warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Niech żyje Kraina Wolności i Tolerancji!!!

Kolejny polski żołnierz zginął w Afganistanie. W wojnie która często jest określana jako walka z ,,radykalizmem” islamskich. My dobrzy Polacy pojedziemy do Afganistanu aby zaprowadzić spokój dla Afgańczyków zastraszonych przez złych Talibów. Tej wojnie nie sprzeciwiły się wszystkie partie w Sejmie: głoszący walkę z prześladowanym ludem miasta i wsi popierając jakieś dziwne parady Napieralski, mówiący o miłości Tusk i oczywiście zapewniający o nie zapominaniu o chrześcijańskim dziedzictwu i etyce Kaczyński(o Pawlaku nie wspomniałem bo to co on mówi zależy od tego z kim jest w koalicji). Oczywiście czasie kampanii Komorowski i Napieralski wspominali, że wojna jest be i trzeba się wycofać, ale wiadomo: jak polityk coś obiecuje to tylko obiecuje.


Żyjemy wolnym kraju. Każdy może głosić poglądy jakie tylko mu się podoba z małymi wyjątkami. Tylko od ludzi w Sejmie wypadało by wymagać tego aby byli wierni swoim poglądom. Żeby nie tylko mówili jak Napieralski o walce z dyskryminowaniem, ale także sprzeciwiali dyskryminowaniu.


Jakim państwem jest Afganistan? Oficjalnie państwem wyzwolonym spod dyktatury fanatyków religijnych Talibami nazwanymi dzięki dzielnym wojskom koalicji. Państwem zupełnie innym. Wręcz prozachodnim. Trudno to jednak dostrzec w prawie dzięki któremu:


 -afgański dziennikarz został skazany na 20 lat wiezienia za…


…bluźnierstwo.


-Afgańczykowi groziła kara śmierci za przejście na chrześcijaństwo. Do wyroku nie doszło, bo uznano że zwariował, a później chyba dostał azyl polityczny w Włoszech. Swoją drogą niezły paradoks: Włochy przygarnęły człowieka, który uciekł z kraju którego istnienia bronią wojska włoskie. Ciekawy jestem jak w takiej sytuacji postąpiłby Lech Kaczyński, albo Komorowski.


-kobieta może wychodzić z domu tylko za zgodą męża, lub ojca. Potrzebuje jej też aby uczyć lub pójść do pracy. Oczywiście nie może odmówić seksu, a jeśli pomyśli że może uciec to odpowiedni ludzi jej się ,,odpowiednio” odwdzięczą:


http://www.youtube.com/verify_age?next_url=http%3A//www.youtube.com/watch%3Fv%3DGbo85j9x9kE%26feature%3Dplayer_embedded


Warto też pamiętać że do wyborów prezydenta Afganistanu wielu międzynarodowych obserwatorów miało wątpliwości.


Parafrazując słowa znanego przeciwnika wojny w Afganistanie Rona Paula:


Zobaczmy czy to dobrze rozumiem: nie możemy akceptować braku poszanowania praw człowieka na Białorusi. No jak ten Łukaszenko może się tak zachowywać, a potem wyruszamy na wojnę, broniąc kraju gdzie pluje się na prawa człowieka. Tracimy te wszystkie istnienia promując demokracje i walcząc z radykałami…


W Afganistanie.


Więc- co się tutaj dzieję?


 


 


PS Podam źródła swoich informacji choć szczerze wątpię aby ktoś to przejrzał:


http://www.pardon.pl/artykul/9376/seksualne_niewolnictwo_uchwalone


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1023499,title,Kara-smierci-za-seks-pozamalzenski,wid,11782836,wiadomosc.html?ticaid=1c6ea


http://www.pardon.pl/artykul/11037/publicznie_wychlostali_kobiety_za_co_tym_razem_zobacz


http://www.pardon.pl/artykul/7849/afganistan_polacy_walcza_za_islamskich_fanatykow


http://wyborcza.pl/1,86669,4884024.html


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,3228842.html


http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84009,5835529,Afganski_dziennikarz_nie_bedzie_wisial_za_bluznierstwo.html


http://info.wiara.pl/doc/582046.Afganistan-Skaza-chrzescijan-na-smierc0
Twoja ocena: Brak
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Ale mi to wolny kraj

"Żyjemy wolnym kraju. Każdy może głosić poglądy jakie tylko mu się podoba z małymi wyjątkami." Ciekawe, że mi właśnie zależy na tych wyjątkach.
http://emerytka.salon24.pl/195990,smierc...
http://socjologiakrytyczna.blog.onet.pl/...


Sąd nie wymierzył typowi

Sąd nie wymierzył typowi kary. Jako karę za jego kłamstwo oświęcimskie pracodawcy go bojkotowali.
Co w tym złego?
Bojkot to dobra kara w kraju wolnorynkowym. Wiele internetowych moherów mówi jaki jest zły Wojewódzki. No to po co go oglądają? Nie wiedzą, że oglądając/słuchając jego programu sami płacą mu pensję?
Jeśli Maciej Giertych chciałby uczyć w szkole biologii(nawet jakby miał na to papiery) to mogę się założyć, że nikt by go nie zatrudnił.
Tot akie dziwne, że nikt nie chce zatrudnić osób gadających głupoty?


Co w tym złego?

Tylko tyle, że gość miał wiele racji, a już nie żyje. Myślał, że żyje wolnym kraju, gdzie może pisać o prawdzie historycznej. Pomylił się, tak jak myli się saper. Stał się dobrym przykładem dla innych. Źle się dzieje, gdy buduje się prawo w oparciu o które nakazuje się odpowiednio myśleć i pisać. Szkoda, że Ty również powielasz te michnikowskie bzdury.


Piękny cytat z MK: "Owszem kraj jest wolny, jak chcesz handlować w szczęce, jak chcesz pisać książki na blogu, proszę cię bardzo. Ale spróbuj podskoczyć wyżej, spróbuj się wychylić i płynąć szerszą wodą..."


Bardzo dobrze się zastanów

Bardzo dobrze się zastanów zanim jeszcze cokolwiek ponownie napiszesz o krajach islamskich. Dobrze by było gdybyś choć raz napisał coś od siebie zamiast stosować "kopiuj - wklej". Wybacz moją ocenę ale mam wrażenie, że Twoja wiedza opiera się jedynie na powielaniu czyichś opinii. Nie ma w tym żadnego indywidualnego przemyślenia. Żyłeś, mieszkałeś, pracowałeś z jakimkolwiek muzułmaninem? Raczej wątpię.
Wrzucasz cały świat islamski do jednego worka, szczególnie w takim kraju jak Afganistan. Może jeszcze rozróżniasz sunnitę od szyity ale czym się różni salafizm od sufizmu to już zapewne nie.
To jest tak jak mówić o jednej twarzy chrześcijaństwa jako jedności, zapominając o schizmach i reformacji.


Metoda ,,kopiuj-wklej"?

Metoda ,,kopiuj-wklej"? Kojarzysz tekst takiego jednego Mesjasza ,,po owocach ich poznacie"? Napisałem o łamaniu praw człowieka, a później przedstawiłem źródła informacji. Nic więcej.
,,Wrzucasz cały świat islamski do jednego worka, szczególnie w takim kraju jak Afganistan. "
Cały świat islamski? Kiedyś z ciekawości szukałem informacji o istnieniu czegoś takiego jak cywilizowany islam. Zapewniam Cię: były one w mniejszości. Wieczorem poszukam tej listy.
Problem w tym że normą w krajach islamskich jest skrajna nietolerancja. Pamięta ktoś tą wielką aferę że mieszkańcy Warszawy nie chcieli meczetu ufundowanego przez typa z Arabii Saudyjskiej? No cóż ciekawe czy ten muzułmanin mówiący o nietolerancji byłby w stanie wybudować w swoim kraju synagogę.
Edit: Znalazłem:
Czarną lista krajów islamskich gdzie z powodu Islamu są łamane prawa człowieka:
Pakistan, Afganistan, Iran, Syria, ZEA, Jemen, Oman, Indonezja, Jordania. Plus z Afryki Somalia, bo ma ostre prawo muzułmańskie. Można dodać też Egipt bo tam są prześladowani Koptowie.
Wyjątkowa jest Turcja, ale i tam zdarzają się morderstwa honorowe. Dawałem chyba nawet na tym blogu wywiad z muzułmanką, której rodzice marzą ,,zmazaniu hańby" z rodziny.


Mimo mojej skromnej prośby

Mimo mojej skromnej prośby nadal starasz się udowodnić że nie posiadasz własnego zdania tylko cytaty z sieci.
Pytałem się Ciebie czy miałeś jakiekolwiek osobiste doświadczenia z islamem, a Ty z uporem maniaka przywołujesz mi jakieś pierdoły z internetu. Masz straszną pogardę dla ludzi których nie znasz i kompletnie nie rozumiesz. Cóż jest według Ciebie takiego cywilizowanego w chrześcijaństwie że szukasz cywilizowanego islamu? Że wcześniej od nich przestaliśmy palić na stosie?
To nie islam jest winien tylko Ci którzy wykorzystują islam do partykularnych interesów politycznych. Talibowie, owszem, byli w Afganistanie zafiksowani na punkcie swojej jedynie sprawiedliwej wersji islamu, tyle tylko że za ich czasów w Afganistanie praktycznie zamarła uprawa opium i ciężko było znaleźć choćby gram narkotyku, nie mówiąc o tym że wyplenili do zera korupcję.
Powołujesz się na przykłady z Pakistanu tyle tylko że swoją tezę budujesz na bardzo chwiejnych podstawach i pojedynczych przypadkach. Dopiero co wróciłem z Pakistanu i zapewniam Cię, że na ulicach Islamabadu, Lahore czy nawet Peszawaru po ulicach chodziły kobiety ubrane po europejsku. W restauracji piły alkohol i paliły papierosy, swobodnie ze mną rozmawiały i nikt ich z tego powodu nie kamieniował.


I na koniec, podejście statystyczne do tematu. W skali niemal dwóch miliardów wyznawców czymże jest kilka tysięcy przypadków wykorzystania religii do własnych celów. Czyżby w cywilizowanej i chrześcijańskiej Polsce brakowało przypadków mężów którzy idą pod rękę ze swoimi żonami do kościoła a potem okładają je pięściami w zaciszu ogniska domowego?


Szwejku z Kokusiem nie pogadasz :)

portret użytkownika Itzamna

Poza tym jak będziesz starał się mu przemówić do rozsądku do wrzuci cię na listę ignorowanych użytkowników jak mnie i Jaca. Ten "wygadany" pasażer gimbusa nie ma pojęcia o islamie ani o poważnych sprawach bo siedzi w domu, na wakacjach zagranicą bez mamy i taty nigdy nie był, o broni palnej pisał nie mając kbksu w rękach na zajęciach PO w ogólniaku a o samoobronie wie tyle, że nigdy nikt mu pysia nie obił a więc nie musiał się bronić. Dorośnie to może zmądrzeje.


Koko to typowy przykład erotomana gawędziarza. Więc ty mu merytorycznie, on linki i skakanie po tematach a później będziesz miał bana :)


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


Nie byłem i nie jest moim

Nie byłem i nie jest moim szczytem marzeń pojechać do Afganistanu, albo Arabii Saudyjskiej gdzie jacyś barbarzyńcy nie pozwalają nawet mieć krzyża na szyi(i nie mówię tego jako katolik). Nie muszę być KRLD aby stwierdzić, że to chory kraj. ,,Po owocach ich poznacie"
,,Cóż jest według Ciebie takiego cywilizowanego w chrześcijaństwie że szukasz cywilizowanego islamu? Że wcześniej od nich przestaliśmy palić na stosie?"
Oczywiście katolicy mieli swój okres, gdzie Biblie interpretowano cholernie dosłownie. Palenie na stosie, indeks ksiąg zakazanych. Tylko jest jedna różnica między cywilizacją zachodu, a islamską: nie znajdziesz w Polsce i na świecie katolików(nawet największe betony), którzy mówiliby że biblie należy dosłownie interpretować każdy zapis w Biblii mówiący o nakazie zabijania. Jeden z takich zapisów:
,,12 Jeśli kto tak uderzy kogoś, że uderzony umrze, winien sam być śmiercią ukarany. 13 [W tym jednak wypadku], gdy nie czyhał na niego, a tylko Bóg dopuścił, że sam wpadł w ręce, wyznaczę ci miejsce, do którego będzie mógł uciekać [zabójca]. 14 Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią. 15 Kto by uderzył swego ojca albo matkę, winien być ukarany śmiercią. 16 Kto by porwał człowieka i sprzedał go, albo znaleziono by go jeszcze w jego ręku, winien być ukarany śmiercią. 17 Kto by złorzeczył ojcu albo matce, winien być ukarany śmiercią. 18 Kto by w kłótni uderzył bliźniego kamieniem albo pięścią, ale go nie zabił, tylko zmusił do pozostania w łóżku, 19 to gdy ten wstanie i będzie o lasce chodził na dworze, ten, który go uderzył, będzie wolny i tylko mu wynagrodzi przerwę w pracy, i dołoży starań, żeby go wyleczyć.
20 Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. 21 A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością. 22 Gdyby mężczyźni bijąc się uderzyli kobietę brzemienną powodując poronienie, ale bez jakiejkolwiek szkody, to [winny] zostanie ukarany grzywną, jaką nałoży mąż tej kobiety, i wypłaci ją za pośrednictwem sędziów polubownych. 23 Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie, 24 oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę, 25 oparzenie za oparzenie, ranę za ranę, siniec za siniec.
26 Jeśliby ktoś uderzył niewolnika lub niewolnicę w oko i spowodował jego utratę, winien za oko obdarzyć ich wolnością. 27 Również gdyby wybił ząb niewolnikowi swemu lub niewolnicy, winien za ząb uczynić ich wolnymi.
28 Jeśliby wół pobódł mężczyznę lub kobietę tak, iż ponieśliby śmierć, wówczas wół musi być ukamienowany, lecz nie wolno spożyć jego mięsa, właściciel zaś wołu będzie wolny od kary. 29 Gdy jednak wół bódł i dawniej, i zwracano uwagę na to właścicielowi, a on go nie pilnował, tak iż [wół] zabiłby mężczyznę lub kobietę, to nie tylko wół winien być ukamienowany, ale też i właściciel jego winien ponieść śmierć. 30 Gdyby zaś nałożono mu zapłatę, to winien za swoje życie dać taki okup, jaki mu nałożą. 31 Jeśliby zaś [wół] pobódł chłopca lub dziewczynę, to też winno się postąpić według takiego samego przepisu. 32 Gdyby zaś wół zabódł niewolnika lub niewolnicę, jego właściciel winien wypłacić ich panu trzydzieści syklów srebrnych, wół zaś będzie ukamienowany."
(Wj 21,12-32).
Cywilizacja zachodnia dorosła i interpretuje zupełnie inaczej islam niż cywilizacja islamska. To jest fakt.
W 100% wole polskiego mohera niż jakiś jakiś fanatyków z Arabii Saudyjskiej, Afganistanu, ZEA i wielu innych. Polski moher nikogo nie chce karać śmiercią za przestępstwa religijne, nie chce policji religijnej, nawet nie wyobraża sobie seksualnego niewolnictwa, a o karaniu więzieniem zgwałconej kobiety nawet nie wspomnę.
,,I na koniec, podejście statystyczne do tematu. W skali niemal dwóch miliardów wyznawców czymże jest kilka tysięcy przypadków wykorzystania religii do własnych celów. Czyżby w cywilizowanej i chrześcijańskiej Polsce brakowało przypadków mężów którzy idą pod rękę ze swoimi żonami do kościoła a potem okładają je pięściami w zaciszu ogniska domowego? "
W Polsce nie ma fanatyzmu wpisanego w prawo np. seksualnego niewolnictwa jak w Afganistanie, zakazu noszenia krzyży i kary śmierci za czarną magię jak w Arabii Saudyjskiej, oraz żaden poważny polski polityk nawet nie wspomina o karaniu ofiar gwałtów wiezieniem.
Porównanie zupełnie nietrafione. To tak jakbyś powiedział, że Mike Tysona i kibol Czesio to takiej samej klasy sportowcy, bo obaj się biją.
Inna skala, inny rodzaj.
PS W jakich krajach islamskich nie ma ludzi u władzy , którzy ,,wykorzystują islam do partykularnych interesów politycznych. " przez które łamane są prawa człowieka?
Oprócz Turcji gdzie na straży świeckości państwa stoi armia.


A o cytatach z Nowego Testamentu o miłowaniu swoich

portret użytkownika Itzamna

nieprzyjaiół i o nadstawianiu drugiego policzka zamiast "ząb za ząb" to już wspomnieć nie wypada, Panie Radykał od amputacji? ;)


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


Uwielbiam Ciebie.

Uwielbiam Ciebie. Przychodzisz żalisz się jak ze mną nie da się dyskutować, a później jak gdyby nigdy nic odpowiadasz na moje posty. Zmuszasz się do czegoś co Ci sprawia ból. Dzięki za poświecenie. Dostaniesz order od MatkiKurki ,,poświęcający się dla portalu".
Jak Ci coś sprawia taki ból, że ciągle się na to żalisz to po prostu...
uwaga prosta recepta...
...ignoruj mnie.
Jakie to proste, ale nie dla masochisty...
A co do reszty:
Czytałeś kazanie na górze?
,,37 Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi." Mt 5, 37
A w innej ewangelii Jezus wspomina:
,,Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.”
J 13, 34
Biblia jest pełna sprzeczności. Tylko współcześni katolicy nawet nie próbują jej interpretować w każdym fragmencie dosłownie. Rozumiesz? Możesz powybierać z Biblii ładne pacyfistyczne poglądy, a także brutalne prawo. Dla każdego coś miłego.
W ST jest mnóstwo nakazów zabijania, Bóg jest brutalny i mściwy(zakład Boga z szatanem znasz?), a w NT Jezus mówi o nastawieniu drugiego policzka i nowych przykazaniach(choć kazanie na górze jest surowe).
W Koranie za to jest prawo według, którego jeżeli któreś ze sur są sprzeczne ze sobą to należy zastosować się do tej późniejszej. Łagodniejsze sury zostały zastąpione surowymi.
Cała sprawa treści Koranu i Biblii jest jednak mało istotna. ,,Po owocach ich poznacie”


Nie pochlebiaj sobie Kokuś :)

portret użytkownika Itzamna

Kto powiedział,że ja cierpię? Nie sądź innych swoją miarą, bo ty mi naprawdę dostarczasz rozrywki i przepędzasz nudę, bo widzieć w akcji taki okaz "myślącego inaczej" quasi-demagoga z gimbusa jest dla mnie rzadkością. Dlatego celebruję te doświadczenia z czytaniem ciebie i ignorować kogokolwiek nie mam zamiaru.


To ty się przecież żalisz i mnie zbanowałeś to powinieneś być konsekwentny i mnie ignorować. A tak wychodzi z ciebie pipa bez charakteru. Ja powinienem pisać co mi ślina na język przyniesie, dawać upust frustracjom, tupać nogą i toczyć pianę przed monitorem :) Za to ty Kokuś powinieneś mnie ignorować jak na twardziela przystało.


Teraz pytanie dla trzeciklasisty: Dlaczego Stary Testament i Nowy Testament stoją ze sobą w sprzeczności i sam Jezus w wielu kwestiach te sprzeczności wykazuje. Pytanie pomocnicze do twoich pseudoteologicznych wywodów: Dla katolika czy chrześcijanina to ważniejszy jest dla ciebie NT czy ST? Ile razy przeczytałeś całe Pismo Święte?


Zawsze możesz pójść zapytać jakiegoś uczonego księdza albo rabina jak nie dajesz sobie rady. Chciaż znając ciebie to pierdzielisz o religii a nie rozmawiałeś ani nie byłeś nigdy w kraju muzłumańskim w Polsce rónież do kościoła nie chodząc. Ale nie przeszkadza ci to znać się na wszystkim uprawiając swoją g.. wartą krucjatę na portalu erotomanie gawędziarzu.


Kolega Szwejk jak i Ja albo Jaco wcześniej, stawialiśmy ci rzeczowe pytania, na które nigdy nie udzieliłeś odpowiedzi krzycząc, że to manipulacja :) Zawsze za to skaczesz po wątkach, linkach a teraz rozdziałach Biblii tylko po to, żeby odwrócić kota ogonem. No cóż, widocznie jako wielki miłośnik futrzaków to "podogonie" organoleptycznie lubisz najbardziej ;) Pozdrawiam.


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


,,Pytałem się Ciebie czy

Szwejk
,,Pytałem się Ciebie czy miałeś jakiekolwiek osobiste doświadczenia z islamem, a Ty z uporem maniaka przywołujesz mi jakieś pierdoły z internetu."
Gdzie przestawiłem nieprawdziwe informację?


Po prostu stosujesz metodę

Po prostu stosujesz metodę wybiórczych przykładów i na nich budujesz uogólnienia. W naszym, ponoć bardzo katolickim kraju, znajdziesz niemało fanatyków religijnych którzy odpowiednio "zmotywowani" przez liderów nie mieliby najmniejszych oporów żeby pójść i rżnąć bliźnich w imię wiary.
To że Europa za wszelką cenę stara się zniszczyć własne chrześcijańskie korzenie i w swojej ciotowatości nie potrafi wyegzekwować zasady "skoro chcesz zamieszkać w moim domu to przestrzegaj zasad mojego domu" jest oddzielną historią. Muzułmanie wykorzystujący prawa człowieka w Europie do swoich partykularnych celów zachowują się tak samo jak Polak naciągający Wielką Brytanię na nienależny mu zasiłek. Ale to wina tylko i wyłącznie państw europejskich. Stany Zjednoczone jakoś nie mają takiego problemu ze swoimi muzułmanami.


Islam jest na takim etapie jak chrześcijaństwo przed reformacją. Islam potrzebuje czasu na uporanie się z samym sobą, Ty natomiast wymagasz żeby już jutro wprowadzili takie same zasady jakie są w krajach zachodnich lekceważąc tysiące lat jakie stoją za tymi kulturami, ich bagaż historii i tradycji.


Na koniec podam Ci pewien przykład z Czadu. Pojechaliśmy pomagać biednym Afrykanom. W ramach współpracy z jedną z polskich powszechnie znanych fundacji budowaliśmy studnie do czerpania wody. Wcześniej, zanim nie było studni, kobiety z wioski zbierały się w grupę, wyruszały w kilkukilometrową wędrówkę, miały czas pogadać między sobą, podzielić się swoimi troskami i radościami. W tym samym czasie, mężczyźni wolni od obecności kobiet załatwiali swoje sprawy. Po kilku tygodniach prac, zadowoleni z siebie, uruchomiliśmy studnię. Jaki był tego efekt? Rozpieprzyliśmy całą tkankę społeczną wioski ustaloną od pokoleń. Kobiety nie miały już gdzie swobodnie wygadać swoich problemów, mężczyźni stracili swoją swobodę. W rodzinach zaczęła się przemoc.
Taki jest efekt jak "biała człowieka" ulepsza świat na swoją modłę. Pomyśl o tym czasami.
A w świecie islamskim jest znacznie większa grupa tych którzy chcą świeckich krajów islamskich niż fanatyków, tyle tylko że fanatycy zawsze robią nagłówki a zwykli ludzie nigdy.


,,Po prostu stosujesz metodę

,,Po prostu stosujesz metodę wybiórczych przykładów i na nich budujesz uogólnienia. W naszym, ponoć bardzo katolickim kraju, znajdziesz niemało fanatyków religijnych którzy odpowiednio "zmotywowani" przez liderów nie mieliby najmniejszych oporów żeby pójść i rżnąć bliźnich w imię wiary.”


Kto konkretnie? Obrońcy krzyża zmotywowani przez Jarosława Kaczyńskiego byliby w stanie ,,rżnąć” ludzi? Może porwać posła PO i żądać za jego uwolnienie krzyża i pomnika Lecha Kaczyńskiego w każdym mieście?Wybiórcze przykłady? Państwo w którym zgodnie z prawem można człowieka skazać za bluźnierstwo na kilkadziesiąt lat wiezienia, państwo w którym istnieje kara śmierci za magię, seksualne niewolnictwo - nazywam po prostu państwem nieludzkim. Dowodem na to są te wyroki. Nic więcej.


Wątpię aby w Polsce PiS(który zresztą niesłusznie jest nazwana partią najbardziej katolicko radykalna), albo  PO mieli odwagę zgłosić ustawę wnoszącą karę śmierci za magię, dożywocie za bluźnierstwo wobec jedynej słusznej religii, lub jawną nietolerancje religijną jak w Arabii Saudyjskiej.


Po prostu w następnych wyborach taka partia nie weszła by do Sejmu. Dlaczego? Głównie z jednego głównego powodu: nie ma to przyzwolenia społecznego. Aby władza mogła działać potrzebuje poparcia społecznego, albo siły tyle, że lepsze jest to pierwsze.


Dlaczego w krajach islamskich istnieje takie nieludzkie prawo traktujące człowieka jak jakoś marionetkę? Poparcie społeczne. Afgańczycy nie zaakceptowaliby świeckości państwa w którym za zadanie pytania nie idzie się do więzienia, albo praw kobiet takich jak np. w Polsce.


Siła i nakazy w ustanawianiu prawa to najkrótsza droga to fanatyzmu. Nie da się jednym przepisem zmienić mentalności narodu.


Szkoda tylko, że muzułmanie w Afganistanie tyle mówią jacy są to religijni, a jakoś narkotyki im nie przeszkadzają. Hipokryzja.


Co do wspomnianej już Arabii Saudyjskiej. Król Arabii Saudyjskiej ma w Polsce sporo zwolenników. Lech Kaczyński odznaczył go orderem Orła Białego, a Lech Wałęsa przyznał królowi nagrodę Lecha Wałęsy Oczywiście obaj przy każdej okazji mówią jacy z nich wielcy katolicy i jak brzydzą się dyktaurą…


 


,, To że Europa za wszelką cenę stara się zniszczyć własne chrześcijańskie korzenie i w swojej ciotowatości nie potrafi wyegzekwować zasady "skoro chcesz zamieszkać w moim domu to przestrzegaj zasad mojego domu" jest oddzielną historią. Muzułmanie wykorzystujący prawa człowieka w Europie do swoich partykularnych celów zachowują się tak samo jak Polak naciągający Wielką Brytanię na nienależny mu zasiłek. Ale to wina tylko i wyłącznie państw europejskich. Stany Zjednoczone jakoś nie mają takiego problemu ze swoimi muzułmanami.”


 


Tą ,,ciotowością” Europy jest różnie. Główną tego przyczyną jest jakiś chora wyolbrzymiona do granic możliwości ,,tolerancja” lewicowa, która w gruncie rzeczy ją nie jest. To jakieś przywilej dzięki którym można pozwać ludzi. Piękny przykład w postępowej Szwecji:


 


http://news.money.pl/artykul/posredniak;...


Są czasami momenty, że fanatycy sięgają takich szczytów głupoty, że nie ma sensu tego nawet komentować. To taki przypadek:


http://www.youtube.com/watch?v=Qqqwkz9lK...


,,Islam jest na takim etapie jak chrześcijaństwo przed reformacją. Islam potrzebuje czasu na uporanie się z samym sobą, Ty natomiast wymagasz żeby już jutro wprowadzili takie same zasady jakie są w krajach zachodnich lekceważąc tysiące lat jakie stoją za tymi kulturami, ich bagaż historii i tradycji.”


Porównanie z chrześcijaństwem jest IMO przesadzone. Chrześcijaństwo działo WBREW słowom Jezusa np. nastawianie drugiego policzka, miłowaniu bliźniego itp. Oczywiście ST jest surowy, ale Jezus sam mówił że daje nowe prawo abyśmy się wzajemnie miłowali.


Za to Mahomet w Mekce miał  objawienia mówiące o tolerancji religijnej, które spisał w Koranie. Tylko jest jedno ale: w Koranie jeśli wersety są sprzeczne ze sobą to powinno się postępować według wersetu młodszego(te objawione później unieważniają wcześniejsze). Później Mahomet miał objawienia w Medynie. Były one dużo surowsze od tych w Mekce.


Podsumowując: wersety łagodniejsze zostały zastąpione surowszymi.


Trudno o jakiś punkt zaczepienia. Zresztą Jezus w porównaniu z Mahometem jest największym ideałem ludzkości. Żona Mahometa Aisza miała kilka lat…


Ja od muzułmanów nic nie wymagam. Niech robią te swoje barbarzyństwa w swoich krajach. Całego świata na siłę się nie ucywilizuje. Tylko niech muzułmanie nie próbują wprowadzać swoich ,,tradycji” w krajach zachodnich.


Jak patrzę na świat islamski to mi się przypomina KRLD. Tam władza nienawidzi obrażania przywódcy, uczy od najmłodszych lat dzieci swojej ideologii, a ludzie bezsprzecznie wierzą we wszystko co ich przywódca powie. Ba, nawet modlą się do jego portretu(jest to przedstawione w filmie ,,korea północna z ukrycia”. Poniżej fragment tego filmu: http://www.youtube.com/watch?v=UoKVDTfFQ... ).


Zamieniając:


- KRLD na np. ZEA


-przywódca na duchowni islamscy


Wychodzi islam.


Oczywiście możesz powiedzieć, że to zła odmiana islamu. Dobry islam jest w Bośni i Turcji, ale kto o tym decyduje co jest herezją w islamie np. czy wahabici są zaprzeczeniem Koranu. Katolicy mają swojego papieża, który jasno mówi co jest brednią, a co nie.


,,A w świecie islamskim jest znacznie większa grupa tych którzy chcą świeckich krajów islamskich niż fanatyków, tyle tylko że fanatycy zawsze robią nagłówki a zwykli ludzie nigdy.”


Z tym też nie mogę się zgodzić. Miałem okazje rozmawiać z Mufti Nedale Abu Tabaq, który mówił, że chce obalać mity o islamie. Spytałem się go więc czy to prawda, że w krajach islamskich najczęściej nie ma rozdziału państwa od religii. On mi odpowiedział:


,,* Państwo: Z dumą twirdzimy, iż faktem jest, że nie dzielimy między państwem a religią.”


Kuźwa, senhor

portret użytkownika quackie

Wklejaj komentarze przed opublikowaniem do Notatnika/ Notepada, i dopiero stamtąd do okienka z tekstem na kontro, bo czytać się nie da!


_________
Zarzucił staruszek sieć w morze. Odczekał, próbuje wyciągnąć.
Ciągnie ją i ciągnie i wyciągnąć nie może.
Aż w końcu odezwał się głos z nieba.
Powiedział "SIEĆ JEST OBECNIE NIEDOSTĘPNA".


Uważaj panie Kwak

portret użytkownika Lukrecja

jeśli postąpisz jeszcze jeden krok, zaczniesz się zapadać. Jedyna rada prewrócić się i płasko położyć się na bagnisku. Potem pomału wyciągnąć jedną nogę, potem drygą. Nie wykonywać gwałtownych ruchów. Jeżeli w zasięgu ręki znajdzie się np. gałąź, przyciągnąć ją do siebie i trzymać, aby zachować pozycję poziomą. Wzywać pomocy.


Noale

portret użytkownika quackie

żeby już nawet technicznie nie można było uwagi zwrócić???


_________
Zarzucił staruszek sieć w morze. Odczekał, próbuje wyciągnąć.
Ciągnie ją i ciągnie i wyciągnąć nie może.
Aż w końcu odezwał się głos z nieba.
Powiedział "SIEĆ JEST OBECNIE NIEDOSTĘPNA".


Szwejk Co do świeckości.

Szwejk
Co do świeckości. Nawet mała liczba Polaków popiera laicyzacje, a w Kościołach ,,laickie media" to określenie, które jest stosowane jako obelga. W Polsce cywilizacji zachodniej.


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.