warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Profil psychologiczny

Zainteresował mnie wczoraj komentarz jednego z uczestników gorącej dyskusji i postanowiłem na jego podstawie przeprowadzić krótki rys charakteru autora tego polemizującego tekstu. Nie ważne czy poniższy tekst napisał Ukrainiec Osiejuk, Rosjanin Szestow czy Polak Toyach. Narodowość nie gra tu żadnej roli. Czuję się uprawniony do wyrażenia własnego zdania o nowym użytkowniku, ponieważ zwraca się on do wszystkich bywalców portalu, a więc także do mnie.


„Pitolicie towarzysze za Matką Kurką, że nie powinien tego czy tamtego Kaczyński Lechu czynić i tak jesteście w tym pitoleniu mądralińscy, że wychodzi z waszego wychowania peerel pełną gębą. Nikt w tej pogardzanej przez Was Ameryce nie mą wątpliwości, że sztandar, prezydenta, medale, żałobę i hymn trzeba respektować. To ruskie bezpaństwowce żydowskiego najczęściej pochodzenia miały w dupie państwo i naród w którym się znalezli, więc dla nich wszystko, co narody szanowały było z gruntu złe. Teraz mamy nacjonalistów w Rosji, ukrytych w Niemczech i we Francji, a Polacy mają się wg. unijnego klucza rozmaitych agor mędrców rozpłynąć w magmie niewolników bezdecyzyjnych i głupich. Tak aby znów pracować na narody panów i władców. Niemców, Francuzów czy Ruskich nowych carów. Tak być nie musi, a MK nie musi powtarzać sowieckich bezpaństwowców, bo wciąż Zagłębia Lubin szalik nosi i wciąż jeszcze mieszka w Polsce, a nie w jakiejś atrapie wspólnoty spreparowanej w Brukseli.”


Czytając ten komentarz chciałoby się zapytać za Władysławem Gomułką, komu to służy i kto za tym stoi.


Komu to służy? Służy to temu, który w Rosji ma nadajniki do swojego radia. Który na okrągło sieje strach przed Unią Europejską a któremu całkowicie nie przeszkadza zginać karku przed nią i prosić o pieniądze. Któremu nie wadzi promować swoich ludzi w wyborach do władz tejże Unii. Który w Niemcach i Żydach widzi największe zagrożenie ale Rosjan nie tyka. W odniesieniu do braci wschodnich autor przerasta nawet swojego mistrza. Twórca powyższego wpisu tak się nałykał kazań radiomaryjnych, że nawet operuje tymi samymi zwrotami, które w tym radiu królują. Jak czytam jego wypowiedź - a Polacy mają się wg. unijnego klucza rozmaitych agor mędrców rozpłynąć w magmie niewolników bezdecyzyjnych i głupich. Tak aby znów pracować na narody panów i władców - to czuję, jakbym właśnie w tym momencie tego radia słuchał. Nie widzę różnicy między kazaniem ojca dyrektora a autorem wpisu, poza ezopowym wtrętem tego ostatniego, który daje nim pewnie do zrozumienia, że już nie długo spotka się w krainie wiecznych łowów ze swoim ulubionym autorem.


Kto za tym stoi? Stoi za tym prawdopodobnie nauczyciel na emeryturze. Wierny słuchacz radia Maryja. Nieudacznik do kwadratu, który w swoim życiu żadnych sukcesów materialnych nie osiągnął. Zawsze pracował na państwowej posadzie. Pewnej ale słabo płatnej. Emeryturę ma za dużą na śmierć głodową ale wystarczającą na wegetację. Autor nie patrzy na swoje dokonania i osiągnięcia, bo ich nie ma. Nie wini siebie lecz szuka przyczyn swojej nędzy wśród Żydów, Rosjan i Niemców. Zasklepił się jak ślimak w skorupie, wyizolował z teraźniejszości i przyszłości, by skupić się na symbolice. Na sztandarach, medalach, żałobie i hymnie. To jest jego życie, jego ucieczka przed bilansem osiągnięć, wejście w sferę rekwizytów i zagłuszenie swoich beznadziejnych perspektyw. Tymi podnoszonymi na piedestał symbolami, może zainteresować co najwyżej podobnych sobie starych pryków. Dla młodzieży, pierwszorzędne znaczenie ma wykształcenie, znajomość języków, swoboda podróżowania, autostrady, dobra służba zdrowia, sprawnie funkcjonująca policja, sądownictwo, standard życia i równanie do najbardziej rozwiniętych krajów europejskich, by zrzucić wreszcie z siebie kompleks Europy Zachodniej. Tym żyje przeciętny Polak, który nie zawraca sobie imponderabiliami dupy.


P.S. Pozdrawiam autora komentarza, pewnie siedzącego teraz w kuchni przy stole nakrytym ceratą, patrzącego smętnie na odklejającą się tapetę w sraczkowatym kolorze a ożywiającego się po włączeniu radia Maryja i usłyszeniu pierwszych słów lektora – Bóg, Honor i Ojczyzna.


5.350002
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 5.4 (6 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Teraz mogę spokojnie wyruszyć tam, gdzie już od

dawna powinienem być.


e_krakowski


Znowu na moje niebo wlata?

No to darzbór, nie bez zawiści:)
Byle do soboty.


...Ginger Rogers w tańcu robiła dokładnie to samo, co Fred Astaire, tyle że tyłem i na wysokich obcasach. (A. Earhart)


Poezja, toż to poezja

5.04

na ten przykład to: "Polacy mają się wg. unijnego klucza rozmaitych agor mędrców rozpłynąć w magmie niewolników bezdecyzyjnych i głupich."


Memento mori
Pierdyknę to sobie nad drzwiami do sypialni, bym budząc się co rano nie rozpłynął się broń Boże w magmie.


Jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło wała z tak wielu


Jak zawsze od pieca i apropos bez s słonia

portret użytkownika Jasmine

Witam serdecznie bardzo.:)


Dziecięciem będąc wyczytywałam wszystko nie wyłączając Encyklopedii.Tamże dokonałam pierwszego chyba w życiu odkrycia.Każdy tekst ma drugie a może nawet trzecie dno przed maluczkimi skrzętnie ukrywane w powodzi słów.Rzecz dotyczyła Albanii jako kraju wysoce rozwiniętego.Ciekawość zawiodła mnie do sprawdzenia cóż takiego ten kraj eksportuje.Pewnie jakieś samochody albo i nie przymierzając komputery.Trochę się zagalopowałam.Nie te czasy.Lekki szok przeżyłam,bo wysokie rozwinięcie wysyłało na eksport surowce.Zapaliła się lampka,która do dziś usiłuje nie zgasnąć.Z różnym skutkiem,przyznaję.


Ale ja nie o tym chciałam.
Cytowany powyżej mędrzec,oby pisał jak najczęściej,przypomniał mi,że zanim zacznę cokolwiek czytać,nie daj Boże może nawet pisać,powinnam korzystać z takich właśnie tekstów.Traktując je jako rozgrzewkę,coby mi się zwoje mózgowe rozruszały.


PS:Jestem z Wami od czasów onetowskich słusznie minionych.Onieśmielona nie śmiałam się odzywać.Powyżej cytowany i niejaki mrowa dodali mi odwagi.Jeśli oni mogą to i ja też a co.


Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Musimy się mocno objąć żeby polecieć.


Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo co my.
Mark Twain


Dzień dobry

Jeden rok i dni trzy wstrzemięźliwości, to doprawdy duży sukces. Wracasz do nałogu?


Pozdrawiam


Gryzona już nie ma na Kontrowersje.net


Gryzoniu. Z taktownymi i kulturalnymi miło dyskutować

bez potrzeby osobistych odniesień. Czasem jednak należy nieokrzesanemu burakowi dać odpór po chamsku. Ty się za mnie nie wstydź, bo ja sam sobie wystawiam świadectwo ale prawdę mówiąc, nie mam sobie nic do zarzucenia. Pisząc profil psychologiczny Szestowa, proszę, żebyś sobie zadał pytanie. Czy jako Gryzoń, logując się pierwszy raz na portalu o nazwie, np. Kontrowersje.net, zwróciłbyś się do nieznanych sobie użytkowników już na samym początku, powitalnym zdaniem, przytoczonym poniżej?


„Pitolicie towarzysze za Matką Kurką, że nie powinien tego czy tamtego Kaczyński Lechu czynić i tak jesteście w tym pitoleniu mądralińscy, że wychodzi z waszego wychowania peerel pełną gębą".


e_krakowski


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.