warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Autobiografia szósta, postkobieca. Kariera intelektualna

Weź cztery ściany na odpowiedni dystans i solidnie obtocz nimi głowę, pamiętaj, by ją zabrać ze sobą. Przykryj dachem, nie zapomnij o oknach, w domu musi być widno, trzeba dzieciom czytać, dbać o oczy i nawzajem sobie w nie patrzeć. Ochłoń. Rozpędź się i walnij drzwiami w łeb, tak żeby ci sukces nie strzelił do głowy odbiciem, wpierw sprawdź, czy zamknięte. Jeśli drzwi ci wyszły, że można wejść, wprowadź potomstwo i jego przyczynę. Nie cały ród kobiecy, chyba że cudzą pracą za przybrane pięniądze zbudowałeś sobie pałac, wystarczy ci jedna, która spuchła twoją dumą. Znajdź w niej swoje miejsce, masz do wyboru dużo przestrzeni i czasu, nim ostatecznie się wyczerpiesz zwiędnięciem, okrzepnij, byle nie za szybko. Bądź religijny, to ci ulży. Nie popadaj w rutynę, opracuj do perfekcji wulgarność, bądź rockmanem bądź sobą bądź, w każdym bądź żadnym razie. Strój w życiu miny, namollne, Durnowate, na każdą okazję, nie zezwól na pogrzeb twarzy. Nie odkładaj rzeczywistości na jutro, odpowiadaj na zaczepki wyobraźni, bądź przy nadziei, spłódź ją. Maż się tylko pod koldrą i wyłącznie jako chłopak, gdy dorośniesz, urośnie ci ręka, tym razem weź się w garść w całości, przyda się do ocalenia duszy twojej i dzieci – miej dzieci i dla dzieci. Zabieraj je wszędzie ze sobą, nawet jeśli zostały w domu bądź w szkole, codziennie uwzględniaj w swoim kalendarzu nazwy dzięcięcych miesięcy, powinieneś je pamiętać z dzieciństwa: wtorek, środa, czwartek, od czwartku całe wieki do piątku... Uśmiechaj się, chyba że stoisz przed lustrem, wtedy śmiej się, śmiej się, śmiej się ci dobrze tak. Nie numeruj wszystkich swoich myśli, zostaw to badaczom, wystarczy, że przed śmiercią będziesz mógł uczciwie powiedzieć: Ciekawe, a wciąż jestem ciekaw, czy ta myśl jest parzysta, np. myśl dwa tysiące parzysta siedemdziesiąta ósma. Szanuj cudze wyrazy, zanim stworzysz własne, nie przesadzaj, nie mów ''BEZBOLEŚNIĘ KOSZMARZĄC'' dopóki nie upewniłeś się w poezji. Nie rób wrzawy wokół w oku, nie daj się nabrać na złudzenie, najgorsze przed tobą: ''kobieta dobrze po trzydziestce, lepiej gdyby była przed''. Daj się unieść innym, sam się nie unoś, obficie spaceruj dziurawe relacje z ludźmi, nie obywaj się żyjąc bez psa. Nie daj się nabić w pustą butelkę, choć raz w życiu skocz dla kogoś po spadochron. Nie kończ świata za sobą. Marudź wyłącznie w towarzystwie gór i gdy je przenosisz. Szukając siebie się nie zagub, słuchaj dobrych lekarzy i przede wszystkim, nie dawaj głupich rad, tylko się do nich nie stosuj.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (6 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Ooooo!

portret użytkownika quackie
6

Dzień dobry. Doskonała rzecz dla wszystkich, którzy uważają że "zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna" wystarczy. Otóż nie wystarczy!


_________
Zarzucił staruszek sieć w morze. Odczekał, próbuje wyciągnąć.
Ciągnie ją i ciągnie i wyciągnąć nie może.
Aż w końcu odezwał się głos z nieba.
Powiedział "SIEĆ JEST OBECNIE NIEDOSTĘPNA".


Czyżby uważał Pan, że nie daj Boże trzeba jeszcze spłodzić

córkę i posadzić roślinkę doniczkową w pożyczonym ogródku działkowym?


Dzień dobry, wciąż jestem ciekaw.


Nieee

portret użytkownika quackie

Należy spłodzić przynajmniej jedną rzecz, która wywoła u ludzi pozytywne emocje - czy miałby być to genialny tekst, wspaniały obraz lub rzeźba, czy też znakomity remont samochodu.


Zresztą przecież Pan to napisał, wystarczy się wczytać między wiersze.


_________
Zarzucił staruszek sieć w morze. Odczekał, próbuje wyciągnąć.
Ciągnie ją i ciągnie i wyciągnąć nie może.
Aż w końcu odezwał się głos z nieba.
Powiedział "SIEĆ JEST OBECNIE NIEDOSTĘPNA".


Wcale Pana o poprzednio inSYNuowaną

interpretację nie podejrzewałem, prędzej siebie, choć sam już nie wiem. Panu też się zdarza zagubić we własnym tekście? Proszę mnie na jutro pocieszyć, dziś jest w końcu niedziela.


Dobre i lubie

6

jestes jedynym ktory w swej sztuce nie stsuje techniki "plagia tu , plagia tam" lub w Twoim prymitywnym jezyku "copy and fuck" 'em all. Piszesz bowiem tak, ze nawet sam siebie bys nie potrafil "zplagiatowac" Dlatego i nimniejszym, po zasiegnieciu opinii i ich odrzuceniu, oraz stosujac parytet dla... szczegolnie dziwnych osobnikow zagrozonych zapiciem przyznaje Ci tytul doktora i to jeszcze jednoglosnie!


Dwugłośnie

portret użytkownika cmss

.


Platonicznie...


Marzec ...

portret użytkownika cmss
6


Platonicznie...


A nie mówiłem, że potrzebna mi nauka?

Mam w domu pod ręką - ze względu na bliskość ścian - kilkanaście przynajmniej płyt z Zornem, a o tym nie miałem bladego pojęcia; co przy jego płodności troszkę mnie usprawiedliwia, no i najważniejsze: nie każdy potrafi być jednocześnie w tylu różnych i odległych od siebie miejscach, co nasz Kot;)


Dzięki


Gdzież to ja nie byłam jak

portret użytkownika Jasmine
6

Gdzież to ja nie byłam jak mnie tu nie było.
Bo to było proszęż ja Pana tak. Najpierw pani Chandra. Potem rozgorączkowana powisiałam w drzwiach do łazienki (W dzisiejszą Niedzielę, mogło zaczekać do Poniedziałku) i mnie do Pana przywiodło potem. Się sobie chyba wytłumaczyłam wystarczająco.
Mam nadzieję, że przynajmniej Panu zdrowie dopisuje, po przeczytaniu tekstu widzę, że tak. Czego i nam życzę. Ostatni będą pierwszymi. Najtrudniej mi nie dać się nabić w pustą butelkę, łatwiej odkładać rzeczywistość na jutro. Popracuję nad sobą, choć nie obiecuję, jak wystygnę.


Wierna, acz spóźniona nieco w czytaniu czytelniczka Pańska.


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.