warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Polskie drogi. Są powody do ....śmiechu.


Żeby nie było, że to tylko zwykłe szyderstwo - najnowszy raport NIK, o stanie, no właśnie, czego? Bo napisać dróg, byłoby małym nadużyciem:


Raport NIK: niebezpiecznie na polskich drogach
16 maja 2011


W wypadkach drogowych ginie w Polsce wciąż dwa razy więcej osób niż w UE. Dzieje się tak głównie z powodu złego stanu technicznego dróg. Radykalna poprawa bezpieczeństwa może nastąpić po wybudowaniu autostrad i dróg ekspresowych - wynika z raportu NIK.


W raporcie Najwyższa Izba Kontroli podkreśla, że w Polsce większość dróg krajowych nie ma dwóch oddzielnych jezdni w przeciwnych kierunkach. "Konieczność bezpośredniego mijania pojazdów nadjeżdżających z przeciwka stwarza ryzyko najgroźniejszych wypadków" - wskazuje NIK.
Według Izby liczba ofiar śmiertelnych wciąż utrzymuje się w Polsce na wysokim poziomie: w 100 wypadkach ginie średnio 11 osób, podczas gdy w UE pięć.


W swoim raporcie NIK wskazała, że polskie drogi są niebezpieczne ze względu na "zły stan techniczny jezdni (niewystarczający poziom bezpieczeństwa stwierdzono nawet na niektórych odcinkach autostrad), nieskuteczny system szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców, zły stan techniczny pojazdów oraz wadliwą organizację ruchu drogowego".
Podczas kontroli stwierdzono, że "na co drugim kilometrze dróg publicznych powstały koleiny powyżej 2 cm głębokości, na co czwartym - powyżej 3 cm". NIK podkreśla, że w krajach UE takie jezdnie - ze względu na bezpieczeństwo kierowców - wyłączane są z użytkowania. "W Polsce spowodowałoby to jednak zamknięcie niemal połowy dróg. Dlatego drogi uszkodzone przez koleiny klasyfikowane są jako znajdujące się w złym stanie technicznym i jedynie ogranicza się na nich prędkość. Dodatkowo zły system opłat za korzystanie z autostrad przez samochody ciężarowe generuje ruch TIR-ów na pozostałych drogach, które w konsekwencji są rozjeżdżane" - napisano w raporcie.


NIK zauważa, że w Polsce brakuje rozwiązań, sprzyjających budowie dróg wysokiej klasy - autostrad i dróg ekspresowych. "W konsekwencji udział dróg wysokiej klasy w całej sieci dróg publicznych wynosił na koniec 2009 r. zaledwie ok. 0,5 proc., z czego 0,31 proc. przypadało na autostrady (849 km), pozostałe 0,19 proc. na drogi ekspresowe (521 km). W dodatku autostrady i drogi ekspresowe nie tworzą zwartych ciągów; nadal składają się z pojedynczych, niepołączonych ze sobą odcinków" - podano w dokumencie


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (3 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

W końcu słynny wnuk żołnierza Wermachtu również jeździ po tych

portret użytkownika Itzamna
6

drogach. Więc cały ten stan rzeczy w transporcie drogowym i kolejowym jest tylko po to, by żyło się lepiej. Wszystkim.


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


W tym rzecz, że nie jeździ. Bo - lata.

portret użytkownika ojciec_milicjant

Na koszt swoich fanów. Właściwie - frajerów.
Po ciężkim, bo trzydniowym, tygodniu pracy. Wylatał już 6 MILIONÓW złotych.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Ja to wiem i ty to wiesz :)

portret użytkownika Itzamna

Ale lemingi nie czytające "Na Wyrost" i bez neta dalej wierzą, że Tuskin jeździ po dziurach bo Kaczor nie ma prawka.


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


wiem,

portret użytkownika ray
6

ze to slabe pocieszenie, ale zeby poprawic stan drog w Niemczech po wielu zimnych zimach niektore gminy zaczely sprzedawac chetnym dziury w asfalcie.


Spoleczenstwo niemieckie przelyka takie wiadomosci dosc gladko, w dodatku w zalatanej dziurze mial byc wmontowany metalowy guzik z imieniem prywatnego sponsora.


Za to okropne oburzenie wstrzasnal opinia publiczna fakt, ze kupno dziury w asfalcie nie bedzie mozna odciagnac od podatkow, bo urzedy nie wystawiaja rachunkow. Najwyzej dyplomy...Na zdjeciu, wbrew pozorom, nie polska, a niemiecka droga, tydzien temu :)


Marne pocieszenie -Ray - bo : niemiecki podatnik

portret użytkownika ojciec_milicjant

dokłada grubą kasę (20% unijnego budżetu) do polskich dróg i autostrad, finansuje niekończącą się grecką siestę i jeszcze musi utrzymać sieć najlepszych autostrad w Europie i jedynych (na świecie???) nieograniczonych prędkości.
Natomiast wracając do fotografii - ja mogę zamieścić fotkę podobnej drogi u nas, a doładnie resztki poniemieckiego asfaltu w stanie oryginalnym. Nietknięte ludzką ręką od zakończenia wojny. Drugiej, światowej.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


akurat

portret użytkownika ray

z grecka siesta to bym polemizowala: ta finansowa pomoc dla Grecji to proba ratowania Euro. Nie ma lepszego sposobu na integracje w wewnetrzna polityke innego kraju jak udzielenie mu pozyczki. Niektorzy Niemcy proponowali Grecji sprzedaz wlasnych wysp zeby polepszyc kase.
Wiesz, jakiego zakupu dokonala Grecja po udzieleniu jej pozyczki? Niemieckiego U-Boota.


Poniemiecki asfalt w originalnym stanie, moze chodzi o eksponaty do jakiegos muzeum i dlatego tam, wiesz, drogowki nie moga, tam trzeba wyslac... konserwatorow?


A na tych najszybszych autostradach, to sie tez stoi w korkach. Wiem, bo sie przesiadlam na autobus :-)


Żeby nie teoretyzować - jest we Wrocławiu

portret użytkownika ojciec_milicjant

i całym Dolnym Śląsku nowe szaleństwo. Inaczej się tego nazwać nie da. Nawet redaktorzy polskiej edycji ,,Auto Moto und Sport" - zwariowali. Wspierają mianowicie wyjazdy nad POLSKIE morze via Berlin, w ten sposób, że organizują test porównawczy : dwie Skody Superb startują z Wrocławia do Świnoujścia. Z tą tylko różnicą, że jedna jedzie A4 - przez Drezno, Berlin, niemieckimi autostradami aż do Kołbaskowa, a druga - krajowymi drogami przez Gorzów Wlkp.
Rzut oka na mapę wystarczy za cały komentarz. Bo zwycięzca tego wyścigu albo łamie prawo albo obnaża słabośc naszego państwa.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Albo obnaża głupotę urzędników...

portret użytkownika Itzamna

W końcu na każdej drodze jest oprócz dziur masa bezsensownych, często sprzecznych ze sobą znaków drogowych. Jakiś urzędas czy inna biurwa powinna być wzięta za wszarz i zaprzęgnięta do roboty,żeby znaki miały sens a nie wprowadzały chaos komunikacyjny i niebezpieczeństwa.Poza tym w tym wesołym kraju nawet jak droga nie ma dziur, nikt nie ukradnie kruszywa, znaki będą OK, i co ważne, ta droga będzie DO CELU! to zawsze może się na niej pojawić michałek...Dlatego nawet jakby była kasa na drogi oraz na robociznę i materiały to w kraju w którym nikt za nic nie odpowiada autostrady i ekspresówki również nie będą powstawać jak grzyby po deszczu. Nie mówiąc o tym, że po normalnych drogach spalanie jest mniejsze >> mniej kupionego paliwa >> niższa akcyza >> mniej kasy w budżecie na inne poronione pomysły rządu.


Poza tym po jaki huk nam autostrady skoro Kowalskiego na winiety nie stać? Ekspresówki styknie i do przodu. W międzyczasie zrobić ważenie TIRów zza wschodniej granicy coby mniej kolein robiły a dodatkowo dotować polskie porty i obniżyć VAT na rozładunek. A tak to TIRy zapieprzają przez Polskę z portów niemieckich bo rozładować tam taniej. Byłby wyładunek w trójmieście czy Elblągu to by połowy Polski nie rozjeżdżali tranzytem tylko przez Mazury na wschód i ciach.


Ale do tego potrzeba kogoś z planem i zacięciem do roboty a nie śmierdzącego lenia z bandą patałachów nieudaczników. By żyło się lepiej....darPOzjadom.


"Jam nie z soli ani z roli..."


"Le maax ma'tu p'ilik u yich bejla'e', mix bik'in u p'ilik."


http://twitter.com/komorowskipl


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.