warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Ekumeniczna pielgrzymka kapelana KGB nawróciła szerokie masy lewicowe

Uwielbiam takie smaczki, jak ten smaczek zatytułowany Cyryl I, apetycznie kosztowany przez najszerzej pojęte środowisko lewicowe, od tęczowej flagi, przez księży patriotów, aż gdzieś po agnostyka, który się zabrał na stopa z JPII. Fenomen zjawiska polega na czymś, co mi się kojarzy z własnym niezbyt mądrym doświadczeniem. Kiedyś sobie obiecałem, że kupię w Tesco ten szczególny gatunek raka, czy tam kraba, nazywany homarem i spróbuję tak, żeby wiedzieć czego na sam widok nie lubię. Potem wytrzeźwiałem i puknąłem się w łeb, po zabiegu łeb zaskoczył i wyszło mi, że nie muszę próbować stolca, żeby się przekonać, że smakoszem stolca nie zostanę. Z Cyrylem I i środowiskiem lewicowym jest dokładnie odwrotnie niż z moją skacowaną refleksją. Oni na co dzień uważają, że większego „g” niż religia, ze szczególnym wyróżnieniem kościołów katolickich, na świecie nie znajdziesz. Wystarczyło jednak, że prawosławny patriarcha, przyjechał z zaprzyjaźnionej Rosji jednoczyć się z „katolami”, a jakieś prawicowe łajzy opluły duchownego, kagiebowską przeszłością i już ma lewicowe środowisko swojego świętego, swojego papieża, swojego duchowego przywódcę w ornacie KGB. Pierwsza pielgrzymka kapelana KGB i od razu spektakularne nawrócenie lewicy na łono kościoła, ale to jeszcze nie koniec dowcipu. Nie wiem jaki ma być przebieg tej politycznej hucpy, ale gdyby się zdarzyło tak, że towarzysz Cyryl I, podpisze jakiś akt prawny z państwem polskim, mielibyśmy było nie było prawosławny konkordat. Nic nie szkodzi, żadnych przeszkód, prawosławna chrystianizacja lewicy trwa pełną parą. Wydaje się, że dzieją się rzeczy niepojętne, ale tak sobie myślę, że zarówno ja sam, jak i wielu usiłujących zrozumieć te i inne paranoje, zapominamy o jednym. Wbrew temu co się usiłuje przez ekrany pompować ludzkość nie dokonała jakiegoś gwałtownego przewrotu w obrębie własnej natury. Niemal dzień w dzień słyszę, że ludzie już nie są zdrajcami, nie są sprzedawczykami, nie kradną, nie kłamią, nie sprzedają się, nie spiskują, ni pozorują samobójstw.


Zatrzymajmy się na dłuższą chwilę i pomyślmy, czy ta cała okładka „Strażnicy” Świadków Jehowy, łączy się z rzeczywistością choćby w minimalny sposób? Odważnie odpowiadam, że w żaden sposób, tak to już jest, że wśród ludzi są zdrajcy, sprzedawczyki, złodzieje, koniunkturaliści, szpiedzy, spiskowcy. Współczesna Polska w najmniejszym stopniu nie różni się pod tym względem od Polski przeszłej. Trzeba sobie uświadomić, że część Polaków to najzwyczajniej w świecie współcześni Szczęśni-Potoccy, Kuklinowscy, ochotnicy volksdeutsche, ochotnicy zomowcy i tak dalej. Wstyd mi jak cholera, że dopiero teraz podpieram się takim banałem, ale nie mam wrażenia samotności. Gdy analizuję i czytam analizy rzadko kiedy spotykam proste stwierdzenie, że ludzka natura ma swoje schematyczne dewiacje i takich zachowań nie wypleni się z ludzkości nigdy. Próżno zachodzić w głowę, co kieruje nawróconymi lewicowymi nieszczęśnikami, nie wszystkimi, ale sporą masą. Nic nimi nie kieruje poza mentalnością na poziomie wymienionych nazwisk i postaw, oni po prostu tacy są i nie tylko oni, ludzie tacy są. Wszak jeden z tych prawosławnych patriarchów całował w rękę Putina niczym cara, tak dla przykładu, że nie tylko mentalnie, ale historycznie niewiele się w ludzkości zmienia.


Ze smutnego stanu rzeczy należy zdawać sobie sprawę, ale też trzeba cholernie uważać, by machając ręką na realia, nie dołączyć do mentalności. Jedna rzecz to wiedzieć i rozumieć, druga to się nie godzić na modę. Problem nie polega na tym, że w Polsce występują ludzie i zjawiska znane od wieków, cały ambaras w tym, że dzisiaj takie postawy są propagowane jako paradygmat inteligencji, wyższej kultury oraz szacunku dla człowieka. Prawdziwa tragedia powstaje na etapie promocji marności ludzkiej, czego wcześniej, przynajmniej w takiej skali nie było. W Polsce okupowanej, czy nawet w stanie wojennym większość Polaków, bodaj w myślach, spluwała na widok volksdeutscha z wyboru, czy też zomowca z zamiłowania. Dziś ludzie o tej mentalności są na ekranach przedstawiani jako ofiary oszalałych patriotów i Polaków, koniecznie wziętych w cudzysłów. Rozsądne zadanie dla Polaków i patriotów to promocja właściwych postaw, jakie znamy od wieków. Bohaterem jest Kmicic, Kuklinowski łachmytą, herosem jest Rejtan, szmaciarzem Szczęsny-Potocki, zachodzenie w głowę skąd się biorą szmaciarze i łachmyty to jałowa martyrologia intelektualna.


5.808
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5.8 (5 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Masz gotową odpowiedź na pytanie sprzed dwóch tekstów

portret użytkownika ojciec_milicjant

kto stoi za Tuskiem i kto Tuskowi robi koło pióra.
To, co wyrabia strażnik żyrandola w Pałacu Namiestnikowskim, tańcząc niczym niedźwiedź w ruskim cyrku, a to na powitanie Miedwiediewa, a to na widok Cyryla, każe zapytać czy to jeszcze czyjkolwiek - po tej stronie Bugu - prezydent.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


e tam

portret użytkownika macso

gajowy był na krótkiej liście , ale to przecież marionetka, za sznureczki pociąga kto inny. A Cyryl przyjechał sprawdzić czy sznureczki do pociągania są aby dobrze przymocowane do łapek.


ten macso


Odnoszę wrażenie iż

Nie chodziło tylko o sprawdzenie mocowania o którym wspominasz.W kontekście niektórych jej działań możnaby wysnuć wniosek iż Putin sukcesywnie kroił od dawna jakiś większy numer.Cyrk z Cyrylem to polityczna zagrywka,na tyle mistrzowsko opracowana iż wydająca się wręcz szczera.Co z tego że cała masa obywateli zarowno jednego jak i drugiego Państwa wie doskonale iż bijącą po oczach oczywistością jest iż"to się po prostu NIE DA".Grunt że "zabezpieczenie" w postaci wtopy polskich purpurantów osiągnięte.Z tej"wtopy"będzie się im bardzo ciężko wykręcić.Kto wie też czy przypadkiem cała ta heca nie miala służyć w zabezpieczeniu rosyjskich poczynań przed zbytnim sprzeciwem USA.


Cyryl to kumpel bezpieki, a

Cyryl to kumpel bezpieki, a nasze miejscowe klechy to najwyżej kapusie. Z kontaktów Cyryla coś wynika, ruskie geje zamiast demoralizować dostają wpierdol i motylki podczas procesji nie latają; lepszy Richelieu wzmacniający państwo od świętego popierającego UE.


otóż to!

otóż to!


Wzmacniający państwo, czy

portret użytkownika Marek

Wzmacniający państwo, czy wzmacniający Putina. No chyba, że Rosja to Putin i vice versa. Jeżeli jednak Putin - Rosja są jednością, to Strażnik Żyrandola postanowił pewnie wsiąść na łódkę prowadzoną przez zwycięzcę, a nie polskim zwyczajem stawać za przegraną sprawą - bo pewnie w ten sposób widzi miejsce Polski w Europie.
Putin buduje potęgę Rosji i trudno go za to winić. Szkoda tylko, że zamiast współpracować idzie po trupach. USA też są potęgą, ale chyba nie takim kosztem budowaną.


@@@USA też są potęgą, ale

@@@USA też są potęgą, ale chyba nie takim kosztem budowaną!!!!!!!!!!!!!


zabawne albo raczej tragiczne:)
koszty widać w imperialistycznych wojnach poŧęgi usraelskiej - kolega raczył żartować.
koszty wojenne imperialistów pokrywają także kolonie zależne, w tym polactwo rękami lokalnych zdrajców i pacynek.
Rosja jest znienawidzona przez żydostwo, pomimo rewolucji bolszewickiej zasponorowanej i dozorowanej przez żydów. jeszcze nie zagarnięta w całości. Rosja i Rosjanie - z kościołem prawosławnym włącznie, i w szczególności. Wyśmiewany i wyszydzany naczelny kagiebista tu i nie tylko tu - jest na czele krótkiej listy, bo w odróżnieniu od innych pomazańców nie jest na kolanach przed sanhedrynem. pomyślcie o tym w inny sposób, z innego punktu widzenia:) w tym na katastrofę smoleńską.


czekiści przychodzą i dochodzą, a sympatia między narodami

pozostaje.


A propos tematu, czyli zamiarów templariuszy i Adasia: jeśli nie będzie granicy, państwa, narodu i religii, to co tu będzie?


Jestem dumny z tego, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem.


To, co tu było od mniej więcej 1708 roku

portret użytkownika ojciec_milicjant

z krótką przerwą 1918-1939. Ruska gubernia albo Generalna Gubernia.
Do nazw nie należy przywiązywać wielkiej wagi.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


symetrycznie


Jaki tu związek z rytualnym tańcem

portret użytkownika ojciec_milicjant

wokół patriarchy czekistów i kagiebistów? Arcybiskup Michalik mówi jak Ciosek a wąsaty Bronek taki napalony, że chyba wsadzi łapy pod sukienkę Cyryla.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


oczywiście nie ma żadnego

oczywiście nie ma żadnego związku, tu mamy rytualny taniec, a tam był jedynie godowy, 'kolosalna' różnica.
żeby nienawidzieć symetrycznie, trzeba zdjąć różowe okulary albo założyć właściwe.


Przed chwilą drogi Bronek usiłował oddać Polakom

portret użytkownika ojciec_milicjant

ogarek , zaraz po tym jak gromnice i wszystkie pałacowe świece poświęcił rosyjskiej cerkwi i zwiadowcy Putina - Cyrylowi.
Mianowicie - gorący patriota Bronisław - odkrył ze zdumieniem, że Polska jest jedynym krajem, który nie ma muzem ofiar terroru komunistycznego.
A wystarczy wycieczka do Budapesztu, żeby zobaczyć jak wygląda takie muzeum.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Zapytano i mnie

portret użytkownika mik

co mysle o tej wizycie. Odpowiedzialem, ze wiecej wiem o przylocie bocianow, ale to nie dotyczy tego tematu. Na temat skowronkow, tez nie odpowiedzialem.


mik


nie cały salon się cieszy

Bronisław zazdrości Putinowi podręcznego, upaństwowionego kościoła prorządowego. Chce mieć tak samo, więc stawia Cyryla za wzór Polskim biskupom.
Natomiast palikoty są trochę zaniepokojone.
Sądzą, że Episkopat knuje antyeuropejski spisek z prawosławiem pod płaszczykiem miłych haseł przyjaźni polsko-radzieckiej.


Chlor


Palikoty & Co trafnie węszą

portret użytkownika cmss

Czy w zwrocie "judeochrześcijaństwo", np. http://www.bibula.com/?p=35704
ktokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek, rozumiał słowo chrześcijaństwo w sensie wschodnim?


Platonicznie...


Wielkie (Wielgie?) skurwysyństwo

portret użytkownika ojciec_milicjant

porównanie putinowskiej Rosji do Niemiec z 1965 roku. Które zapłaciły kilkakrotnie odszkodowania wszystkim ofiarom (pierwsze pieniądze ukradł Gomułka, drugie Gierek) i upokorzyły się wielokroć (kanclerz RFN na kolanach w Warszawie).Ale najważniejsze : ścigają zbrodniarzy hitlerowskich SKUTECZNIEJ niż ,,państwo polskie".
Putinowska Rosja - spadkobierczyni CCCP - nie uznaje sowieckich zbrodni ani skutków prawnych tychże zbrodni(Katyń), a Putin wyraża publicznie żal, że nie ma już ,,ludzi radzieckich".


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Nie wiem co to znaczy "Rosja", nie wiem co to znaczy "Cerkiew"

portret użytkownika cmss

Nie wiem także, co to znaczy "Rosjanin".
Od czasów Jelcyna tak mam.


Platonicznie...


Jelcyn to był ktoś , ale za dużo pił

portret użytkownika ojciec_milicjant

no i sprowadził Putina na Kreml.
Jeżeli kiedyś przyjdzie ktoś podobny i obali reżim czekistów, nie będzie traktował Polski i Polaków poważnie, bo zmarnowaliśmy szansę wsparcia rosyjskiej opozycji i częściowego choćby powrotu na ,,stare pozycje" - jako przedpokoju Zachodu.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Pytania mnożą się

portret użytkownika cmss

"rosyjskiej opozycji"?
"reżim czekistów"?


Platonicznie...


tak, tak, Jelcyn to był gość,

tak, tak, Jelcyn to był gość, zafundował Rosji i Rosjanom rewolucję liberalną z żydami na czele, skąd my to znamy...


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.