warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Agnieszka Holland i powódź a tak naprawdę to TREME rządzi

Agnieszka Holland niedawno wypowiedziała się niezbyt pochlebnie o prezesie JK. Zapewne jest na tzw. krótkiej liście. Ale ja właściwie nie o tym. AH jak wiadomo reżyseruje i to reżyseruje różne produkcje – filmy i seriale. Między innymi została niedawno zaproszona przez HBO do wyreżyserowania pilota serialu Treme. Pilot jak na odcinek serialu nietypowy – trwa ok. 80minut. Sam serial to dziesięć epizodów (chyba – komu się chce poszukać to znajdzie). Produkcja ta opowiada o tym jak wygląda powrót do życia w Nowym Orleanie po przejściu huraganu Katrina i zalaniu miasta. Obrazki są takie jak u niedawno u nas w Bogatyni, tylko bardziej kolorowe. Producenci serialu wzięli na warsztat głównie jazzmanów nowoorleańskich wraz z ich całą otoczką: barami, paradami, śpiewaniem ulicznym, kłopotami z prawem etc. Serial pokazuje ogólny burdel w mieście – bezsilność i niekompetencję władz w sytuacji katastrofy i w tym ogólnym syfie poruszają się bohaterowie filmu. Grają na swych trąbkach i tym podobnych instrumentach, usiłują prowadzić własne interesy, poszukują zaginionych, próbują odbudować zniszczone domy użerając się przy okazji z władzą i korporacjami o ubezpieczenia, pozwolenia na odbudowę etc (zupełnie jak u nas;-). Mocnym atutem tej produkcji są zdjęcia – nie jest to może superdroga produkcja jak Rzym ale widać, że jest to najwyższa półka filmowania i montażu – niektóre sceny wyglądają na żywy dokument (tak myślę bo nigdy nie byłem w Nowym Orleanie). Serial nie jest cukierkowy – toczy się w brzydkich wnętrzach, byle jakich knajpach i na nowoorleańskiej ulicy. Ludzie też nie są cukierkowi – mają wady, swoje zachcianki i problemy. Są w tym wszystkim jacyś tacy normalni. A może to mi się tak wydaje. Drugi atut to muzyka – wszechobecny nowoorleański jazz. Nie znam się na tej muzyce – nie słucham jej ale dzięki tej muzyce, która jest cały czas obecna w filmie i wokół której kręci się życie bohaterów czujemy klimat Orleanu – tego dziwnego, nietypowego miasta w USA. I dwa słowa na koniec o obsadzie – film nakręcili twórcy serii The Wire (wg mnie drugiego najlepszego serialu świata – kto oglądał ten się ze mną zgodzi;-) – i obsadzili część aktorów w tej produkcji. I jak dla mnie jest to już rekomendacją do obejrzenia tej produkcji. A i zapomniałbym – akcja w filmie toczy się niespiesznie, wręcz się wleeeeeeeeeeecze i tak ma być.

I prawie jak MK;-):


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (1 vote)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Dziękuję Zoe.:) Zapewne by mi

portret użytkownika Jasmine
6

Dziękuję Zoe.:)
Zapewne by mi umkło, HBO nie posiadam. Na szczęście nie jest JESZCZE zabronione wymienianie się plikami w sieci z rodziną i przyjaciółmi. Dziś jeszcze obejrzę pilot serialu a jak dobrze pójdzie to może wszystkie odcinki Treme.


Do obejrzenia przekonał mnie ostatecznie "drugorzędny atut" "muzyka – wszechobecny nowoorleański jazz." i "akcja w filmie toczy się niespiesznie, wręcz się wleeeeeeeeeeecze i tak ma być."


Pozdrawiam serdecznie bardzo.:)


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


też

portret użytkownika Zoe

nie posiadam


Niespodzianka, kliknij w poniższy link:
http://google.zienkowicz.pl/?g=kontrower...


Mam już na dysku dzięki

portret użytkownika Jasmine

Mam już na dysku dzięki życzliwości Przyjaciela.:)


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


W USA jedyny pozyteczny i znany Holland

to jest Holland Tunnel, miedzy NYC a New Jersey.


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.