warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Już wszystko jasne - wiadomo kto zlecił zamach na papieża i kto zamordował księdza Popiełuszkę.


W przededniu wielkiego wydarzenia, wielki patriota dla jednych, dla innych - ruski przebieraniec, postanowił dorzucić swoje trzy kopiejki do wciąż aktualnej dyskusji i wciąż odgrzewanego pytania : kto stał za zamachem na naszego papieża - Jana Pawła II.
Wojciech Jaruzelski, bo o nim mowa, znalazł czas, pomiędzy procesem o ludobójstwo na Wybrzeżu a postepującą, ponoć, chorobą nowotworową, na podzielenie się z Rodakami swoją wiedzą tajemną. Tajemną i makabryczną.
Ujawnił po latach, jedynych i prawdziwych mocodawców Alego Agcy. To nie bułgarscy agenci, przebrani za pracowników linii lotniczych, stali za zamachem 13 maja 1981 roku. Nawet KGB generała Andropowa też nie miało z tym nic ale to nic wspólnego. Również nasz, osławiony XIV Departament SB, poza tym, że wysyłał do Watykanu pielgrzymów i zakonników, nie robił nic innego.
Nie tylko wskazuje winnych zamachu, nasz generał - przebieraniec, ale również ujawnia źródła swojej wiedzy. I swojej pewności.
Odbył onegdaj, szczerą, partyjną i głęboko internacjonalną rozmowę z towarzyszem Żiwkowem - pierwszym sekretarzem bułgarskiej partii komunistycznej. Pogadali sobie jak czekista z czekistą, a jak wiadomo - czekiści nie kłamią.
Więc Todor Żiwkow na pytanie zatroskanego, losem papieża - Polaka, Jaruzelskiego : czy mieliście coś wspólnego(takiej formy się wtedy używało - wy) z zamachem na papieża? Odparł kategorycznie : nie!
Nie, ponieważ nie zwariowaliśmy. Mając takie, niezbite, dowody w ręku wyjawia, nasza polsko-ruska albo też rusko-polska wyrocznia, całą prawdę o tamtym zamachu : to zrobili islamscy fundamentaliści. Udowadnia tym samym, że ma skromnych lecz oczytanych doradców, albo też - sam czyta gazety. I tylko natłok wydarzeń albo kłopoty z pamięcią sprawiły, że zapomniał dodać dwóch słów - Bin Laden.
Zapewne w związku ze zbliżającą się beatyfikacją Ojca Świętego Jana Pawła II, chwila szczerości przedłużona została do kilku minut, czyli o wieczność. W trakcie której, nasz przyszły zapewne kolejny święty, zdradza kolejny wielki sekret. Mianowicie sprawcami okrutnego mordu na księdzu Jerzym Popiełuszce, nie byli wcale oficerowie SB - Pietruszka, Pękala i Chmielewski. Okazuje się, że całymi latami karmieni byliśmy bajkami dla ciemnego ludu, a cały ,,toruński proces" to była zwyczajna, rutynowa szopka. Tyle, że esbecka.
Księdza Jerzego Popiełuszkę porwali, okrutnie torturowali i, na końcu, zamordowali - Rosjanie. A dokładnie ludzie radzieccy - bo tak się wtedy mówiło na naszych wschodnich, wypróbowanych, przyjaciół.


Tym szczerym wyznaniem uwolnił nas - Polaków, od wielkiego brzemienia, wielkiej winy. Bo przecież nawet nasz wielki Karol Wojtyła powątpiewał w ,,bułgarski ślad" i doskonale rozumiał zagrożenia płynące z ogromnej agentury SB w Watykanie. Zdawał sobie doskonale sprawę, że kapłani z jego otoczenia spowiadają się najpierw swoim oficerom prowadzącym. Jak biskup ,,Filozof" z Krakowa.
Teraz, po latach, okazało się, że nie tylko nie mamy nic wspólnego z zamachem na Jana Pawła II, ale również wielki i niezłomny ksiądz Jerzy - zginął z obcej, bo sowieckiej ręki.
Podniesieni tymi, jakże budującymi, faktami, możemy spokojnie udać się do Watykanu - na Plac Świętego Piotra.
Oni też tam będą.


'); //-->'); //-->
5.52
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5.5 (6 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

ciekawe czy są ludzie

5.04

ciekawe czy są ludzie wierzący w takie " rewelacje " - kombryga jaruzelskieg ?
chociaż - kto wie ? .
proponowałbym im stronkę - http://lewatywa.info/Dlaczego-warto-robi...
może jest dla nich jakaś nadzieja


jedynie słuszna Droga - Moskwa - Pietuszki .


Kiedyś tutaj grasował taki społeczny adwokat

portret użytkownika ojciec_milicjant

tego, jak ładnie nazwałeś, kombryga(nie wiem czy wiesz, że chcieli go zrobić marszałkiem, nawet powstał ,,społeczny komitet"). Kiedy ujawnili Rosjanie pamiętnik Anoszkina, a w nim żenujące fakty o naszym ,,bohaterze", napisał, że to kłamstwa. Podobnie reagował na rewelacje zawarte w książkach Bukowskiego i Mitrochina. A są tam zapisy jego rozmów z Breżniewem i Andropowem - na kolanach to mało powiedziane.
Również jego strach przed wprowadzeniem stanu wojennego, z jednego tylko powodu - braku gwarancji radzieckich, że wejdą gdyby polskim towarzyszom coś poszło nie tak. Kiszczak wtórował : jeżeli nam się nie uda, będziecie mieli nieprzyjazne państwo u swoich granic.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Przy tej sytuacji lubię

portret użytkownika brodek

Przy tej sytuacji lubię posługiwać się cytatem, moim ulubionym właściwie dotyczącym towarzysza generała:


"[…] Jaruzelski mówi, że jeśli siły polskie nie poradzą sobie z oporem ze strony Solidarności, to polscy towarzysze liczą na pomoc innych państw, włącznie z wprowadzeniem sił zbrojnych na terytorium Polski."


Jest to oczywiście stenogram z posiedzenia Biura Politycznego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, 10 grudnia 1981 roku.


Na marginesie dodam, że w mojej ocenie stan wojenny, Czechosłowacja, wybrzeże, antysemickie czystki - to wszystko tylko zwieńcza hańbę tego człowieka którą okrył się współpracując ze stalinowską Informacją Wojskową mordującą ostatnich polaków opierających się postępującej sowietyzacji kraju.


Dla mnie najlepsze są ich ,,rozmowy" z Andropowem

portret użytkownika ojciec_milicjant

Ich - to znaczy Kiszczaka i Jaruzelskiego, a ,,rozmowy" bo to były monologi generała KGB. Miał ich za nic, za śmieci.Nigdy nie zapamiętał nawet nazwy SB i nigdy nie dawał dojść do słowa ,,polskim towarzyszom", mimo, że płaszczyli się regulaminowo.
Na posiedzeniu Politbiura powiedział kiedyś do swoich : nie damy się wciągnąć w dziwne gierki towarzysza Jaruzelskiego i nie wejdziemy.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Źródło wiedzy

5.04

Może Generał opowie o innych tajemnych zdarzeniach, a może chciałby dorobić przy usypianiu dzieci i reklamuje się w ten sposób?


Andrzej


No właśnie tego nie pojmuję. Stoi nad grobem

portret użytkownika ojciec_milicjant

i nie mówi NIC. Od tamtego wywiadu z Meretikiem, na który też czekałem wiele lat, łudząc się naiwnie, że powie prawdę. Albo, że ruscy potwornie naciskali. Pamiętam jak położył na stole swoje ,,zelazne dowody" - wycinki z Trybuny Ludu. Prawdy i Żołnierza Wolności. Później się okazało, kto naprawdę naciskał i kto żebrał o czerwonoarmistów. Na polskich ulicach.
Udowodnił setki razy, że był jest i zdechnie Wolskim - agentem SmierSza, a najbardziej w trakcie wizyty u Putina, liżąc buty kagiebistów i nazywając Syberię łagierników ,,przyjazną ziemią".


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


a kto zabił policjanta nr 1

islamiści, ruskie?


Jestem dumny z tego, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem.


Przecież to było na osiedlowym parkingu

portret użytkownika ojciec_milicjant

zajął miejsce jakiegoś nerwowego gościa i cała historia. Trzyma blok za pysk i nikt go nie sypnął.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Podobno nie ma głupich pytań

portret użytkownika Jasmine

Podobno nie ma głupich pytań a tego nie wiem, więc odważam się zapytać okazując swoją ignorancję. O kim mowa? Kim był/jest policjant nr 1? Z góry dziękuję za odpowiedź, zwłaszcza, że znam Twoją ku mnie życzliwość. Chcę umrzeć mądrzejsza.


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


Oj joj

jak miłło zobaczyć jest znajomości znakomite i mnieć okazyjność z pozdrowieniami przystępić.Pozdrawiam Młódź Anielską.
Powim ja Tobi że terazniejszy Translaformatory taki zapóźnione si stali że na odpowiedni odpowiedzi czeba czasym i adnom niedzieli poczekać.
Poczekaj z cierpliwością i si nie zaziębiaj. Pozdrawiam


By się Jaśnie Pani Hrabini i

portret użytkownika Jasmine

By się Jaśnie Pani Hrabini i nie tu tylko, bo zatęsknię się na śmierć i zaziębić nie zdążę.:) Cierpliwości uczą to żem wdzięczna, bo ci jej u mnie niedostatek. Młode to i niecierpliwe z natury, tam u góry też.:)
Pozdrawiam serdecznie takoż, przesyłając Bartoszu, jeśli Jaśnie Pani Hrabini raczy.:)


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


Generał policji Papała. Dostał kulę w czoło na oczach

portret użytkownika ojciec_milicjant

wielu ,,widzów", ale nikt zdrowy na umyśle nie będzie zeznawał. Chyba, że jest samobójcą ale nie wie jak to zrobić. Sprawą zajmuje się redaktor i reżyser Latkowski(dawniej żołnierz ,,Nikosia") więc chyba najlepiej zorientowany człowiek. Bo, ponoć, Mazur jeździł po Gdańsku z walizką zielonych i wołał ,,komu komu bo lecę do domu". Za zabicie ,,grubego psa".


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Dziękuję za odpowiedź Ojcze

portret użytkownika Jasmine

Dziękuję za odpowiedź Ojcze Milicjancie.:) Już po przeczytaniu nazwiska byłam "w domu".


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


Ja w kwestii formalnej

portret użytkownika solano

Nie ma generała policji, jako takiego, choć są stopnie "generalskie". Papała był nadinspektorem; to jest ranga generalska, ale generałem nie był, nie mógł być.


To po ile dziś powietrze?


TERAZ nie ma droga Solano, ale były. Tutaj fragment

portret użytkownika ojciec_milicjant

oficjalnej biografii:
W 1997 r. generał Papała mianowany został na Komendanta Głównego Policji, a następnie odebrał nominację generalskie. Po roku od objęcia stanowiska złożył, na ręce premiera Buzka, dymisje. Po przyjęciu jej przez premiera, został w jego dyspozycji. Wkrótce zaproponowano mu objęcie stanowiska oficera łącznikowego polskiej policji w Belgii.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.