warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Agonia szpagatowej demokracji

Pracowici jak mało kto, zdolni i inteligentni, pomysłowi i zaradni życiowo. To tylko taka krótka ocena współrodaków – uważam, że jak najbardziej prawdziwa i nienaciągana, jak oceny w indeksie Zbigniewa Ziobro.


Zastanawiałem się, gdzie nie ma moich rodaków, dokąd nie zdołali dotrzeć, aby osiąść i zacząć uczciwie zarabiać. Oprócz Alaski i Grenlandii nie ma chyba takich miejsc gdzie nie byłoby Polaka.
Już samo to świadczy o naszej inteligencja i mądrości życiowej: potrafimy się przemieszczać za chlebem, osadzić się, pracować i żyć w realiach obczyzny.


Jest w nas, Polakach, taka siła jakiej mogą nam pozazdrościć inne narody. Jesteśmy dumni i uparci, zdyscyplinowani i niepokorni. Ile jest miejsc na świcie, gdzie nie było polskiego żołnierza, który przelewał polską krew za wolność? Ile jest takich miejsc na globie, gdzie Polak nie stawiał domów i nie budował dróg? Mało, prawda.


Kiedy patrzę na pokolenie trzydziestolatków i tych młodszych, którzy uczą się od swoich starszych kolegów, to wiem, że to pokolenie, pokolenie naszych dzieci, jest w stanie zmienić ten kraj na lepszy. Jest to pokolenie, które ma sobie te wszystkie najlepsze cechy przydatne do budowania państwa opartego na wartościach tego pokolenia, czyli poszanowania wolności, w tym wolności seksualnej i szeroko pojętej tolerancji.


Jest to pokolenie, które rozumie, że jedyną polityką jaką w ogóle warto i trzeba uprawiać, nie starając się o legitymacje członkowskie jakiejkolwiek partii, to polityka równych szans dla wszystkich, którym zależy na wolności i prawach do nauki i pracy i godziwych warunków życia. Co ważne, a być może najważniejsze, większość tego pokolenia nie politykuje, nie trwoni cennego czasu na słowne przepychanki, na pitolenie o niczym – oni zajmują się nauką, pracą, swoim rozwojem, starają się żyć na poziomie swoich rówieśników państw wysokorozwiniętych.
Uważają, i słusznie, że skoro pracują dużo i uczciwie, to nikt nie ma prawa pozbawiać ich prawa do przyzwoitego życia.


Od nas, pokolenia swoich rodziców, nauczyli się jednego – szybkiego i mądrego wyciągania wniosków. Nie chcą być, jak ich rodzice, popychadłem. Zdecydowali, że sami będą popychać sprawy we właściwym kierunku. Ich nie interesuje jako taki zbiór pod sztandarem tej czy innej partii, ugrupowania politycznego, stronnictwa.
Sami stanowią wielki zbiór ludzi dobrze zorientowanych w temacie i jeśli zachodzi konieczność błyskawicznie komunikują się za pośrednictwem Internetu i sieci telefonii komórkowej.


To pokolenie zaufało władzy, wzięli kredyty na mieszkanie i samochód, pracują dużo i ciężko godząc się na 20/30 lat spłacania kredytów. Szanują porządek prawny i władzę, do granic ustalonych przez literalne brzmienie tego prawa. Jeśli zauważą, że władza/rząd chce ich okłamać i okraść, sięgają po swoje prawo swobodnego zrzeszania się i wypowiadają wojnę hipokryzji kryjącej się za parawanem państwa. Działają błyskawicznie i niezwykle skutecznie.


I to właśnie jest prawdziwa miara współczesnej demokracji.


 


 


Przypominam. Pilnie szukam pracy. Link: http://wiktor-smol.nowyekran.pl/post/52448,szukasz-rzetelnego-wykonawcy


Równie dobrze mogę być: kierowcą, ogrodnikiem, fotoreporterem lub dziennikarzem.


Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje rzetelnego fachowca, powiedz mu o mnie.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (1 vote)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

walka z malkontenctwem

6

Dzięki!
Jako Polak czuję się mile połechtany. Nie wiedziałem że jestem tak zaradny, pomysłowy przedsiębiorczy, lubiący pracę w młodym zespole i zaprogramowany na sukces.
No i na całym świecie mnie pełno.
Tylko tak trzymać, i oby tak dalej!


Chlor


Z Grenlandią to nie wiem, ale pewnie są tam jacyś Polacy a co do

portret użytkownika Itzamna

Alaski to rodaków jest tam bardzo wielu! Na Antarktydzie też jesteśmy (baza badawcza :P) więc raczej skolonizowaliśmy tą planetę dość dobrze.


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.