warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Autobiografia medialna. Coś na ząb w zęby przez tyłek i w płynie

Pracuję obecnie nad wprowadzeniem do powszechnego użytku pomysłu JEDNOCZESNEGO (czesne do negacji) wysławiania się kilkoma synonimami, tak żeby inteligencja podczas odsłuchu w mig wyprowadzała wspólny mianownik wyrazów i obywała się bez tłumaczeń ze strony mówiącego, a także uciążliwych intepretacji własnych. Co oczywiście jest niemożliwe, za to pomarzyć o wysokiej poprzeczce jakże mi miło. Natomiast dla głupków i wrogów wszelakich wprowadzę wersję w błąd, przez co od razu stanie się bardziej realna: jednocześnie wypowiadamy się SPRZECZNIE ze sobą, co wcale nie jest takie trudne, jeśli obejdzie się warunek umownie w pomyśle opisany jako ''jednocześnie''. A obejdzie się. Stąd też nie mam ostatnio czasu na rozmyślania, a powinienem, ponieważ:


Świat jest przepiękny i wszystko w nim w płynie. Mnie tam uroda świata znowu tak bardzo nie interesuje, tyle co nic i spojrzeć w lusterko, ale rzetelność nakazuje potwierdzić. Co też czynię z pewnymi oporami i troszeczkę pod publiczkę, mimo że pod publiczkę należałoby raczej pokazać ciemną stronę, wziętą poniekąd z księżyca, która to strona jak i sam zresztą Księżyc cieszą się upartym zawzięciem nauk o społecznym zasięgu, głównie nauk politycznych oraz osób niezainteresowanych. Czyli wyborców polityków. A kto wybiera politykę?


Współczesne, bo przecież nie nowoczesne, programy partyjne zacierają się z całodobowym programem telewizyjnym i nadają się 24 godziny na dobę do kanału. W ten oto sposób po wielu latach pomyślnego rozwoju znaleziono najlepsze medium dla ludu, przez kanał do głowy. Dla niepoznaki jednej głowie oferuje się wiele kanałów do wyboru, żeby w efekcie wybrała ten jeden kanał właściwy, kanał stricte polityczny pluralistycznie reprezentowany przez wszystkie demokratyczne kanały. Politycy i świat mediów zrozumiały już potrzebę, iż wyborca jest niczym prawie jak facet, potrzymać chwilę za jaja i przez żołądek do serca, ażeby do serca przez żołądek, trzeba wpierw wejść mu do tyłka, a po wejściu się oblizać i pochwalić gościnę. I nie przeszkadzać zbytnio głowie, której wbrew naturze, ale nie jej naturze, przypadła rola końcowego etapu procesu trawienia. Wydali z siebie pomruk gniewu, dwa krzyki - do wyborów się zagoi - i po krzyku. Spać w końcu też trzeba, żeby potem odpocząć i znowu coś zjeść. Coś na ząb w zęby przez tyłek - i wpłynie. Jesteś bez smaku, mniam cię więc w dupie.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (4 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Różne już były

portret użytkownika quackie
6

stopnie niezrozumienia, z jakimi spotykały się Pana teksty w moim umyśle, ale ten zaiste plasuje się w średniej strefie stanów wysokich. W tytule autobiografia, a w treści? Nie widzę : ( O polityce, no dobrze, ale dlaczego w Pańskim kontekście? Czyżby Pan się wybierał w posły? Ależ przecież sam Pan przestrzega, którędy polityk wchodzi i dokąd dąży. Jedyne, co mi się wydaje, że rozumiem, to to na początku, o wielogłosowości. Pan wie, że lubię polifonię, zwłaszcza a capella.


_________
Zarzucił staruszek sieć w morze. Odczekał, próbuje wyciągnąć.
Ciągnie ją i ciągnie i wyciągnąć nie może.
Aż w końcu odezwał się głos z nieba.
Powiedział "SIEĆ JEST OBECNIE NIEDOSTĘPNA".


Pan jest skromny, a mnie na przechwałki

naciąga. Bardzo chętnie, już lecę.
Idzie i tu, i tam, i wszędzie o to, że we mnie (niestety na razie tylko od tyłu, ale da się przejść) skupia się autobiografia całego narodu (pytanie którego), ba, całej wręcz ludzkości (nie ma pytań, chyba że od zatroskanych medyków. Gdzie oni są, gdy potrzeba kołacze?). Jestem wszystkim, jestem każdym, i to będąc wyłącznie sobą, w dodatku prawdę powiadam. Boskie, co nie? Dlatego też moja autobiografia ma charakter koraniczno-chrześcijański, aż prosi się o bombkę (na razie na choince w pozycji dyndającej).


Panu sugerować nie będę, po pierwsze nie potrafię, po drugie nie śmiem, po trzecie didaskalia zachowajmy dla dramaturgów. U mnie nie sztuka to czy poezja, o prawdę jedynie mi chodzi, tak na dobry początek, a co prawda, to prawda i przecież z prawdą się zawsze zgodzimy, szczególnie, gdy jedyna w swoim rodzaju, bo jaka miałaby być.


Dziękuję Panu za nomen est omen poświęcony czas i proszę jeszcze dać się przeprosić, a takie tam przyzwyczajenie z boskich, niedziela, prawda, czasów.


Gdzieś pod koniec

portret użytkownika quackie

drugiego akapitu wydało mi się, że zrozumiałem, kto tu komu lusterko podstawia sobie pod nos.


Dziękuję za oświecenie, proszę o więcej i przepraszam stosownie do przyzwyczajeń!


_________
Zarzucił staruszek sieć w morze. Odczekał, próbuje wyciągnąć.
Ciągnie ją i ciągnie i wyciągnąć nie może.
Aż w końcu odezwał się głos z nieba.
Powiedział "SIEĆ JEST OBECNIE NIEDOSTĘPNA".


(Brak tytułu)

portret użytkownika Jasmine
6


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


ostre słowa

6

Strasznie dosadnie skomentowałeś naszą trudną sytuację polityczno-moralną.


Chlor


Proszę nawet nie straszyć, że jest tak źle,

jak napisałem, bo nie miałem o tym pojęcia.


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.