warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Łupaszko – czyli kolejna stracona okazja

12 marca 2010 r. przypada 100 rocznica urodzin mjr-a Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszko”.


Postać historyczna, wybitna, kontrowersyjna, malownicza. Jego losy, dzisiaj już dość dobrze opisane, to gotowy materiał na scenariusz filmowy. I co? I pewnie jak zwykle skończy się na cepelii historycznej w TVP Historia.


Nasi dyżurni patrioci, także na tym forum, wciąż narzekają na upadek patriotycznego wychowania, na kultywowanie historii z punktu widzenia nie naszej ojczyzny, tylko naszych historycznych wrogów. Tymczasem mając w rękach narzędzie propagandy historycznej w postaci TVP i jej kanału tematycznego TVP Historia PiSpatrioci nie robią nic, żeby ten stan w efektowny sposób zmienić. TVP finansuje jakieś kiepskie seriale o polskim ruchu oporu, w którym amatorszczyzna aktorów przeplata się z amatorszczyzną scenopisu i reżyserii.


Także przygotowany w końcówce ery LSD serial wg Wołoszańskiego zalatywał, w przeciwieństwie do książek, nudą. Parafabularna forma serialu moim zdaniem była po prostu niewypałem, chociaż w tym wypadku przynajmniej gra aktorów nie wywoływała u mnie poczucia wstydu. Albo porządny scenariusz albo dokument chłopcy. Zdecydujcie się. Dalej, z całym szacunkiem dla teorii Baliszewskiego dotyczącej zamachu na gen. Sikorskiego, z decyzją o kręceniu filmu według teorii spiskowych, trzeba było się wstrzymać do ekshumacji generała.
Wołoszańskiego wypieprzono z TVP, chociaż wśród młodzieży to właśnie jego programy – Sensacje XX w. uzyskiwały największą oglądalność. Zamiast zrobić z niego szefa TVP Historia, wsadzono tam Ziemkiewicza, który może robić w TVP za wszystko, nawet za odkurzacz, ale nie za historyka. Cały ten kanał przypomina komunistyczne akademie ku czci i pogadanki patriotyczne, na których nie tylko młodzież ziewa z nudów.


Niemcy potrafili skręcić znakomity film o swoich żołnierzach walczących pod Stalingradem, a nawet o ostatnich dniach swojego fuhrera. My nie zdążyliśmy jeszcze rozpocząć zdjęć do filmu o Westerplatte, a już dyżurni patrioci z monopolem na prawdę historyczną, podnieśli jazgot o parę scen wyrwanych z kontekstu. Bo o polskiej historii można tylko z patosem, na klęczkach i w akademijnej atmosferze. Nic dziwnego, że dla młodzieży głupawki w stylu Tarantino zaczynają być faktami historycznymi.


Czy film o „Łupaszce” powstanie? Wątpię. Nie dlatego, że nie będzie kasy albo dobrego scenariusza. Jak znam realia mojej Ojczyzny wszystko rozbije się o strażników moralności historycznej. Szkoda.


5.004
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5 (5 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Proponuję zabawe

Spróbujmy wspólnie ustalić miejsca i daty zdarzeń, gdzie Polacy dostali w dupe, gdzie nas mordowano.
I taka liste przeslijmy naszym elitom. Jak przystało na pogrobowców Ochrany, wszędzie tam zbudują pomniki, muzea, byle tylko Polacy nie uświadomili sobie, że potrafią coś więcej, niż tylko dostawać w dupe, jak przystało na naród nieudaczników.
Oni to załatwią, maja w łbach chipy Ochrany.


A fe, MArkizie!

portret użytkownika tetryk56

Naprawdę chcesz cały nasz piękny kraj wybetonować pomnikami?


ONI będą "betonować" miejsca klęsk

a MY miejsca zwycięstw.


O tyle godne uwagi i zachodu

iż mamy do czynienia ze stałą akcją dewaluacji wartości polskości tej ziemi i tej populacji.
Przykładów pełno. Od pedałów i gazety koszernej, po wystąpienia Kwaśniewskiego (Jedwabne).


A za cóż to polactwo ma się wstydzić, w czym gorsze jest od innych nacji? Jak inne nacje radziłyby sobie w naszej sytuacji?
Tyle tylko iż do oceny w/w znać trzeba dość dobrze historię, a z niej robi się wiedzę coraz bardziej hermetyczną. Z kolei nauczanie staje się coraz bardziej indoktrynacją.


Pedalskie pingwinki w nauczaniu przedszkolnym. Czemu to ma służyć? Od kiedy to homoseksualizm jest sensem, a nie manowcem ewolucji?


Pozdrawiam.


Pedalskie pingwinki w nauczaniu przedszkolnym.

Dżosefie to jest ukryte przesłanie, że pederiastia jest zezwierzęceniem. Teraz dobrze?


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


Teraz to jest manipulacja z Twej strony.

Nie przesuwaj znaczeń.
Bo mam nadzieję: odróżniasz manowce od zezwierzęcenia, jeśli nie - będę wyjaśniał.


W sensie ewolucji i populacji - MANOWCE.
Inaczej: ślepa uliczka.


Miał być cyniczny żart a Ty wszystko od razu do siebie

Faszerowanie dzieci, które w ogóle nie wiiele wiedzą o seksualności człowieka opowiadankami o dwutatusiowej rodzince pingwinów też uważam za idiotyzm. Co najwyżej utrwali im obraz, że pingwiny rozmnażają się przez podział. Paru z nich się zdziwi po latach, jak z klasówki z zoologi dostaną pałę, bo napiszą, że u pingwinów występują same samce.


Z drugiej strony będę twardo stał na straży kondomów, wychowania seksualnego i wychowania w tolerancji dla homoseksualistów.


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


i

i to się nadaje do prasy!


Żart?

Szyderstwem raczej jest, że pingwinki do przedszkola wprowadza się w ramach nie tyle walki z homofobią, co popularyzacji tej choroby.
Zezwierzęceniem jest natomiast pedofilia. Co gorsza wiele wskazuje na powiązania pederastii z pedofilią. To nie są tematy na żarty dorosłych ludzi, ale to moja opinia.


Nie ma u nas przymusowego leczenia pederastii. Jest przyzwolenie prawne, ale nie jako okoliczność umożliwiająca kolizję z innymi normami prawnymi.
Pedałem rodacy rzucają nie tylko do homoseksualistów, ale żaden hetero nie poleci z tym do sądu.
Czy potrzebna jest zgoda na przywileje dla LGBT? Z jakiego powodu należy im się instytucjonalnie gwarantowana nietykalność? Znam udane związki homo (też lesbijski), ale czy spełnione? Co ciekawe - oni po prostu kurwią na Biedronia. Nie chcą żadnych przywilejów. Skąd u niektórych tęsknota za wychowaniem dzieci?


Samo zjawisko jest jednym z objawów sterowania masami. Innym objawem jest tolerancja dla Polańskiego, świadcząca o hipokryzji pewnych osób i środowisk.
Obserwacja takich zdarzeń prowadzi do niepokojących wniosków.
Przypadki układające się w serie naruszające probabilistykę nie są już przypadkami.
Są skutkiem (i przejawem) celowego działania.


Wskazują na wciąż trwające próby stworzenia "nowego człowieka".
Wynarodowionego konsumenta potulnie uczestniczącego w korporacyjnej rzeczywistości.


Pozdrawiam.


I to jest odpowiedź na pytanie

co ma wspólnego Łupaszko z pedałami.
Pozdrawiam


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


Chorobliwe skojarzenia

Niektórym wszystko kojarzy się z jednym...


Komunistyczne akademie ku

6

Komunistyczne akademie ku czci... Tylko sobie nie myśl, że nudne akademie ku czci to cecha czasów starych, słusznie minionych. Nowe, patriotyczne rocznice się pojawiły i nowi bohaterowie, ale świętować mus po staremu.


...Ginger Rogers w tańcu robiła dokładnie to samo, co Fred Astaire, tyle że tyłem i na wysokich obcasach. (A. Earhart)


Przestań ludziom mącić w głowach - przecież nawet dzieci

wiedzą,że czterej pancerni,pies Szarik i kapitan Kloss - J23 wygrali drugą wojnę światową.


Po co ludziom w głowach mącisz ? Przecież nawet dzieci

portret użytkownika ojciec_milicjant

wiedzą,że to czterej pancerni ,kapitan Kloss - J23 i generał co się kulom nie kłaniał drugą wojnę wygrali.Za dużo Ziemkiewicza , za mało Przymanowskiego i Moczara.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Dyskusja sie ciut obsunęła

Tak czytam te głosy zatroskanych patriotów i nie wiem smiać sie czy płakać.Bo że Łupaszka,Ogień i Ponury kontrowersyjni byli to i co z tego .Każdy prawie począwszy od Chrobrego poprzez Kazimierza Wielkiego ,Kościuszkę i Sikorskiego był kontrowersyjny .Jak to ludzie .Po mojemu to ważne jest jest żeby rozmawiać ,kłucić sie nawet prać po pyskach jak do tego przyjdzie .Bo to lepsze niż jednowymiarowe potępienie albo laurka w zależności kto akurat przy korycie siedzi.Wszystko jest lepsze niż obojętność i znudzenie a to niestety funduje nam pan Ziemkiewicz w TVP Historia oby sczezł bufon jeden


Stalingrad i Upadek to

Stalingrad i Upadek to gnioty, tu akurat panuje zgoda krytyki i widza. A co do filmu o Łupaszce to kto ma go zrobić w TVP ? może jej nowa gwiazda, wybitny intelektualista, dziennikarz Żakowski, który podziemie niepodległościowe np. WIN nazywa bandytami, czy może jego koledzy z SLD ?
Powstał poprawny film o gen. Nilu ale część jego adresatów, których z samodzielnego myślenia zwalnia TVN, nie obejrzy go ponieważ ta telewizja polskiej inteligencji odmówiła promowania filmu.
Ale rzeczywiście, western o Łupaszce miałby szansę u młodych ludzi. Dlaczego takiego filmu nie zrobi prywatna telewizja ?
Powstaje jeszcze jeden film, o Mieczysławie Dziemieszkiewiczu ps. "Rój", scena faktu w TVP pokazała kilka dobrych spektakli /o ince, rotmistrzu Pileckim/ ale w tym samym czasie emitowano w TV "M jak ....". Więc trzeba lizać tyłki zdebilałej młodzieży żeby raczyła rzucić krytycznym okiem na kawałek historii ?
Kontrowersyjni ? Gdzie, w którym miejscu ? Dlaczego ? Dlatego, że pisało o nich paru ubeckich propagandystów.


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.