warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Dwoje sowieckich ,,nielegałów" z Niemiec już całkiem legalnych. Za kratami.


Jednostka GSG9 oraz pracownicy BKA(Federalnego Urzędu Kryminalnego) zatrzymali Andreasa A. oraz Heidrun A. - małżeństwo szpiegów, pracujących dla Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji. Aresztowań dokonano w Marburgu i Balingen. Kobietę zatrzymano na gorącym uczynku, w trakcie seansu łaczności z moskiewską centralą. Andreas A. zatrudniony był w firmie produkującej podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego, i stamtąd miał, ponoć, wykradać tajemnice technologiczne.
Aresztowana, na terytorium Niemiec, para rosyjskich szpiegów to klasyczna historia ,,nielegałów". Nielegałów wymyślonych w GRU i KGB.
Heidrun A. miała urodzić się w Peru, zaś Andreas A. - w Argentynie. Nie znaleziono żadnych śladów na potwierdzenie tej ,,legendy". Ponadto Andreas A. został wcześniej zidentyfikowany jako agent sowiecki w USA. To współpraca z FBI doprowadziła Niemców na trop szpiegowskiej pary.
Jako pierwszy, wiadomość o wpadce szpiegów SWR, podał Spiegel w internetowym wydaniu. Jutro przeczyta o szpiegach - nielegałach, z ,,przyjaznej Rosji", milion czytelników hamburskiego tygodnika.
Również jutro wypowie się na temat tego ,,przykrego incydentu" kanclerz federalny Angela Merkel.
Albo i nie. Dyplomatyczna cisza wokół tego zdarzenia będzie bardziej wymowna od wyświechtanych frazesów. Stanowisko urzędu kanclerskiego będzie swoistym testem na wiarygodność niemieckiego państwa i granice poświęceń - w imię ,,dobrych relacji", albo nawet ,,przyjaźni". Z putinowską Rosją.
Szlak, dla tej drugiej opcji, przetarł niedawno David Cameron. Wystarczyło, że Specnaz ,,skontrolował" biura koncernu BP w Rosji a poszły w kąt prawa człowieka i sprawa Litwinienki. Podczas wizyty Camerona w Moskwie nie poruszano również regularnego naruszania brytyjskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjkie bombowce strategiczne Tu-95. Za to podpisano kontrakty wartości 250 mln funtów.
Kolejny więc raz wygrała taktyka sympatycznego oficera KGB z fotografii na wstępie.
Bo Ronald Reagan - to wiadomo, ale drugi prezydent(chwilowo premier), to który?


5.76
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5.8 (4 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Putin

portret użytkownika solano

To ten z zorką na szyi?


To po ile dziś powietrze?


Tak, to jest początkujący kagiebista Putin w roli

portret użytkownika ojciec_milicjant

,,przypadkowego przechodnia" na Czerwonym Placu.
Fotografia pochodzi z prywatnego archiwum Ronalda Reagana i dobrze oddaje organizację ,,spontanicznych spotkań" z tubylcami.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.