warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Nim powrócą ptaki z zimowisk na drzewie zawisnąć może wszystko

Wszystko da się podporządkować jeśli nie poprzez indoktrynację, to przy pomocy gróźb, jeśli i to będzie za mało wtedy należy zastosować środki bardziej radykalne pozostające w dyspozycji państwa policyjnego.


Obserwując scenę polityczną i ekonomiczne zawirowania w Europie odnosi się niepohamowane wrażenie, że znowu zaczyna robić się brunatnie. Dużo cech wspólnych z początkami lat poprzedniego stulecia. Postępujący kryzys i niepohamowana żądza władzy, władzy absolutnej.


Jeśli przyjmiemy, że kreską ułamkową jest budżet, to w miejsce licznika wstawić należy szeroko pojętą władzę. W tym ułamku mianownik stanowić będzie społeczeństwo. Precyzując – ciemny lud, któremu znowu można nałożyć jarzmo.
Nad kreską ułamkową znajduje się władza z całym swoim zbrojnym aparatem. Pod kreską społeczeństwo skutecznie spychane poza margines*, gdzie obywatel staje się pariasem.
Parias nie może zbyt wiele, ale musi coraz więcej. Musi na czas płacić niebotyczny haracz w rożnych formach: podatku, akcyz, rat i należności wynikających z użytkowania.


W tym układzie margines stanowi wolność, która dramatycznie kurczy się na rzecz panującej kasty, która rozrasta się w zakasującym tempie i rozmiarach.


Społeczeństwo wielowarstwowe jest w zaniku. W wyniku kryzysu wyraźnie kształtuje się ogromna bieda i niewyobrażalne bogactwa. Klasa średnia obłożona niebotycznym ciężarem podatków znalazła się na kolanach, dogorywa zmuszona wyzbywać się swoich dóbr. Lichwa, jak kiedyś, szybko się rozwija, bogaci się na rozmaitych szwindlach i przekrętach. Biedota nie ma już nic do stracenia, dawno stracili, a wąskiej jej rzeszy zostały resztki godności, jeśli taka może w ogóle istnieć w fazie totalnego ubóstwa przeistaczającego się w nędzę. Czy nie tak wyglądał feudalizm?


 


Demokracja stała się dekoracją – istnieje jedynie jako szyld dla uspokojenia sumień skorumpowanej i bezwzględnej władzy, której bezpieczeństwa strzeże dobrze uzbrojona armia właściwych służb. Taką rolę – właściwych służb – dziś pełnią również media, które w pewnym momencie przestały informować i służyć społeczeństwu, a zaczęły chronić interesu władzy.


Zatem kto dziś patrzy władzy na ręce?


Jeśli komuś nadal wydaje się że opozycja, to wyjaśniam, że jest w błędzie – biorą ciężkie pieniądze z tej samej puli. Za co?
Za niemerytoryczną szarpaninę i skuteczny proces samo-wyniszczania. Wygląda na to, że wszyscy postradali rozum i każdy chce być jak najwyżej na górze: w tym obrabianiu sobie tyłów zupełnie zatracili instynkt samozachowawczy. Całkowita klęska, to tylko kwestia czasu.


Ten smutny obraz wypełniają: kłamstwa i komunały oraz wartość długu, który będzie zmuszony spłacić współczesny parias.
Jest tylko rzecz jedna, o której zdaje się zapominać władza – granica wytrzymałości i gniew wywołany beznadzieją, którego w najważniejszym momencie – próbie sił – nie zdołają zatrzymać nawet kule.


Nie ma takiej władzy, której lud nie zdołałby obalić i nie ma takiego społeczeństwa, gdzie lud nie stanowi większości.


Kiedy spada tolerancja na biedę własnego narodu wtedy wprost-proporcjonalnie rośnie brak oddania dla władzy. Państwo to nie partia, naród to nie urzędnicy.
Jeśli i tym razem uda się wzmocnić/dozbroić aparat, to nie na długo.


Przychodzi taki czas, że niewolnik zrywa kajdany, a wtedy może zdarzyć się wszystko. Wolność to nie tylko sztampa - „róbta co chceta”. Wolność, to prawo czynienia tego czego należy.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (1 vote)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Dziekuje

portret użytkownika mik

Czytam z ogromna satysfakcja taki tok rozumowania. Czytam, powtarzam, nauczam i krzycze, gdy zachodzi potrzeba.


mik


Z ostatniej chwili!

portret użytkownika mik

Na Polonii tv zakonczyl sie wywiad 2 prof. Nalecza i tego wazniejszego, Weissa, tego eksperta z Izraela,
ktory jest doradca dla tych zdrajcow w rzadzie.
"Nu jak jest teraz dobrze dla Polakow." To ze drugi raz wygralo PO, to swiadczy o stagnacji i spokoju
Polakow, ktorzy, jak zwykle nienawidza Kaczynskiego i wiele podobnych bredni, ktore moga przekonac naiwnych, gdyz nie mowi sie o frekwencji glosujacych na PO. NU jak jest dobrze.
PS. Takich programow nie da sie spokojnie ogladac, ale trzeba, zeby wiedziec jak Weissowi jest dobrze
w Polsce!


mik


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.