warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Kosmetyczka.net czyli koszmar kredytobiorcy

Naprawdę nie wiem, w czym najlepiej jest brać kredyt obecnie. Temat ciekawy, bo moją niepewność podziela sporo zagubionych osób i lada chwila przystopuje to inwestycje w stopniu wiekszym nawet, niż ogólne wczesniejsze doniesienia o niewypłacalnosciach i kryzysie gdzieś tam czy dzisiejesze o dokonanym bankructwie Grecji, nawet jeśli nazywa się je jakoś tak eufemistycznie restrukturyzacją długów czy podobnie.


Ciekawy globalnie, tym bardziej lokalnie, co w moim przypadku oznacza akurat kompatybilnie hipotekę lokalową, dla ktorej nieco kredytu jako obciązenie bym miała. Bo waluta polska daje wysokie oprocentowania, frank jest trudny w zdobyciu akceptacji banku - paradoksalnie bardzo jest popularny obecnie jako kredytowa waluta, tak też sugerował Zoe: aby jednak to w niej brać ten kredyt. Innych możliwości prawie nie ma, bo zostaje jeszcze euro. I z euro ciekawa sprawa, bo pewnie jego wartosć zacznie niebawem sztucznie rosnąć, inaczej się nie da; w innym przypadku Unia zbankrutuje. Tylko co stanie sie po jej bankructwie: czy powrót krajów do własnych walut - całkowite zniknięcie Euro, czy pozostanie w strefie Euro kilku zaledwie, najposażniejszych państw w rodzaju Niemiec i Francji, Belgii i Holandii. Jeśli Unia przetrwa albo jesli po bankructwie nastąpi druga z wymienionych możliwości, kredyt w Euro sie nie opłaci, lokata natomiast jak najbardziej. Jeśli pierwsze, to ... nie wiem.


Ale co będzie z Frankiem? Czy przystopuje w podróży w górę, czy nie? Gdyby wartosc Franka spadła, w posadach ogłoby to zatrzęsć nie całą Europą, ale całym światem! ... tylko ze czy na pewno? Czy nie jest tak, ze iejsce Szwajcarii zajęły przerózne raje podatkowe, Kajmany i Majorki?


Na razie nic jednak na to nie wskazuje. Chyba, że wartość franka winduje się koszmarnie by nagle spaść z hukiem. Wtedy wzniosłoby się Euro? Co zrobiłby biedny dolar? Bo nie mitologizujmy z jenem...


0
Twoja ocena: Brak
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Żadnych rat, żadnego kredytu

Szacuje się, że Polacy mają w bankach (zagranicznych) ok. 900mld oszczędności. Te same banki (zagraniczne) udzielają polskiemu rządowi pożyczek. Zegar zadłużenia tyka:


http://www.zegardlugu.pl/


Co się stanie, gdy oszczędności Polaków zabraknie dla pokrycia zadłużenia?
Co się stanie, gdy ZUS ogłosi SWOISTE bankructwo - każdy emeryt otrzyma tylko minimum egzystencjalne na chleb bez mleka?
Ilu emerytów odda mieszkania wtedy za odwróconą hipotekę - czyli bez rozbiorów znaczna część zasobów polskiej mieszkaniówki znajdzie się w rękach bankowych. Można zresztą już zauważyć piękną telewizyjną reklamę banków nakierowaną na polskiego emeryta, a jaka słodka ona jest... popraw swój los emerycie... już teraz.


Co się stanie, gdy ktoś ogłosi bankructwo Polski?


Ostatnie pytanie - czy znasz jakiś sposób, by zegar długu publicznego zatrzymać, lub ten dług redukować w podobnym tempie?


Jak ktoś zna odpowiedzi na te pytania, to może wtedy dopiero myśleć o kredycie. No, chyba że ma ochotę utracić mieszkanie, ziemię, cały posiadany majątek ruchomy. Bo gdy złotówka nic nie będzie warta jako skutek bandyckiego bankructwa, to bank albo z refleksem poprosi o natychmiastową spłatę zadłużenia, albo zmieni warunki umowy na trudne do przyjęcia.


Podobno jakies plotki krązą po programach publicystycznych

z udziałem ekonomistów, że banki będą chciały dodatkowych zabezpieczeń w postaci dodatkowej hipoteki... ale chyba bank nie może już po zawarciu umowy zmieniac warunków...


Może może. Należy dokładnie czytać umowy PRZED

portret użytkownika ojciec_milicjant

podpisaniem. Jeżeli wartość zakupionej (na ów kredyt)nieruchomości, drastycznie spadła, w stosunku do wartości szwajcarskiego franka, który wystrzelił w górę, bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia (inne nieruchomości, lokaty etc) albo dodatkowo ubezpieczyć kredyt. Ktoś wyliczył, że przy 300 tys złotych kredytu, suma ubezpieczenia może sięgnąć 6 tys. zł.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.