warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Jak to jest mieć 1000 lat...


Park Narodowy Norra Kvill
Tak może wyglądać dąb zasadzony przez Zoe, za jakiś czas...


0
Twoja ocena: Brak
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Dąb?

portret użytkownika Zoe

Chyba sobie jakiegoś zasadzę. Za tysiąc lat będzie jak znalazł jako jedyna pamiątka po mojej osobie.


Niespodzianka, kliknij w poniższy link:
http://google.zienkowicz.pl/?g=kontrower...


Dąb

portret użytkownika partyzant

Inne liściaste miałyby problemy, by dotrwać, he, he.


Ale jak widać na załączonym obrazku, musieli go metalowym pasem i linami poskładać do kupy, bo soków życia, to już w nim raczej nie ma.


Heh, no ciężko w rodzinie o zastępowalność pokoleń w ramach jednego nazwiska przez 1000 lat.
Ale pociesz się, że Piastom i Jagiellonom, też się to nie udało :D


wciąż w lesie


nie to drzewo

o ile mnie pamięć nie myli (z tym różnie być może) to w zeszłym roku czytałem o najstarszym drzewie na świecie. Żyje ono sobie w Szwecji właśnie, ma prawie 9 tysięcy lat i jest świerkiem. Kłopot z nim polegał na tym, że tyle lat ma system korzeniowy, przez wieki kilka pni już zdążył wypuścić, a i ten ostatni niezbyt okazały jest ponoć. Pewnie dlatego fotka nie byłaby tak imponująca jak ta w tekście zamieszczona.


Aaa,

portret użytkownika partyzant

to pewnie chodzi o to z Dalarny:)


Ale przez wzgląd na rozmiary, jakoś łatwiej zrozumieć, że to ma 1000 i jest stare, niż że tamte ma dobrze ponad 9 tys., a wygląda jak kilkunastoletnie.


Pozdrawiam


wciąż w lesie


Pozdrawiam również

i w zupełności się zgadzam, że dąb z fotografii imponujace sprawia wrażenie. Przypomniałem o świerku gwoli ścisłości jedynie. Drzewo z fotografii, w kategoriach symboliki przemawia o wiele wyrażniej, pomimo iż w wartosciach bezwzględnych, młodzikiem pozostaje...


Może Zoe postaw na cisa(Taxus)

portret użytkownika Lukrecja

jak ten:
Z Wikipedii
Cis HenrykowskiCis Henrykowski – okaz drzewa z gatunku cis pospolity, będący najstarszym drzewem w granicach Polski. Rośnie oparty o będący w bezpośrednim sąsiedztwie dom nr 293 we wsi Henryków Lubański niedaleko Lubania (Dolny Śląsk).


Jego wiek szacuje się na 1200-1300 lat. Chroniony jest jako pomnik przyrody. Drzewo jest raczej niepozorne, gdyż podczas huraganu w 1989 zostało uszkodzone. Do czasu huraganu jego obwód wynosił 5 m.


jakby co

portret użytkownika partyzant

to mam u siebie już:)


Dzięki za info Lukrecjo.


wciąż w lesie


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.