warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Giga

Nowy prokurator generalny odpowiadając na pytanie, o największą trudność na stanowisku powiedział, że będzie nią "przekonać prokuratorów do tego, że za decyzjami, które mają oparcie w prawie i dowodach stoją tylko oni i nie spadnie im włos z głowy".


Trudno sobie wyobrazić bardziej kontrowersyjną wypowiedź człowieka mającego być w Rzeczpospolitej Polskiej strażnikiem prawa. Co prawda staram się zrozumieć intencję wczorajszego sędziego, którą bez wątpienia było podkreślenie wyeliminowania nacisków polityków na prokuratorów sadzających podejrzanych do aresztu wydobywczego ale które pierwszy lepszy prokurator zrozumie jako pozwolenie na stosowanie środka przymusu, nie pociągającego za sobą żadnych skutków prawnych.


Z racji stanu, czy też nie srania we własne gniazdo, nie słyszy się o karaniu nadużyć w prokuraturze i nie przybliża waloru środka przymusu. Otóż wielu już siedziało parę dobrych lat w więzieniu i nie doczekało się wyroku. Ciekawy jestem jak zakończą się sprawy, gdzie prokurator wnosił o zamknięcie podejrzanego i nie udowodnił jego winy. Uważam w tym przypadku zastosowanie prawa Hammurabiego w stosunku do sadzającego, za jak najbardziej zasadne.


Właściwie to mi nie chodzi o zastosowanie środka przymusu wobec podejrzanego, czy też odpowiedzialności prokuratorów wobec kogokolwiek.


Mnie chodzi o nasz język. Różnorako interpretowany przez Miodka, Bralczyka, czy tego z jasną brodą, co nie pamiętam nazwiska. 


Rozkojarzony, mający tyle wyjątków co ja wymówek.... że ja z żadną... za boga nigdy. Nieprecyzyjny, niedokładny, bałaganiarski, odmieniający imię Grażyna, Grasia, Giga, Gusia, Gaga, Gigusia na pochodne, pokazuje, że jesteśmy kombinatorami wymyślającymi cuda niestworzone a nie realistami stojącymi na ziemi.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (6 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Krakusie

portret użytkownika panmodry
6

Brawo za czujność rewolucyjną :)


Prokurator wnioskuje

a wsadza sąd.
Mnie by wystarczyło gdyby naminant powiedział "prawnicy, już się nie będziecie wstydzić zawodu, za prokuratorów".
Ale nie wierze by tak się stało.


A ja myślę Krakusie, o ile

A ja myślę Krakusie, o ile można mi tak na wyrost powiedzieć, że to akt odwagi, jeśli nie heroizmu, dzień po nominacji powiedzieć jak jest. Z drugiej strony boję się, że to również słomiany zapał.


Chwała sponsorom: opony i felgi


a mnie się marzy kurna

6

Marzena ,tylko nie znam.Ale niech już wie że jest Mega.
Jedno pełne pokolenie ,nie zmieniło mentalności elektoratów.
Sześć kadencji parlamentu napierdala się jak neandertale.
I jak tu sobie wymarzyć ,że jakiś najszlachetniejszy autorytet w połowie kadencji zmieni mentalne nawyki prokuratorów-osób żywych ukształtowanych codzienną praktyką rzesz wytresowanych do "Sprawy" i statytystyk.
Kurde ,jak najprostszej sprzątaczce nie można wytłumaczyć żeby brudnym mopem nie malowała brudem czystej podłogi.No jak? to ja sie pytam jak?
Z ostatnich dni to oczyszczenie dwu sędzin z zarzutu wyssanego z wyodbycia o korupcję,z czego jedna dożyła,a druga jakoś tak bez powodu i śladu utonęła przypadkiem w stawie.
Zamknięcie Policjanta który miał czelność mamusi pani Prokurator zaproponować mandat w wysokości 100zł.
I gorąco sie robi w procesie domniemanych sprawców zabójstwa gen.Papały.Naoczni świadkowie nie rozpoznają sylwetki i poruszania się "Rzeźnika",którego wskazał wyodbytniczo "koronny" co już się usamobójił.
Dokładnie to SB czy WSI nie wymagały weryfikacji.To prokuratorzy wymagają weryfikacji,i to weryfikacji we własnym gronie co znaczy że weryfikacji powinno się dokonać metodą "sułtańską"-zgasić światło i kazać dotknąć oburącz ubłoconego oślego brzucha.Bo najgorsi są w tej chwili tacy którzy mają najczystsze papiery,a dla mnie najczystsze sumienia mają tacy którzy mimo najdłuższego czasu pracy najniżej awansowali.


Troche za wczesnie na oceny

Dziwi co prawda, ze stanowisko otrzymal sedzia a nie prokurator ale dajmy facetowi szanse.


Pozdrawiam


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.