warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Bilans durniu, bilans

Gdy na czele tajnej służby stawia się historyka zadymiarza i do tego palacza kukieł - świat wstrzymuje oddech. Stworzenie CBA bez oparcia się na policjantach śledczych z osobistym dorobkiem i długą służbą, było błędem polityków głosujących za opcją zero - stawiamy bank na ściernisku - i zapychania etatów ludźmi co prawda po maturze ale za to z notesiku. Nie będę się teraz znęcał nad aferą doktora Garlickiego czy posłanki Sawickiej z racji mizernych wyników śledczych, nieadekwatnych do poniesionych nakładów finansowych, lecz delikatnie zahaczyć o doktora h.c. Leppera, nie omieszkam.


Chciałbym zaproponować, niedawno odkrytą przez wybitnego naukowca z Krakowa, metodę pomiaru ekonomicznych skutków tworzenia czegoś z niczego za pomocą badziewia. Noble z ekonomii już rozdane, więc na pewno nie wpędzę w zakłopotanie czy rozterkę jurorów Szwedzkiego Banku Narodowego.


Metoda jest prosta i nazywa się naukowo – mozolne dochodzenie do wniosku z kumplami piwnymi przy kiosku. Polega na balansie pompowanych pieniędzy w ciągu roku do CBA a wpływie gotówki do Skarbu Państwa dzięki akcjom operacyjnym tajnych agentów. Krótko mówiąc, należy skrupulatnie podliczyć budżet roczny CBA, czyli te głupie setki milionów złotych idących na pensje, gadżety, czarne ubranka, maseczki dla panów, maseczki kosmetyczne dla pań, broń, autka, wyposażenie pokoi w komputery, materiały biurowe i wybuchowe, kupno czy wynajem budynków, a także ich utrzymanie (ogrzewanie, sprzątanie, cieciowanie). Cyferki po lewej stronie podkreślić wężykiem Jasiu, wężykiem i podsumować.


Jeżeli już zaksięgowaliśmy te setki milionów złotych na stronie lewej zeszyciku, nanosimy na stronę prawą aktywa. Wszystko z czego jesteśmy autentycznie dumni. Wpisujemy liczby. Po kolei. Bierzemy zatem aferę gruntową pod lupę i notujemy. No właśnie, co? Już wiem. Wpiszmy Rybę. Przecież Ryba kosztuje? Choć zdaje się Ryba siedzi i kosztuje nas. Nie pracuje teraz i nie płaci podatków. Za to my wszyscy mamy do utrzymania o jednego siedzącego więcej. Mimo usilnych starań, za cholerę pozytywów żadnych nie dostrzegam. Nie znajduję też w tajnych akcjach wartości dydaktycznych czy dyscyplinujących. Raczej widziałbym propagandę przy aresztowaniach w obecności kamer. Nie zauważyłem także wymiernych zysków dla społeczeństwa, czyli efektu wystraszenia łapówkarzy (jak byliśmy w rankingach na końcu, tak nie ma nas na początku). Nic, zero, komma null. Widziałem za to, wtopy, wycieki i wsypy, że nie wspomnę o radosnej amatorszczyźnie. Z tej aferalnej historii, można było się nauczyć jednego. Bądź ostrożny przy odbiorze koperty i nie daj szans żadnemu reżyserowi na materiał filmowy z dźwiękiem. Chyba, że zamierzasz zostać najpopularniejszym aktorem w kraju. Wtedy olewaj ostrożność. Susz zęby do kamery i narzekaj na burdel w kraju. Na końcu zaszlochaj i rozerwij koszulę na piersiach. To naród kocha więc masz dużą szansę na bycie idolem. Szczerze mówiąc, nijak nie mogę znaleźć w sakiewce państwowej jakichkolwiek pieniędzy czy też plusów dodatnich dla społeczeństwa z operacji gruntowej. I nie tylko z niej. Może Wy mi pomożecie odszukać te plusy dodatnie?


Tylko mi nie podpowiadajcie, że najlepszą drogą do eliminacji korupcji jest likwidowanie w zarodku przyczyn jej występowania - bo tyle to ja wiem.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (7 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

nie da rady ! nie da rady

nie da rady ! nie da rady !
przynajmniej przez 20 - 25 lat kabaret trwał będzie !
u na wszystko MUSI być powiązane sznurkami , sklejone taśmą i na koniec przybite gwoździem ( starym - wyrwanym z deski ) .
taki już system działanie - Dusza Narodu .
sam oczywiście stosuję takie - lub zbliżone metody .
swoją drogą zadziwiająca jest doraźna skuteczność takich metod - wynik zwykle nie jest zły .
nie jestem również pewien czy " system teutoński " jest taki dobry i czy istnieje jakakolwiek szansa na wdrożenie go w nasze " rzycie " ( to po góralsku ) .


jedynie słuszna Droga - Moskwa - Pietuszki .


Text bylby super gdyby nie infantylne zalozenia

1."CBA sluzylo do scigania korupcji"


To przeciez naiwnosc.Instytucja ta sluzyla do walki z opozycja metodami policyjnymi .
Kazda z jej medialnych akcji tylko tak nalezy czytac.


Wlacznie z ta wobec dr Garlickiego- tam przeciwnikiem bylo srodowisko lekarskie postulujace zwiekszenie wydatkow na sluzbe zdrowia.


2.Jesli tak to skutecznosc tej instytucji wydaje sie conajmnej dobra.
lepper -uwalony
lekarze- maulhalten!
geba doprawiona PO (sawicka,"hazard", "stocznie") - spolecznie funkcjonuje tak ze p.Jaroslaw Kaczynskich moze p.Kaminskiemu order nadac.Uzywajac do tego swego brata.
geba doprawiana warszawce- dziala bez pudla


3.Te faktyczne cele CBA moze pan,autorze, wywiesc chocby z usytuowania owej instytucji: nie dodaje sie kaski,funkcjonariuszy komorkom policji jakie zajmuja sie korupcja,ale robi nowa, wydzielona, hermetyczna instytucje.Przenikniecie do niej z zewnatrz, skontrolowanie celow jakie realizuje znacznie trudnejsze nizli w przypadku rzeczywistej walki z korupcja.


4. CBA stworzona z amatorow,nie policjantow.
To bzdura. Wystarczy rzucic okiem na CV agenta Tomka czy szefow delegatur CBA w Poznaniu,Gdansku. Ten pierwszy dzis awansowany do centrali, ten drugi charakteryzowany przez p.Kornatowskiego(cytaty z podsluchow).
Amatorzy,wg mej opinii, nie zajmowali sie samymi operacjami,ale pelnili w CBA role komisarzy politycznych.Wyznaczali cele i rozliczali z ich realizacji.
Amatorzy- koledzy p.Kaminskiego.Koledzy od palenia kukiel.


5.I to jest najstrasznejsze: na przykladzie CBA widac ze dowolna instytucje demokratycznego panstwa (tu resort silowy!) polityczne oszolomy w 5 minut moga przejac i pokierowac zgodnie z wlasnymi celami.
Tak z policjantami ktorym wystarczylo kasy dosypac i natychmiast wezma sie do realizacji kaczynskich celow w ramach CBA.Bez wahania.
Na przykladzie Ministerstwa Edukacji ze 2 bataliony urzednikow tego ministerstwa beda realizowaly cele wyznaczone przez p.Giertycha, na przykladzie urzedu Rzecznika Praw Obywatelskich...
Przypomina sie gestapo i inflitracje, przejecie wladzy nad ta niemiecka policja polityczna przez nazistow. Dzis nikt nie ma watpliwosci ze gestapo to tortury i walka z politycznymi przeciwnikami Hitlera.
Patrzac na wpis e-krakowskiego w przypadku CBA takie watpliwosci jeszcze istneja- chocby w ocenie tej sluzby poprzez pryzmat efektywnosci.


m@B


neospasmin.blox.pl


PS. autor- ile gwiazdek?


m


maulhalter

shift Wam Doktorze Lazarowicz nie działa.To wytęż się przynajmniej spacją.


ad rem i to dzisiaj konkretnie

6

żadne takie tam co by było,mogło albo prawie za chwilę.
Dzisiaj wiadomo że niemiecki koncern energetyczny RWE wycofał ofertę kupna ENEA.
Giełda zareagowała,złoty spadł czyli Yo la się cieszy,kupi więcej książek.
Nie "rysuje się" ale faktem się stało osiągnięcie drugiego progu deficytu do Euro.
Oraz co pocieszające ,szczególnie Dr.Rydzyka i Mec.Giertycha że plan prywatyzacji zostanie wstrzymany.


Widzicie krakowski

Wyście infantylnie zakładali, że CBA ma ścigać korupcję, a tu nasz portalowy czekista od razu rozgryzł, że chodziło o polityczne upupienie przeciwników. Musicie się uczyć krakowski od miszczów.


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


canned

Podziela pan poglad ze autor pieprzy trzy po trzy?


Mimo to prosze mu choc 6 gwiazdek posypac! Dla tutejszych to wazne niczym czerwony pasek na swiadectwie z podstawowki...


m@B


PS. czekam by na kontrowersjach ukazal sie jakis dobry,kompetentny, pokazujacy nowe aspekty znanych faktow text.Cos co zadziwi. Jesli pan taki spotka to prosze dac znac.Moze byc na neospasmin.blox.pl


pozdrawiam


m


a Pan Doktorze podpieprza

'-para szesnaście cosinus fi"
proszę odpieprzyć sie od pieprzu,czym te szlachetne zioło Panu zaszkodziło?
Podpieprza Pan afere,bo nie ma faktów.Nie było żadnych faktów.
Jest napieprzony balon tak,że tylko polać gazem pieprzowym dla opamiętania się.
O!pamiętaj.


Joszka

Gwiazdki prosze markizowi dawac a nie na fakty donosic,oki?


m@B


Panie dobrodzieju

Moja ocena tekstów osób tu piszących to moja prywatna sprawa i chuj Panu do tego. Proszę się odpierdolić ode mnie i najlepiej dodać do ignorowanych.


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


Panie canned head

To nie ja przypierdalam sie do pana,ale pan do mnie.To nie ja pisze o panu czekista czy lze pana w inny sposob,ale to pan w ten sposob postepuje.


mimo wszystko pozdrawiam


m@B


neospasmin.blox.pl


PS.z tego co zdazylem sie zorientowac to na kontrowersjach.net wzajemne wystawianie sobie ocen,gwiazdek stawianie nalezy do dobrego tonu.Czemu chce pan to kontestowac? Ze infantylne?
No i co z tego? :)


m


CBA ma ścigać korupcję ... polityczne upupienie przeciwników

portret użytkownika cmss

Toć jedno nie wyklucza drugiego, przeciwnie wprost jak najbardziej.


Platonicznie...


cmss

Niektorzy chodza do toalety by zrobic kupe. Inni łącza te czynnosc z czytaniem gazet.Fetor maja za nic boo to ich wlasny.


Uwaza pan ze ci z CBA tez laczyli przyjemne z pozytecznym?


m@B


Szef się zmienił(?), podobno. Pożyjemy, poczytamy.

portret użytkownika cmss

Może.


Platonicznie...


Niestety to się bilansować nie może

Co do teorii szczególnie - nie ma się bezpośrednio opłacać Państwu, ma się zdecydowanie nie opłacać drugiej stronie.


Niestety co do praktyki to się już zgadza:(


z ukłonami
rzl


no z lasu


Przy okazji uwaga

6

Powołać instytucje łatwo, zlikwidować się nie da. Tak jak było 37 instytucji do kontroli przedsiębiorców ( małych bo od duzych wara) tak jest.
Jestem ciekaw kiedy i przez kogo zostanie zlikwidowany IPN, Agencja Nieruchomości Rolnych, której zarządzane składniki juz dawno powinny przejąć samorządy. Kiedy.....setki tego badziewia, które przejadają mo0je podatki i z wdzięczności, że na nich pracuje dają nam w dupe.
To jest normalna hodowal mend


markiz -to nasza ojczyzna a nie niemiecki pornol.

Golic wiec łona panu nie wolno.
Prosze o nie dbac: mendy musza w koncu miec gdzies zyc !


A tak powazne: ktore z tych 37 instytucji kontrolnych by pan skasowal?


A co do metod likwidacji -jest jedna,wyborna-ograniczac budzet. To zrobiono z TVP i juz ma pan tam 500 osob mniej...Farfalem tylko zostalo to zrobione...


OStatnio inteligencja mi

portret użytkownika panmodry

OStatnio inteligencja mi chyba pada, bo nie mogę pojąć o co autorowi chodzi. Co autor chce udowodnić? Rzeczy oczywiste czy jakieś schowane pod drugim dnem, którego trudno się doszukać.


Powyższe wątpliwości nie stoją w sprzeczności z opinią, że styl autora się ładnie wyostrza, co jest komplementem.


Czy gołębie na Rynku nadal tak złośliwie srają na głowy?


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.