warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Czy jest potrzebny ten trzeci?


urzędujący Prezydentwieczny Pretendent


 


Podobno Andrzej Olechowski pojedzie w Polskę w poszukiwaniu zaginionego elektoratu. Jak na razie, pomimo spiskowej wizji dziejów, "Wyborcza" "napompowała" zaplecze pre-kandydata Olechowskiego, do poziomu niebotycznego 1%.


W kandydata lewicy, w sensie strukturalnego SLD-ówka, po prostu nie wierzę.


Nie wiem czy objawi się jakaś kobieta, bo na zachwytach się zacznie, a na wyniku bliskim błędu statystycznego się skończy.


Reszta Korwinów-Mikke, Bublów, czarodziei ze zrywu ozdrowieńczego Polski od Rydzyka, to tylko kilka plakacików i obowiązkowy czas antenowy dla komintetów wyborczych.


Za równo rok, rozpocznie się najgorętsza z kampanii w ostatnim piętnastoleciu.


Zwycięzca może być tylko jeden.


Pokażcie mi Drodzy Kontrowersyjni, że poza tymi dwoma gladiatorami polityki, co powyżej, może to wygrać ten ktoś trzeci.


 


Ja alternatywę widzę dla partii, a nie urzędu-paprotki z jedną realną funkcją: Zawetuj!


Bo twierdzenia, że jak nastanie jedna partia(mająca większość) i prezydent wywodzący się z tej partii, to wtedy nastąpi legislacyjna i w ogóle szczęśliwość, to jest szczyt propagandy.


0
Twoja ocena: Brak
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Nie załapałem...

portret użytkownika tetryk56

"Ja alternatywę widzę dla partii, a nie urzędu-paprotki z jedną realną funkcją: Zawetuj!"
Mógłbyś rozwinąć i/lub objaśnić? Bo nie załapałem....


tetryku

portret użytkownika partyzant

To proste.
Funkcja prezydenta, jest jedynie dopełnieniem władzy wykonawczej.
Bezpośredni wpływ na kreowanie polityki wewnętrznej i zagranicznej i kontrolę nad strukturą administracyjną, ma rząd, który tworzy zazwyczaj zwycięska w wyborach partia.


Dlatego ważniejszymi wyborami, są te parlamentarne. I to nawet, pomimo, iż prezydenta wybiera bezpośrednio więcej obywateli.


wciąż w lesie


No tak...

portret użytkownika tetryk56

Pokojarzyłem to całkiem opacznie ;-))) jako pozytywną alternatywę do wcześniejszych narzekań, i wezwanie (do czytelnika) do zawetowania wyborów!


Teraz rozumiem intencje lecz nie do końca się zgadzam. Obecnego prezia postrzegam nie jako paprotkę, raczej jako rosiczkę - cóż z tego, że łapie głównie muchy, kiedy cuchnie!
Też nie wierzę w cudowną moc sprawczą współpartyjności premiera i prezydenta - wolałbym jednak kogoś mądrego, kto chociaż udawałby skutecznie głowę państwa wszystkich Polaków.


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.