warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CET/1.0/no DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Protest

Pani Jagoda ma 22 lata. To już dojrzała kobieta. Nie była tu nigdy zaproszona i nigdy nie zjawiła się na Kontrowersjach jako gość. Mówienie zatem o nieprzyjaznym potraktowaniu gościa na Kontrowersjach - uważam za przegięcie. Daję głowę, że gdyby przed nominacją na Onecie cośkolwiek tu wkleiła, nikt nie wytknąłby jej mankamentów w pisaniu czy totalnie skrytykował. Jestem pewien, że komentarze byłyby pełne zachwytu jak Przyjaciela Moniki czy też dobrotliwe jak Panamodrego bądź Quackiego. Co najwyżej zabarwione ociupinką krytyki. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek miało tu miejsce zdarzenie nieprzychylnego przywitania gościa. Jestem pewien swojej dobrej pamięci. Moje zdanie o pisaniu pani Jagody już wyraziłem. To moje osobiste odczucie i co wyraźnie podkreślałem, nie mam pretensji do zdań odmiennych. Wiem też, że ma potencjał, by w przyszłości pisać dobrze. Wiem też, że kubeł zimnej wody na głowę hartuje, otrzeźwia i napewno skłoni do zastanowienia. Głównym winowajcą całej tej draki jest pani Sylwia Chutnik. I pytam kto to jest? Czy to jest znana dziennikarka? Czy ceniona felietonistka? Pisarka z ugruntowaną pozycją? Autorytet?


Sylwia Hutnik, juror w kategorii Blogi literackieKulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Prezeska Fundacji MaMa działającej na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce. Przewodniczka miejska po Warszawie.


Jej teksty ukazały się w książkach zbiorowych:- "Kobieta i polityka" (pod red. J.Piotrowskiej i A. Grzybek, Warszawa 2006),
- "Queerowanie feminizmu" (pod red. J.Zakrzewskiej, Poznań 2006),
- "Dioda" (antologia "Ludzie, miasta" Homines Urbani, Kraków 2008)
- "Wszystko zależy od pani" (antologia ,,Wolałbym nie", Ha!Art, Kraków 2009),
- "Biedne dzieci patrzą na biednych dorosłych" (antologia ,,Nie pytaj o Polskę", wydawnictwo Amea, Kraków 2009)


Autorka powieści "Kieszonkowy Atlas Kobiet" (Ha!Art 2008) i "Dzidzia" (Świat Książki 2009) Laureatka konkursu "Dama Warszawy 2007" i "Wawoaktywnych 2008 Życia Warszawy", nominowana do tytułu Polki Roku 2007, Gazety Wyborczej i Kobiety Glamour 2008. Stypendystka Homines Urbani 2008. Nominowana do Nagrody Nike 2009.


Kobieta ma dar przytulania się do prac zbiorowych. Szkoda, ze ja nie mam wpływowej sponsorki, która wciskałaby mnie do grupy a grupa ochoczo witała. Może mam za małego? Poza tym widzę tu dużo nominacji. Chutnik nominowana tu, Chutnik nominowana tam. Wiecie kto nominuje? Znacie te gremia składające się z wybitnych autorytetów odpowiadających swoim dobrym imieniem, ugruntowaną pozycją i namacalnym dorobkiem za forsowane talenty? Ja nie znam. I sądzę, że wy też nie znacie. W trakcie czytania komentarzy dotyczących sporu co do klasy literackiej tej dorosłej i ukształtowanej kobiety, najwięcej racji znalazłem w twierdzeniu, że badziewie wybiera badziewie. Jaka jurorka – taka nominowana.


Mnie do zabrania głosu na temat Następnej Blogującej i niepochlebnych uwag o jej pisaniu skłonił fakt nie wybrania do pierwszej trójki Super Kubaka. Jeżeli po przeczytaniu paru tekstów kobiety wyróżnionej i paru tekstów reprezentanta Kontrowersji uważacie, że sprawiedliwości stało się zadość albo, że laury należą się młodym, bo są młodzi i dlatego im się należą, to oświadczam, że, że, że, ja……


 


 


 


………protestuję.


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (6 głosy/głosów)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Paszporty Polityki 2009 LITERATURA

portret użytkownika cmss
6

http://www.plejada.pl/17,14605,news,,1,p...


Sylwia Hutnik: ur. 1979 r., kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies i działaczka społeczna. Prowadzi Fundację MaMa zajmującą się prawami matek. Jest członkinią Porozumienia Kobiet i przewodniczką miejską po Warszawie, oprowadzającą po autorskich trasach śladami wybitnych kobiet. Prywatnie Radykalna Gospodyni Domowa. „Kieszonkowy atlas kobiet”, za który zdobywa nominację, jest jej literackim debiutem.


- Pełna pasji powieść przekonująca, że lewicowo-feministyczna literatura tendencyjna może być czymś więcej niż doraźną publicystyką - napisał o książce Sylwii Hutnik w uzasadnieniu nominacji do Paszportu Polityki Paweł Dunin-Wąsowicz.


http://literatura.polska.pl/aktualnosci/...
Do nagrody nominowana została również Sylwia Hutnik za „Kieszonkowy atlas kobiet". Autorka z czterech portretów mieszkańców warszawskiej kamienicy zbudowała miejską epopeję. Są tam rozmaite typy: bazarówy, łączniczki, księżniczki, matki gastronomiczne oraz pewien paniopan. Chutnik nie tylko sportretowała postacie żyjące na marginesie, ale też świetnie uchwyciła żywioł miejskich gadek i historię, która jest zapisana niemal w każdej starej kamienicy.


Blog: http://sylwiachutnik.blog.iwoman.pl/


Platonicznie...


A to dziś, dla równowagi,

6

ja się podpiszę pod Tobą.


...Ginger Rogers w tańcu robiła dokładnie to samo, co Fred Astaire, tyle że tyłem i na wysokich obcasach. (A. Earhart)


Piramida

ja pod Tobą


Łał!

Miewa się fart około północy:)


...Ginger Rogers w tańcu robiła dokładnie to samo, co Fred Astaire, tyle że tyłem i na wysokich obcasach. (A. Earhart)


to i ja się wy(p)różnię

6

a po cholerę Ci sponsorka ,zostań sam sponsorem i sam ochoczo wciskaj małego!A co?!
Smak po tekście Jagody miałem ten sam jaki wywołała Kazimiera Szczuka odnosząc się wobec niepełnosprawnej dziewczynki,za co Polsat słono zabulił.A Szczuka tak jak i ja go da bez refleksji.
Temat galerianek w sumie jest już wyświechtany jak płaszcz żula,ale u ja go dy pierwszy raz odczułem taki tępy błogostan jako morał który zapodajesz jako tagi.
anegdota
z piskiem opon hamuje przy dystrybutorze przed starszym męzczyzną włoski czerwony kabriolet z łomotem w drzwiach,bas-tubą w bagażniku i dyskoteką w podwoziu,starszy pan odskoczył odruchowo w nagłym niebezpieczeństwie .z kabrioletu wyskakuje radosna młodzież i jedna z cycami rzuciła
-widzisz staruszku jak się młodzi bawią!
i czeredka weszła degustować Red bulla czy tigera.
Starszy mężczyzna wsiadł do swojego Mercedesa 124 4-Matic 260E,zapalił silnik ,wrzucił wsteczny, depnął gazu do 6000RPM,puścił sprzęgło i rozerwał na strzępy włoski design.Zgasił silnik wyszedł z samochodu,wyjął komórkę wybrał 112 ,wtedy wybiegł szofer cycatej i roztrzęsiony wyksztusił:
- Matko Boska no co pan????
A starszy pan:
-widzisz jak się bawią staruszkowie!


pomarzyć - dobra rzecz

portret użytkownika panmodry

pomarzyć - dobra rzecz


Taaa, obaj przy tym byliśmy....

portret użytkownika tetryk56

Z wrażenia aż rowery odstawiliśmy pod ścianę i oddaliśmy się dyspucie i rozważaniom.
Tak bawią się intelektualiści...


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.