warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


BÓG, HUMOR i OJCZYZNA

Zaktualizowałam napis wiszący w sali sejmowej.
Gdyby nasi, przez siebie wybrani wybrańcy, mieli chociaż krztę honoru, to paląc się ze wstydu złożyli by swe mandaty poselskie i zaszyli się w ostojach Borów Tucholskich lub Puszczy Białowieskiej.
No bo cóż jest wart polityk, który poczuwa się do obowiązku odebrania diety i dodatków, ale zapomina, że Sejm jest miejscem jego pracy i idzie od bumelki do bumelki. Jedyna rzecz, jaka jest w stanie go przykuć do ław poselskich, to krojąca się awantura i napierdalanka z przeciwnikami politycznymi. Wtedy jak jeden mąż. I te ukradkowe spojrzenia w kierunku bossa partyjnego, czy mnie widzi, czy widzi jaki jestem wkurwiony jak on jest wkurwiony i jak całym sercem popieram to co ON popiera.. Zwykłe piranie i to z tych żarłocznych.
Sprawy dla Polski i Polaków ważne schodzą na dalszy plan, o ile w ogóle są w jakimkolwiek planie.
To już dawno nie są obrady, to jest widowisko z amatorska obsada pieniaczy.
Tylko jak się zastanowić, to nie może być inaczej. Nie ma mechanizmu promującego do polityki madrych, wykształconych, a skoro nie ma, a wielu dba by nie było, to pchają się miernoty i pyskacze. Oczekiwać, że ten element uchwali coś mądrego to naiwność.
Możemy już mówić o zjawisku negatywnej selekcji. No bo baronowie ustalający listy do wyborów do Sejmu lub sejmików, ustalają te listy pod siebie. Im bardziej spadają notowania bossa wojewódzkiego, tym te listy są uboższe w proponowanych kandydatach. Dobry stanowi śmiertelne zagrożenie, bo wyborcy mogą minąć tego który jest pierwszy na liście. I te negatywnie zweryfikowane w lokalnych wyborach „politycy” obsadzają lokalne urzędy swojakami, jeszcze gorszymi niż oni sami. Jest mechanizm negatywnej selekcji? Jest, i to jaki.
Swego czasu PO wskoczyła do polityki, bo jako hasło przewodnie wstawiła JOW. Przeprowadziła nawet dosyć efektowne zbieranie podpisów w całej Polsce. I co? A gówno, kto by tam wierzył peowcom i Tuskowi. Dzisiaj ci sami co zbierali podpisy, gotowi są każdego dnia robić sobie seppuku a do JOW nie dopuszcza. Bo już wiedza czym to śmierdzi.
Dwa przykłady. W ostatnich wyborach samorządowych na stanowiska ubiegających się o stanowisko burmistrza czy prezydenta wystartowało 50 posłów i senatorów, I przepadli z kretesem, bodaj 5 się załapało. Mamy więc sytuacje, że wyborcy mając możliwość rzeczywistego wyboru olewają partie, listy partyjne, czołówki tych list i wybierają wg kryteriów merytorycznych.
Szczególna sytuacja. Taki poseł na stanowisko burmistrza w małym miasteczku ,zdaniem wyborców -nie nadaje, ale posłem, decydującym o losie całego kraju już owszem, dobry. Przecież to jest jawne oszustwo i kpina ze zdrowego rozsądku.
A przykład senatora Stokłosy. Oskarżany, obojętne słusznie czy nie słusznie, wygrywa w abcugach z partyjnymi komitetami wyborczymi. I tu wyborcy wybrali człowieka, którego uznali za lepiej rokującego, bo sprawdzonego, niż tych partyjnych nieudaczników.
Gdyby w tych nie istniejących JOW startowali i Pan Tusk i Pan Kaczyński to być może mielibyśmy tych panów już dawno z głowy a na pewno mielibyśmy ich z głowy w najbliższych wyborach. No bo ile można patrzeć na podobno patriotycznego oszołmena i nieroba. destruktora.
Przezabawne wyglądaja ci z posłów, którzy zostali oddelegowani z centrali, dla wzmocnienia listy. Np. poseł Niesiolowski, wpadnie przed wyborami, obsłuzy partyjny spęd, naślini się na PiS i Kaczyńskiego i wraca do swoich pieleszy. Zrobil cos dobrego dla województwa. A gdyby tak dac mu JOW, niech to będzie Zielona Góra, to przegrywa z kandydatem, który wie co to jest za miasto, czego mu potrzeba i jak ma reprezentować interesy SWOJEGO regionu. Na stanowisko Prezydenta tego miasta startowała w kolejnych wyborach czapa PO, i przegrała wybory, przegrała bo wybory są BEZPOŚREDNIE, jak JOW. Jeszcze trochę się pomęczymy z aktualna ordynacja wyborcza, aż przyjdzie moment, gdy partie zamienia się w mafie, o ile już nimi nie są, a wtedy wezma nas tak za mordy, że nie zipniemy. W partiach nie ma autorytetów i tak jak za komuny, ich watpliwych autorytetów i dokonań będzie musiało chronić ZOMO
Ponieważ tego prawa nam politycy nie dadzą to pozostaje nam słać do Kancelarii Sejmu postulaty, by w trybie natychmiastowym poprawili hasło na to, które zaproponowałam w tytule.


0
Twoja ocena: Brak
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Dobry przykład wynalazłeś - Zieloną Górę

portret użytkownika ojciec_milicjant

czerwoną tak naprawdę, co podkreślał nieustannie urodzony ,,czerwonogórzanin" - Lis. To przykład degrengolady miasta, któremu żadne JOW-y ani joby nie pomogą. To jest taka, najdalej wysunięta na zachód Nowa Huta. Tylko bardziej. Bo nawet w Nowej Hucie podnieśli rekę na ludową władzę (po raz pierwszy w 1960 roku) i dzielnie walczyli o kościoły, pośród socjalistycznych blokowisk. Zaś blokowiska czerwonej Zielonej Góry - zawsze stały, murem, za partią. Nawet wtedy, kiedy utraciła przewodnią rolę. Bo podarowali jej, na otarcie łez, piękny pałacyk w centrum,tego koszmarnego miasta, na siedzibę SLD.
Nie tylko zamordowano tradycję uprawy winogron i produkcji wina, ale również ,,kluczowy" przemysł. Odrodził się za to - festiwal piosenki radzieckiej. Nie jest żadnym przypadkiem, ani tajemną grą PO, wybór psychopaty z Łodzi, biologa z zawodu - Niesiołowskiego. 38 tysięcy głosów, to jest dokładnie tyle samo, ile dostała miejscowa ,,bizneswoman" z solidarnościowym życiorysem.
Kiedy już ostatni zdolni do pracy wyjadą za Odrę, wtedy weterani ,,walki i pracy" wybiorą sobie na powrót starych, tzn. nowych jak Miller, towarzyszy. W wolnych, rzecz jasna, a nawet jednomandatowych - wyborach.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.