warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Piękni dwudziestoletni z ...PiS-em? Kto by pomyślał...


Okrzyknięta ,,pisowską Angeliną Jolie" nazywa się Sylwia Ługowska, a wyjątkowa uroda nie jest wszystkim, co ma do zaoferowania polskiej polityce - działaczka Prawa i Sprawiedliwości.
Działaczka - dodajmy - z czteroletnim, partyjnym, stażem.Oraz, co najbardziej niezwykłe, niezwykle skuteczna. Mimo, że przegrała wybory samorządowe w Łodzi.
Tak ową skuteczność opisuje łódzki portal:


Jej lokalna popularność przekłada się coraz bardziej na ogólnopolską scenę polityczną. Pierwszym spektakularnym sukcesem było skuteczne przekonanie premiera Tuska do zachowania ulg dla studentów podróżujących koleją. Sztab, którym kierowała Sylwa zebrał około 20 tysięcy podpisów ze 130 tysięcy wszystkich.


Oczywiście wielu może postawić zarzut, że do polityki wzięta została tylko ze względu na swoja nieprzeciętną urodę, która może ułagodzić surowe oblicze prezesa partii - Jarosława Kaczyńskiego. Taka opinia byłaby jednak krzywdząca. Sylwia Ługowska ukończyła dwa kierunki studiów - pedagogikę specjalną oraz europeistykę. Jest również jedną ze współpautorek programu Prawa i Sprawiedliwości dla młodych - "Inwestycja w przyszłość". Napisany został dla trzech grup - uczniów, studentów i wchodzących w dorosłe życie.


W tej lokalnej informacji jest drobna niescisłość - Sylwia Ługowska, jak przyznała w dzisiejszej rozmowie z Jarosławem Kuźniarem, kończy dopiero studia na europeistyce Uniwersytetu Łódzkiego. Bardzo dobrze wypadła w rozmowie o szczegółach swojej działalności i szczegółach swojego programu. Bo szczegóły - jak Państwo zapewne wiecie - są zarezerwowane na specjalne okazje, dla bardzo specjalnych rozmówców. TVN-owskich przepytywaczy.
Na tym polega istota TVN-owskiego dziennikarstwa, na powierzchownośći, na najogólniejszym poziomie ogólności, na długiej liście zakazanych pytań. Nie dotyczy to, rzecz jasna, posłów ani symapatyków opozycji. Słyszeli Państwo pytanie do posła Kalisza - czy i kiedy będzie miał potomka ze swoją nową partnerką? Bo takiego Ziobro pytają bez ogródek, i to nie w programie TVN Style. Nawet Anity Błochowiak nikt - przynajmniej w TVN - nie wypytuje o jej wielką sejmową miłość i ojca jej dziecka - przy okazji.
Więc bardzo szczegółowe pytania redaktora Kuźniara do ,,Angeliny Jolie pisu" i równie szczegółowe, kompetentne odpowiedzi zwiastują coś nowego w polskiej polityce. Albo post-polityce jak piszą znawcy. Post-polityce uprawianej, albo robionej, przez tych samych steranych życiem i zgranych - aktorów. Układający, albo ,,robiący", sondaże politycznej popularności, zgodnie lamentują nad zabetonowaniem naszej politycznej sceny.
Skutkiem podobnej tęsknoty, tęsknoty za czymś nowym, była wielka sympatia dla nowego ruchu, nowej partii - PJN. Nawet jawna zdrada pani Kluzik - Rostkowskiej i jej dezercja do obozu Platformy, nie pomniejszyły tej tęsknoty lub nadziei, bo notowania PJN, pod nowym męskim kierownictwem, poszybowały w górę.
Swoją drogą, ciekawe jak się poczuje pani Joanna Kluzik-Rostkowska jako, ewentualna i przyszła, wybranka mieszkańców Rybnika, regionu w którym karty rozdaje niejaki Gorzelik - polityczny sojusznik Donalda Tuska. Gorzelik, który o Polsce i Polakach mówi tak: dać Polsce Śląsk to jakby małpie dać zegarek. Albo: Polska zacofany kraj rolniczy, dostała Śląsk, jeden z najbardziej rozwiniętych regionów w Europie Środkowej. I Polacy ten region zdewastowali.
Życie dopisze, jak zwykle, dalszy ciąg politycznej kariery lub politycznego upadku pani Kluzik-Rostkowskiej. Ciekawa jest również jej zdolność politycznej ekwilibrystyki.Jednak przyglądając się pani Sylwii oraz słuchając tego, co ma do powiedzenia, można pozazdrościć aktywistom PiS-u i kto wie, może nawet samemu Kaczyńskiemu. Z trzech conajmniej powodów. Że wokół ,,zdrajczyni" Kluzik-Rostkowskiej, co ,,sprzedała się tanio" - według posła Poncyljusza, zapanuje cisza, że zniknie postrach wszystkich telewizji czyli Pitera. Oraz, co najbardziej istotne, nasza zabetonowana i zaludniona zgranymi staruchami, scena polityczna, zacznie się kręcić wokół zjawiskowo pięknej ,,pisowskiej Angeliny Jolie". Choćby to miała być gwiazda jednego sezonu.
Bo nie tylko posłuchać miło.
Ale popatrzeć, nawet bardziej.
Również w związku z tym, co ogłosił dzisiaj posiadacz pola golfowego, żony projektantki mody i córki, co kocha ,,chłopaków" po 70 - tce. Że ta piękna pani i jej poglądy to ,,wielkie zagrożenie dla Polski". Nie wiem jak Ty, Szanowny Czytelniku, ale ja już się cieszę.
Na takie ,,zagrożenie".


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (5 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

idzie nowe

W PO jest aż ciasno od tłumu młodzianków płci obojga, więc w PiS jest im trochę łatwiej się zaczepić i rozpocząć proces kariery politycznej, czyli separowania osobistej pomyślności od smutnego losu szykowanego obywatelom.
W sumie popieram wymianę pokoleń przy żłobach, zamieszanie jakie przy tym powstaje daje szanse na mimowolną poprawę jako uboczny efekt.
Próbowałem coś znaleźć na temat poglądów Sylwii Ługowskiej, ale właściwie niczego nie wygrzebałem.
Możliwe że niema to żadnego znaczenia, jak to w polityce.
Strzelam w ciemno, że ta obiecująca polityczka "patrzy w przyszłość nie zapominając o przeszłości", czy coś w tym stylu.
Życzę jej wszystkiego najlepszego i pociechy wszelkiego typu.


Chlor


Niech urządzą po swojemu jakąkolwiek przeciwwagę

portret użytkownika ojciec_milicjant

dla polskiej zjednoczonej partii złodziei i paserów. Niech zdejmą z PiS-u odium ,,kaczyzmu" i ,,partii smoleńskiej" albo ,,Krakowskiego Przedmieścia". Niech ona i jej rówieśnicy zrobią cokolwiek, zanim się zorientują, że ,,zielona wyspa" i ,,Polska - wielki plac budowy" zostawiła im tylko gigantyczny dług - nie do spłacenia.
Więc zanim stąd uciekną.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


skończyła pedagogikę specjalną

portret użytkownika cmss
6

To jest to. Popieram.


Platonicznie...


Oj Kocie Kocie. Tylko uszczypliwości:-)

portret użytkownika ojciec_milicjant

A co niby wynika z faktu, ze u steru mamy dwóch historyków?
Skoro łajba dryfuje na skały.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Jakie uszczypliwości?

portret użytkownika cmss

Ze szczerego serca wypowiedziałem się z poparciem.
Historyków uczą, że co się polepszy to się popieprzy, stąd taki zniechęcony jest od początku a jeżeli się nie pieprzy, przypadkowo, to musi spieprzyć by teoria z doświadczeniem mu się zgadzała, inaczej dysonans poznawczy mu jebie.
Na pedagogice specjalnej uczą - chyba, mam taką nadzieję, kto wie czego tam uczą? - jak zrobić coś rozsądnego z takimi trudnymi raczej, a o to przecież chodzi.


Platonicznie...


Ja nawet pojęcia nie mam czego uczą

portret użytkownika ojciec_milicjant

na ,,normalnej" pedagogice. Ale to pewnie zamierający kierunek, bez żadnej przyszłości.
Teraz na przykład fizjoterapia gwarantuje karierę w biznesie, vide WSSE : Ula i Lidka.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Masz calkowita racje, ze wbrew temu co media ze swoimi

portret użytkownika Gucio
6

"sondazami" wmawia nam (niestety, mimo tak niskich pobudek, ma w tym tez sukcesy), ze kazda partia oprocz PiS, w wiekszym lub mniejszym stopniu to postep, tylko ten JarKacz i jego PiS, to powrot do XIX wieku i oddanie wladzy klerowi nie wspominajac juz o tym, ze jej wyborcy to te najnizsze warstwy spoleczne, ktore nie dorobily sie po 89-ym i z tego powodu chca zemscic sie na tych co "sie udalo" z pierwszym milionem. Nie wspominajac , ze chca tez ukarac wszystkich "bogu ducha winnym" UB-kom, ktorzy "byli zmuszeni przez swoich mocodawcow z Moskwy" do lamania zycia i zabijania tysiecy Polakow nie pozwalajac nawet ich rodzinom, na godny pochowek i tylko dzieki IPN dopiero dowiadujemy sie, ze szalety i wysypiska smieci (jak tych ludzi oni musieli nienawidzic) sa nagrobkami Nila, Pileckiego, Inki i dziesiatkom tysiecy oficerow i zolnierzy WiN, NSZ, AK, lotnkow z bitwy o Anglie, zolnierzy z Wrzesnia, Monte Casino, Powstania Warszawskiego, ( jak to Kurka napisal swietnie w http://www.kontrowersje.net/tresc/mozeci... ) ktory ostatnie momenty zycia spedzil w katowniach UB i oddal zycie za wolna Polske i domagac sie chocby symbolicznej kary dla tych UB/SB-kow co to robili, jest zadnym krwi i zemsty PiS owcem. Tak, ze tak jak Ciebie i mnie jest milo, ze tak wielu fajnych z wyksztalceniem i bez, mlodych ludzi, nie poddalo sie tej medialnej nagonce i beda mogli postawic sie rozowemu establiszmentowi i beda w stanie odsunac ich od wladzy, jednoczesnie wyprowadzic polska polityke z impansu. Oni (mlodzi politycy roznych opcji) sa jedyna nadzieja, ze w Polsce wreszcie zacznie sie dziac co pozytywnego i ze interes narodowy jest ponad podzialami politycznymi. Chociaz musze sie Tobie przyznac, ze od wielu miesiecy stalem sie sceptyczny i mam odczucie, ze PO nie odda wladzy i w ostatecznosci, moze dojsc do koalicji wszyscy przeciw PiS. Czy kosztem tego, bedzie calkowite popuszczenie wodzy Ryskom, Mirom, Sobotkom i tym podobnym, kto ich powstrzyma, AntyKomor?


Gucio


Mam wrażenie, że ci sami ludzie, którzy z różnych

portret użytkownika ojciec_milicjant

pobudek wylansowali i nadmuchali Tuska do rozmiarów ,,Misia" z Barei, trochę się wystraszyli, bo Tusk egzystuje dzisiaj jako niezależny byt. Nawet Tusk Vision Network puszcza ostre kawałki antyrządowe, jak dzisiaj, kiedy wyśmiali jego ,,gospodarskie wizyty" wzorowane na Gierku. Oraz wykazali niezbicie, że Tusk nie potrafi korzystać z wyszukiwarki Google, bo Covec zatrudnia 320 Chińczyków i kapitału ma tyle co byle polska firma budowlana. Zaś o odszkodowaniu za zerwanie umowy możemy zapomnieć.
Szkoda, ze nikt nie zapytał Tuska jak odzyska od Chińczyków 740 milionów, skoro samolotu polskiego rządu nie może odzyskać od ponad roku. Od słabej, w porównaniu z Chinami Ludowymi, Rosji.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Ty myślisz Ojcze, że Tusk ma czas się takimi pierdołami zajmować

portret użytkownika Itzamna

:) On musi dyscyplinować po ojcowskiemu! Grabarczyk przywrócony do pionu na konwencję PO dał radę zebrać najlepsze wagony z kraju by zwieźć młodych z dużych ośrodków. Konwencja się udała, aktualizacja bazy wirusów również a teraz czas się zabrać za układanie list wyborczych:


http://sadeczanin.info/aktualnosci-najno...
http://infokolej.nowyekran.pl/post/17772...


W końcu młoci wykrztałceni sami się nie wybiorą ;)


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


Kto kiedykolwiek poszukiwał zaginionego ( w PKP) ładunku

portret użytkownika ojciec_milicjant

ten wie, jakim wyczynem musiało być wyszukanie DWUNASTU czystych, w pełni sprawnych i niezniszczonych wagonów, w całej Polsce, i sprowadzenie ich do Krakowa.
To cud logistyczny. To się chyba naszej ,,ukochanej" Partii robotniczej nigdy nie udało, bo na zjazdy delegaci jeździli ,,normalnymi" pociągami. Podobnie aktyw TPPR pociągami przyjaźni - po złoto do ZSRR.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


A inny aspekt sprawy

Klich i Grabarczyk, orły, że włos się jezy. A Donald Tusk nie tylko nie może ich odwołać ale nie może powiedzieć złamanego złego słowa. Chyba maja go w garści.


Tusk jest tylko figurantem

portret użytkownika ojciec_milicjant

co sam przyznał kilka razy. Z rozbrajającą szczerością.
Inna sprawa czy świadomie....


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Dziennikarzynie nie udało się jednak ośmieszyć Pisowca...

portret użytkownika Itzamna
6

"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.