warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Odpowiedzialność czy NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ

Temat tak rozległy, że te kilka zdań, proszę traktować jako zasygnalizowanie problemu.
Zacznę nietypowo.
Księża wymuszający na nieletnich akty oddania Bogu i penetrując dzieciakom jamę ustną i odbyt, ten akt oddania nie traktują w kategoriach odpowiedzialności, tylko przyjemności. Dzieciak się nie przeciwstawi, rodzice usatysfakcjonowani i wierni zawsze się skryją za „Bóg tak chciał”
Do czasu. Jak się zaczęli upominać o elementarną sprawiedliwość, to się okazało, że Kościół musiał do obecnej chwili wybulić 2mld. $ odszkodowań. I to chyba w samej USA.
Osobnym tematem jest odpowiedzialność karna, ale ponieważ kapłony to święte krowy, to i odpowiedzialność karna jakoś się ich nie ima.
Odszkodowanie, to nic innego jak odpowiedzialność cywilna za czyny niedozwolone, karygodne.
Księżom, jakoś po nieprawdopodobnym torze przeszkód, społeczeństwa zaczęły się dobierać do dupy. I dobrze. Najwyższy czas odebrać klerowi Boga i oddać go wiernym.
Ale są grupy, które nadal są bezkarne.
Korytowcy wymyślili tzw „odpowiedzialność polityczną” co w języku potocznym, czyta się jako NIEODPOWIEDZIALNOŚC.
I to jest największy przekręt światowy.”Politycy wszystkich krajów łączcie się”. W nieodpowiedzialności.
Podejmują decyzje niszczące los narodów i nazywa się to decyzją polityczną, czyli wyłączoną od odpowiedzialności.
Pany są łaskawe, wprowadzili ta nieodpowiedzialność na szczebel niżej. Po zmianie przepisów, nad którą zaciągnięto kurtynę milczenia, już nawet świadomie możesz doprowadzić firmę do ruiny i też nie odpowiadasz.
Zostawmy ten niższy szczebel a skupmy się na politykach.
Jeżeli jestem głupkiem i chce się urządzić, to idę do partii i tam podlizując się bossowi awansuje, aż dostaję się z JEGO listy, lub jego nominacji, na szczyty władzy.
I od tego momentu, co bym nie zrobił, jaką bym nie podjął tragiczną decyzje gospodarczą dla kraju i Polaków, odpowiadam tylko politycznie.
Ta polityczna odpowiedzialność, lub raczej NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ sprawia, że z Europy zrobiono jedno wielkie szambo. Mniejsze lub większe, ale szambo. A skoro tak, to może powodów tego stanu należy szukać w systemie, w instytucjach. I pewnie tak jest. Kryzys dokucza, a UE w swoich planach inwestycyjnych zamierza wybudować w Europie 100 wielkich narodowych stadionów. Tymczasem liczące się firmy przenoszą produkcje do Azjatów. Ten trwający od lat proces przenoszenia produkcji poza Europe sprawił, że Europa boryka się z bezrobociem a wydatki socjalne puchną.
Naiwnością, graniczącą z głupota, są manipulacje przy wieku emerytalnym. Być może problem ze znalezieniem środków na emerytury, nie byłby tak nabrzmiały, gdyby młodym Polakom dać prace. Ale pracy nie ma i nie tylko dla Polaków. To niby kto ma zarobić na te emerytury?Teraz i jutro.
I nie ma opamiętania by zmienić ten tragiczny kurs. Krajowe wypierdki, przeniesione za kare do Parlamentu Europejskiego, bawiąc się jak dziewczynki lalkami, budują nam Europe na wzór utopijnych komunistów każdemu wg potrzeb, a że potrzeby rosną, to i maszyny drukarskie pracują bez wytchnienia, podrzucając trutniom następne miliardy.
Czy za to ktokolwiek odpowie?
Nie. Odpowiedzialność polityczna czyli NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ. I za to, czy nam się to podoba czy nie, zapłacimy wszyscy. A zapłacimy, bo jesteśmy nieodpowiedzialni przy wyborach, bo daliśmy sobie narzucić mafijny system wyborów, w którym ojciec chrzestny rozdaje karty, nagradza i karze, a jego pomazańcy są nieodpowiedzialni.
Czy to się zmieni?
Tylko w taki sposób jak w Afryce, gdzie niegdysiejsi władcy błagają o litość i oby jej nie doświadczyli. Władcy muszą wiedzieć, że i dla niech przyjdzie dzień zapłaty.
I sadze, że nasi europejscy władcy są tego świadomi, stąd te przedziwne zabiegi, żeby tą budowlę wznoszoną na ślinie mówców a nie na decyzjach ludzi odpowiedzialnych, za wszelką cenę ratować.
Bo jak tego nie zrobią i nie uratują tego Titanica, to przyjdzie Wiosna Ludów. A wtedy....
No co wtedy?


3
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 3 (1 vote)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Czas się pakować. Jeśli Ty,

portret użytkownika Yo la

nosiciel nadziei i wiecznej pogody ducha, Czech z przekonania, zaczynasz mówić jak grecka wieszczka albo inny francuski egzystencalista, to koniec świata albo rok 2012.


Kiedy osiągnę liczbę wpisów w liczbie wpisów czterech?


Mam takie wrażenie

że Europa, jak Titanic, wiedząc, na jakim jest kursie, i wiedząc, że przywali w góre lodową, zamiast zmienić kurs, próbuje zminimalizować skutki tego przywalenia.Pewnie czekamy na tego dzieciaka, który powie, nie tylko że król jest nagi, ale że jest oskórowany.
Biorąc pod uwagę, że w pierdołach zawsze sie mylę, to i w tym przypadku nic nadzwyczajnego się nie stanie, chyba że stanie ale to juz zupełnie inna para w kalosze.


Pytanie

portret użytkownika Yo la

co jest lepsze: dożyć i przeżyć katastrofę czy wcześniej umrzeć w pięknych czasach?


Kiedy osiągnę liczbę wpisów w liczbie wpisów czterech?


W jakich pięknych czasach???

portret użytkownika Yo la

Kiedy one były?


Kiedy osiągnę liczbę wpisów w liczbie wpisów czterech?


Wtedy

portret użytkownika Yo la

Dla każdego kiedy indziej.


Kiedy osiągnę liczbę wpisów w liczbie wpisów czterech?


Nasz KONIEC nadchodzi prozaicznie, swojsko - na piechotę

portret użytkownika ojciec_milicjant

a więc powoli i niespiesznie:


W piątek 10 lutego mija termin zapłacenia składek ZUS, dodajmy - wyższych o 43 złote niż przed miesiącem. Ale to nie koniec podwyżek, bo od marca rośnie też składka rentowa. Składki odprowadzane do ZUS podskoczą w sumie o prawie 100 złotych.


Miesięcznie, niezależnie, czy się uda zarobić czy nie, każda osoba prowadząca firmę, nawet jednoosobową, będzie musiała zapłacić co miesiąc prawie 1000 zł składek. Tylko po to, żeby na starość dostać najniższą emeryturę, czyli na chwilę obecną 728 złotych.


Na efekty drastycznej podwyżki składek nie trzeba długo czekać. – Przez podwyżki muszę zwolnić dwie osoby – bezradnie rozkłada ręce Krzysztof Kukalowicz (40 l.), właściciel warsztatu samochodowego w Dobrym Mieście.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


zakaz wieszania na latarniach

Międzynarodowa akcja pod hasłem: "ksiądz to pedofil" ma to samo parszywe pochodzenie co walka o dziury ozonowe, o święty interes banków, i o oziębienie klimatu.
Kościół jest uważany za ostatnią przeszkodę na drodze wychowania żarliwego europejczyka i światowca stąd codziennie mamy informacje o złapaniu wyłącznie jakiegoś księdza, mimo że upodobanie do dzieciątek jest tradycyjnie specjalnością ludzi świeckich czyli wychowawców, trenerów, nauczycieli, artystów i sędziów.
Dlatego sceptycznie podchodzę do tej sterowanej nagonki mimo swojego antyklerykalizmu.


Całkowita bezkarność ludzi władzy jest faktem. Nawet krąży projekt paktu dającego dożywotni immunitet wszystkim urzędnikom unijnym wysokiego szczebla, tak aby nie obawiali się powieszenia na latarni w swoich pechowych krajach po zakończeniu szczytnej misji dla dobra świata.


Chlor


Swego czasu belgijski rząd zasłynął z kontaktów

portret użytkownika ojciec_milicjant

usług i krycia mordercy i pedofila -Marca Dutroux .
I jakoś się rozeszło po kościach, a raczej pustych głowach konsumentów. Bo przecież nie świadomych i wymagająch obywateli.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Pedofile nie potrafią sie bronić

Wystarczy by ksiądz oskarżył dziesięciolatka o gwałt a wtedy dzieciak idzie do poprawczaka, a tam wychowawca pedofil oskarża go o gwałt i mamy recydywe. A recydywa to nie przelewki, wczesniej czy póżniej, raczej wczesniej, ląduje taki mlodociany gwałciciel w pudle i tam juz może gwałcic bezkarnie. Sądy, inspirowane przez stowarzyszenia recydywistów, co i raz podsyłają do więzień mlode ciała. U mnie taki młodociany ukradł za 7 000zł a odsiedział więcej niz Rywin. Ale mógł zapewne wyżywać sie na gwałceniu recydywistów.
Czy to nie jest piekne?


oko za oko

Za nieumyślne zgwałcenie recydywisty kary nie są wysokie.


Chlor


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.