warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Nowy Rok - czas na blog...

Jestem obywatelem zadowolonym z życia. Zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Żyję w Polsce od blisko 60 lat, z czego 38 lat w PRL-u. Nigdy nie narzekam na innych. Raczej analizuję zachowanie, mentalność, poziom umysłowy - i wyciągam wnioski. Pieniactwo - w tym polityczne - jest mi obce. Dlatego widzę sprawy jakby od innej strony niż media i ludzie na tych mediach bazujący. Staram się bowiem wcielać w sytuację decydentów, przyjmować ich punkt widzenia, decydować za nich w określonej sytuacji.


Dzisiaj podwyższono VAT. Dobrze, bo tylko o jeden punkt procentowy. Tacy mieszkańcy Wielkiej Brytanii mają gorzej, u nich niedawno podwyższono VAT z 15 do 17,5%, a od nowego roku - do 20%. Z moich wyliczeń wynika, że - wbrew pozorom - nie stracę na tej podwyżce fiskalnej, ale zyskam. Bowiem analiza kwitków z supermarketu wykazuje przewagę niskich stawek VAT-u, na produkty nieprzetworzone lub przetworzone minimalnie (kupuję głównie surowce, chleb, mleko, warzywa i owoce, sery...). A tam wzrostu nie ma, jest chyba nawet spadek jednej ze stawek VAT. Zachowałem kwitek z czwartku, 30 grudnia 2010r. Cztery pozycje E (VAT 3%), siedem pozycji B (VAT 7%) i jedna pozycja A (VAT 22%). Zobaczymy jak będzie po zakupach w poniedziałek - sam jestem ciekawy: czy zyskam, czy stracę?


Pora spać. A więc - do jutra...


5.52
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5.5 (2 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!