warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Kudy kucyku do kunia

Jowialny starszy pan. Sympatyczny uśmiech. Potrafiący do kamery mówić pogodnie, normalnie, bez tremy i zbytniego patosu. Nie nadużywający symboliki i poruszający się w świecie realnym. Człowiek, którego życie z żoną i pięciorgiem dzieci ukształtowało do szukania kompromisów, wypracowania zgody i wyboru alternatyw. Godzić funkcję p.o. Prezydenta Polski, Marszałka Sejmu i pretendenta na Prezydenta jest trudnym zadaniem. Nie każdy by sobie poradził. On to zadanie wypełnia dobrze. To, że strzela od czasu do czasu gafy, jak zresztą każdy z nas, tylko ociepla jego wizerunek i przybliża bardziej do zwykłych i normalnych ludzi. Jest przewidywalny, z natury opanowany i raczej na pewno gwarantem spokojnej polityki. Odważny i jeden z tych, co czynnie walczył o wolność i demokrację. Internowany w stanie wojennym. Dla mnie cichy bohater tamtych czasów. Człowiek wielki, ze stylem i klasą. Słyszeliście kiedykolwiek by powiedział coś złego na sędziego Kryże?


Maminsynek, nie potrafiący nic robić poza ględzeniem o wartościach. Wymagający pomocy ochroniarza przy ściąganiu kusego płaszczyka na polu łupkowym. Bezradny jak dziecko bez opieki państwa. Chlapiący słowem na lewo i prawo. Nie dotrzymujący obietnic. Zwykły kłamca. Dla doraźnych korzyści gotów robić za błazna i zakochać się w komuchach, których jeszcze niedawno widział na drzewach zamiast liści. Jako jedyny premier w historii Polski oddał władzę w połowie swojej kadencji. Zawistny, pamiętliwy, zawzięty. Srający w gacie na korytarzu sądowym na dźwięk tłuczonego szkła. Mistrz insynuacji i oskarżeń. Lubujący się w pomówieniu przeciwnika politycznego i odmowie podania źródła nabytej wiedzy ze względu na tajemnicę państwową. Wielki strateg i wódz rozpoczynający wojnę z sędziami, lekarzami, własnymi ministrami i bóg jeden wie jeszcze z kim, by na końcu oznajmić, że nie dalim rady zwartemu ordynkowi bo szatani byli czynni a wróg miał wilcze oczy. Oskarżany przez sabotażystów o genialność.


Dyrdymały o wartościach, poglądach, ideach, programach, wizjach czy nawet omamach, można sobie w buty wrazić. Będą dla Prezydenta tyle warte co nic. Obojętne, kto nim zostanie, oprze się na pragmatyźmie, zdrowym rozsądku i bieżącej sytuacji politycznej. Decyzje podejmie konkretny człowiek. O wszystkim będzie decydował jego charakter. A te za przeproszeniem wartości, wizje, programy czy nawet najgenialniejsze posunięcia przedwyborcze to mało ważne dodatki.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (7 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

no cóż, nie ma rady,

historia, napasiona istotnymi wydarzeniami gdzieś we świecie, wypuszcza czasami takie , za przeproszeniem, bździny:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=72...
a rozmodlony ludek z wiarą kupuje i dyrda do urn. Ale, powiedzmy sobie raz szczerze, jakby
ludek nie kupował, nie dyrdał, a tylko kilku frustratów dałoby 5,18% na taką hucpę -
o czym tu byłoby pisać, cmentarne nudy. Dziękuję wam, ludkowie.Tak trzymać! Kocham wasze rozumki!


Słyszałem taka plotke, że Jarek to chińska podróba.

6

W maglu mowia, że bylo wiecej niz blizniaki. Czworaczki, tyle że rodzone w róznych latach.
Ten wiek nam uplynie pod znakiem wylęgu K


O wszystkim będzie decydował jego charakter.

portret użytkownika cmss

I w tym q*a problem.
Ocenzurować ten internet, jak śmią nazywać MNIE gajowym?
Kumasz?


Platonicznie...


...a to echo grzmiało...

...a to echo grzmiało...


Prawdę czyli sąd zgodny z rzeczywistością,

portret użytkownika cmss

czyż nie?


Platonicznie...


Kocie, tak przy okazji

portret użytkownika tetryk56

Ty naprawdę w to wierzysz, że Kaczyński ci zagwarantuje brak jakichkolwiek prób cenzury sieci?


Czytaj uważnie, wyjaśniałem.

portret użytkownika cmss

Chodzi o TRESURĘ klasy politycznej. Za myśł o cenzurze ląduje się w kiblu. To dotyczy urzędników także.


Jeżeli PiS obejmie władzę gdy cenzura wprowadzona to wykorzysta. Jeżeli PO wyląduje w kiblu za próbę cenzury, to PiS nie będzie ryzykował.


Zwiężle: stajesz się śmieciem gdy rezygnujesz z własnych praw.


Platonicznie...


Czepiasz się nazwy.

portret użytkownika tetryk56

Jeżeli wytresujesz zakaz używania słowa cenzura, na najważniejszych routerach w kraju przy okazji aktualizacji antywirusa pojawi się po cichu moduł S.R.A.C.A. (Stealth Recognizer and Analyser of Content Aggresive) lub coś podobnego, o którego funkcjonowaniu się dowiesz tyle, że "...dzięki współpracy z amerykańskim sojusznikiem znacząco zwiększyliśmy bezpieczeństwo przesyłu informacji".
Istotne jest nie słowo nazywające, tylko jawność informacji o zarządzaniu. Tej z pewnością pod Kaczorem nie będziesz miał więcej.
A tresura - wybacz, jeżeli poczujesz się urażony! - sprawdza się tylko wtedy, gdy tresujący posiada nad tresowanym znaczącą przewagę zarówno w inteligencji jak i w sile sprawczej...


Z grubsza wiem co w trawie piszczy

portret użytkownika cmss

Ty odróżniasz kaczora od donalda? Toć to urzędasy są, nie mają mocy same z siebie jeno z wyborów zapożyczoną.
A tak właściwie nie rozumiem Twojego stanowiska. Co chcesz powiedzieć faktycznie?


Platonicznie...


Odróżniam

portret użytkownika tetryk56

Choćby po oczach...
Z urzędasami miewam sporo do czynienia, i uwierz mi, są różni. I - przy okazji - zasada "dobry urzędnik, to martwy urzędnik" wbrew pozorom nie wpływa pozytywnie na polepszenie funkcjonowania państwa.
Co do stanowiska - ja to prosty Tetryk jestem. Nawet - wbrew sugestiom niektórych - bezpartyjny. Z zasady piszę więc to, co faktycznie chcę powiedzieć.


gdy tresujący posiadają nad tresowanym

portret użytkownika cmss

Posiadają. Fakt, nie uświadamiają sobie tego. Więc, pomagam uświadomić, że.


Co do państwa, funkcjonuje stanowczo za dobrze.


Platonicznie...


jawność informacji o zarządzaniu

portret użytkownika cmss

Tak sobie myślę od pewnego czasu... nie wiem czy precyzyjnie... ale jeżeli będzie cenzura to nie dowiem się czy jest jakaś informacja o której wiedzieć mógłbym gdyby mi się chciało jej poszukać, że nie wspomnę o miejscu zawierającym informacje, które, jako że cenzura istnieje, też nie istnieje, bo jak?
No jakoś tak lub podobnie winienem myśleć, nieprawdaż?


Nie żeby sytuacja z cenzurą, znaczy za czy przeciw a i uzasadnij swoje stanowisko nadmiernie mnie dziwiła, co to to nie, ostatecznie mam swoje lata, jako takie wykształcenie, solidną bibliotekę, czytać w razie czego też potrafię.


Tak właściwie to o związek między alzheimerem a głupotą chodzi mi, współczynnik korelacji znaczy się, istnieje czy nie? Jest zapis na taką informację? Ktoś wie, bo wyszedłem z wprawy?


Platonicznie...


Czy Kot się nie boi

portret użytkownika quackie

sytuacji "Szły w zaprzęgu raz dwa konie"? Że mianowicie oberwie grzeczny koń, żeby niegrzeczny zobaczył, jak to boli?


_________
Zarzucił staruszek sieć w morze. Odczekał, próbuje wyciągnąć.
Ciągnie ją i ciągnie i wyciągnąć nie może.
Aż w końcu odezwał się głos z nieba.
Powiedział "SIEĆ JEST OBECNIE NIEDOSTĘPNA".


Jak to kiedyś Eklezjasta zauważył

portret użytkownika cmss

"Jest czas.... i czas..."


Platonicznie...


Jeszcze ciepłe, jeszcze świeże.

+++Jarosław Kaczyński wykonał wyrok sądu i przeprosił. Tylko nikt nie zauważył. Sprostowanie wypowiedzi ukazało się w takich godzinach, by zobaczyło to jak najmniej osób. Jak informuje na swojej stronie internetowej "Rzeczpospolita" tekst sprostowania ukazał się w TVP1 wtedy, kiedy w TVN emitowano "Fakty". Kiedy widzowie przełączyli się na TVP - sprostowanie pokazał TVN. Dzięki temu sztabowcy PiS wykonali wyrok sądu, ale tak by zauważyła to jak najmniejsza liczba osób.+++


Mataczenie, kombinatorstwo, drobny przekręt tudzież małe oszukaństwo - idealnie pasują do tego żoliborskiego w ząbek czesanego cwaniaczka. Założę się, że jest święcie przekonany o swoim sprycie, przebiegłości i inteligencji. Śmieje się pewnie teraz w kułak i chełpi przed przydupasami jak to wyrolował sędziów. Żałosna kreatura.


e_krakowski


Uwłaszczenie po ~150 latach dalej odbija się w świadomości,

portret użytkownika cmss

co zresztą widać w wyborach i w głosowaniach. Jak i w próbach zrozumienia jak działa państwo, organizacje itp. http://pl.wikipedia.org/wiki/Uw%C5%82asz...
Fakt, w szkole nie uczą jak realnie działa.
Fakt, teza że JK w ogóle nie wiedział o procesie, wyroku, odwołaniach i sprostowaniu jest, prawdopodobnie, fałszywa. Mimo swej fałszywości, ma więcej związku z realem niż Twoje dywagacje o.
Ukłony dla Bobusia.


Platonicznie...


Ciekaw jestem, czy nasi kandydaci to migowcy

czy też znaja jakieś europejskie języki?
Tradycja wymaga by wybierać wśród tych niekumatych.


(Brak tytułu)


powiem tak...

Tusk miażdży...


Przekonałeś mnie, tak

Przekonałeś mnie, tak porywającego tekstu dawno nie czytałem. Dziwię się, że próbujesz sił w większych formatach. Powieść na przykład.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Daj spokój z drwiną. Od porywających tekstów jesteś Ty.

Ten tekst jest słaby ale prawdziwy. Jak wygra szuja przekonasz się o tym.


e_krakowski


Nie wiem jak słabe może być

Nie wiem jak słabe może być prawdziwe, słabe może być najwyżej do dupy i jest.


Chwała sponsorom: opony i felgi


@e_krakowski

Mam nadzieje, że ten oto twór, pomoże Ci w wyborze.


Wybory 2010


Nie jesteś już żaden smarkacz,
Łeb masz pokryty siwizną.
Emeryturę ubecką
I znów handlujesz Ojczyzną


Niejeden ciężar na barkach
Dźwigałeś, znosiłeś trudy.
Mundury mieliście ciężkie
I pały, jak do Ostródy


Gdy spytam Cię, niedowiarka,
Dlaczego? Wyznasz mi szczerze:
Nie zagłosujesz ze strachu
W nic innego nie wierzę


Skąd wiesz, że wybór niedobry?
Nie wierzysz w zmiany oblicza?
Nie chcesz powrotu Ziobry
I teczek Macierewicza?


Bo nie chcesz mieć Prezydenta,
Co straszy gejem i Żydem,
Wolisz zapewne agenta
Co zafunduje nam biedę?


Na Jarka nie oddasz głosu
Za czasy, gdy był premierem,
Bo choć Platforma zdradziła
On musiał rządzić z Lepperem.


Wyście wciskali ludowi
Te lewicowe androny
A zamiast dumnego orła
Mieliśmy sprzedajne wrony


Twoi rodacy są w Moskwie
Twoje elity w Berlinie
Twoja historia jest w aktach
I wkrótce na wierzch wypłynie


Dziś w duszy Twej zakamarkach
Odkrywasz decyzji sedno:
Nie zagłosujesz na Jarka,
Lecz jemu jest wszystko jedno


Polska jest najważniejsza
A z wiekiem narasta głupota
Nie wybaczymy Ci draństwa
Więc zjeżdżaj świnio do błota.


http://post.salon24.pl/199687,do-komucha...


Ale odpierdoliles ballade

Cycuś


To nie ja

Internaut
"Prywatny przedsiębiorca z filozoficznym nastawieniem do życia."
Link na dole.


Dla mnie jak na razie niekwestionowany "miszcz".


Odpowiedz mi Sułtanie na jedno, jedyne pytanie.

Nie zaprzeczysz, że jak jeden koń ciągnie w lewo, drugi w prawo, to wóz stoi? Nie powiesz chyba, że można modernizować, wprowadzać zmiany, nowe rozwiązania, reformy, bez współpracy Prezydenta z Premierem?


Zatem pytanie moje brzmi: 


Gdy wygra Kaczyński, to jaki będzie miał w tym interes - mając na oku wybory parlamentarne w 2011 roku - by kohabitować, koegzystować i kooperować z Rządem?e_krakowski


@e_krakowski

Chyba mnie źle zrozumiałeś. Ja jestem tego samego zdania co Ty. Wkleiłem to, by trochę rozluźnić zwieracze.
Powiem Ci coś na ucho. Zaczynam myśleć, że Kurka sobie z nas jaja robi. Bo tutaj nikogo nie przekonał i nie przekona. On nas tym swoim pisaniem bardziej mobilizuje by stawić się przy urnie. To teoria spiskowa, ale jak Matka może to i dzieci się szybko uczą.


http://wybory.onet.pl/prezyde

portret użytkownika Jasmine
6

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/...


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


Oglądalem na żywo.

Tusk wymiatał nieźle. Szacun.


Fantastyczna mowa. Umocowana w realiach, podparta

faktami. Trochę nawet słuchałem. Kaczyński przy Tusku to trampkarz.


e_krakowski


Słuchałem i jestem pod

Słuchałem i jestem pod wrażeniem.


e_krakowski


Nie bój, nie bój...

Zaraz Piotr napisze, że to najgorsiejsze przemówienie jakie słyszał. A Bronek to dupa.


A nie mówiłem...

Aż się popłakałem.


Ty się nie podczepiaj. Od

portret użytkownika Jasmine

Ty się nie podczepiaj. Od wzruszywania tutaj jestem ja. I to ja aż się popłakałam, tylko zapomniałam napisać, bo ciepło się zrobiło.


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.