warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Nie jest źle

Mieszkańcy Łodzi odwołali z funkcji prezydenta miasta Jerzego Kropiwnickiego. Frekwencja wyborcza wyniosła 22,2%. Za odwołaniem głosowało ~ 128 000 wyborców. Przeciw odwołaniu głosowało 4% uprawnionych do oddania głosów.


„Jerzy Kropiwnicki wygrał, bo większość mieszkańców Łodzi nie poszła na wybory – powiedział podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. Prezes PiS skomentował w ten sposób wyniki referendum, w wyniku którego łodzianie odwołali z urzędu prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego. Jak ocenił Jarosław Kaczyński, wyniki referendum to zła wiadomość".


Czytając wypowiedź prezesa nasuwają się dwa skojarzenia.


Po pierwsze. Jeżeli pan betonowy Jerzy z PIS-u wygrał wybory i fakt ten jest złą wiadomością dla prezesa, to nie ulega wątpliwości, że dla byłego premiera, każda porażka to dobra wiadomość.


Po drugie. Wypowiedź prezesa PIS-u jest pocieszeniem dla wszystkich miłośników piłeczki skórzanej. Jak dobrze wiemy, Polska odpadła w eliminacjach do mistrzostw świata. Nasi zatem te mistrzostwa wygrają, bo większość piłkarzyków nie pojedzie na mecze do Afryki Południowej.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (2 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

:D Bardzo budująco-rozrywkowa

portret użytkownika Jasmine
6

:D Bardzo budująco-rozrywkowa wiadomość. Wiesz może jaki procent ludności miasta Łodzi powinien zagłosować w referendum, żeby było ono ważne? Obiło mi się o uszy i oczy, że 30, ale pewna nie jestem. Tym bardziej, że 22,2 + 4 nijak nie = 30.


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


Nie wiem jaki procent. Za to wiem, że 22,2% wystarczyło

w zupełności. Już po nim.


e_krakowski


Taka mądra i nie wie, a więc

Taka mądra i nie wie, a więc musowo ściąga z ordynacji wyborczej.
By referendum było ważne, musiało w nim głosować 3/5 liczby wyborców, którzy tegoż prezydenta w 2006 roku wybrali. Bieżąca ordynacja wyborcza do samorządów mówi, że zwykłe wybory są ważne, jeśli weźmie w nich udział więcej, niż 30 procent wyborców.


Teraz licz. Wczoraj w Łodzi do referendum poszło nieco ponad 22 procent wyborców, biorących udział w głosowaniu w 2006 roku. Było ich (wczoraj) około 120 tysięcy ludzi. 90 procent z tej liczby opowiedziało się za odwołaniem prezydenta Kropiwnickiego. Pytanie: jak miał na imię mój nieboszczyk kot i czy dalej uważasz, że liczba PI, to nikomu nie potrzebne 3,14?


Ps. podpowiem ci, gdzie znajdziesz ściągę, żeby pomądrować się tutaj za chwilę: J nazywa się strona internetowa Państwowej Komisji Wyborczej. Zamiast wklejać wrzuty bez opamiętania, poczytaj wyniki wyborów samorządowych w Łodzi w 2006 roku.


A potem oblicz sobie co, kto i dlaczego:) Bez matematyki oblicz, bo ta matematyka, to przecież przykład komunistycznego zniewolenia umysłów!!


Już byś się mogła nauczyć poprawnej polszczyzny -

portret użytkownika ojciec_milicjant

ja wiem , to takie staroświeckie wymagania,ale młodzież tu zagląda pani n a u c z y c i e l k o.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


a co ci się w mojej

a co ci się w mojej polszczyźnie nie podoba? wyrzucisz mnie z Polski, bo tylko genetyczni kombatanci mają prawo decydować o tym, komu wolno mieszkać po mojej stronie Wisły?


Jakie to szczęście,że moje dzieci daleko od takich szkół

portret użytkownika ojciec_milicjant

z takimi nauczycielami historyjek. Niepotrzebnie poświęcasz mi tyle uwagi , szwendając się za mną ,miast wziąć słownik do ręki  i przyswoić zasady pisowni.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Nie bądź takim egoistą.

Odetchnij z ulgą w imieniu wszystkich rodziców - Twoja rozmówczyni od wielu lat nie pracuje w swoim ulubionym zawodzie. A teraz zła wiadomość - pracuje jeszcze wiele jej podobnych.


...Ginger Rogers w tańcu robiła dokładnie to samo, co Fred Astaire, tyle że tyłem i na wysokich obcasach. (A. Earhart)


Taka mądra a nie wie

Taka głupia w wie.
Pogodzone?


mam ją pocałować i powiedzieć

mam ją pocałować i powiedzieć przepraszam?


Krakusie

portret użytkownika panmodry
6

kombinujesz jak koń pod górkę. Dla mnie za mądre... :)


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.