warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Pobożne życzenia i myślenie o zmaterializowanej sztuce

Nie wiem, czy myśli mają skrzydła i nie wiem, gdzie podziewają się nocą


Kiedy rozmyślam o poezji łapię się na tym, że mnie opływa. Skoro jest wszędzie dookoła mnie i jestem jej świadom, to raczej dobra nowina. Niby tak, ale nie do końca jestem tym faktem usatysfakcjonowany.
Zupełnie czym innym jest poruszanie się w wielkim domu książki z możliwością oglądania ich obwolut, a zupełnie czym innym jest możliwość ich nabycia i wertowania karta po karcie do ostatniej strony i powrotu, kiedy się tylko zapragnie. 


Podobnie sprawa wygląda w bogato zaopatrzonym sklepie z zabawkami i poruszanie się pośród tej krainy czarów dziecka, któremu wolno tylko patrzeć – broń Boże dotykać.
Identycznie rzecz się ma w markecie, kiedy dorosły człowiek uświadomi sobie, że jest zewsząd otoczony wszystkimi dobrami, a on nie może ich nabyć nawet drogą rat za zero złotych.


A poezja – skoro jest wszędzie i mnie zaledwie opływa, a w żaden sposób nie mogę nabrać z niej w dłonie nektaru tych zakodowanych magią liter, albo się w niej zanurzyć – uwiera niczym cierń, doskwiera jak głód, boli.To, z czym mogę się wirtualnie zetknąć, kursorem najechać na link – otworzyć, jest niczym ciastko za szybą najwyśmienitszej w mieście cukierni.


0
Twoja ocena: Brak
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Poezja!

portret użytkownika mik

Czy cos piekniejszego jest mozliwe do stworzenia ponad Poezje?
Odpowiedzia na to sa fakty, ktorych nie zamierzam krytykowac, a jedynie ukazac.
Jezeli jeszcze istnieja Kobiety, nie feministki, dla ktorych pisano poezje w celach innych jak to proklamuja feministki, chyle czola przed takimi. Poezja ukazywala nam piekno zycia, ale ta wspolczesna
poezja o pedalach, lesbijkach, feministkach czy demokracji i jeszcze o czyms, odbiega od tamtej poezji, ktora ukazywal nam Lesmian,jak to ubodzy karmiac sie chlebem i pocalunkami na schodach kosciola, lub Mickiewicz, opisujacy "Powrot taty" Dzisiejsza poezja nie ma serca jakie mieli bandyci z tego wiersza.
To co pozostaje nam, to opisywanie wylacznie naszej osobistej prozy zycia.


mik


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.