warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Krzyż

Biskup Tadeusz Pieronek był zgorszony i bardzo się wstydził politycznej zawieruchy wokół chrześcijańskiego symbolu ustawionego przez harcerzy. To dobrze, że zostanie przeniesiony do kościoła św. Anny – jednoznacznie mówił krakowski duchowny. Jednocześnie ocenił, że hierarchia kościelna umywając ręce, zachowała się właściwie w czasie konfliktu wokół krzyża. Kościół go nie stawiał – przypomniał sobie. Podkreślił też bez ładu i składu, że tam, gdzie się broni krzyża, tego się nie widzi a gdzie się robi manipulację wokół krzyża, to jakby przeciwnie.


Chciałbym zapewnić biskupa, że wbrew jego twierdzeniu, wszyscy słuchający radia i oglądający telewizję widzieli przede wszystkim krzyż i jego obrońców. Dopiero po zaimpregnowaniu w swojej łepetynie, tej przez wiele dni czołowej informacji wszelkich mediów, co bardziej ambitni i skłonni do analiz, zajmowali się rozbieraniem na części, spiskowaniem i manipulowaniem. Biskup jest identyczny jak ja. Co chcę widzieć – to widzę. Czego nie chcę widzieć – nie widzę.


Też uważam spokój, opanowanie a nawet pewną obojętność hierarchii wobec głównego symbolu Kościoła Katolickiego za zrozumiałe i godne naśladowania. Na państwo polskie winno mieć przełożenie bardzo ciekawej postawy książąt kościoła - a co nas krzyż interesuje? Wbijanie malutkich flag biało-czerwonych w psie kupy leżące na trawnikach nie powinno interesować Prokuratury czyli zbrojnego ramienia państwa. Jest to bowiem tylko i wyłącznie sprawa między psem, jego kupą i wbijającym flagi. Dopóki na miejscu psich kup nie wybuduje się malutkich pomniczków, takowe przystrojone biało-czerwono, tudzież z tlącymi się obok kagankami podkreślającymi ich urodę powinny sobie spoczywać w pokoju.


Krzyż znajdzie swoje miejsce w kaplicy loretańskiej. Tam, gdzie jest pomnik katyński. Inicjatorem jego postawienia był pan Stefan Melak, który zginął w katastrofie (specjalnie?) pod Smoleńskiem. Ten pomnik jest bardzo piękny, ponieważ jest konar drzewa, wycięte drzewo, pod korzeniami drzewa są czaszki i teraz krzyż wpisze się bardzo pięknie w tę całą kompozycję, ponieważ brak jest pnia (brzozy?) - zapowiedział rektor kościoła św. Anny ks. Jacek Siekierski.


Porozumienie w sprawie przeniesienia krzyża zostało podpisane we wtorek wieczorem przez przedstawicieli władz naczelnych ZHP i ZHR oraz przedstawicieli Kancelarii Prezydenta, w obecności przedstawicieli Kurii Metropolitalnej Warszawskiej oraz Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła św. Anny.


Ja na miejscu Pieronka tak bardzo bym się nie cieszył. Elekt jak i hierarchia umywali do tej pory ręce spychając problem na harcerzy. Teraz załatwiają sprawę przeprowadzki krzyża za ich plecami, wykorzystując pobyt naszych milusińskich na obozach wędrownych. Ale jak znam harcerzy od Macierewicza, to gdy wrócą z wakacji, zabiorą swój krzyż z kościoła św. Anny i z powrotem umieszczą przed Pałacem.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (1 vote)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Mnie najbardziej podoba się to,

że prozaiczna sprawa przeniesienia krzyża stała się na prawie miesiąć głównym tematem politycznym Polandii.
Teraz jestem pewien, że problemy służby zdrowia, finansów publicznych, polityki gospodarczej będą się ciągnąć przez następne 100 lat. Chyba, że wcześniej wykończymy polityków i oddamy Polandię w dzierżawę.


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


Coraz bardziej zaciera się różnica

między krajami islamu a Polską. Wydaje się zatem logiczne, skupianie na przymiotach duchowych kosztem materialnych.


e_krakowski


Zaciera? Dobry wieczór Krakusie

Moim zdaniem różnicy nie ma żadnej i tu, i tam rządzą ajotallahowie... a może jednak jest, ale drobna: tam rządzą jawnie, tu z tylnego siedzenia.


Pozdrówka


Za różne takie...


Tak, tak, z tylnego siedzenia wyciągali łapska do

kierownicy. Najwyższy jednak nie dopuścił do tego. I jak tu nie wierzyć w Boga? Niech będziesz pochwalona Graz.


e_krakowski


Czytałem, czytałem. Jak byś się Lukrecjo nazywała jak ten

ksiądz, robiłabyś ludziom jeszcze bardziej podłe rzeczy.


e_krakowski


Decyzja zapadła, zobaczymy

Decyzja zapadła, zobaczymy jak pójdzie jej wykonanie (bodaj 5 sierpnia). Komitet Obrony Krzyża przyspawa jakąś działaczkę i będzie problem; choć odległość między Pałacem Namiestnikowskim i Kościołem św. Anny jest niewielka, może pielgrzymujący akademicy udźwigną ów ciężar odpowiedzialności.


Teraz poczekamy na projekt i wykonanie pomnika. Proponuję figurę naturalnej wielkości ś.p. Prezydenta trzymającego kamienną tablicę z nazwiskami pozostałych ofiar, niczym Mojżesz po zstąpieniu z góry Synaj.


Celnie sprawę krzyża spuentowała posłanka Senyszyn.

Kościół zamiarkował ponieść go do Częstochowy. Niesienie krzyża przez pielgrzymów tam i z powrotem będzie sprawiedliwą karą za samowolkę budowlaną.


e_krakowski


Nie ma w tym bantustanie ,pomiędzy Odrą a Bugiem

portret użytkownika ojciec_milicjant

żadnej ważniejszej sprawy od krzyża.Drewnianego krzyża ,na placu przed szałasem szamana. A przecież wystarczyło zamienić miejscami , z tą palmą , co tyle samo emocji wzbudzała niegdyś.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Pamiętam tę palmę.

Sam się szczypałem w policzki czy jestem już nad Morzem Śródziemnym czy jeszcze w Warszawie. Przypominasz sobie plastykowe krowy na ulicach? Jaka stolica - takie zwierzęta. Jaki kraj - taki kacyk.


e_krakowski


akurat jeżeli chodzi krowy

to nie jest wymysł Polaków. Plastikowe krowy przyszły do nas z za oceanu (przynajmniej ja je tam tj. w NY spotkałem na długo przed ich zainstalowaniem w Warszawie). Tego typu inicjatywy są propagowane w wielu miastach europejskich. Np. Amsterdam zalała fala plastikowych słoni, zresztą bardzo fajnych.


Zapytam inaczej. Czy za swoje pieniądze kupił byś sobie

wielką plastykową palmę, do tego plastykową krowę oryginalnej wielkości i postawił na podwórku?


e_krakowski


Trochę się pogubiłem.

Przedostatni akapit (wypadałoby zaznaczyć, że to też cytat: Porozumienie w sprawie przeniesienia krzyża zostało podpisane we wtorek wieczorem przez przedstawicieli władz naczelnych ZHP i ZHR oraz przedstawicieli Kancelarii Prezydenta i ostatni akapit:  Elekt jak i hierarchia umywali do tej pory ręce spychając problem na harcerzy. Teraz załatwiają sprawę przeprowadzki krzyża za ich plecami, wykorzystując pobyt naszych milusińskich na obozach wędrownych. Ale to taki drobiazg.


Pocieszające (pocieszne?) jest jednak to, że wreszcie udało się wypracować jakiś kompromis. Sukces, bo przecież mogłoby się ciągnąć następny miesiąc albo cholera jedna wie jak długo. W tym całym bajzlu najbardziej mnie ciekawi, w jakim wymiarze mówimy o symbolu religijnym. Dokładniej, czy zbite dwa kawałki drewna na krzyż to już symbol? O tym chyba przesądza intencja, w jakiej ktoś te dwa kawałki zbija. Jeśli intencją jest budzenie złych emocji i granie na nerwach prezydenta elekta, to jest to nadużycie symbolu i jako takie może być traktowane jako obrazę uczuć religijnych. Pies pogrzebany jest w tym, że poza oszołomami, które za pomocą krzyża chcą drażnić B. Komorowskiego i przez to całe PO, są też ludzie, dla których ten krzyż jest postawiony z jak najszczerszych powodów. Wydaje mi się, że dla drugiej grupy przenosiny nie będą stanowiły problemu. Z wmurowaną tablicą pod pałacem czy bez.


Obszerniej w temacie:
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/437468,jest_porozumienie_krzyz_smolenski_zostanie_przeniesiony.html


Nie masz racji z tymi wytłuszczeniami.

Ciągle słyszałem o harcerzach a nie o władzach naczelnych ZHP i ZHR.


Zresztą to takie pisowsko-kościelne. Jak pytano kto postawił krzyż, słyszało się odpowiedź – harcerzyki a nie Związek Harcerstwa Polskiego czy Związek Harcerstwa Ruskiego.


A swoją drogą, wszystko co dzieli i polaryzuje społeczeństwo jest na rękę Jarosławowi. To człowiek który potrafi tylko dzielić (społeczeństwo jak i dobra) ale tworzyć coś sensownego już nie. W swoim życiu zbudował trzy rzeczy: PiS, IPN i CBA. Myślę, że Polska z paluszkiem w dupie obeszła by się bez tych dokonań Kaczyńskiego.


e_krakowski


Co ciekawe, ten krzyż to kopia,

niepoświęcona zresztą, podobnie jak oryginał. Harcerzyki zrobiły kopię, kiedy oryginał przewrócił się podczas nocnej burzy i rozstrzaskał na kawałki. Rankiem wierni czciciele rozjazgotali się, że im Tusku krzyż zabrało i wtedy postawiono kopię. Po prostu baki zrywać.


Za różne takie...


No, no. Nie wiedziałem, że nawet Panu Bogu się ten krzyż

nie podobał jeżeli go błyskawicą obalił. PiS sobie igra, ignoruje i kompletnie lekceważy znaki niebios.


e_krakowski


Źle się dzieje w państwie

Źle się dzieje w państwie duńskim...


Poznańscy mistrzowie Polski męczą się z Interem z Baku i dopiero karne bramkarzy sprawiły, że Lech nie poległ (jeden starczy); przeciw Spartanom z Pragi nie wróżę im sukcesu.


Smutna wieść niesie, że Irasiad zdechł...


Co do krzyża, to chyba jednak jest ten sam, tyle, że naprawiony po złamaniu w trakcie burzy. Ale nie ma o co kruszyć kopii.Nie masz racji krakusie - warte było CBA wszystkich pieniędzy

portret użytkownika ojciec_milicjant

żeby zobaczyć tę starą kurwę Sawicką , usłyszeć dostojników Twojej ukochanej partii na cmentarzu albo jak Rysiek ustawia Grzesia z Donkiem za kilka złotych i balety disco-polo w Zieleńcu. Szczytem zaś była gwiazda - polskiego - szołbiznesu,ukraińska blać przydrożna. Tefałenowska ścieżka kariery - droga na Brześć.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Jak podzielisz setki milionów wydanych na stworzenie CBA

z amatorów po maturze - przez liczbę wykrytych przestępstw, to się za głowę złapiesz i zapłaczesz nad marnowaniem publicznego grosza. A pro po, w Polsce ktoś się doliczył 17-stu instytucji władnych zwalczać korupcję. Wystarczyło oddelegować najzdolniejszych i utworzyć z nich oddziały wojewódzkie. Kosztowało by to 10 razy mniej i mielibyśmy profesjonalistów w delikatnej robocie. CBA było projektem politycznym. Nie miało żadnych sukcesów. Wszystkie większe akcje spaliło. Jeżeli Cię cieszy Sawicka, to przypominam, że Twój ukochany guru i jego umiłowane dziecko PIS zostało właśnie przez nią załatwieni na cacy. Nie mogę dalej bo ze śmiechu mnie skręca jak sobie przypomnę głupią minę Jarosława i słowa - nie dalim rady. Już cztery razy pod rząd nie dał rady :-)


e_krakowski


Eee, chyba to całe CBA nie jest takie złe i obmierzłe, skoro

PO planowała zwiększyć jego uprawnienia. Będą teraz sukcesy? Wyleciało mi z głowy - jakie to stanowisko piastuje J. Pitera?


Póki co CBA balansuje na

Póki co CBA balansuje na granicy prawa, a pani Pitera przegrała apelację przeciwko jego byłemu szefowi - Kamińskiemu.


A głównym zadaniem pani Julii jest jest, zdaje się, dorszowanie watahy.


Na tym to właśnie polega,że byle kurwa i byle złodziej

portret użytkownika ojciec_milicjant

zawloką Ciebie do sądu i dostaną tam wszystko - łącznie z Twoimi przeprosinami i odszkodowaniem.A póżniej jeszcze raz Cię skroją


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


No tak.

Przecież to oczywiste, że z Kancelarią Prezydenta i z kurią miał rozmawiać drużynowy Finka na czele zastępu Jagódek. Bo władze ZHP i ZHR o niczym nie wiedziały.


ZHP i ZHR puściły harcerzyków z krzyżem samopas?

Puściły! Dlaczego te władze nie rozmawiały wcześniej z zarządcą terenu na temat postawienia krzyża? Ja bym teraz bonzom z ZHP i ZHR, poczuwającymi się do podpisania porozumienia, przypierdolił maksymalną grzywnę za samowolę budowlaną.


e_krakowski


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.