warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


KONFERENCJA EPISKOPATU POLSKI W AKCIE PRZEBACZANIA

KONFERENCJA EPISKOPATU POLSKI W AKCIE PRZEBACZANIA


W dniu, w którym polski Kościół i rosyjska Cerkiew podpisały akt pojednania, w tym przebaczania krzywd, w Moskwie skazano na dwa lata łagru członkinie z grupy Pussy Riot, za artystyczny występ w moskiewskim soborze , w którym wykonały antyputinowską parafrazę modlitwy. Wyrok ten poświadcza prawdę o putinowskim totalitarnym kraju rad z morderstwami politycznymi w tle.
Spotkanie putinowskiego agenta Cyryla I z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefem Michalikiem nie odbyło się w żadnej świątyni Kościoła, czy Prawosławia, lecz w Zamku Królewskim, czyli w pomieszczeniach o charakterze świeckim. Było zatem konferencją polityczną, a nie spotkaniem religijnym. Jako takie nie mogło spełnić warunków wiary zawartych w Ewangelii Chrystusowej. W tym miejscu należy postawić pytanie, jakie krzywdy w kontekście politycznym mieliśmy wybaczyć Cerkwi moskiewskiej i obecnej Federacji Rosyjskiej. To nie Polacy mordowali w cerkwiach prawosławnych w ZSRS wiernych i duchownych, to nie Polacy pod przewodnictwem towarzysza Lenina bezcześcili święte prawosławie i relikty tej wiary, strzelając z broni palnej do wiernych w czasie nabożeństw i niszcząc zabytki cerkiewne, łącznie z grobami świętych.
To wszakże nie Polacy wywołali wojnę polsko-bolszewicką w 1920 roku, która zaowocowało glorią Warszawskiej Bitwy. To nie Polacy mordowali w sposób okrutny polskich jeńców wojennych wziętych do niewoli przez bolszewików w czasie tamtej wojny. To nie Polacy zawarli pakt z Ribbentropem mający na celu wymordowanie wszystkich Polaków. To wszakże nie Polacy dokonali zbrodni w Katyniu, której Putin z Cyrylem I nie uznają za ludobójstwo, a „postępowa” prasa Federacji Rosyjskiej podaje winnych tej zbrodni Niemców („nazistów”). To wszakże nie Polacy urządzili „czarną noc” okupacji Polski z początkiem 17 września 1939 roku. To właśnie Rosjanie dokonali zamachu w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku w czasie którego zamordowano polskiego prezydenta z małżonką.
To właśnie obecny prezydent Rosji Putin oskarża Polaków o mord bolszewickich jeńców wojennych w 1920 roku, gdy było oczywiście odwrotnie. To rosyjska agentura obecnie rządzi Polską, dysponując odpowiednimi narzędziami.
To rosyjski prezydent Dmitrij Anatoljewicz Miedwiediew w kilka godzin po zamachu smoleńskim wydał telefoniczny „akt zgonu” Lechowi Kaczyńskiemu, na „podstawie” którego niezgodnie z Konstytucją i innymi regulacjami prawnymi Bronisław Komorowski został prezydentem Rzeczypospolitej natychmiast wywołując awanturę pod Pałacem Prezydenckim związaną z Krzyżem Chrystusowym, jako” politycznym wizerunkiem” Prawa i Sprawiedliwości.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp. Józef Michalik nie stanął w obronie Krzyża, który przy akceptacji prezydent Warszawy i premiera Donalda Tuska był tygodniami bezczeszczony, moczem, wulgaryzmami: „masz penisa?”, puszkami piwa „Lech” etc. Agenturalna Hanna Gronkiewicz Waltz powołała bandytę internetowego Dominika Tarasa wydając mu zezwolenia na bandyckie nocne harce bezczeszczące Krzyż Chrystusowy, ten sam przecież Krzyż stanowiący dzisiejsze przesłanie Cyryla I i Józefa Michalika „Razem w obronie Krzyża”. Polska stanowiąca od wieków przedmurze chrześcijaństwa, nagle po dramatycznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego stała się zmową katów i przedmurzem wschodniego azjatyckiego barbarzyństwa.
Konferencja Episkopatu Polski powołała nowych „księży patriotów” na Krakowskim Przedmieściu, stojących w kolejce do aprobaty wypadków na Krakowskim Przedmieściu. Michalik posunął się również do groźby ekskomuniki dla bohaterskiego księdza Stanisława Małkowskiego modlącego się do Królowej Polski o obronę Krzyża na którym zawisnął Jej Syn.
W czasie tego barbarzyństwa pod Pałacem Prezydenckim Michalik powiedział, że oto krzyżem się manipuluje i nie jest to jego sprawa, bo trudno ustawiać meble w czyimś mieszkaniu.
Jeżeli krzyż jest meblem to czemu służy” religijne” spotkanie pod tym „meblem” agenta czerezwyczajki „Michajłowa” pod pseudonimem religijnym” Cyryl I” z Michalikiem sterującym banderą „Filozofa” Józefa Życińskiego, b. prymasa Polski Józefa Glempa, czy skażonego importem różnych haseł bp. Tadeusza Pieronka, adwokata rotalnego.
Gdy walka z Krzyżem w Polsce stała się faktem i w bandycki sposób ścięto krzyż papieski na krakowskich Błoniach, w Stalowej Woli – znak pod budowę kościoła, w Przemyślu na Wzgórzu Trzech Krzyży, czy na szczycie Polski - Rysach, a Konferencja Episkopatu Polski nie zareagowała, to cóż sądzić o takich polskich duchownych, przewodników duchowych chrześcijańskiej przecież Polski?
Warto w tym miejscu przypomnieć, iż poprzednicy Cyryla I byli również agentami KGB, jak Aleksy II „Drozdow” czy bandycki metropolita moskiewski Mikołaj, członek Komisji Burdenki , który w towarzystwie m.in. pisarza Aleksego Tołstoja i przewodniczącego komisji Nikołaja Burdenki przyjaciela Stalina, rosyjskiego lekarza, narkomana, alkoholika i pederasty podpisał zasadnicze kłamstwo katyńskie zwane Komisją Burdenki.
Arcybiskup Michalik może ewentualnie wskazać drogę, później ewentualnie pójść tą drogą, ale generalnie drogi wskazać nie ma chęci, ani tym bardziej nią iść. I porównał krzyż do szafy czy innego mebla. Nieźle, jak na jedną wypowiedź.
Piłat ich zapytał: “A co mam uczynić z Jezusem, zwanym Chrystusem?” Wówczas wszyscy odpowiedzieli: “Na krzyż z nim!”. Piłat widział, że to nic nie pomaga, a zamieszanie staje się coraz większe. Wziął więc wodę i na oczach tłumu umył sobie ręce. I powiedział: “Nie ponoszę winy za tę krew. To wasza sprawa.”
Myślę, iż po „sławetnym” politycznym spotkaniu tow. „Michajłowa” z Michalikiem, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski nie odważy się publicznie powiedzieć słowami polskiego wieszcza Adama Mickiewicza:
„Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem
Polska jest Polską a Polak Polakiem”.


Walka z Kościołem trwa:
http://www.youtube.com/watch?v=QlSsg7QkjrY


Aleksander Szumański


3.51
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 3.5 (2 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Ciesz się że nie jestem historykiem.

1.02

W dodatku jestem na tyle leniwy by przekopywać źródła e poszukiwaniu faktów które bezsprzecznie obnażyłyby plecione przez Ciebie bzdury.Jestem Polakiem,jak każdy normalny człowiek lubię prawdę,zastanawia mnie istnienie takich jak Ty ludzi którzy wszelkimi możliwymi sposobami starają się wciskać że od pra pra wieków jesteśmy "czyści jak łza".Dlaczego nie może dotrzeć do Ciebie że nie byliśmy,i tak jak inne narody również mamy"swoje"za paznokciami.Nie popieram zapomnienia jednak trzeba pamiętać że także Polacy nie byli święci.Tymczasem nasza Historia została w cudowny sposób"wybielona".MOim zdaniem jeśli zachodzi gadka o wybaczaniu to trzeba mieć świadomość co miało by się wybaczać.


Jestem za niewybielaniem

Jestem za niewybielaniem historii. Zatem konkretnie, co takiego mają nam wybaczyć Rosjanie? - Proponuję ograniczyć się do żywych i pamiętających - perspektywa ostatnich stu lat wydaje się sensowna.


E, nie bądź na tyle leniwy,

portret użytkownika taktyczny

przekop źródła i podaj fakty. Nie daj się prosić. To zadanie akurat dla nie historyka. Ostatecznie zamiast faktów opisz jaką ty masz świadomość, o której piszesz, co mianowicie Rosjanie mieliby Polakom wybaczać. Przypuszczam, że otrzymamy obraz nieuka.


Przypuszczam że nie miałoby to sensu nawet gdybym ..

poświęcając czas do owych źródeł dotarł,a to z tego względu że ostatnimi zdaniami swego wpisu udowodniłeś bezcelowość polemiki z Tobą.Jesteś,tak jak ogromna większość Polaków obdarzony specyficzną wiedzą;W skrócie można ją sprowadzić do twierdzenia:"Polska to Naród Bochaterów,gnębiony,niszczony i prześladowany.Robiono Nam źle,ale My nikgo nikomu nic złego nie zrobiliśmy".Najprościej:Polska zawsze cacy,Rosja,Niemcy,Turcy i każda inna zagraniczna swołocz be.
Nie dziwię się,bo w takim samym patriotycznym duchu i ja byłem kształcony,a jak wiadomo historycy,szczególnie Ci od podręczników często miewają skłonność do ubierania Historii we "własne"szatki.Nie twierdzę że nie mamy pięknych kart historii mamy je oczywiście,mamy też ciemne czy wręcz mroczne i ich należy być świadomym:mimo że nie są szeroko znane nie znaczy że nie istnieją.Ty zaś twardo upierasz się jedynie przy istnieniu tych ogólnie znanych i "strawnych dla ludu"wstydliwych kart.


samobójczy narodek

Ale jest przecież całkiem na odwrót.
Ogromna większość Polaków popiera rządowo-medialną tezę, iż Polacy to głupie bydło mające jakieś zbrodnie na sumieniu.


Chlor


Dalej czekam na konkrety.

Dalej czekam na konkrety.


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.