warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Msza za miasto Sendai.

Nie przypadkiem w wałbrzyskim kościele - ta msza, bo 2 tysiące wałbrzyszan związało swoją przyszłość i pomyślność z japońską Toyotą. Tylu bowiem Polaków zatrudnia tamtejsza fabryka Toyota Motor Manufacturing Poland. Jej obecność sprawiła, że to miasto, nieczynnych kopalń,nieruchomych szybów i wygaszonych koksowni, nie popadło w ruinę zupełną.
Że stoją jeszcze, podparte co prawda drewnianymi stemplami, wałbrzyskie kamienice i jest o co walczyć w samorządowych wyborach. Nawet kupując głosy i korumpując politycznych konkurentów. Również praca w jednej z dwóch dolnośląskich fabryk Toyoty jest postrzegana jako nobilitacja.Czego nagroda Ramstad Award najlepszym dowodem:


Klasyfikacja atrakcyjności względnej*:


1. TVN 64,8%
2. Toyota Motor Manufacturing Poland 63,7%
3. Vattenfall Poland 60,4%
4. Mercedes-Benz Polska 59,6%
5. KGHM Polska Miedź 58%
6. Volvo Polska 58%
7. Samsung Electronics Polska 57%
8. Volkswagen Poznań 55%
9. Telewizja Polska 55%
10. Polska Grupa Energetyczna 55%


* Atrakcyjność względna: odsetek spośród respondentów, którzy znają firmę (przynajmniej 10% świadomość marki) i chcieliby w niej pracować


Więc kiedy taki doskonały i pożądany pracodawca rozwija produkcję w Polsce i zwiększa zatrudnienie(aktualnie ponad 3000 pracowników), spadła wczoraj, jak grom z jasnego nieba, bardzo zła wiadomość dla polskich pracowników Toyoty w Jelczu-Laskowicach o wstrzymaniu produkcji. W dawnej fabryce Jelcza, w której produkowane są aktualnie silniki Diesla do samochodów Toyota. Wiadomość o wstrzymaniu produkcji, na razie do 2 maja, jest pełnym zaskoczeniem nie tylko dla pracowników, ale również dla pewnego pana, który zajmuje się w tym kraju strażackimi remizami, a gospodarką - przy okazji. I ten właśnie pan, stwierdził stanowczo, że japońskie tsunami nie będzie miało najmniejszego nawet wpływu na polską, kwitnącą, gospodarkę.


Produkcja w wałbrzyskich zakładach Toyoty przebiegać będzie bez zmian. Przestoje nie są planowane również u naszego głównego odbiorcy, fabryki samochodów osobowych w Kolinie w Czechach. - mówi Grzegorz Górski, kierownik ds. korporacyjnych Toyota Motor Manufacturing Poland.
Gdyby się jednak okazało, że w ,,efekcie domina" fabryka w Wałbrzychu wstrzyma produkcję i zabraknie pieniędzy nie tylko na podświetlanie fontanny na Rynku, ale również na odbudowę tego miasta i podniesienie go z ruin, czy ktoś wtedy zamówi mszę za upadające i wymarłe miasto Wałbrzych? Albo chociaż zmówi taką modlitwę ?


主の祈り


Shu no inori


天におられるわたちたちの父よ、


Ten ni orareru watachitachi no chichi yo,


み名が聖とされますように。


mina ga seito saremasu yooni.


み国がきますように。


Mikuni ga kimasu yooni.


みこころが天に行われると


mikokoro ga ten ni okonawareru to


おり地にも行われますように。


orichi nimo okonawaremasu yooni.


わたしたちの日ごとの糧を


Watashitachi no higoto no kate o


今日もお与えください。


kyoo mo oatae kudasai.


わたしたちの罪をおゆるしください。


Watashitachi no tsumi o oyurushi kudasai.


わたしたちも人をゆるします。


Watashitachi mo hito o yurushimasu.


わたしたちを誘惑におちいらせず、


Watashitachi o yuuwaku ni ochiirasezu,


悪からお救いください。


akukara o sukui kudasai.


アーメン。


Amen.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (1 vote)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

A kto zmówi modlitwę za polską geologię?

portret użytkownika Itzamna

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat...


Gazprom rządzi, Gazprom radzi, Gazprom nigdy cię nie zdradzi! Niech żyje niegasnące Słońce Peru! Niech żyje rząd ludowy! Ura! Ura! Ura!


P.S. Matko zgłoś się, milion do zrobienia i nawet nie trzeba kraść :)
http://interaktywnie.com/biznes/artykuly...


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.