warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Czy premiera można obrazić?

Nie, nie można.


Bo jeśli ktoś w obronie, gwarantowanych przez Konstytucję RP, praw w tym prawa do wolności i zakazu cenzury nazwie notorycznego kłamcę, jakim jest Donald Tusk – oszustem, matołem, czy nawet chu..m, to wyraża tylko swoje prawo do swobodnej wypowiedzi. I na dodatek – używając w tym celu epitetów – podkreśli li tylko prawdziwe cechy charakteru premiera. Jeśli czyni tak znacząca grupa społeczeństwa, to znaczy, że miarka się przebrała. 


Premier, Donald Tusk, jest osobą publiczną i zanim obalą jego, i jego załgany rząd, ten kłamca powinien liczyć się ostrą krytyką.  


Co innego gdyby premier polskiego rządu przestrzegał prawa i był po stronie tych, którzy tego prawa do obrony wolności bronią, wtedy zapewne nie padałyby niecenzuralne hasła. A, że nie przestrzega prawa i na domiar złego łamiąc je kłamie musi liczyć się z ostrą reakcją społeczeństwa.


Pomału odbezpiecza się bomba z opóźnionym zapłonem.
To efekt jego cynizmu, jego nawoływanie do nieposłuszeństwa obywatelskiego wobec rządów koalicji PiS, to efekt tamtej siły uderzenia: dziś fala odbicia podąża do kulminacyjnego momentu – zmiecenia rządów, które wyciskają ten naród z żywotnych soków, a owe wyciskanie kłamliwie nazywają masażem.
 
Szubienica dla Tuska, to za mało!


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (2 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Donald jest oszustem i

portret użytkownika brodek

Donald jest oszustem i matołem jakich mało, zgoda. Wyciska soki, zgoda. Ale szubienica za to chyba nie przysługuje? Ja bym złagodził wyrok, jakiś tygodniowy pręgierz może, ewentualnie w masce wstydu. Np. takiego typu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Maski_wstydu


@brodek

Podobają mi się te maski wstydu.
Tylko, że dla Tuska, który nie ma krzty wstydu, to nadmiar luksusu.
Szubienica to za mało.
Zatem co?


Copyright © 2011 Wiktor Smol


Czy premiera można obrazić?

portret użytkownika Lotofagi

Raczej trudno jest obrazić kogoś kto nie liczy się nie tylko z twoim zdaniem ale wręcz z twoim istnieniem jako świadomej jednostki nie zaś bezdusznej jedynki nadającej się jedynie do opłacania podatków.
Jak go ukarać?dobre pytanie zwłaszcza gdy się zastanowić,bo przecież Tusk nie jest sam,za nim stoją rzesze pomocników doradców i popleczników o tyle o ile wybranych przez mniej lub bardziej świadome stado baranów.
A więc nie tylko Tusk ale i główni aktorzy przegięć chowający się za Tuskiem słynnym"wykonywałem jedynie rozkazy" powinni publicznie beknąć.I to na łamach telewizji publicznej,tak by wszyscy pokrzywdzeni mogli mieć satysfakcję.Niestety to raczej niemożliwe.Szkoda.
Co zaś do dość drażliwej kwestii "odpowiedzialności społecznej" - bo przecież trudno wymagać od Kowalskiego odpowiedzialności za Tuska.
To właśnie do takiego Tuskizmu ,czy Kaczyzmu doprowadza brak solidnej edukacji i wiedzy.A tego nic nie usprawiedliwia.Choć o ile przeciętniakowi Kowalskiemu można wybaczyć owe braki to wykładowcom,historykom i osobom lokującym siebie w strefie inteligencji już nie.


z zainteresowaniem

portret użytkownika ray
6

przeczytalam ale niestety nie moge ocenic, bo do tego potrzebna jest jakas elementarna wiedza, lektura polskiej prasy, mam tu w Niemczech ograniczone mozliwosci.


Lubie Twoja pasje, Wiktorze, jak zwykle - mocny tekst, a kojarzy mi sie z obecnie aktualna dyskusja na temat "obrazy majestatu" w odniesieniu do osob o wysokich stanowiskach, jak na przyklad niemiecki prezydent Wulff, ktory to podal do sadu "zielonego" polityka z opozycji, ktory nazwal go klamca.
Sprawa zostala rozpatrzona w przyspieszonym tempie, i sad konstytucyjny wydal w pierwszej instancji wyrok. Sa przemilczenia i klamstwa, miedzy nimi przebiegaja granice cieniutkie jak pajecza nic; Sad uznal, ze nazwanie niemieckiego prezydenta klamca w tym wypadku jest zwyklym oswiadczeniem chronionym przez prawo wolnosci slowa :)


Pozdrawiam cieplo, ray


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.