibicowałem w tej scenie Gajosowi. On przynajmniej był naturalny i dowcipny w obronie kultury, w przeciwieństwie do męczydupy w binoklach, co w miejscach publicznych misyjnie krzewił kulturę, a prywatnie do żony dupą szastał. W sumie nie wiem czemu mi się to skojarzyło, może coś w tym jest. Walka o kulturę to kawał ciężkiego chleba, nie bronię, ale ja nie jestem ostatni sklep na Bielanach, nie podoba się to... operę polecam. To strasznie rozpaczliwie wygląda, kiedy guwernantka księżną udaje.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Ą i Ę

pojąłem. Jeśli chodzi o zachowania, w przybliżeniu zwane kulturalnymi, to jakoś tak samo wyszło. Nie głosiłem, że jestem człowiekiem kulturalnym. To moi czytelnicy, z Tobą włącznie, kulturalnym dyplomatą mnie obwołaliście. Cóż było robić, dopasowałem się. Inaczej powiem, to wy sami wywindowaliście to bydlę na piedestał, ja tylko śmiać się z tego mogę. Z drugiej strony zastanawiam się, czemu przeszkadza taki idiota, zafałszowany kretyn?


Gryzona już nie ma na Kontrowersje.net


Matku, dajże spokój, co Cię napadło?

portret użytkownika Pistacjowy Kosmita

Nie myślisz tak przecież, ?


Z jednym się zgodzę... dam

Z jednym się zgodzę... dam spokój.


Chwała sponsorom: opony i felgi


i "chwała sponsorom..."

@


Dobry wieczór

... no i wała chłopom.


Pozdrawiam


Gryzona już nie ma na Kontrowersje.net


Pięknym dniem odpowiem!

a z drugiej strony dlaczego przyjmujesz do siebie za ostatnie wskazujące na użycie złotoustej(go) zawsze kłamcy?


Ja przyjmuję do siebie?

Ależ skąd ten pomysł? Zasugerowałeś się majaczeniami pierzastej macochy. Tereska nie pisze nic inaczej, niżby sam macocha napisał. Są dziesiątki przykładów.


Gryzona już nie ma na Kontrowersje.net


a i meteorologicznie

zapowiadana śnieżna nawałnica okazała się dzisiaj popierdułką.Takie czasy że już wszystko takie nijakie.Radości przynoszą marzenia i ciepłe słowo.
Czasy fundamentów styropianu i ścian poliuretanowych.Ja przynajmniej czuję się cieplej jak kto z gorącem emocji mnie wylewnie potraktuje.To żadkość ,psiakość.


Założę się

o to, że tu każdy może zostać wylewnie potraktowany. W najmniej przewidywanych okolicznościach przyrody. Jedno jest cenne w tej całej zawierusze, macocha na polityka absolutni się nie nadaje. Obrażanie wyborców w końcówce kampanii wyborczej, dobitnie tego dowodzi. Sieje i ma. I KRUS płaci.


Gryzona już nie ma na Kontrowersje.net


uniknę-nie przyjmę

zmrożony glut powiewem halnego przyjmie formę meduzy i będą ekolodzy wojować.
A KRUS każdemu życzę,to jedyna szansa na rozwój osobowy.Na początek trzeba mieć kawał Ziemi,dalszo umieć znaleźć opokę w trwaniu.
Nie jest to lekki kawałek Ziemi.


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.