warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Część 1: Islam i zarzuty wobec niego- reakcja duchownego muzułmańskiego

Część 1: Islam i zarzuty wobec niego- reakcja duchownego muzułmańskiego

 


Na początku jedna podstawowa informacja: pisanie do tego duchownego jest bezsensu-typ po prostu nie odpisuje.


Strasznie źle rozegrałem dyskusje: zamiast po prostu dyskutować wklejałem zdania innych, podawałem mnóstwo linków. Zamiast dyskusji wyszła tylko wymiana zarzut+ odpowiedź duchownego. Kiepska wersja ,,wywiadu". Za szybko chciałem dostać odpowiedzi i skończyło się jak skończyło. Szkoda, ale i tak warto przeczytać:


,,WitamWidziałem pańskie występy w programach w których opowiadał Pan o islamie. Na forum insomnia toczy się ciekawa dyskusja o islamie i zagrożeniach które ze sobą niesie:
[http://www.insomnia.pl/G%C5%82%C3%B3wne_zarzuty_wobec_islamu-t641938.html]
W kolejnym temacie są przedstawiane niepokojące doniesienia o islamie:
[http://www.insomnia.pl/NEWSY_Z_%C5%BBYCIA_ISLAMU-t627554.html]
Zapraszam do dyskusji na forum insomnia.
Czytając Koran łatwo zauważyć że przemoc jest integralną częścią Koranu, świętej księgi muzułmanów, obecna jest w wielu surach:
Koran 9:5"Zwalczaj i zabijaj niewiernych gdziekolwiek ich znajdziesz, bierz ich w niewolę i nakładaj im jarzmo, czekaj na nich w ukryciu, napadaj na nich używając wszelkich strategii wojennych."
8:39 "Zwalczaj ich aż nie będzie więcej fitny (niewiary, nie-muzułmanów) i wszyscy będą poddani tylko religii Allacha (na całym świecie)".
Czy te fragmenty Koranu potwierdzają że islam nie jest religią pokojową?
Proszę o odpowiedź ‘’


 


Duchowny:
,,W imię Boga Miłosiernego Litościwego.
Szanowny panie Jakubie. Jest mi bardzo miło, że pan do mnie pisał. Trzeba przeznać, iż faktycznie temat islamu jest gorącym tematem, ale niestety, nie dlatego, że badamy i probujemy poznać tą religię, lecz dlatego, że niektórzy probują uczernić tą religię.
Oczywiście nie zgadzam się z panem, że "ŁATWO zauważyć że przemoc jest integralną częścią Koranu, świętej księgi muzułmanów, obecna jest w wielu surach". Po piewsze, dlatego, że przemoc nie jest "łatwo" znależć, ale wogóle nie można znależć w koranie, chyba, że obrona własna jest według pana to przemoc, to w takim razie, każde państwo, które się broni to przemoc jest jego część.
Po drugie, cytowane wersety są żle tłumaczone, co dowodzi, że ci ludzie (którzy zarzucają islamowi) nie szukają prawdy, lecz celowo zniekrztałcają werset, by zmylić ludzi.
Po trzeci, uczciwy badać, bada wszystkie okoliczności danej sprawy, a więc przy tych wersetach (po prawidłowym tłumaczeniu) trzeba zbadać o kim mówi i czy to dotyczy tylko pewnej grupy ludzi, czy tak jak tu przedstawiono w tym zarzycie {każdy niewierny}??
Po czwarte, czy przemoc jest częścią islamu z powodu kilku wersetów (żle tłumaczone i ziinterprtowane)? Czy tylko koran pozwala na zwalczanie zła? to co żydzi i chrześcijnie powiedzą na nakazy zabijania męczyzn, koiety,dzieci i nawet zwierząt w biblii?? Cytuję :" 3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły». {biblia tysiąc lecia pierwsa księga Samuela 15:3} ? Takie wersety w biblii są dziesiątki, ale nie można zarzucać biblii o przemoc, póki się nie zbada okoliczności takich rozkazów, gdie jest nakaz zabijania nawet dzieci!!!
Po piąte, słowo "Zwalczać", które według niektórych oznacza przemoc, tak narawdę jest wyrażnie "odparcie", innymi słowami ja zwalczam zło (odpieram), a nie zaczynam.


 


Chętnie napisałbym jeszcze o prawdziwości te celowo żle tłumaczone wersety koranu, ale ja jako człowiek, który uwielbia nauki, dam interesowanym by choć trochę zadziałali na własną rękę i nie byli tylko powtarzającymi i manipolowanymi przez innych, a jeśli nadal nie dotrą państwa do prawdy, to chętnie wyjaśnię te wszystkie nie jasności, być może zbliżymy się wszyscy do Boga. Tylko baaaaaaardzo proszę o dobrze cytowne wersety, bo te wyżej przetoczone przez pana, są całkowicie nie zgodne z prawdą.
Z wyrazami szacunku. ‘’


 


Ja odpisałem


 


,,Po drugie, cytowane wersety są żle tłumaczone, co dowodzi, że ci ludzie (którzy zarzucają islamowi) nie szukają prawdy, lecz celowo zniekrztałcają werset, by zmylić ludzi.
Ma Pan link do dobrze przetłumaczonego Koranu? Zapraszam do dyskusji na forum insomnia. Na forum insomnia toczy się ciekawa dyskusja o islamie i zagrożeniach które ze sobą niesie:
[http://www.insomnia.pl/G%C5%82%C3%B3wne_zarzuty_wobec_islamu-t641938.html]
W kolejnym temacie są przedstawiane niepokojące doniesienia o islamie:
[http://www.insomnia.pl/NEWSY_Z_%C5%BBYCIA_ISLAMU-t627554.html]
Zacytował pana wiadomość na forum, bo warto aby inni poznali opinię duchownych muzułmańskich.
Co do fragmentu że w Bibli są przerażające nakazy. Zacytuje forumowicza SgrA z którym się zgadzam:
Będę tutaj trochę adwokatem chrześcijaństwa. Paweł zaznacza, że pogan nie obowiązują nakazy dotyczące Żydów.


 


Z Jezusem jest gorzej bo według biblistów ten prawa zmieniać nie chciał. Piękna historia o cudzołożnicy została dodana gdzieś w IV wieku przez pobożnego kopistę. Ale kto by się przejmował historycznym Jezusem. Teologowie utrzymują, że pomimo, że jest to późniejszy dodatek to i tak jest natchniony.


 


Druga sprawa. To największą przewagą o dziwo jest to, że chrześcijaństwo ma papieża który jest nieomylny w swoich interpretacjach. Takiego czegoś nie ma w islamie.


 


Kolejna kwestia jest taka, że chrześcijanie utrzymują, że osoby, które pisały pismo były "natchnione". Więc mogą się mylić w różnych kwestiach jak np. nauka.


 


Ale islam utrzymuje, że wszystko osobiście podyktował anioł Gabriel. Więc musieliby powiedzieć, że aniołek się popierdzielił.


 


I o ile wielu chrześcijan (może poza ewangelickimi fundamentalistami) utrzymuje, że jednak Biblia nie jest nieomylna. To muzułmanom daleko do tego.


 


Odpowiedź mnie nie zaskoczyła oprócz jednego fragmentu:


 


,,W imię Boga Miłosiernego Litościwego
Szanowny panie. Pokój z tobą.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za kontakt, mam nadzieję, że będziemy dobrymi rozmówcami i zawsze na poziomie.
Drogi panie, napisałem pięć uwag, a dostałem odpowiedź tylko na jedno dotyczące biblię, i pytanie dotyczące link!!!
Tak jak mówiłem, z chęcią odpowiem, a ja dotrzymuję słowa, a więc proszę o wybaczanie mi moje błędy językowe.
Nie wiem dlaczego jedyna odpowiedź była na temat biblii, kiedy ja wyraźnie zaznaczyłem iż nie można oskarżać nie znając opinie uczonych chrześcijańskich i okoliczności !. Ale odpowiedż, którą pan przekazał była dla mnie szokiem, bo pisarz mówił, że będzie adwokatem chrześcijaństwa, a tym czasem zarzucił biblistom dodawaniem wersetów, których nie ma tak naprawdę w biblii (czyli nieuczciwi). Potem dodał, cytuję:
"Kolejna kwestia jest taka, że chrześcijanie utrzymują, że osoby, które pisały pismo były "natchnione". Więc mogą się mylić w różnych kwestiach jak np. nauka". Nie wiem do czego zaliczać to zdanie?!. Jak to "natchnione" i zarazem " więc mogą się mylić" !!!???. Czy to oznacza, że jakby nie byli natchnieni, ni myliliby się!!!!!???. Z całym szacunkiem, nie zgadzam się z tym zdaniem.
Co do tego, że muzułmanie twierdzą, że przekaz koranu, był poprzez Anioła Gabriela, to jest prawda. Tak wierzą muzułmanie, i to jest "objawienie słów Boga" według nich. W tym miejscu proszę o przeprosiny za wulgarne słowo używane przeciwko aniołowi, i skierowane do mnie. tak jak pan widzi, ja nie obrażam nikogo, a więc proszę o podobne traktowanie.
Muzułmanie są zaszczyceni tym, że według ich przekonanie, koran nie można zmienić pod pretekstem pomyłek "dobrych" kopistów, bo to oznaczałoby że każdy by dodał albo ujął co uważa za słuszne.
wróćmy do tematu tych wersetów. Pyta pan o link do dobrze przetłumaczonego koranu, a nawet nie raczył pan zaglądać do ogólne dostępne, chociaż tłumaczenia Bielawskiego! To ja za pana to zrobię, ale proszę na następnym razem by pan też pofatygował. Bielawski tłumaczy (koran 9:5) następująco: "
5 A kiedy miną święte miesiące,
wtedy zabijajcie bałwochwalców,
tam gdzie ich znajdziecie;
chwytajcie ich, oblegajcie
i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!
Ale jeśli oni się nawrócą
i będą odprawiać modlitwę,
i dawać jałmużnę,
to dajcie im wolną drogę.
Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!".
A więc widzimy inne słowa niż były cytowane w pańskim poprzednim mailu. Oczywiście, wyobrażam sobie uśmiechy na niektóre twarze, bo myślą, że dużo się nie zmieniło. A tu się mylą. Spróbuje w skrócie wyjaśnić ów werset, otóż proszę zwrócić uwagę, że werset nie może kazać zabić a później kazać chwytać. to jest sprzeczne. W języku arabskim słowo "kital" oznacz walczyć, dlatego właściwe tłumaczenie jest "walczcie". to po pierwsze. Po drugie, ten werset dotyczy tylko i wyłącznie pewna grupa bałwochwalców z mekki, i to dlatego, że złamali oni pakt "alhudjbija" podpisany z prorokiem islamu, zabijając muzułmanów z plemię "banu wael". A więc, jak widzimy, werset ten mówi tylko i wyłącznie o jednej grupy ludzi, którzy zabili i mordowali ludzi (podczas snu), zrywają paktu. Innymi słowy to są zdrajcami. Mimo, że to usprawiedliwia by ich karać, to spraw wyglądała w ten sposób, że Bóg kazał dotrzymać umowę z tymi, którzy nie zdradzali, natomiast ci, którzy zdradzali dał im czas 4 (cztery) mieszący, po tych miesiącach jeśli nie ukażą skruchę, to można z nimi walczyć. Czy może być bardziej sprawiedliwie .
Szanowny panie, właśnie dlatego twierdzę, że niektórze nawet nie probują szukać prawdy, lecz tylko zamieszać ludziom w głowie. Dlaczego tak twierdzę? Bo wystarczyło przeczytać werset poprzedzające (czyli werset 4) i z łatwością doszlibyśmy do tego, że ten werset nie każe zabijać wszystkich, jak próbują to nam wmówić . Ten werset brzmi: " 4. Jednak z wyjątkiem tych spośród bałwochwalców,
z którymi zawarliście przymierze;
oni go potem w niczym nie naruszyli
ani też nie pomagali nikomu przeciwko wam.
Uszanujcie więc w pełni względem nich
wasze przymierze, aż do ich terminu.
Zaprawdę, Bóg kocha ludzi bogobojnych!".Pa! Nawet ten sam werset co przetoczyli przeciwnicy, zaczyna od tych słow: " kiedy miną święte miesiące", co oznacza, termin czteromiesięczne, co potwierdza, że nie okłamuję was ani nie filozofuję.
Co do drugiego wersetu, może tylko podpowiem, poszukajcie co naprawdę oznacza słowo (FITNA). Bo jeśli dowiecie się, to sami będziecie się śmiać z tego bezsensownego zarzutu.
Jeszcze raz dziękuję, a jeśli jeszcze jakieś nie jasności są to służę uprzejmie.
Z wyrazami szacunku.”0
Twoja ocena: Brak
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!