warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Dziki kraj i dziczyzna

„Dzik jest dziki
dzik jest zły
dzik ma bardzo ostre kły
Kto zobaczy w lesie dzika
ten na drzewo prędko zmyka”
Jan Brzechwa


Każdy wie, ze spotkanie z dzikiem może się skończyć źle. Dzik w obronie swojego stada atakuje i to często instynktownie, a nie w obliczu realnego zagrożenia. Dzik broniący swoich milusińskich często nie potrafi zmierzyć sił na zamiary i spotkawszy w lesie samochód szarżuje na oślep, ze smutnym dla siebie skutkiem. Głupków wśród dziczyzny nie brakuje.


Poseł z dzikiego kraju na gościnnych występach w USA zaszarżował przed kamerami, nazywając swój kraj dzikim. Poseł złożył także oświadczenie, że: „przyjaciół nikt nie będzie mu wybierał, wrogów poszuka sobie sam, dlaczego kurwa mać bez przerwy, do golfa się przypieprza cham”. Swoje żale poseł podsumował przypomnieniem, że od 20 lat zajmuje się polityką i w związku z tym zbrzydła mu właśnie jego dotychczasowa kochanka.


Oto spostrzegawczość godna uczciwego człowieka. Oto po dwudziestu latach parania się polityką, Pan poseł dochodzi do wniosku, że Polska to dziki kraj. Dwadzieścia lat dochodził pan poseł do tej konkluzji, którą zna od dwudziestu lat każdy polski przedsiębiorca. Przez te dwadzieścia lat dzięki przepisom pod którymi jako poseł w głosowaniu podpisywał się pan Drzewiecki, zbankrutowały setki firm. Przez te dwadzieścia lat urzędnicy, którym jako oręż w walce o nienależne budżetowi pieniądze, poseł Drzewiecki podawał na tacy kolejne idiotyczne i nieinterpretowalne ustawy i rozporządzenia, udupili tysiące przedsiębiorców nakładając setki mandatów. Bożkowie urzędów różnego typu z błogosławieniem Sejmu RP i ss-manek z Min. Finansów (jak ładnie nazwał mózg budżetowy poseł Palikot) uczynili ten kraj dzikim na lata przed tym zanim poseł Drzewiecki układał biznes plan na cmentarzu.


Czy ktoś z państwa widział posła Drzewieckiego przez te dwadzieścia lat na mównicy sejmowej jak przemawia w obronie przedsiębiorców, jak podnieca się do czerwoności i nazywa swoich kolegów z sejmu twórcami dzikiego kraju? Jak ujmuje się przed ministrem finansów za piekarzem, który w odruchu chrześcijańskiego miłosierdzia i nakazu nie wyrzucania chleba powszedniego dzielił się nim ubogimi, za co fiskus mógł sobie wydziargać kolejny sznyt na gilotynie podatkowej, doprowadzając rzeczonego do upadku i administracyjnego upodlenia. Gdzie był wtedy pan poseł? Grał w golfa czy jednorękiego bandytę?


Zaiste wielkie to bohaterstwo dopierdolić kolegom politykom, kiedy samemu dostało się po dupie, kiedy trzeba było ryja odstawić od koryta, kiedy już nie ma się nic do stracenia. Wtedy pozostaje już tylko swoją porażkę przekuć w tragedię narodową. Tyle tylko, że skończy się to jak spotkanie dzika z ciężarówką mój drogi Winnetou.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (6 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Wyluzuj facet, bo pękniesz od

Wyluzuj facet, bo pękniesz od tej nowomowy!


Poczytaj na innych portalach, co cudotwórcy z TVN zrobili z nagraniem Drzewickiego.


Powiem tak: taki stary, taki niby mądry, a taki głupi,


A co cudotworcy takiego zrobili cudownego?

portret użytkownika Pistacjowy Kosmita

Przed chwilą puścili wywiadzik w całości. To ma być ten cud?


Dwie prośby mam

1. Mów do mnie: take it easy baby
2. Podaj mi adresy stron www. tych, którzy kręcili cały materiał i potwierdzają, że TVN go poszatkowała, albo speców od krojenia materiałów, którzy twoje zarzuty potwierdzą.


Powiem tak: Może i stary ale cycki mam jędrne, bo jedynki.


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


Dziki,bo żeby coś załatwić, to musiszdać łapówke

6

ale nie masz jak się poskarżyć, bo dawanie jest równie karane jak branie.
Wymyślili sobie dzicy politycy, jak brać i nie odpowiadać.


Ktoś - nie pomnę kto,sorry - powiedział dziś w telewizorze,

6

że Mirek jest taki sam, jak 20 lat temu, co by oznaczało, że , biedak, nie nadąża.


Zresztą - jak popatrzeć na te nasze kochane dinozaury dzierżące władzę, to mało który/która nadąża...Takie elity się nam zalęgły i taki mamy krajobraz, za przeproszeniem, polityczny.


Jakimś cudem umknął mi ten

portret użytkownika Jasmine
6

Jakimś cudem umknął mi ten tekst, a jestem tu całą dobę niemalże. Dziwne. Gdzie był pan poseł, nie wiem. Dzikowi broniącemu potomstwa, ginącemu pod kołami ciężarówki, współczuję. Posłowi nie.


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.