warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Czas, przestrzeń i przyczynowość, to wszystko czego trzeba aby zakończyć temat

Nie ma takiego męża stanu, nie ma polityka i nie ma generała, który byłby w stanie zatrzymać reakcję łańcuchową i nie ma kapłana, który dałby radę przebłagać Boga, aby ten zechciał się zlitować. /Wiktor Smol/


Zmiany w przyrodzie potwierdzają, że coś jest nie tak z tym naszym domem. Dowodzą, że gatunek, który zszedł z drzew w rejonie dzisiejszej Afryki i potrafi latać w kosmos rozregulował cały, dotąd wspaniale działający na niezwykłej zasadzie połączenia naczyń, system fauny i flory.
Te gwałtowne, nieodwracalne zmiany dowodzą, że człowiek (głównie dotyczy to tych o bielszym odcieniu skóry) jest zachłanny i dla powiększenia swoich dóbr jest gotów bezmyślnie rabować i niszczyć to, co zostawili nam w spadku przodkowie.


Czy każdy rozwój myśli technicznej i naukowej musi dokonywać się kosztem wyniszczania zasobów planety?


Z „półek sklepowych” matki Ziemi zniknęło wiele gatunków stworzeń, jeszcze więcej znajduje się pod ścisłą ochroną, co nie oznacza wcale, że uda się te formy zachować przy życiu.
W wodach mórz i oceanów tuńczyka nie ma już prawie wcale. Dramatycznie zmniejsza się liczebność płetwala błękitnego, finwala, delfina.


Z powierzchni ziemi gwałtownie znikają jelenie, gazele i koziorożce. Niewielka populacja słonia indyjskiego stale jest zagrożona, podobnie jak tysiące innych gatunków ssaków, gadów, płazów, ptaków i ryb oznaczonych przez naukowców symbolem CR – krytycznie zagrożone, EN – zagrożone, VU – narażone i NT – bliskie zagrożenia.


Smutne statystki populacji wymarłych (EX) i wymarłych na wolności – pojedyncze egzemplarze żyją w hodowlach lub ogrodach zoologicznych (EW) dowodzą jak bezwzględnym drapieżnikiem jest człowiek jeden z gatunków, który w każdej chwili też może znaleźć się na liście zagrożonych, lub bliski wymarcia.


Naturalne zasoby gwałtownie się kurczą albo już zostały wyczerpane praktycznie do zera, jak choćby diamenty i złoto. Miejsca skąd je wydobywano straszą ogromem zniszczeń i groźbą katastrofy. Stateczność kuli została dramatycznie zachwiana. Ekosystemy nieodwracalnie zrujnowane. Na domiar złego w wielu miejscach globu nagromadzano taką ilość pierwiastków rozszczepialnych ulokowanych w rożnego rodzaju pociskach i głowicach, że strach myśleć co się stanie kiedy nagle zawiedzie i przestanie działać cała ta elektronika mająca za zadanie czuwać nad bezpieczeństwem wyrzutni składowisk i magazynów.


Ziemia wygląda niczym pływająca w kosmosie mina nastroszona czujkami, gotowa w każdej chwili eksplodować. Rozłożenie materiałów i usytuowanie elektrowni jądrowych gwarantuje nam jedno – rychłe wpisanie się na listę gatunków wymarłych, gdzie pojedyncze egzemplarze człowieka będą rywalizowały o przetrwanie obok innych form życia. Nastąpi era szczura.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (2 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

radość życia u ludożerców

Jesteś pewien że Ziemia przed człowiekiem tworzyła wspaniale funkcjonujący system?
I któż mógł wtedy to docenić, i w ogóle zauważyć?
Ziemia zawsze była niestabilna, nękana przez kolejne epoki lodowcowe, cykle wymierania gatunków, wybuchy wulkanów, walnięcia meteorów itp.
Nie o przyrodę trzeba się martwić, a o sapiensa.
Przyroda taka, czy inna jest wieczna, poszczególne gatunki nie, i to jest niestety normalne.


Chlor


chlor

portret użytkownika mik

Ukazales prawidlowosc wystepujaca w przyrodzie, a autorowi zapewne chodzilo o ingerencje czlowieka
w nature. Autor nie popelnil zadnego bledu, a ja tylko dodam obrazy z Tytanika. Sytuacja bez wyjscia, a czlowiek walczy, kradnie oszukuje etc. Smutne, ale prawdziwe i swiadczace o tym, ze czlowiek uwazajacy sie za inteligencje, stoi na koncu tego lancucha natury.


mik


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.