warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Kto czyta, ten …ten (kurwa) nic nie rozumie

Zastanawiam się jak bardzo zdewaluowało się powiedzenie: kto czyta, nie błądzi?


W zalewie rozmaitych informacji, nowin i nowinek, wieści i opowieści rodem z krypty, sensacji i rewelacji: tytuły z pierwszych stron gazet lub czasopism: „tylko u nas.../ podajemy jako pierwsi.../ pierwsi na miejscu zdarzenia.../ matka Madzi(+6miesięcy) …/ różowy gadżet pali_kota.../ Iran zagraża Żydom.../, lądowanie debeściaków.../, kupa Wojewódzkiego.../, marsz pokoju i tolerancji.../, precz z ksenofobią i homofobią.../, stop – nie zabijaj żab.../, w akcji humanitarnych nalotów zbombardowano dwa przedszkola, szkołę i sierociniec – zginęło 256 terrorystów(wszyscy w wieku od 4 – 10 lat).../, sól i susz jajeczny – smacznego.../, Kaczyński jest be.../, Michnik wreszcie przemówił.../, kto(ś) ukradł autostrady.../, co z tą Polską.../,pracujemy aż do śmierci.../,itp.. 


W głowie przeciętnego obywatela powstaje afekt zbliżony od orgazmu – mózg otrzymał taką dawkę, że musi na moment zastygnąć, albo eksplodować. Raz ogarnie nas niemoc, raz zdziwienie, a innym razem wściekłość.


Mało kto zdoła przełknąć tak spreparowane informacje i informacje, wtedy zazwyczaj w spawach rangi wyższej specjaliści od ob_tłumaczenia odwołują się do autorytetu Pana Profesora Bartoszewskiego, którego tylko własna żona nie rozumie – wszyscy inni tak...


Wiem jedno – czytanie sprawia ogromną przyjemność, pod warunkiem, że nie czyta się wszystkiego i wszystkich tak jak leci, bo to droga donikąd – droga, w której można zatracić orientację i zwyczajnie się zgubić.


Czytam tylko to co lubię, to co ma wartość literacką. Newsy mnie nie interesują – instynktownie je omijam, aby żyło się lepiej.


0
Twoja ocena: Brak
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!