warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Nikt życia nie dał i nikt nie może odebrać-czyli o karze śmierci

Nikt życia nie dał i nikt nie może odebrać-czyli o karze śmierci


O Korwinie można mówić wiele: ma sporo wyznawców w internecie(pewnie na kontrowersjach znalazłaby się ich cała drużyna), ale przez wielu UPRowców uważany jest za szkodnika, który marnuje pracę wielu ludzi wyskakując z dziwnymi tekstami przed wyborami. Niektórzy określają go nawet jako agent. Jednego mu nie można odmówić: umie budzić kontrowersje.


Jest on jak kameleon: potrafi trafnie zripostować, widać że posiada dużą wiedzę, ale JKM umnie też dodać swoje ,,mądrości” jak np. te o ,,zarażaniu” zdrowych dzieci.


 


Wracając jednak do tematu. Cała masa wszelkiej maści przeciwników kary śmierci wyznaje zasadę: ,, nikt życia nie dał i nikt nie może odebrać”. Mocne wyznanie wiary/dogamt, ale czy na pewno?
"Jeśli ktoś planuje mord i obowiazuje KS, to wkalkulowuje również to, że za to grozi kara śmierci...


...tu odwołam się do porównania. Przez las biegnie linia kolejowa. Kowalski wie, że w południe przejeżdża nią pociąg. Kładzie mimo to głowę na torach. Ok. 12 00 machina parowa przejeżdża po szynach i tę głowę mu ucina... Czy powiemy, że zawinił maszynista? albo budowniczy kolei? Nic: powiemy, że Kowalski chciał, by mu głowę cięto - i tyle.


Nikt, poza Kowalskim, nie jest za to odpowiedzialny


Dokładnie to samo jest z karą śmierci: Kowalski wie, że za morderstwo grozi kara śmierci? Wie! Mimo to z zimną krwią morduje. Rusza machina sprawiedliwości - i mu głowę obcina. Koniec dyskusji: ani kat, ani sędzia, ani prokurator nie są temu winni...


Można powiedzieć, że morderca mógł liczyć, że go nie schwytają. .. Można! Kowalski też mógł liczyć, że dziś akurat pociąg nie przejedzie - albo, że maszynista zdoła go wyhamować... Ale nic z tego nie wynika."

Janusz Korwin-Mikke


0
Twoja ocena: Brak
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Tak Kokuś, bo w życiu jest tylko czarne i białe :)

portret użytkownika Itzamna

Po raz kolejny walnąłeś jak łysy grzywką o kant okrągłego stołu. Kontrowersje widzę, że robią się jeszcze dzięki tobie portalem rozrywkowym :)


Ale do rzeczy...Po wykonaniu wyroku śmierci sędzia podrapał się w głowę bo się okazało, że próbki DNA troszkę się pokićkały i wyszło nie to co trzeba i nie to komu trzeba. Niestety Kowalskiemu zabitemu przez pomyłkę w zaświatach frasunek sędziego nie zdał się na nic.


Teraz Kokuś zestaw kilku pytań dla 3 klasisty: Winnych w/w pomyłki będziesz również wieszał?


1. Ile osób po KSie na świecie zostało zrehabilitowanych i/lub uznanych za winnych pomyłki? Szczególnie od czasów testów DNA. Ile osób za komuny dostało KSa w ramach zbrodni sądowej?


2. Wiesz coś na temat DNA oraz jak można wpływać na wyniki tych badań czy w gimbusie książki do biologii nie było? Chyba, że Kokuś zawsze zakładasz 100% pewność skazywania winnych, 100% działających enzymów i 100% profesjonalizmu medycyny sądowej i aparatu sprawiedliwości. O zacieraniu śladów nie słyszał? Sprawa Papały coś ci mówi? Sprawa Olewnika i Wróbla tak samo? Zaskakująca ilość "samobójstw" w tej sprawie również cię nie zastanawia?


Ponadto, jeśli 1 bliźniak jednojajowy zabił jaka jest szansa, że sąd nie walnie KSa bliźniakowi niewinnemu?


3. Jaka będzie kara dla kogoś kto nie zabijał z zimną krwią ale np. w afekcie lub z powodu niepoczytalności?


4. Co z zabójstwem w obronie własnej?


5. Co z policjantem, który przez przypadek przekroczy granice obrony koniecznej co skończy się śmercią bandziora?


6. Czyli jeśli myślisz tak samo jak w swoim śmiesznym poście, że zakazujesz ludziom prawa do samoobrony ale jesteś za karą śmierci to gdzie tu logika? Masz się poddać bandziorowi na rzeź licząc na to, że państwo go dorwie, udowodni winę i zabije zamiast wziąć życie i sprawy w swoje ręce? I ty się oburzałeś jak ktoś cię obrzucił lewakiem? Skoro wierzysz w nieomylną, karzącą rękę kochanego państwa ludowego, które załatwia wszystko za ciebie?


Zamiast zasłaniać się JKM i wyrzucać ludziom od zwolenników agenta to jak twój poprzedni i powyższy post ma się do tego: Kowalski ma broń i ma prawo jej użyć w obronie. Bandzior wie, że może zostać po- lub zastrzelony na gorącym uczynku przy popełnianiu przestępstwa nawet jeśli policja go nie schwyta. Mimo to bandzior z łomem robi włam "na śpiocha" i dostaje kulkę w łeb od rozbudzonego Kowalskiego.


Czy nie pewniej, lepiej i taniej wychodzi to niż czopowanie sądów po 10 lat z odwołaniami, kasacjami, wydawania kasy na prawników, załatwiania lewych zwolnień lekarskich dla bandziora, ginących akt i zacieranych przez kumpli bandziora śladów wraz z zastraszaniem Kowalskiego i jego rodziny w toku postępowania karnego nie mówiąc już o opłacaniu kata, celi śmierci jeśli dziecko Kowalskiego zostałoby rozłupane łomem przez bandziora oraz lat pobytu bandziora w więzieniu?


Mam szczerą nadzieję Kokuś, że nigdy i nigdzie nie będziesz dzieci uczył ani stanowił prawa. :)


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


EOT

Bo Twoim popisie erystycznym w temacie o samoobronie wpisałem Cie i Jaco na listę ,,Ignorowani użytkownicy". Nie chce mi się odpowiadać na te wasze manipulacje, które przedstawiłem w temacie o samoobronie.
Tu pewnie byłoby tak samo... Wybacz, nie chce mi się tracić czasu odpowiadając na posty jaśnie oświeconego liberała, który nie dyskutuje, nie mówi z pozycji rozmówcy, ale z pozycji wielkiego autorytetu i oczywiście ciągle mówi jaki jestem żałosny a sam ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Oczywiście pewnie uważa że szanuje poglądy innych. Jeśli to jest dla Ciebie wzór dyskusji to ja odpadam.
PS To była moja ostatnia wiadomość do Ciebie i Jaco. Nadajemy na zupełnie innych falach. Nie ma co zaśmiecać portalu wzorem twojej ,,dyskusji".


Ty, ale za co? :-)

portret użytkownika Jaco

Jeszcze nie zdążyłem się odezwać, a już zostałem otoczony, w ramach odpowiedzialności zbiorowej, powszechnym ostracyzmem. Normalnie czuję się jakbym wyłapał dychacza z 58 paragrafu... :-) A już Ci chciałem napisać jakiś pochlebny komentarz, z racji, że akurat nie jestem dogmatycznie przeciwny karze śmierci. No ale jak tak to tak.


W smutku i rozterce składam wyrazy szacunku.


EOT- nie wiem co ma do tego Grecka Organizacja Tusystyki :)

portret użytkownika Itzamna

Biedy zmanipulowany Kokuś :) Nie masz nic z argumentów to głowa w piasek i unik. W wątku samoobrony sam zarzucałeś mi, że banowałbym na kontrowersjach osoby o innych poglądach a tymczasem nie dość, że rozdałeś banana 2 użytkownikom. Gdzie tu manipulacja? Po prostu pokazujesz swój żenujący poziom, o który sam oskarżasz innych i śmiecisz na portalu offtopem. ;) W dodatku w samoobronie określiłeś mnie socjalistą a tutaj już awansowałem na liberała z autorytetem. Nie gadałem z pozycji jaśnie oświeconego tylko podzieliłem się nieśmiało swoimi doświadczeniami z kraju i z zagranicy. A ty co? Podstawowe pytania moje i Jaca zostawiłeś bez odpowiedzi to gdzie tutaj dyskusja? Zatrząsłeś portkami i tyle. Jasne,że nadajemy na różnych falach, ale może kiedyś dorośniesz, spoważniejesz i dojdziemy do fal podobnych. A tymczasem jest coś takiego:Przyjdzie Koko, szumu brzękiem narobi i pójdzie banować użytkowników, siać offtopa i nazywać to "dyskusją". Ale w sumie lepsze talerze niż brzytwa. Pozdrawiam :)


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


Dziwne pytania

"Ile osób po KSie na świecie zostało zrehabilitowanych i/lub uznanych za winnych pomyłki? Szczególnie od czasów testów DNA. Ile osób za komuny dostało KSa w ramach zbrodni sądowej?"


Bycie humanitarnym jest piękne i chwalebne, szczególnie gdy traktujemy bandytę, który nie zapanował nad emocjami jako chorą psychicznie osobę, czy też za takową, która nawet zbrodnię zaplanowała dla osiągnięcia własnych celów i korzyści.


Mechanizm jest prosty - bandyta przychodzi, gwałci i morduje dziecko - po czym uznajemy go za osobę chorą i izolujemy od społeczeństwa w miejscu odosobnienia zwanym więzieniem, gdzie przechodzi "medyczną" rehabilitację w dwunastoosobowej celi.


Koszt tej rehabilitacji w więzieniu, mimo że poniosłeś dotkliwą stratę ponosisz Ty, bo to potencjalnie Twoje dziecko było przyczyną uruchomienia tych zależności, więc jakieś konsekwencje tego muszą być.


Jak zrozumiałem - to są intencje i działania światłego humanitaryzmu i przeciwników kary śmierci?


Napisałeś: ""Ile osób po KSie na świecie zostało zrehabilitowanych i/lub uznanych za winnych pomyłki?"


Tyle że problem nie leży w karze śmierci, a w ich zrehabilitowaniu, co tylko wykazuje, że system dowodzenia o winie był chory i wadliwy.


W związku z tym konkluzja - z racji tego, że mechanizm dochodzeniowo-policyjno-prokuratorski jest do bani, to lepiej być przeciwnikiem kary śmierci i ponosić wszelkie koszty z tego wynikające.


Ale gdyby przyjąc, że wina jest dowiedziona w pełni a i bandyta się przyznał - to co dalej?
Też ma nie być kary śmierci?


Czasami mam wrażenie, że przeciwnicy kary śmierci to ludzie broniący przed nią potencjalnych kierowców na drodze, którzy powodują śmiertelny wypadek. Walczą o jej brak z energią, która zasilana jest chyba świadomością, że ta kara śmierci będzie nagle dotyczyła takich kierowców.


Nie bierze się pod uwagę faktu, że kara śmierci jest rozwiązaniem ekonomicznym dla poszkodowanych rodzin - które nie muszą ponosić dodatkowej kary polegającej na konieczności utrzymywania więźnia przez lata na swój koszt - bo taka jest obecna praktyka: płacisz podatki, które opłacają pobyt więźnia. Koszt pobytu jednego więźnia jest często wyższy niż niejedna emerytura! To oczywiście źle świadczy o systemie emerytur tylko, ale...


Nie bierzesz pod uwagę faktu, że w obecnych zupełnie niehumanitarnych warunkach, kara dożywocia jest tak na prawdę dużo gorszą karą, niż śmierć.


Przejmujący film przeciwników kary śmierci - Zielona Mila - polecam, ze względu na niezłą manipulację, która wykazuje jedno: bandyta też człowiek, ma uczucia, może budzić sympatię. W dodatku system sądowniczo-więzienny jest skorumpowany, a więc niesprawiedliwy - więc nie powinniśmy robić takich strasznych rzeczy jak kara śmierci.


Lepiej jest trzymać takich ludzi w klatkach, aż sami umrą - a zatrudnienie więzienne zmniejszy nam bezrobocie i konkurencję na trudnym rynku pracy. Tyle, że w kwestii kary śmierci nie powinno być cienia wątpliwości przy jej zasądzaniu, a ludzie wydający wyrok powinni być kryształowi.
Źle się dzieje, że przeciwnicy kary śmierci powołują się na bandytów wydających wyroki: "Ile osób za komuny dostało KSa w ramach zbrodni sądowej?". To tylko uzasadnia powszechną świadomość choroby systemu sprawowania władzy - nie dajemy bandytom u władzy prawa do zabijania, dajemy sobie szansę ;-) Co nie znaczy, że nie powinniśmy być za normalnością...


Kris - nie tylko na karę śmierci dla recydywistów

portret użytkownika ojciec_milicjant

i zawodowych morderców nie ma szans. Ale nawet na dożywotnie więzienie. Znajdź w Polsce choć jeden przykład bezwzględnego dożywocia(taki, z jakim tutaj wrócił nasz rodak z Londynu za ,,głupi" gwałt).
Gdybyś miał dostęp do policyjnych listów gończych, pełnych wersji jakie dostają komendy i posterunki naszej ,,policji", to ujrzałbyś stopień degrengolady. Morderca na przepustce po 2-3 latach pobytu w ,,więzieniu". Popełnił, czyli zrobił to co najlepiej potrafi i szukają go znów.Ale - uwaga - nie zatrzymywać(tak podaje KGP) nawet nie próbować, jest uzbrojony i bardzo niebezpieczny(na przepustce!) - po zlokalizowaniu powiadomić najbliższy AT.
Więc o czym my tutaj....


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Też kiedyś gardłowałem za karą śmierci

portret użytkownika ojciec_milicjant

za zabójstwo kwalifikowane, ale odkąd ujrzałem z bliska, nasz - polski ,,aparat sprawiedliwości" nabrałem wielkich wątpliwości.
Kilka lat temu, w małej mieścinie na Dolnym Śląsku zamordowano kobietę, osobę znaną i szanowaną przez lokalną społeczność. Być może dlatego policja szybko się ,,uwinęła", wykryła i aresztowała sprawcę. Prokuratura w Świdnicy sporządziła akt oskarżenia, sąd wydał wyrok, morderca poszedł siedzieć na długie lata.
Minęło trochę czasu. Przy okazji jakichś napadów aresztowano grupę bandytów. W trakcie przesłuchań, któryś z nich pękł, jak to się mówi, i zaczął sypać wszystko i wszystkich. Nawet ,,stary" napad sprzed lat na samotną lekarkę zakończony zabójstwem. Opisał z detalami, wskazał wspólników.Nie było cienia wątpliwości. Cóż jednak z tamtym, wcześniej skazanym ,,zabójcą", który już parę ładnych lat odsiedział?
Czy odzyskał wolność? Ależ skąd. Wobec takiego rozwoju wypadków, ekipa tv jedzie do prokuratury w Świdnicy z prostym pytaniem. Pani blond wytapirowana prokurator, oglądając swoje 10-cio centymetrowe tipsy mówi do kamery : Tak, TERAZ są podstawy do rewizji tamtego wyroku.
Żadnej skruchy, żadnego przepraszam, żadnego POŚPIECHU.
Nic się nie stało.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


I dlatego w Polsce wprowadzenie kary śmierci byłoby bez sensu.

portret użytkownika Itzamna

Za dużo niewinnych ludzi straciłoby życie z powodu polskiego burdelu. Co do Krisa i jego wątków to przecież skoro dożywocie jest o wiele bardziej uciążliwe dla skazanego niż KS to właśnie dlatego powinno się je stosować. A nie gasić bandziorowi światło wiekuiste czyniąc mu przysługę, niech czuje że ma przestrane życie i niech pokutuje.


Ale jeśli chodzi o mój rzekomy humanizm to tutaj Kris masz za dobre o mnie mniemanie :) Kodeks karny bym znowelizował dość radykalnie bo do KSa i więzień mam podejście "pragmatyczne", ale w tej w śmiesznej bezjajcej UE zostałbym od razu odsądzony od czci i wiary. Chodzi o to, że ja kwalifikowanych seryjnych zbrodniarzy oraz innych zwyrodnialców zamiast zabijać humanitarnie i żywić ich w więzieniu przed kablówką po prostu "utylizowałbym" w obozach pracy przymusowej. W ten sposób, to mając dożywocie zapierdalaliby w kamieniołomie czy innym miejscu w pocie czoła ku chwale Rzeczpospolitej. A i to na akord bo kto normy nie wyrobi spłacając dług społeczeństwu byłby dopingowany bykowcem albo "elektrycznym pastuchem" ;) Nawet po śmierci mogą się przydać dla ćwiczeń studentów akademii medycznych.


Problem z przepełnionymi więzieniami, spasionymi osadzonymi znudzonymi 60 kanałami TV, konsolami do gier, siłowniami i darmową opieką medyczną? Do łopaty i drogi ze stadionami na Euro budować! Wszyscy w pomarańczowych kombinezonach połączeni łańcuchami. Który kombinuje to zarabia strzała z gładkolufowej a po opatrzeniu gnić w izolatce. Próba ucieczki? Ostra amunicja.


Siedzisz za długi albo okradanie państwa? Do łopaty to odpracować i zarabiać na michę. Nie płacisz alimentów? Do roboty a z wyprodukowanych towarów kasa idzie na pokrycie zobowiązań względem rodziny. Ale w idyllicznej Polsce i Eurokołchozie to bandzior albo biestia w ludzkiej skórze ma więcej praw niż jej ofiara. By żyło się lepiej...


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


Zaczynając od podstawy: kara

Zaczynając od podstawy: kara śmierci za zabójstwo z premedytacją ze szczególnym okrucieństwem. Daleko nie trzeba szukać, kto powinien być w Polsce skazany na śmierć:
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazow...
Nawet jeśli jakimś cudem zwierzchnik czyli UE zgodziła się na kś, jakimś cudem PiS i UPR miały większość w Sejmie to i tak jednym logicznym rozwiązaniem byłoby aby kś mogła być wykonana tylko wtedy kiedy wszyscy sędziowie(od okręgowego, apelacyjnego i SN)byliby jednogłośni. I tak by się pewnie znalazł jakiś rodzynek który nie zgodziłby się na kś bo przecież to nie humanitarne. To że przez tyle sądów, tyle sędziów musiało by być jednogłośnych do orzeczenia kary śmierci znacznie zmniejsza ryzyko pomyłki.
Podsumowując: uchwalenie kś nie oznaczała by dużej ilości egzekucji
Po drugie: sędziowie będą bali się ogłosić kś i nie tylko ze względu pomyłki, ale z powodu fanatyków z Amnesty(według nich kara śmierci w kraju ogarniętym wojną domową to barbarzyństwo). Akcje typu wyślij list do sędziego...
Po trzecie: nikt nie osądzi kś nie mając maksymalnie dużo dowodów. Później media nie dały by takiej osobie spokoju.


Miałeś mnie ignorować małpeczko! :)

portret użytkownika Itzamna

I znowu skaczesz, kręcisz i idziesz w zaparte w swoim ograniczonym punkcie widzienia. Po co te ozdobniki o UE i Amnesty? Odnieś się do meritum i tyle a nie wybieraj co ci pasuje. ;)


Zaczynając od podstawy: W ilu sprawach będziesz miał ten komfort na "maksymalnie dużo dowodów" gdzie jeszcze znajdziesz kogoś z dymiącym zakazanym przez ciebie pistoletem? O procesie poszlakowym słyszał? Idealistycznie pieprzenie, "wishful thinking" i tyle.


Poza tym znów cię pacnę tym samym motywem, którego nie tknąłeś wcześniej - w wielu wyrokach znaczenie mają badania DNA ze śladów biologicznych. Jaka jest skuteczność tych badań na zachodzie a jaka u nas? Wiesz coś na temat PCR i badań DNA? I to już nie biorąc pod uwagę cięć w budżetach policji i nauki oraz "profesjonalizmu" śledczych zadeptujących dowody.


Z wycieczką szkolną z twojego gimnazjum zajrzyj kiedyś do laboratoriów uniwersyteckich i pomyśl o oszczędnośniach na wszystkim, gdzieniegdzie jeszcze z odczynikami chemicznymi np. z NRD wraz z myciem "jednorazowych" tipów do pipet i jednym pH metrem na cały wydział :) Później pogadamy o powtarzalności wyników i zanieczyszczaniu próbek, nawet bez złej woli i niedbalstwa pracownika technicznego.


O ile wykrywalność zabójstw w Polsce jest dość dobra (statystycznie), o tyle przypadek głównego bohateria "Symetrii" może się przecież powtarzać. Poza tym co z "wrobieniem" figuranta w morderstwo w naszym "normalnym" aparacie sprawiedliwości? Wtedy dowody będą na 100%, sprawa szybka i wykonanie kary pewnie też. Tylko czy to wróci komuś życie po tym jak zmieni się karuzela stanowisk i takie "wrobienie" wyjdzie na jaw?


I jeszcze te twoje naiwne popierdywanie o mediach nie dających spokoju. Ile ty dziecko masz lat, że nie widzisz co się w polskojęzycznych mediach dzieje? Będzie program o tym o kim ma być. Nawet jak ktoś zabije sądowo ileś osób to mogą zrobić z niego bohatera albo przemilczeć. Bez afery z kibolami to mało kto by o Stefanie Michniku żyjącym spokojnie w Szwecji wiedział. A ten pan nawet ekstradycji do Polski nie dostał, plus braciszek kwituje go słowami, że "on się przyczynił do iluś tam błedów (stalinowskich zbrodni sądowych) ale był młody i nie wiedział co robi" xD .Witaj w para-normalnym kraju Koko! Daj im jeszcze więcej władzy nad życiem i śmiercią obywateli a będzie się żyło lepiej, wszystkim! :)


Gra się tak jak przeciwnik pozwala, a w Polsce gdzie nikt za nic nie odpowiada, wszędzie gówniane oszczędności na wszystkim, tumiwisizm i olewactwo wprowadzenie KS jest po prostu zbyt ryzykowne.
Jak do dzisiaj nie wiadomo kto zabił policjanta nr 1 w kraju, to po casusie Papały ty byś jeszcze Kokusiu KSa wprowadzał? :)


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


To była odpowiedź na post

To była odpowiedź na post forumowicza ojciec_milicjant, a nie na Twój post. Następnym razem każdą odpowiedź będę podpisywał.
Daruj sobie te swoje bluzgi. Tyle mówisz że kontrowersje to nie onet, ale właśnie tacy użytkownicy jak Ty sprawiają że kontrowersje zbliżają się do onetu. Tymi swoimi tekstami ,,małpeczko" sam wystawiasz sobie piękna laurkę. Cechą trola jest to, że wszystkich wyzywa od idiotów mówi jacy są żałośni i wszędzie widzi troli.
Nie chce mi się już odpowiadać na Twój bełkot. Faktycznie popełniłem błąd w innym temacie, że Tobie odpowiedziałem. Przedstawiłeś jakiś argument, myślałem że zmądrzałeś, ale dalej znowu zaczęło się wylewanie Twoich żali. Musisz zamieniać każdy temat w swoje stękanie o tym jaki jestem żałosny?
Wylewasz te swoje traumatyczne żale piszesz jak jestem zły, ale ty sam nie umiałeś odpowiadać na proste pytania. Faktycznie odpowiadałeś, ale te twoje odpowiedzi nie miały nic wspólnego z moimi pytaniami. Te przykłady Twojej manipulacji przedstawiłem szeroko w temacie o samoobronie. Plus wmawianie mi poglądów które nie posiadam przez Jaco.
Ale Wy oczywiście jesteście super. Stawiasz siebie jak jakiegoś mesjasza jedynej słusznej ideologii, który nie dał się omotać większości oszołomskiego społeczeństwa. Tylko odpowiadając na pytania manipulacjami zamiast argumentami-sam przeczysz temu co mówisz.
Nawet nie odpisywałbym na ten bełkot, ale to co Ty wyprawiasz to jakiś cyrk, albo prowokacja. Takich himalajów hipokryzji dawno nie widziałem.
Po drugie: ta kultura. Rozumiem że nie umiesz napisać niczego bez bluzg.
EOT, bo z jakimś internetowymi betonami ideologicznymi, królami manipulacji nie da się rozmawiać. Są sprawy trudne i niemożliwe. Rzeczowa dyskusja z Tobą, która nie kończy się pyskówką jest niemożliwa.


Widzisz CocoJambo, z bardzo ważnymi sprawami

portret użytkownika ojciec_milicjant

a z najważniejszymi szczególnie, jest tak, że dla poważnego osądu trzeba trochę pożyć na tym łez padole. Pożyć i wiele doświadczyć.
Amerykanie mówią tak : człowiek głosujący za karą śmierci to taki, który jest zdolny sam ją wykonać.
Potrafisz Coco?
W Polsce AD2011 ?
Widziałeś kiedyś na własne oczy typowe policyjne ,,laboratorium kryminalistyczne"?
Albo ,,technika policyjnego" z jego torbą? (Sherlock Holmes umarłby ze śmiechu)
Pół biedy gdyby policyjni ,,specjaliści" czytali Conan Doyle'a.Ale oni czytają urbanowe Nie albo darmowe GWno.
Ponieważ policyjny pies tropiący został ,,wybrakowany" i robi za dozorcę plantacji owoców, sprawca zostanie wytropiony nosem sierżanta. Wróć! Nosem ,,oficera sekcji kryminalnej".
Prokurator wystawi antydatowane nakazy przeszukania, wzamian za drobną przysługę.
Reasumując : poważne kary za poważne przestępstwa. Kary NIEODWRACALNE tylko w POWAŻNYCH państwach z ODPOWIEDZIALNYM wymiarem sprawiedliwości.
Lub tak trywialnie : słyszałeś o małpie z brzytwą...?


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


...

No i prosze a ja myślałam, że to ja wymyśliłam ;(


"Człowiek głosujący za karą śmierci to taki, który jest zdolny sam ją wykonać."


I to Ociec powinno być zawsze i wszędzie na wieki wieków.


Ja bym była za karą śmierci tylko wtedy ..ba - sama bym ją wykonała :8 - gdybym sama na świecie została i taki z "Milczenia owiec" ..wolałabym już być ..ZUPEŁNIE sama ..:)


Itzamna rozbawiłeś mnie do łez :o)


To mi się szczególnie spodobało :


"Chodzi o to, że ja kwalifikowanych seryjnych zbrodniarzy oraz innych zwyrodnialców zamiast zabijać humanitarnie i żywić ich w więzieniu przed kablówką po prostu "utylizowałbym" w obozach pracy przymusowej. W ten sposób, to mając dożywocie zapierdalaliby w kamieniołomie czy innym miejscu w pocie czoła ku chwale Rzeczpospolitej. A i to na akord bo kto normy nie wyrobi spłacając dług społeczeństwu byłby dopingowany bykowcem albo "elektrycznym pastuchem" ;)" - za tym samym jestem :)


"Problem z przepełnionymi więzieniami, spasionymi osadzonymi znudzonymi 60 kanałami TV, konsolami do gier, siłowniami i darmową opieką medyczną? Do łopaty i drogi ze stadionami na Euro budować! Wszyscy w pomarańczowych kombinezonach połączeni łańcuchami. Który kombinuje to zarabia strzała z gładkolufowej a po opatrzeniu gnić w izolatce. Próba ucieczki? Ostra amunicja." - "nie, nie miał ..groszek" :))


"Poza tym znów cię pacnę tym samym motywem.." :)


Pozdrawiam Władze i Nieidźzamną ;)


Nie musisz Małpeczko się unosić! :)

portret użytkownika Itzamna

Ale po kolei :)
1) Postów nie musisz podspisywać bo Matka tak to forum zrobił, że wystarczy kliknąć pod postem na przycisk "odpowiedź" i możesz na ten post odpowiadać. Kliknąłeś nie na post Ojca tylko na mój (dowodem tego rozmiar i umieszczenie ramek posta-odpowiedzi) więc po prostu nie ściemniaj. Chyba, że to twoje kliknięcie pod moim komentarzem zmanipulowałem? W dodatku znowu zapomniałeś mnie ignorować CocoJambo ;)


2) To chyba ty jesteś straumatyzowany i wylewasz żale a skoro nie chcesz odpowiadać na mój, jak to ująłeś bełkot, to dlaczego to robisz? :) Ale, zacznijmy od rzeczy podstawowych i jako młody, starający się o wykształcenie, pewnie z większego miasta (hic!) pomnij na bliską memu (zawodowemu) sercu definicję:


"Dyskusja to jedna z form uczenia, w czasie której nauczyciel tak próbuje rozmawiać z uczniem, aby naprowadzić go na sposób rozumowania ułatwiający zrozumienie danego zjawiska lub pojęcia. W znaczeniu nauk ścisłych, oznacza omówienie danych bądź wyników eksperymentu."


Więc może kiedyś zrozumiesz, że moje odpowiedzi były dokładnie związane z twoimi pytaniami. I niczym krowie na miedzy tłumaczyłem ci wielokrotnie, że możesz sobie myśleć co chcesz ale daj mi prawo posiadać poglądy niezgodne z twoimi :) Chyba, że dla ciebie dyskusja się kończy wtedy, gdy każdy myśli to samo co ty. Wtedy do usranej śmierci możesz sobie tyrady na forum popełniać bo ja się do niektórych twoich herezji nie przekonam, szczególnie przy twojej mizernej argumentacji.


Chodzi o to, abyć przestał myśleć schematami a użył logiki. A ty Kokuś co? Kbksu w rękach nie miałeś, rodziny nie masz do obrony, w gimbusie z policją do czynienia też nie. O samoobronie też wiesz tyle, że ci ktoś kiedyś chciał kredki zaiwanić z tornistra a ty je oddałeś po dobroci żeby nie dostać bęcków bo samoobrona jest bezsensowna.


O islamie podlinkowałeś szczodrze a masz pojęcie o tym z oglądania Bin Ladena na TVN. Zagranicą z muzłumanami nie pracowałeś ani nie gadałeś a ja nieznając Szwejka mogę mu przybić piątkę bo przebywając z ludźmi z Jordanii, Omanu, Libii czy Turcji to o Islamie generalizować nie dam rady - wszystko zależy od kraju i człowieka.


Jakoś jestem na portalu szmat czasu i nigdy pyskówki z nikim nie mam, tylko jakoś CocoJambo chce być zawsze do przodu i musi trolować, makaronizować i wyzywać od betonów ideologicznych (zdecydowałeś się już czy wolisz mnie nazywać liberałem czy socjalistą? bo co wątek to kluczysz :P)


Może kiedyś spóbujesz DYSKUSJI a nie podawanie forumowiczom prawd objawionych, które każdy łykać musi? Stękasz sam żałośnie a na ile TY pytań odpowiedziałeś Jacowi, Szwejkowi, Ojcu i Mnie? Czy znów jak brak ci języka w gębie to musi to być manipulacja? Szwejk w swoim ostatnim wpisie postawił ci bardzo trafną diagnozę i tylko się pod tym podpisać.


Te przykłady "manipulacji" w wątku o broni to co? Moja wina że okazałeś się ignorantem, który nigdy w życiu prochu nie wąchał a w kodeksie Teksasu stoi jak byk, że muszkiet to nie broń palna? Jaco ile dał ci pytań merytorycznych a ty ile odpowiedzi? Ja ile pytań do KSa i samooborny ci dałem a na ile odpowiedziałeś? Może to wysłannicy Teksasu i lobby NRA tobą manipulują przemawiając przez mnie? :)


Odnośnie Himalajów, EOT (Kto tu robi onet - Kokusiu slangowo-internetowy? Grecka Organizacja Turystyczna?) i tego typu wstawek to powtarzasz się jak zdarta płyta. W dodatku strzelasz ortografią Bronka a może to forum nią manupuluje? Przesiądź się na tył gimbusa to tam niegrzeczne chłopaki nauczą się brzydko mówić. Postaraj się też panować nad deklinacją (trudne słowo) nie "bez bluzg" tylko "bez bluzgów". Ja już za stary jestem na nauki, ale ty w szkole powinieneś się bardziej na polskim przykładać.


Co do komentarza Ojca odnośnie ciebie to on swoim umysłem dał radę ogarnąć o co mi chodziło w moim wpisie o stanie państwa polskiego i jeszcze swoje dodał. Jego diagnoza również jest zgodna z moją odnośnie wątku z bronią palną - dorośniesz to zrozumiesz wiele kwestii. Tymczasem możesz sobie tkwić we własnych szańcach. Chciaż subiektywnie to odnośnie islamu, broni palnej, samoobrony i kary śmierci jesteś niczym przysłowiowy ksiądz uczący narzeczonych seksu albo zakonnica ucząca przygotowania do życia w rodzinie. Bywaj.


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


Miałem dzisiaj ciężki dzień...

portret użytkownika Jaco

A Ty patafianku jeszcze mnie dobijasz swoim gramofonowym zacięciem i powrotami na grządki dawno zarośniętymi rumianem i piołunem. Przyznaję, żadnych poglądów nie posiadasz, to i wmawiać Ci nic nie trzeba. Ale hola, hola panie Hitler, dosyć tego zabijania... Dostałeś ode niepowtarzalną szansę wypowiedzenia się w 16 konkretnych kwestiach, co pozwoliłaby wreszcie zrozumieć o czym ćwierkają neurony Kokodżamba gdy się, w skutek ironii losu, zderzą pod jego kością ciemieniową. Ale, w związku, że zamiotłeś moją ciekawość poznawczą pod dywan z małpiej sierści, to raczej nie ma szans na jakikolwiek przełom w docieraniu stanowisk, co? Mój Ty dyskutancie słodki :-)


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.