warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Narodziny nowej koalicji - coś jak ,,narodziny nowego świata".

W tej dokładnie chwili - o godz. 10.50 dnia 10 maja 2011 roku - zobaczyłem narodziny nowej koalicji. Koalicji Platformy Donalda Tuska z kawiorowym towarzystwem, miłośników kubańskich cygar, SUV-ów i Jaguarów, żartobliwie zwanych ,,polską lewicą". Nie to jest może najciekawsze - sojusz Sojuszu z socjalistami skupionymi w Platformie Obywatelskiej. Najciekawsza jest metoda.
Metoda ,,pozyskania" posła Arłukowicza. Poprzedzona ostrą kampanią straszenia widmem koalicji SLD-owsko PiS-owskiej. Że to będzie, jeśli nie koniec świata, to koniec Polski - na pewno. Że ta koalicja (SLD-PiS) jest już własciwie faktem, a na dowód przedstawiano zgodne głosowania tych partii nad wotum zaufania dla szczególnie ,,utalentowanych" ministrów rządu Platformy.
Ale jest coś innego, co szczególnie zafrapowało mnie w tej, powołanej w parku, na łące, ad hoc - koalicji. Albo tylko - wyłuskaniu jednego ,,młodego zdolnego" z partyjnych szeregów, karnej niegdyś i rewolucyjnej - partii.
Metoda opisana wyżej jest tak stara jak, conajmniej, PRL. Metoda ujawniona dzisiaj w całej krasie, przez Donalda Tuska, jest kopią metody Adama Michnika z końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jak wspominają jego najbliżsi współpracownicy, wszystkich gotowych, albo tylko sugerujących rozmowy z komunistyczną władzą, nazywał ówczesny Michnik słowami na k.... i na ch.. albo jeszcze gorzej.
Natomiast sam, w pełnej tajemnicy, słał listy do szefa bezpieki, tego samego, którego nieco później, ogłosił ,,człowiekiem honoru".
Więc metoda ,,na Michnika" polega, z grubsza rzecz biorąc, na spacyfikowaniu wszelkiej konkurencji do sojuszu z komunistami, po to jedynie, by następnie usiąść z nimi do stołu. Najlepiej przy butelce wódki czystej i zakąsce.
Dokładnie tak postąpił dzisiaj Donald Tusk.
Na Michnika.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (3 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Jak to mówią "tonący brzydkiej się chwyta" , więc już panika na

portret użytkownika Itzamna
6

salonie żeby tylko utrzymać ryja przy korycie a dupę na stołku :) Ciemny lud powoli przestaje kupować pijarowskie sztuczki i coraz bardziej widać, że Tuskin to gołodupiec. A tymczasem mamy już nowe logo polskiej prezydencji unijnej:A swoją drogą to ciekawi mnie skąd Tusk ma irlandzkiego hopla. No bo jeśli przyjrzeć się uważnie to jakaś obsesja jest:


1. cylinder w biało-zielone pasy jako kibol Lechii z zielonym jako kolorem Irlandii
2. nawoływania o zielonej wyspie
3. chęć budowania drugiej Irlandii
4. rudy
5. Donald - imię pochodzenia celtyckiego
6. pazerność na złoto (swoją drogą część kasy FOZZ była przelana i prana w jedej z firm ITI umieszczonej w irlandzkich dokach jako raju podatkowym)
Coraz więcej przemawia za tym, że Tuskin może mieć swoją drugą osobowość:"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


Tak w ogóle, to Tusk ma niezłą zabawę

portret użytkownika ojciec_milicjant

codziennie testuje swoich wyznawców. Wczoraj był Cyrankiewiczem, który zawarł ,,historyczny kompromis" z PPR, żeby dzisiaj pojechać Edwardem Gierkiem - na wałach powodziowych.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.