warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Już nigdy nie będzie tak pięknie, cicho i spokojnie

Nie ma sensu grzebać w statystykach jeżeli ktoś inny wykonał za nas czarną robotę. Dane te nie podaje ugrupowanie wrogie braciom ale dokument o nazwie ”Informacja o wynikach działalności Centralnego Biura Antykorupcyjnego”, opracowany, a jakże, przez samo CBA. Pisze o tym tygodnik "Nie" a ja z kolei opieram się na nim. Wynika z raportu, że biuro prowadziło w 2008 roku 670 postępowań i spraw operacyjnych (dwa razy więcej niż rok wcześniej). Zakończyły się one postawieniem zarzutów 346 osobom. W CBA pracuje 800 osób. Znaczy to, że jeden funkcjonariusz tej tajnej służby w ciągu roku rozpracował 0,432 podejrzanego. A jak wiemy, od podejrzenia do skazania droga jest daleka. Niestety CBA nie podaje w swoim informatorze, ilu dzisiaj siedzi a ilu wisi.


Łącznie z wydziałem w Komendzie Głównej, w komendach wojewódzkich pracuje 450 funkcjonariuszy skierowanych do walki z korupcją. W 2008 roku policja wykryła 7706 przestępstw korupcyjnych co poskutkowało zarzutami wobec 3609 osób. W przeliczeniu na łebka pracującego w policji i zajmującego się tym samym co agent Tomek, wychodzi 8,02 podejrzanego przyszpilonego na szemranych interesach w ciągu roku. Jak by nie liczyć, jeden gliniarz był 18 razy skuteczniejszy od harcerza z CBA. A do tego nie obracał dużą gotówką, nie jeździł Porsche, nie czarował panienek i nie kupił willi za 3 miliony złotych.


Redaktor Semka w Rzeczpospolitej z 14 października stwierdził – "Niebawem się przekonamy, czy po usunięciu Kamińskiego, CBA – na którego czele stanie teraz osoba wskazana przez Tuska – będzie równie sprawnie jak dotychczas. Na tle burleskowych występów Julii Pitery, biuro kierowane przez Mariusza Kamińskiego wykazało się godną szacunku skutecznością. A jednak to nie Pitera, lecz szef CBA odchodzi. Macherów z szarej strefy taka decyzja nie zmartwi".


Otóż redaktor Semka zaślepiony miłością do Kaczyńskiego, myli czarne z białym. Po wywaleniu Kamińskiego wszyscy macherzy dopiero zaczną się bać! Wiedzą bowiem, że nie ma drugiego takiego nieudacznika w Polsce jak Mariusz Kamiński. Przeczuwają słusznie, że już nigdy nie będą mogli smacznie i spokojnie spać. Jak wcześniej bywało.


Nawet jak na czele CBA stanie Kononowicz.


5.01
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5 (6 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Kononowicz jako szef CBA.

Ty masz łeb. Wstydzę się, że pierwszemu mi to nie przyszło do głowy.


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


Nie będzie przestępstw, nie będzie korupstwa,

nie będzie nic. Toż to klasyka! Jak można zapomnieć?


e_krakowski


Nie miałam pojęcia, że było

portret użytkownika Jasmine
6

Nie miałam pojęcia, że było aż tak dobrze. Dane są porażające, że ośmielę się prawie zacytować wieszcza. Przeczytałam z rana nie wyspana, za oknem wiadomo, środek Listopada i w związku z tym mam prośbę do Ciebie. Czy zechciałbyś następnym razem podać na po po śniadaniu coś o czymś co się nam udało?;)


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


Przyrzekam. Nigdy Ci już przykrości nie zrobię.

Ani rano, ani w dzień, ani wieczorem.


e_krakowski


Dziękuję i jednocześnie

portret użytkownika Jasmine

Dziękuję i jednocześnie przepraszam za marudzenie. Obiecuję, że już nie będę:), CHYBA.;) Taki dzień, kiedy się myśli, znowu w życiu mi nie wyszło nic, nawet włosy.;)


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


Cześć e_krakowski

Chciałem wrócić... ale Kurak mi nie dał...


Twój ukochany MK właśnie zbanował mój tekst.
Ukazał się na chwilę na kontrowersjach po czym zniknął... zniknał też z najnowszych wpisów...


A więc Kurak już nie tylko wymiata teksty które mu nie pasuja spod swojego bloga ale również z portalu...


Jesteś zwykła szmata. Bez ambicji, honoru i słowa.

Powiedziałeś, że odchodzisz? Teraz ci dupku daję ignora. Jesteś pierwszym, który dostąpił tego zaszczytu.


e_krakowski


Druga!

Bez ambicji, honoru i słowa; szmata po prostu. Też mówiłam, drogi Krakowski, daj mi ignora.


Za różne takie...


Droga Graz. To nie do Ciebie. Ty jesteś kobietą, to raz.

Wszyscy tu bez wyjątku prosili Cię o powrót, to dwa. A trzy? Ty wzbogacasz portal a nie zamulasz. Chciałbym Cię tu widzieć do końca życia. Cieszę się, że jesteś. Pozdro.


e_krakowski


A bo ja wiem, kim jestem

Ssakiem naczelnym, jak wszyscy. Mężczyzn dyskryminujesz w ten sposób, ot co!
Za wzbogacanie duży buziak.
Ukłony i piątka dla Bubusia


Za różne takie...


Czy chciałabyś mieć siłę fizyczną, waleczność,

upór w dążeniu do celu, prostolinijność i trzymanie danego słowa? Czy też bliższe Ci są cechy typowo kobiece, jak łagodność, zrozumienie i wybaczenie?


e_krakowski


Zdecydowanie chciałabym wszystkie

O!
Kiedy trzeba, walczę jak lew... mmm... mówię Ci, bosko się wtedy czuję. Wybaczenie? Fakt, sobie wybaczam absolutnie wszystko :).
Buźka duża.


Za różne takie...


Chrzanisz, mości Palestrina

Wejdź sobie na trackera. Twój tekst wisi jak byk albo nawet stado byków.


Za różne takie...


W naszym kraju istnieją dwie

portret użytkownika czarodziejka

W naszym kraju istnieją dwie instytucje czyli KK i CBA, które już dawno przekroczyły cienką czerwoną linię. I ja mam w d...e czy to przekroczenie nastąpiło w imię słusznych intencji i szczytnych ideałów, mnie interesuje aby państwo oraz inne nobliwe instytucje trzymały się z dala od mojej sfery intymnej i osobistej. Tylko tyle chcę i aż tyle.


Drogi e_krakowski - mam kilka pytań.

portret użytkownika Okowita

1. "W CBA pracuje 800 osób. Znaczy to...0.432 podejrzanego". Czy 800 osób pracujących w CBA to ludzie zajmujący się działaniami antykorupcyjnymi? Rozumiem, że np. sekretarki, sprzątaczki i tzw. personel techniczny (pomocniczy) to również ci, którzy stricte zajmują się działaniami antykorupcyjnymi. Czy dobrze rozumiem?
2. Wyodrębniono w Policji jakieś 450 osób do walki z korupcją. Te 450 osób wykryło 7700 przypadków korupcji czy CAŁA Policja tyle wykryła? Bo cała Policja to jakieś 100.000 ludzi.
3. "A jak wiemy, od podejrzenia do skazania droga jest daleka. Niestety CBA nie podaje w swoim informatorze, ilu dzisiaj siedzi a ilu wisi.". Zastanawia mnie to ile z tych 7700 przypadków korupcji, zwanej dla uproszczenia "policyjną", skończyło się zarzutami a nawet "ilu siedzi, ilu wisi". Masz jakieś statystyki?
4. 7700 przypadków korupcji "policyjnej" to również stówka dla pani Basi za szybkie wydanie zaświadczenia. Czy takimi sprawami ma zajmować się CBA? Otóż sama idea powołania CBA powstała po aferze Rywina. Powołanie tej służby miało służyć do zapobiegania korupcji w tzw. Wielkim Świecie.


Na koniec - bez urazy ale mam nieodparte wrażenie, że ktoś ma chęć uprawiać żonglerkę cyframi, mającą obniżyć rangę CBA. Tobie tego nie zarzucam, bo przywołujesz pewien artykuł. Tyle, że warto zastanowić się nad jego przekazem i przeanalizować treści.
Pozdrawiam


Okowita


Masz dużo racji we wszystkich punktach. Nie zmienia

to jednak mojego spojrzenia na Kamińskiego i CBA.
Polecam - http://www.kontrowersje.net/node/4660. Pozdrawiam.


e_krakowski


Ależ miej swoje spojrzenie!

portret użytkownika Okowita

Tylko czy ono przypadkiem nie jest powodowane/utrwalane artykułem w "Nie"?
Internet to potężne narzędzie zdobywania informacji, weryfikowania tzw. niusów. Zapoznania się z innym punktem widzenia. Przypominam, że "Nie" musiało przepraszać za "nius" o lojalkach Kaczyńskiego.
Wiele gazet, dla poprawienia czytalności, stosuje różne sztuczki. Krzykliwy tytuł, "zaniepokojone doniesienie" itp.
mające jeden cel - przyciągnąć uwagę. A prawda to potem, może jakieś przeprosiny na 7 stronie trzeba będzie... A wuj tam! Walimy po całości a potem jakoś to będzie. Powiem wręcz - to dorobek III RP. To mechanizm, który jest kultywowany zamiast być napiętnowanym i rugowanym. Pieniacki artykuł spowoduje wzrost zainteresowania. Pisałem o tym przy okazji treści pani Bianki z "Polityki", która, na siłę, przypisywała Prezydentowi związki z aferą hazardową.
A potem migała się jak złodziej złapany na kradzieży.
Czy "Nie" będzie migać się z żonglerki cyframi?
Albo przeprosi za kłamstwa tak jak w sprawie lojalki?
Nie będzie - przynajmniej na pierwszej stronie. Bo ma takich jak Ty czytelników - choć im (redakcji "Nie") w gruncie rzeczy zależy na wydanych przez Ciebie złotówkach na zakup tego pisemka.


Okowita


Napociłeś się pisząc dysertację o tygodniku "Nie".

Pierwszy raz w tym roku kupiłem ten tygodnik na stacji benzynowej, w drodze na grzybobranie, w tę ostatnią niedzielę. Znasz ten przebój Fogga?


e_krakowski


I ten Pierwszy Raz, panie e_krakowski,

portret użytkownika Okowita

tak panu zapadł w pamięć?


Okowita


PS. Sam nie wiem dlaczego

portret użytkownika Okowita

mój wpis ukazał się aż dwa razy... Cud?


Okowita


Dobry wybór Krakusie, Przy

portret użytkownika panmodry

Dobry wybór Krakusie,
Przy obieraniu grzybów, stronnice tygodnika przydają się do zawinięcia zdjętych skórek z maślaków, obciętych robaczywych nóżek, i innych odpadów. Papier tak łatwo nie rozmaka, jak ten użyty do produkcji dzienników. Ty to jednak jesteś doświadczony i rozsądny grzybiarz.
Ukłony.


Krakowski E., Kamiński nie był nieskuteczny, skoro wykrył

naduzycia, które wzbudziły w połowie rządu tak intensywne wyrzuty sumienia, że podała sie sie do dymisji.


Z kolei pan Mąka został dziś pozostawiony na swoim stanowisku, co świadczy, że lepiej byc zastępcą szefa ABW niż ministrem w rządzie Tuska.


Nie masz racji, droga Fm. Gdybym był ciut młodszy,

zakręcił koło Ciebie, użył niepowtarzalnego uroku osobistego, naturalnego wdzięku, urody danej od rodziców, inteligencji po dziadku - to byś dla mnie nawet zabiła.


e_krakowski


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.