warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Ciszej nad tymi trumnami

Koniec z tragedia smoleńską
Wszyscy twierdzą, że to zdarzenie, przez jednych nazwany katastrofa, przez drugich zamachem, będzie nas dzielić na długie lata. Pan Giertych prorokuje nawet, że może być zarzewiem wojny domowej. Tego niestety wykluczyć nie można.
Faktem jest, że emocji jest dużo i ta zgubna decyzja władz komunistycznych likwidacji analfabetyzmu, sprawiła, że pisać każdy może, jeden lepiej lub gorzej. No i piszą, pozostawiając na później dylemat co chciałem napisać i czy to ma jakikolwiek sens.
Jeżeli uczone głowy twierdzą, że nas zamęczy ten Smoleńsk, a Polacy w sondażach twierdzą, że ten temat to już czysta polityczna rzygowina, to wypada pokusić się o znalezienie recepty by tych aktorów widowiska uciszyć.
Nie noc długich noży, czy kolejna, liczniejsza eskapada do Smoleńska. Wystarczą dwa akty prawne i mamy sejm na obczyźnie, rząd na obczyźnie, samorządy na obczyźnie i prokuratury, sady, urzędy skarbowe przerzedzone na granic trwałej niewydolności.
Trzeba tylko
I. uchylić przepisy o przedawnieniu przestępstw, które to przedawnienie Lech Kaczynski, jako Minister Sprawiedliwości ograniczył do takiego okresu, który ochronił wszystkich tych, którzy pierwszy milion ukradli, a przy okazji uwolnił brata, nijakiego Jarosława, przed zarzutami karnymi.
II. II. Wprowadzić amnestie karna dla tych, którzy ujawnią jakich dopuszczali się przestępstw gospodarczych. Uwolnienie dotyczyłoby odpowiedzialności karnej ale nie dotyczyło przepadku mienia uzyskanego w wyniku przestępstwa.
I zaczyna się niewyobrażalny exodus prominentnych Polaków w różne części świata. Nikt nie myśli o Smoleńsku, o emeryturach, kontroli internetu, partiach i rozgrywkach wewnątrz tych szemranych instytucjach. Wszyscy krzyczą ratuj się kto może.
Czy to jest możliwe?
Oczywiście że nie. Kto wyjdzie z taka inicjatywa ustawodawcza, następnego dnia straci życie i nie uratuje go nawet pancerna kapsuła wysłana na księżyc.
Ale może znajdzie się w Sejmie grupka posłów, z różnych opcji politycznych, którzy ten temat podejmą nie narażając się na konsekwencje proponowanych rozwiązań. Może Premier, który uważa się za człowieka uczciwego, ten temat podejmie? Może i jest to wyraz mojej naiwności.
Jedno jest pewne temat smoleński znika na zawsze a to jest korzyść dla której warto się z elitami podroczyć.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (1 vote)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Markizie drogi,

portret użytkownika pan_glosny

gdzieś już słyszałem taką historię, w której firma zatrudniła na stołku kierownika nowego człowieka. Człowiek ten 'na dzień dobry' zaprosił wszystkich, przedstawił coś w rodzaju swojego expose. Było to kilka punktów, a między innymi jeden, na który szczególnie zwrócił uwagę: "nie będę tolerował określenia 'nie da się'". Po pół roku musiał zrewidować swoje zdanie w tym temacie. Dopóki komuś te 'nie da się' jest potrzebne do życia, dopóty cały czas będzie wychodzić to 'nie da się' w różnych okolicznościach.
Markizie, nie da się. Smoleńsk politycznie jest potrzebny i jednym i drugim do wzajemnych rozgrywek. Nawet gdyby się teraz nagle wszystko wyjaśniło to i tak dalej będą drzeć koty o to kto lepszy, kto gorszy. Była już bitwa o miejsce w Brukseli, bitwa o miejsca w samolocie, kto siedział przy Okrągłym Stole, a teraz jest bitwa o "prawdę Smoleńską". Gdyby się ten pieroński samolot nie rozwalił to mieliśmy inną bitwę.


Hmm portal pewnego Chytruska próbował ostatnio zdyskredytować jednego z ekspertów Macierewicza tzn dr G. Szuladzińskiego tego od teorii o wybuchu w samolocie: "firma nieznana, dwuosobowa z żoną, z kapitałem 2 x 1 dolar australijski". Skupili się na pierdołach, a nie na istotnych rzeczach.
Pogrzebałem trochę na stronie tego pana http://www.simulate-events.com/principal... Jest tam jakaś lista projektów, w których brał udział (dość ogólnikowa, zapewne podpisane NDA w takich przypadkach zabrania mówić szczegółowo nie tylko o projekcie, ale i dla jakiej firmy). Jest tam kilkanaście publikacji technicznych, które można przejrzeć np. analiza, symulacja i wpływ uderzenia małego samolotu w duży most, czy analiza naprężeń i rozchodzenia się fali uderzeniowej przy wybuchu miny morskiej pod statkiem, albo analiza wpływu wybuchu małego ładunku wybuchowego umieszczonego w rogu pokoju na 3 trzy testowe 'ciała' (deformacja, ciśnienie itd). W opracowaniach są również rysunki symulacji, naprężeń. Gdzieś dotarłem do referencji dr Szuladzińskiego, narzędzi którymi się posługuje (m. in. Matlab). Matlab jest takim fajnym programem matematycznym do prowadzenia różnych obliczeń (hej naukowcy, pewno ktoś więcej coś tu może napisać), to generacji różnych wykresów, diagramów, modelowania i symulacji itd - coś tam pamiętam ze studiów ;-) Program ciągle rozwijany i wykorzystywany nie tylko w środowisku akademicko-naukowym, ale również np w dużych firmach zajmujących się np. telekomunikacją np. Siemens i innych (nie powiem skąd wiem).
Hmm wiemy (gdzieś tam mi mignęło), że dr Szuladziński pracował przy projektowaniu bodajże skrzydeł Boeinga 747 i innych lotniczych projektach (nie pamiętam wszystkiego, nie zapisałem linków). Ślady pozostawione przez dr Szuladzińskiego prowadzą nie tylko do Australii, ale do USA do Kalifornii bodajże. Napisał jakieś 2 duże książki dotyczące dynamiki konstrukcji i maszyn, obliczeń przy mechanicznych i konstrukcyjnych wstrząsach, uderzeniach (moje tłumaczenie tytułów jest tu trochę do kitu).
Nie wiem czy ktoś już próbował obalić tezy o 2-óch wybuchach. Można nie lubić np. Macierewicza, o którym nawet Kamiński pisze, że "to zbyt inteligentny facet, żeby wierzył w brednie, które opowiada" ( http://wiadomosci.wp.pl/gid,14413014,gpa... )
ale ta teza o 2-óch wybuchach jest do sprawdzenia.
Dr Szuladziński chyba jest faktycznie specjalistą w tym temacie (?) a portal Chytruska chyba nie założył, że znaczna część ekspertów pracuje jako freelancerzy, mając własne małe firmy, pozakładane po najmniejszych kosztach, często w domach, albo wynajmując jakieś małe jednopokojowe biuro i oferując swoją pracę jako usługi (a nie na etat). U nas to się samozatrudnienie nazywa bo często nadużywane przez właścicieli wielu firm...


Pan Głośny


- Panie kapitanie, przyniosłem wniosek o przepustkę.
- No to co tak stoisz... Wstaw do lodówki!


Że sie nie da, to wiem,

ale nawet wywołanie tematu zastapi Smoleńsk.
A gdyby sie udało to korporacja łapowników sama by się zlikwidowała.
Druga część Twojego wpisu ciekawa. Dzieki Szef PANu chyba wystapił z propozycja, bu przesledzic katastrofe własnie pod opisywanym przez Ciebie katem. Zobaczymy jaki będzie wynik. Alebez względu na wynik spór będzie trwał dalej, aż sie zagryzą. I daj im Boże by tak skończyli.


Niestety proste rozwiązania

6

Niestety proste rozwiązania są zbyt proste, aby były wykonalne dla miernot. Do tego potrzeba geniusza.
Acha, i brakuje paru przecinków.


...Ginger Rogers w tańcu robiła dokładnie to samo, co Fred Astaire, tyle że tyłem i na wysokich obcasach. (A. Earhart)


Jeżeli wskażesz podstawę prawną oddania ,,śledztwa"

portret użytkownika ojciec_milicjant

Putinowi na wyłączność :


Do tej pory premier albo w ogóle nie odpowiadał na pytania, albo udzielał informacji wymijających, enigmatycznych, niepełnych lub lakonicznych - ocenił w marcu br. sąd i nie znajdując uzasadnienia utajniania przed opinią publiczną części aspektów śledztwa, nakazał Donaldowi Tuskowi ujawnienie, kto i dlaczego podjął decyzję o tym, że głównym dysponentem śledztwa smoleńskiego jest Rosja.
Tymczasem premier nie zamierza dzielić się z nikim tą wiedzą. Z naszych informacji wynika, że jego kancelaria chce wnieść o kasację wyroku.
Albo wskażesz jakiś fragment tego ,,śledztwa", który nie urąga standardom badania lotniczych katastrof, oraz ludzkiej inteligencji (parodię opowiadają w swoich wynurzeniach mjr Benedict i płk Klich).
Jeżeli odpowiesz na pytanie dlaczego ruscy czekiści nie oddali, do tej pory, broni i kamizelek BOR-owców, terminali generalskich, rejestratorów (z których jeden ,,propał"), wraku itp.
Jeżeli spróbujesz znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego Tusk z Komorowskim wyciszyli nawet spektakularny afront ze strony Putina, jaki ich spotyka ,,za wierną służbę"(WTO,Obwód Kaliningradzki), nie wspominając o całej reszcie - ich haniebnej roli w tym przedstawieniu, zwanym ,,wyjaśnienie przyczyn".
Jeżeli spróbujesz ustalić ośrodek dezinformacji i sowieckiej propagandy w Polsce, mający wyłączność na dystrybucję informacji o ,,prawdziwych przyczynach" oraz ,,postępach w śledztwie"(mówi o tym szczegółowo nasz ,,akredytowany" przy generałowej Anodinie).
Nie wspominając już o wynikach ekshumacji ś.p. Gosiewskiego. Żeby tanim chwytem zamknąć usta wszystkim, którzy nie docenili fotografa Specnazu - Amielina ani leciwej już ,,generałowej".
Więc możesz taki tekst napisać po zakończeniu śledztwa, które się nawet nie zaczęło.
Ale nie wcześniej.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.