warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Konstanty Gebert: “Nie twierdzę, że Hannah Montana to nowy Hitler, ale..”

W tym przypadku, a przypadek Konstantego Geberta jest wyjątkowo ciężki, sięgnięcie do rodziców i pierwszych kołysanek, jakie słyszał Konstanty, jest niezbędne. W przeciwnym razie człowiek usiłujący mocą rozumu ogarnąć tajniki ludzkiej duszy, wyłoży się jak długi. Małego Konstantego wychowywał Bolesław Konstanty, znany jako Bill Gebert. Tate Konstantego urodził się w Tykocinie, ale wyemigrował do imperialistycznej Ameryki, by rozpocząć swoją komunistyczną karierę. Bill Gebert w kapitalistycznych USA założył Komunistyczną Partię Stanów Zjednoczonych i krzewił bolszewizm wśród proletariackich dzielnic Chicago oraz Pittsburgh’a. Szczytowym osiągnięciem propagandowym Billa Geberta była pochwała realizacji paktu bolszewicko-hitlerowskiego, która nastąpiła 17 września 1939 roku. Bill Gebert eksplodował radością i zachęcał Amerykę, by wsparła wielkie porozumienie Hitlera ze Stalinem, które zaprowadza nowy porządek w Europie. Po wojnie, gdy USA robiły porządek z takimi jak Bill Gebert, musiał gorliwy żydowski komunista wracać pod strzechę w Tykocinie. W czepku urodzony (mycy) Bolek Gebert miał szczęście do historycznych emigracji, w idealnym, dla siebie, momencie uciekł z Polski i w idealnym do PRL wrócił. Jako zasłużony amerykański stalinowiec i agent współpracujący z NKGB natychmiast załapał się na czołowe pozycje w Polsce Bieruta. Został szefem zawodowych związków komunistycznych i reprezentantem tychże przy ONZ, potem PRL powierzył żydowskiemu komuniście placówkę dyplomatyczną w Turcji.


Młody Konstanty od swojego tate, a i mame, która miała nieco mniejsze, jednak istotne zasługi dla budowania stalinowskiego aparatu terroru, słyszał od dziecka kołysankę o dobrym Józefie, patronie wujków rozdających dzieciom cukierki. Mamusia opowiadała mu bajeczkę o złych Niemcach, którzy słusznie zabili sanacyjnych oficerów od faszysty Piłsudskiego. Tate bajał o wiernych enkawudzistach strzegących Polski Ludowej przed brzuchatymi rewizjonistami. Z mlekiem matki i komunistycznym Midraszem tate, wyssał Konstanty odruchową wrażliwość na hitlerowskie i imperialistyczne knowania. Mały Konstanty nadal jest mały i biega, z mycą uszatką, po drugiej wersji PRL, nasłuchując „kto powiedział kasjer dupa”. Usłyszał mały Konstanty, że wrogowie ustroju, którzy mają dość PRL II, będą na ulicach protestować przeciw koncesjonowaniu medialnych przekazów i orce po sam grób. Hasłem pochodu nie ma być znane Konstantemu „Naród z partią, partia z narodem”, tylko zupełnie nieznane Konstantemu: „Obudź się Polsko”. Sam Konstanty w mycy uszatce nie wpadłby na skojarzenie, które podpowiedzieli mu czujniejsi żydowscy towarzysze, ale jak już powstała moda na „Deutschland, erwache!”, zapoczątkowana przez żydowskiego komunistę Stefana Bratkowskiego, Konstanty zaczął się bawić w starą grę: „wskaż trzy szczegóły, różniące załączone obrazki”. Jak mu się zdaje wygrał, bo wskazał następujące szczegóły: Hitler-Kaczyński, Polska-Niemcy, Pis-NSDAP. Cała reszta zdaniem Konstantego w mycy uszatce jest akuratna, cymes analogia. Muszę niestety zmartwić zaangażowanego komunistę, w tę grę się nie da wygrać, a łatwo i komicznie można przegrać.


Znany z nadludzkich wyczynów, amerykański aktor Chuck Norris według Midrasza Geberta, odróżnia się trzema szczegółami od hitlerowskich Niemiec, Hitlera i członków NSDAP. Chuck nie jest Hitlerem, Chuck jest jeden, nie mieszka w Niemczech i nie należy do NSDAP tylko wspiera nazistów z partii republikańskiej. Co Chuck Norris sądzi o budzeniu Ameryki? Chuck sądzi, że: „Ameryko, proszę obudź się i spraw, żeby twój głos usłyszeli politycy i zrozumieli, że kraj jest w stanie wrzenia". Słowa Chucka można przeczytać na propagującym nazizm portalu Onet, należącym do niemieckich nazistów z Axel Springer. Inny akt nazistowskiego wandalizmu ma miejsce na Śląsku, gdzie najwyraźniej przebudziła się opcja niemiecka. Stricte hitlerowski projekt „Wake up Silesia” wciąga młodocianych hitlerowców w swoje szeregi, kusząc pierwszym na Śląsku wyciągiem do wakeboardu i nart wodnych: http://www.wakeupsilesia.com/ Jak też powszechnie wiadomo najciemniej bywa pod latarnią i oto gazeta żydowskich komunistów, bez najmniejszej żenady, trawestuje hasło NSDAP pod płaszczykiem felietonu kulturalno-rozrywkowego: „Ameryko, obudź się!” http://wyborcza.pl/1,101708,5194463.html . Nazizm nie śpi, hitleryzm się czai, pan mały Konstanty, w mycce uszatce, powinien w następnym poszukiwaniu złorzeczącego dupą kasjera, zajrzeć do płytoteki. Słynny jamajski esesman, Delroy Washington, popalając ulubione zioło suczki Ramony gra i śpiewa nazistowską pieśń „Wake Up Jamaica”Inna piosenkarka i aktorka, Miley Cyrus, znana z sympatii do Gestapo, Wehrmachtu i Luftwaffe, gwiazda disnejowskiego serialu Hannah Montana nawoływała do podważania demokratycznego i konstytucyjnego porządku USA, w faszystowskim protest songu
“Wake Up America”Kontrowersyjny wstęp i dalsze insynuacje genetyczne chciałbym usprawiedliwić legendarnym kodem kulturowym żydowskiego komunizmu. Wychowani w konwencji bolszewickiej czujności, talmudycznego nacjonalizmu i zwykłej pogardy dla gajów, zawsze zachowują się w ten sam sposób. Gdy tylko ktoś odstaje od ideowych ram materializmu dialektycznego natychmiast przez komunistyczną kiepełe jest odpowiednio podsumowany i nic się w dialektyce nie zmienia poza nazwiskami poniewieranych i oddaniem czci władzy kochanej. Na pocieszenie podam małemu Konstantemu, w mycce uszatce, klasykę gatunku, do której mu daleko. Poniżej fragment z samego mistrza Słonimskiego, który przemawiał do rozumu naziście Miłoszowi, wygrażając zdradą komunistycznych wartości i sabotażem planu sześcioletniego. Tekst z listopada 1951 roku, wydrukowany w „Trybunie Ludu”:


„Godzisz w budowę fabryk, uniwersytetów i szpitali, wrogiem jesteś robotników, inteligentów i chłopów (...) Słowo twoje, jeśli tu dociera, przyjaźnie brzmi w szynkach szmuglerskich, w knajpach aferzystów, sprzymierza się z chuligaństwem, usprawiedliwia nierobów i awanturników, czekających na trzecią wojnę światową (...) Wiesz, że wykonanie planu sześcioletniego uczyni z Polski wielki i silny kraj socjalistyczny. Czego chcesz? Chcesz wojny. Na trupach nowych milionów dzieci, kobiet i mężczyzn opierasz swoje nadzieje. Sprzymierzeńcami twoimi są przywrócone do życia upiory hitlerowskie”.


Nie mówię, że mały Konstanty, w mycce uszatce, się nie stara, ale do mistrzów gatunku nawet się nie zbliżył, nie twierdzę, że mały Konstanty, w mycce uszatce, jest topornym stalinowskim politrukiem, ale….


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (4 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

jak powiedział niedawno Kalisz

Za dużo tych niewyjaśnionych faktów żeby uwierzyć że to przypadek.


W każdym razie Gazeta na tropie nazistowskiego rozgałęzionego spisku to robi wrażenie.


Gazeta w bezwzględnym poszukiwaniu prawdy historycznej, w celu oczyszczenia Polski z przedstawicieli panującego tu systemu totalitarnego, podjęła się ostatecznej denazyfikacji Polski. Nie ma litości dla przedstawicieli ustroju totalitarnego tyle dziesiątek lat gnębiącego Polskę.


Jestem dumny z tego, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem.


rodzinny biznes

Dziecię chorążego UB i ruskiego agenta zostaje moralnym autorytetem, robi piękną karierę zawodową i polityczną w wolnej jak cholera Polsce
Nie mimo tak niezwykłego pochodzenia, ale dzięki niemu.
Gdyby wyparł się ojców i im na złość został fanatycznym polskim nacjonalistą, to owszem.


Chlor


Moja wina :-)))

To ja pierwszy napisałem "Polen, erwache!" :-)))


Niedługo pewnie będzie nagonka na fizyków za używanie słowa "gaz".


Wiecie co - do tego, ze obrzucają nas g**nem "był czas przywyknąć", ale to, że ono takie wodniste, to się robi zastanawiające. Przecież atak na takie hasło jest idiotyczny nawet dla gimnazjalisty!


Gebert idzie do walki wręcz z widelcem, Bolek sadzi takie duby smalone, że już nawet psychologowie kliniczni nie łapią zamierzonej treści przekazu. Co za czasy!


Salon wygląda, jakby wystrzelał się ze swoich "triarii" i do linii weszli kucharze i koniuchowie. Pewnie to kolejny objaw tego, ze KTOŚ pozostawił salon, by się bronił do ostatniego naboju, a sam buduje sobie nowe okopy gdzieś, w oddali.


Nie jest nudno, kurza twarz.
Testudo


wróciłem sobie z lasu i co

wróciłem sobie z lasu i co widzę ?
z jednej strony wszystko ok - Tusk nadal upada - ale z drugiej ?
moja żona chyba została faszystką - rano zawołała - obudź się leniu.
idąc dalej - powinno się zakazać nawoływań do obudzenia się - to mowa nienawiści.
stwierdzam że paranoja ma się dobrze.
grzybów nie ma.
dodając.
znany faszysta z Jamajki ( chyba wielu ich tam ) - http://www.youtube.com/watch?v=JuMlHdxiIZ8
nie wklejam obrazka bo nadal nie umiem - w końcu jestem durniem lemingiem nie ?


jedynie słuszna Droga - Moskwa - Pietuszki .


Piateczka :-))))

" (...) z jednej strony wszystko ok - Tusk nadal upada"


Rewelacja!


Pozdrawiam
Testudo


800 lat srania we 'wspólne'

800 lat srania we 'wspólne' gniazdo.
wiecznie nienażarci.
lista przełomu wieków:


icek dikman [mazowiecki]
berele lewartow [geremek]
izaak stoltzman [kwasniewski]
aaron langman [lewandowski]
jakub leman [lityński]
jakub goldsmith [małachowski]
aaron szechter [michnik]
aaron edelman [milczanowski]
samuel mendel [modzelewski]
aaron nusselbaum [niesiołowski]
mosze brandwein [olechowski]
szymon buchwio [oleksy]
jojne grynberg [onyszkiewicz]
mojżesz rak [rakowski]
izaak goldwicht [rokita]
rychbaum [romaszewski]
szymon schimel [skubiszewski]
hersz [smolar]
hajka silberstein [suchocka]
kalkstein [kaczyński]
josek urbach [urban]
lejba kohne [wałęsa]
aaron bucholtz [balcerowicz]
izaak blumenfeld [bielecki]
szymon berman [borowski]
izaak blumfeld [bugaj]
dawid goldstein [cimoszewicz]
dornbaum [dorn]
rebeka sommer [sierakowska]
robert berman [moczulski]
aaron fleischman [falandysz]
rotenschwanz [frasyniuk]
samuel nelken [merkel]
zyta morgenstein [gilowska]
hajka grundbaum [gronkiewicz-waltz]
ozjasz goldberg [korwin-mikke]
dawid goldsmith [ikonowicz]
samuel hanerman [kołodko]
goldman [kuratowska]
icek kordblum [kuroń]
izaak singer [macierewicz]
izaak oksner [olszewski]
izaak freinkel [podkański]
szymon weinbach [osiatyński]
aaron aksman [jaskiernia]
jakow turnau [turowicz]
andrzej zoll [rojeschwanz]
haim kromer [nowina-konopka]
dawid ginsberg [kern]
dawid zimmerman [krzaklewski]
jakub windman [wachowski]


borusewicz, cywińska, czarzasty, bartoszewki, bujak, belka, celiński, siwiec, żakowski, paradowska, wildstein, boni, gadomski, warszawski, hausner, hibner, jakubowska, kalisz, buzek, krauze, kulczyk, niezabitowska, meller, nauman, drawicz, hall, nałęcz, rosati, rotfeld, senyszyn, wanderlich, zemke, wasserman, mojzesowicz,...


dziękuję serdecznie ! jak

dziękuję serdecznie !
jak miło wiedzieć że na tym świecie pełnym chaosu i zamętu są sprawy ( i postawy ) niezmienne .
wiadomo czego się trzymać .
podpisano -
Baruch Polipblum .


jedynie słuszna Droga - Moskwa - Pietuszki .


podziękowania należą się

podziękowania należą się wybrańcom z listy, nie zwierzętom w ludzkich skórach.
masz jeszcze co jeść i gdzie mieszkać?


O ja pierdolę

Lista Schindlera. Ktoś ma chyba niski strop w mieszkanku


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


Jakkolwiek dziwnie brzmi ta

Jakkolwiek dziwnie brzmi ta lista czytana na głos, to co najmniej jedna trzecia nazwisk nie jest żadną tajemnicą i jest prawdą. Lista krążyła po internecie i najprawdopodobniej jest wyciekiem z roboty Kiszczaka i towarzyszy. W samej liście nie ma nic złego, ani dobrego, to po prostu coś co powinno być oczywistą oczywistością, a nie wzbudzać tanie sensacje. Nazwiska Passenta, Geremka, Michnika, Dorna, Urbana, Borowskiego, pani Rojer, obecnie Komorowska, są metrykalne, nie "antysemickie". Ba, szefowa forum żydowskiego nazywa się Halina Marcinkowska, a redaktor judaizmu Paweł Jędrzejowski. Nie byłoby tych tanich sensacji i rumieńca zażenowania, gdyby z rzeczy oczywistych nie robić chorego tabu. Kolega lisnakury przegina, on jest na etapie żydożercy i nie widzi różnicy, ale takie radykalne zachowania też są dla mnie zrozumiałe. Perfidne, wyrachowane i przysłowiowe robienie w ch..a wszystkich i wszystkiego, przez naszych starszych braci w wierze wywołuje rozmaite "frustracje". To tak jak ze starą po rozwodzie, człowiek wie jak było, a ludzie widzą biedną pokrzywdzoną.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Z tymi żydowskimi nazwiskami

portret użytkownika zaczarowany_olowek

Z tymi żydowskimi nazwiskami to dziwna sprawa. Jak miał na nazwisko Mojżesz albo Abraham? Oni nie mieli nazwisk, otrzymali je dopiero tu, w Europie i to całkiem niedawno:) http://www.izrael.badacz.org/historia/pr...


skąd aż tylu?

No dobra, lista może jest w części naciągana ponad kryteria rabinackie, ale zdecyduj się, czy fakt, że w biznesie, w polityce, i w mediach istnieje widoczna choćby gołym okiem nadreprezentacja "nadludzi" jest całkiem bez znaczenia, czy też po prostu tak musi być bo Słowianie są genetycznie niezdolni do żadnej sensownej działalności poza pracą fizyczna?


Chlor


Wieszając takie listy odbierasz sobie

portret użytkownika ojciec_milicjant

i wszystkim Polakom w Polsce jakiekolwiek zasługi i jakiekolwiek umiejętności. Poza - rzecz jasna - piciem wódki i okradaniem żydowskiego/niemieckiego (niepotrzebne skreślić) chlebodawcy.
No i jeszcze - wszczynaniem bezsensownych wojen/powstań.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Racja! Dlaczego nikt nie

portret użytkownika zaczarowany_olowek

Racja! Dlaczego nikt nie publikuje tej listy http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:P... ? Nie twierdzę, że nie ma tam polskich Żydów, ale większość to Polacy z krwi i kości.


Mało tego! Ostatnio Gazeta

portret użytkownika zaczarowany_olowek

Mało tego! Ostatnio Gazeta Żydowska kpiła z wiedzy Polaków powołując się na badania jakiejś nikomu nie znanej fundacji hiszpańskiej http://wyborcza.pl/1,75400,12339805,Pols... Najbardziej oburzył mnie zarzut Gazety Żydowskiej, że Polacy zamiast wskazać Żyda Einsteina jako najwybitniejszego naukowca świata, wskazali polską szlachciankę Marię Skłodowską i polskiego kanonika Mikołaja Kopernika.


Tak pisał o niemieckich Żydach Dmowski

portret użytkownika ojciec_milicjant

w ,,Przewrocie":
„Rzecz jest uderzająca. Żydzi zazwyczaj reagują na niebezpieczne dla nich objawy dziesięciokroć silniej, niż jakikolwiek inny naród. Przy byle podmuchu wrogim dla nich podnoszą gwałt na świat cały. Wobec hitleryzmu zaś zachowują się dziwnie wstrzemięźliwie. Gniewają się nań, oburzają się na uchwały... ale jakże dalecy są od wprowadzania w ruch całej orkiestry, którą w różnych krajach mają do rozporządzenia! Widocznie nie chcą w przyjaznych sobie sferach różnych krajów dyskredytować Niemiec i szkodzić ich interesom, których część olbrzymią stanowią interesy żydowskie... spodziewając się, że antysemityzm hitlerowców przeminie i pozostanie epizodem"


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Prawda, że aktualne?

portret użytkownika ojciec_milicjant

Tylko podmienić nazwy, nazwiska i - gotowe.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Stare polskie przysłowie mówi

portret użytkownika zaczarowany_olowek

Stare polskie przysłowie mówi "Podaj komuś palec, a weźmie całą rękę". Coś w tym jest.


http://pl.wikipedia.org/wiki/

portret użytkownika zaczarowany_olowek

Badania? Raczej quiz

portret użytkownika taktyczny

Przeczytałem w podsumowaniu "najlepszy wynik uzyskała Dania" i już wiem o co chodzi. Oglądałem to z bliska przez kilka lat, na wszystkich poziomach wiekowych i różnych społecznych. Z artykułu musieli gdzieś wyciąć tę frazę o świstaku i papierkach, bo się opatrzyła.


Przy okazji toczącej się obok dyskusji o nadreprezentatywności, tym razem nie test dla Europejczyka, ale jedno pytanie otwarte dla Polaka: czemu miało służyć przed wojną getto ławkowe wraz zasadami numerus clausus i numerus nullus i z czego te działania wynikały? Dla ułatwienia dodam, że akcję podjęły największe uniwersytety i środowiska wykształcone, w których teza z ostatnich lat o rzekomych większych zdolnościach Żydów z racji pochodzenia wzbudziłaby zdumienie.


Pop-sondaże

Największy naukowiec Świata :-)))) Ale KIEDY?


Kto był "większy" - Kopernik, Newton czy Einstein, toć to takie samo pytanie, jak to, czy ważniejsze było wynalezienie koła, odkrycie elektryczności czy skonstruowanie procesora.
Dziecinada i "gingo*"


*) żargon znajomego informatyka-bazodanowca: "G-no in - g-no out".


Liczba patentów jest lepszym miernikiem

portret użytkownika ojciec_milicjant

kondycji nauki i poziomu innowacyjności :
http://forsal.pl/artykuly/507008,najbard...


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Tak, ale to są dane z 2010

portret użytkownika zaczarowany_olowek

Tak, ale to są dane z 2010 roku i odpowiadają mniej więcej wyczynowi naszej reprezentacji olimpijskiej w 2012:) Ja chcę zwrócić uwagę, że nie tylko nie jesteśmy gorsi od innych, ale możemy być lepsi pod warunkiem, że będziemy Narodem, a nie jak chce Donald Ambergold Tusk "nowoczesnymi patriotami"(cokolwiek to znaczy, bo ja tego zwrotu kurwa nie rozumiem)


zawsze mamy w dupę

Ale Dobrowolskiego tam nie ma, a przecie to on wymyślił prąd trójfazowy, silnik do pralki na prąd zmienny, takiż transformator, sieci przesyłowe wysokiego napięcia, i praktycznie całą współczesną energetykę.
No ale urodził się w Rosji, czyli Ruski. Żył w Niemczech, więc Niemiec, a Polski wtedy nie było, ku radości całej postępowej Europy.


Chlor


Adios pomidores

portret użytkownika cmss

pomidor

O właśnie.
Mój dziadek wyhodował pomidory o krzakach dwumetrowej wysokości, bo był wynalazcą polskim tak jak ja.
Nawet w gazetach, o nim, i o jego pomidorach pisali.
Pytałem ludzi, ale nikt nie wie jak dziadek tego dokonał. Nie tylko rozmiar krzaka, ale i obfitość owoca były imponujące.
Dziadek tajemnicę zabrał do grobu. Może to sprawa ziemi w naszym ogrodzie, w której Niemcy zakopali puszki po farbie promieniotwórczej potrzebnej do znakowania schronów podziemnych.
Sporo się nażarłem tych mutantów.


Chlor


tak "chlor".... dobrze

tak "chlor"....
dobrze piszez..;-)


Polacy wykombinowali.............- ale ..kto inszy..- kradnąc , ewentualnie "odpisujac" myśli zagarnia nowości, /czyt nagrodę...;-)
- KASA...
- ot taki układ nagród "ODKRYĆ"...;-(...
gybyśmy poczynili "przeprawką" stanu NACJI, ...- okazało by się...- kto dla kogo śle nagrody "odkrywcze"...;-(.....- echh
mimo, ze to Polak odkrył, że to Polak jest AUTOREM.............-


A ilu faszystów przewinęło

A ilu faszystów przewinęło się przez 'Kocham Cię Polsko'! Może klucz jest taki: faszysta mówi 'w Polsce', niefaszysta - 'w tym kraju'?


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.