warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Pussy Riot pomieszało w głowach lewicy i prawicy

No niech będzie, że podświadomie mnie ciągnie do takich spraw jak ten zagraniczny wyrok dla Pussy Riot, ale też nie wytrzymałem, chociaż staram się trzymać od ogólnego szału z daleka. Rzucałem okiem na rozmaite wywody i co wywód to linia ideologiczna, zatem norma interpretacyjna, ale jakby zakłócona. Nawet najwięksi ideolodzy się pogubili, ponieważ w panie Pussy dokonały niezłego miszmaszu propagandowego. Z grubsza można podzielić komentujących na tych, co się dopatrzyli lewackiej prowokacji w świątyni i na tych, którzy widzieli walkę o wolność pozbawioną ciemnogrodu. Podział schematyczny, ale ideolodzy zagonieni w kozi róg. Gdy zapoznawałem się ze stanowiskiem lewicowym nagle zobaczyłem rusofobię skierowaną w reżim Putina, absolutna nowość. Jedno wejście do cerkwi sprawiło, że lewica zakochała się w „happeningu” i zaczęła buczeć na Putina. O ile pierwsza część reakcji to żadna niespodzianka, o tyle druga może robić za sensację. Po prawej stronie też niewiele mądrzej i dokładnie te same kryteria prawicowi publicyści przyjęli, tylko odbite w lustrze. Panienki weszły do kościoła, co jest profanacją i krzewieniem agresywnego lewactwa, w takim razie nie ma wielkiej litości dla „pieśniarek”. Ani słowa, że było nie było „pieśniarki” jak umiały tak wykpiły bandytę z KGB Putina i jego służalczych kapelanów. Wystarczyła taka zmienna jak świątynia, czy szerzej religia i okazuje się, że zarówno lewej jak i prawej stronie odebrało nie tylko rozum, ale odebrało fundament ideologiczny. Myślę, że mam ciekawą propozycję jak rozbroić tę bombę i naturalnie zaczynam od powodu pomieszania rozumu z wiarą, czyli od cerkwi. Wyjdźmy z cerkwi w najprostszy sposób, a mianowicie przyjmijmy taki kompromis, który formułuje prawo, chyba zakłócenie porządku publicznego nazywa się ten kompromisowy paragraf. Wparowanie do cerkwi, czy kościoła, bez zgody gospodarzy takich miejsc i w celach innych niż wierni kościoła sobie życzą jest najzwyklejszym zakłóceniem porządku publicznego.


Takiego samego wykroczenia dopuściłby się ksiądz katolicki, który bez zgody organizatorów wtargnąłby na zamkniętą imprezę „satanistów” od Nergala, zabrał idolowi mikrofon i zamiast wielbić szatana zaczął śpiewać „Barkę”. Naprawdę prosta sprawa i kościół, czy sala koncertowa nie tu nic do rzeczy, zwyczajnie trzeba przyjąć zasadę Kuronia: „nie palcie komitetów, budujcie własne”. Każdy jest panem swojej świątyni i można się ze świątyń wzajemnie śmiać, ale nie wolno w cudzych świątyniach zakłócać spokoju. Nie wiem co tam paragraf przewidział za takie wykroczenie, ale to powinno się skończyć zwyczajnym mandatem, niczym więcej. O ile przyjąć taki z rozumu wzięty kompromis, cała dyskusja, czy powinno się profanować, czy nie powinno, czy zasłużyły na łagry, czy nie zasłużyły jest bezsensowna i wręcz śmieszna. Gdy już jesteśmy poza nieszczęsną cerkwią i kwestiami wiary, uporządkowanymi w logiczny prawny sposób, można się swobodnie pobawić w interpretacje ideologiczne. Mnie tam nie zależy na sterylności żadnej ideologii, ale lubię porządek i trochę mnie bawią uniesienia religijnej prawicy, która tak się zapatrzyła na religię, że zapomniała o tym przeciw komu te panienki śpiewały. Wypadałoby szanować własny system wartości i potępić Rosjanki za profanację cerkwi, ale jednocześnie pochwalić za odwagę w protestowaniu przeciw komuniście Putinowi, co przypłaciły barbarzyńskim wyrokiem. Już nie mówię, żeby się litować nad przeciwnikiem prawicy z pozycji prawicy, jednak instynktownie należałoby czuć solidarność w tym jednym aspekcie, bo okoliczności są takie, że wróg mojego wroga jest moim sprzymierzeńcem.


Trzeba z kolei uczciwie przyznać, że zupełnym przypadkiem lewica ma lepszy bilans od prawej strony, tę przewagę zdobyła sprzeciwem wobec radzieckiego zamordyzmu. Piszę o przypadku i jestem pewien tego co piszę, nie mam złudzeń, że walka z „rusofobią” wyjdzie z lewicowej jaskini przy pierwszej okazji, niemniej gdy wziąć ten konkrety przypadek, ma lewica swój mocny punkt. Porządkując tę tylko z pozoru skomplikowaną sprawę, która zdemaskowała chaos ideowy konkurencyjnych stron, wystarczy przyjąć trzy stałe i staje się jasność. Pierwsza stała nazywa się prawo, paragraf o naruszaniu porządku publicznego, bez względu na miejsce i okoliczności naruszenia i o ile kończy się wszystko bez obicia twarzy oraz niszczenia mienia, mandat jest wystarczającą sankcją. Druga stała jest znacznie ważniejsza i tutaj naprawdę nie powinno być dyskusji, bo nie może być zgody z jakiegokolwiek akceptacje reżimu, na bezprawie, na prześladowania, na ustrój polityczny zsyłający do łagrów za wykroczenie. Wreszcie trzecia stała, która będzie najtrudniejsza dla utożsamiających się z ideologiami. Nie warto do własnego katalogu wartości wprowadzać chaosu, innymi słowy i jak mówi pismo, za złe trzeba karać, za dobre wynagradzać. I byłoby na tyle. Dałem się złamać napisałem kilka zdań na temat nieco wybrzmiałej międzynarodowej afery, ponieważ tutaj naprawdę zdarzyło się wiele ciekawych zjawisk, które warto sobie uporządkować na potrzeby własnego podwórka.


4.02
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 4 (2 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

rozterki lewicowe

Ładnie naświetliłeś to zjawisko.
Postępowi europejczycy uważają, że wolno naszczać na dowolny symbol religijny pod warunkiem że nie jest on muzułmański ani żydowski.


Chlor


Dziękuję za komplement, ale

Dziękuję za komplement, ale to jest jedna strona zajoba. Prawicowcom też odwala, przymykanie oka na radzieckiego bandytę, który sobie powołał do życia komunistyczną cerkiew, to też obłęd i kto wie, czy nie większy.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Mandaty za naruszenie porządku publicznego to na Krasnoj

Mandaty za naruszenie porządku publicznego to na Krasnoj Płszczadkie rozdają. Dodatkowo "występy" takie jak w cerkwi Chrystusa Zbawiciela na Placu Czerwonym nagradzane są dodatkowym bonusem takim, że te "występy" mogą obejrzeć Putin i Cyryl. bo to w końcu pod ich oknami. Te naćpane kurwy nie poszły do cerkwi zakłócać porządek publiczny. One tam poszły pod hasłem "jebać kulturę, o której sile sprawczej nie tak dawno MatkaKurka napisał piękną notkę".


dlaczego od razu - naćpane

dlaczego od razu - naćpane kurwy ?
znasz je ?
to tak jak by napisać - pedofile w sutannach .
i to i to jest bzdurą.
jak symetria - to symetria .


jedynie słuszna Droga - Moskwa - Pietuszki .


Na Ciebie zawsze mozna liczyc.

portret użytkownika Gucio

j. w.


Gucio


Nie od razu, tylko od obrazka.

Nie od razu, tylko od obrazka. Ja odniosłem się do tego co zobaczyłem na filmie. Oczywiście dopuszczam taką możliwość, że wzrok mnie myli, ale jednocześnie będę trzymał się wersji, że w tym filmie pedofile w sutannach nie występują. Co do pytania, czy znam te naćpane kurwy, odpowiedź jest negatywna. Nie utrzymuję takich znajomości.


możemy i tak dyskutować -

możemy i tak dyskutować - czemu nie ?
pedofile w sutannach po prostu ukryli się poza kadrem .
mają doświadczenie bogate .
co do Twoich znajomych to nie wiem - z pewnością nie mamy wspólnych .


jedynie słuszna Droga - Moskwa - Pietuszki .


To jest właśnie to religijne

To jest właśnie to religijne puste w treści i pełne przerysowanej formy uniesienie. Gdyby te "naćpane kurwy", nie wykluczam jednego i drugiego stanu posiadania, były sługami systemu nie skończyłyby w łagrach, ale w kolejnej putinowskiej organizacji, tym razem kobiecej. Putin nie wytrzymał tak prostej akcji i zrobił pokazówkę, która go sporo kosztowała. Wystarczający znak, żeby te panienki, zgoda, niezbyt lotne i schematyczne, potraktować jako narzędzie w słusznej walce, zamiast gnoić dla idei.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Komplement za komplement.

Komplement za komplement. Twoja odpowiedź na mój komentarz to oczywiście głęboka w treści i stonowana w formie refleksja. To tyle w kwestii meryrorycznej. A kontynuując religijne uniesienia pozwolę sobie powtórzyć pytanie z mojej notki, którą przed godziną zamieściłem na Twoim portalu. Chciałbyś aby te pusie i ich promotorzy rządzili Rosją? Coś mi się zdaje, że niechcący zadałem pytanie retoryczne.


To co zamieściłeś na portalu

To co zamieściłeś na portalu nie jest godne uwagi, to są śpiewy z żylety, nic więcej. Rozumiem, że jesteś zadowolony z rządów Putina, który wprowadził do cerkwi swoich czekistów i dlatego w imię boże czarownice niech gniją w łagrach. Wybacz, ale to jest zajob, fanatyzm, mówiąc krótko masz pierdolca religijnego. Tak samo nie chcę rządów lewicowych idiotek, jak się boję takich domorosłych Archaniołów Michałów jak Ty.


Chwała sponsorom: opony i felgi


A w takim razie co z Hubertem?

Oczywiście nie odważę się polemizować z Twoim Rozumem, tym bardziej, że z pozycji zajoba, fanatyka i pierdolca religijnego, taka polemika z góry jest skazana na porażkę. Pozwól jednak, że poproszę Ciebie o pomoc w zrozumieniu na czym polega różnica w postawach Towojej wobec naruszenia porządku publicznego przez naćpane kurwy z Moskwy i redaktora Lisa wobec naruszenia porządku publicznego przez Huberta z Dworca. W szczególności nurtuje mnie pytanie, czyje umiłowanie wolności słowa i walka o demokrację godna jest większego szacunku. Huberta z Dworca, który rzucił się w pojedynkę na dwóch uzbrojonych w miotacze gazu, pały, broń palną krótką i rzecznika prasowego Policji policjantów w zakamarkach Dworca Centralnego w Warszawie, czy tych naćpanych kurew z Moskwy, które dały popalić babciom i zakonnicom w cerkwi?
Pytanie o to gdzie wyraziłem zadowolenie z rządów Putina chyba sobie odpuszczę, bo gdzie mi tam to tego co Ty rozumiesz.


Oczywiście, że pierdolec i

Oczywiście, że pierdolec i oczywiście, że zajob. Jeśli nie widzisz różnicy między Pussy i Hubertem, a mną, to żadne tłumaczenie nie pomoże, na starcie zdradzasz, że szkoda czasu. Natomiast jeśli uważasz, że ruskie łagry dla niezbyt rozgarniętych panienek, do których zsyła je Putin, to świetne rozwiązanie prawne i sprawiedliwość boża, oprócz zajoba i pierdolca religijnego masz jeszcze skłonności bolszewickie. Czym innym jest tępienie takich zachowań, co też czynię z całą mocą, a czym innym ideologiczne bezmózgowie. Podobieństwo między Pussy i innym zajściem znajdziesz na Powązkach, gdzie również doszło do profanacji świętego miejsca, też śpiewali, do tego gwizdali i buczeli, ale zapewne nie przyjdzie Ci do łba, żeby chłopaków z MW wysyłać na sybir? Czy przyjdzie? Piekło ideologii i fanatyzmu religijnego polega na tym, że wraz ze zmianą warty na tronie zaczyna się zmiana prawa na proste i instynktowne: dobry bo nasz, zaje..ć, bo wróg. Panienki są kretynkami, ale jeszcze większymi kretynami są ci, którzy krzyczą "na sybir z nimi", skończonymi kretynami. tyle ile mogłem, tyle wyjaśniłem, ale wątpię, żeby to coś pomogło.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Cep zamiast argumentów to

Cep zamiast argumentów to jest właśnie istota bolszewizmu. Walisz tym cepem, nie powiem żeby na oślep, ale w fabułę, którą ad hoc wymyślasz. Jak czytam te Twoje wynurzenia o moim rzekomym uwielbieniu Putina i bolszewizmu, to mam wrażenie jakbym czytał bełkot tych "psychologów" od Anodiny, co to "profil psychologiczny" pilotów sporządzili na podstawie badania ich zwłok. Ty tak dobry jeszcze nie jesteś, ale robisz postępy.
Walisz cepem mojego rzekomego fanatyzmu religijnego. Fakty są takie, że ani razu nie umieściłem występu tych naćpanych kurew w kontekście religijnym, czy w kontekście profanacji miejsca świętego. Nawet nie wiem co to jest ta profanacja miejsca świętego. Wiem co widzę, a widzę dzicz w cerkwi w Moskwie i dzikiego człowieka na Dworcu Centralnym w Warszawie. Bo dzicz i dzicy to nie jest to samo. Gdyby te naćpane kurwy wykrzykiwały te swoje "jebać chrześcijan" na Placu Czerwonym, czy na innej ulicy, to faktycznie należałoby uznać, że korzystają ze swojego prawa do swobodnego wyrażania poglądów i swobody ekspresji artystycznej. Ma to swoje uzasadnienie w tym, że ci "jebani chrześcijanie" mogą swobodnie opuścić miejsce występów takiej dziczy, ewentualnie omijać przewidywane miejsca takich występów. Oczywiście forma w jakiej te naćpane kurwy korzystały ze swoich praw obywatelskich, w krajach cywilizowanych uznawane jest naruszenie porządku publicznego i karane mandatami. Zdaje się, że z paragrafów o "mowie nienawiści" czy jakoś tak. Żeby było jasne, nie uważam współczesnej Rosji za kraj cywilizowany, ale o tym później.
Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy ci dzicy, z tym swoim "jebać chrześcijan", nieproszeni przekraczają próg domu tego "jebanego chrześcijanina". Wtedy właśnie stają się dziczą. Cerkiew to nie przestrzeń publiczna, to wspólny dom chrześcijan, gdzie naćpane kurwy ze swoim "jebać chrześcijan" zapraszane nie są. Napisałem to już wcześniej wyraźnie, ale powtórzę. Te naćpane kurwy z cerkwi w Moskwie to taki sam typ człowieka jak ta bolszewicka dzicz gwałcąca zakonnice w klasztorach. Tu masz ten swój bolszewizm, którym wywijasz jak cepem. Jeżeli występ tych naćpanych kurew w cerkwi nazywasz protestem niezbyt lotnych panienek, to będąc konsekwentnym, gwałcenie zakonnic przez bolszewicką dzicz nazwij niewinnym żartem durnych malczikow. Hubert "walczył o wolność i demokrację" w zakamarkach Dworca Centralnego w Warszawie, więc kwalifikuje się tylko w poczet dzikich. Walisz tym swoim cepem w to, że jakoby nie widzę różnicy między Pussy i Hubertem. Tu masz tą różnicę.
I jeszcze ta rzekoma polityczna motywacja. Skąd Ty niby możesz widzieć czym ta dzicz się motywowała? Skąd wiesz, że w ogóle się czymkolwiek motywowała? Równie uprawniony jest pogląd, że dzicz już tak ma. Jak już poje, popije i porucha, to musi jeszcze komuś przypierdolić. No takie ma potrzeby fizjologiczne.
Przykładanie do występów tych naćpanych kurew jakieś ideologii, jest po prostu żałosne. To taki sam zabieg jaki uczynił Lenin, przydając rosyjskiej dziczy nadbudowy ideologicznej do jej potrzeb fizjologicznych, potrzeb gwałtu i rabunku.
Tak się zastanawiam, czy dla Ciebie kontynuacja, za pomocą piły spalinowej, wzmożenia modlitewnego naćpanych kurew z Moskwy, jaka miała miejsce na Ukrainie, to też motywowany ideologicznie protest niezbyt lotnych panienek?
To tylko Twój wymysł, że nie widzę różnicy między Tobą, a "Pussy i Hubertem". W ogóle takich porównań nie czyniłem. Widzę natomiast różnicę między Tobą, a redaktorem Lisem. On stanął w obronie dzikich, Ty stajesz w obronie dziczy.
Walenie cepem Powązek, to już jakieś kuriozum. Przecież sam niedawno pisałeś z grubsza tak, że na Powązkach wierni Kościoła Łagiewnickiego w osobie Pana Prezydenta i Generała, który przeszedł szlak bojowy od AK do TW, stanęli naprzeciw wiernych Kościoła Toruńskiego w liczbie znacznej, lecz bez identyfikacji osobniczej i gdy wierni Kościoła Łagiewnickiego nad grobami Powstańców Warszawskich zaczęli załatwiać swoje interesiki polityczne, to wierni Kościoła Toruńskiego zaczęli buczeć. MatkaKurka wyluzuj trochę, co ma, zalecane w ewangelii, wzajemne napominanie się grzeszników, do wołania "jebać chrześcijan"
Teraz o cywilizacji współczesnej Rosji. Jak już napisałem, nie uważam współczesnej Rosji za kraj cywilizowany. Z Twoich tekstów wynika, że osobliwie lubisz posługiwać się "analogiami". Będzie analogia. Terytorium Rosji widzę jako zamieszkałe przez kanibali, czyli dzicz i kanibali niedawnych, czyli już ludzi tylko dzikich. Teraz - już tylko dzicy - po prostu zauważyli niedawno, że wszystkie okoliczne plemion w lesie porzuciły kanibalizm i dzięki temu mają się materialnie lepiej.
Tak Putin to bandyta, bo niby kim miałby być dziki. Tak, kibicuję rosyjskim dzikim, bo gdyby ewentualnie, co Bóg broń, Rosja rzuciła się na nas, to wolę aby była to Rosja dzikich, a nie Rosja ludożerców. Pod dzikimi część nas ma szansę przeżyć, a fortuna zawsze może się odwrócić. Ludożercy zeżrą nas wszystkich i nawet kości nie wyplują, czyli pochówek w dole kloacznym. Ty sobie jaja robisz nawołując aby dzicy i ludożercy budowali swoje reguły społeczne na prawie rzymskim. Do prawa rzymskiego mają oni jeszcze daleką drogę. Do Kodeksu Hammburabiego jeszcze nie dotarli. Na prawdę to mam w dupie według jakich reguł sądzą się dzicy z ludożercami. Jedno wiem, niedawnemu ludożercy sądzącemu ludożercę praktykującego odbija się jeszcze człeczymi żeberkami i doskonale wie z kim ma do czynienia. Dla byłego ludożercy, ludożerca praktykujący to po prostu nowotwór i tak go traktuje. Oczywiście, gdybym mógł wybierać między Rosją o regułach społecznych opartych o prawo rzymskie, a Rosją o regułach społecznych opartych o zwyczaje dzikich, to wybrałbym to pierwsze. Niestety takiego wyboru nie ma, można wybierać między ludożercami byłymi, a ludożercami praktykującymi. Ja wybieram ludożerców byłych, Ty jak widać wolisz praktykujących. To tyle w kwestii mojego rzekomego uwielbienia dla bandyty Putina. I przypominam, to była analogia.


Odnośnie współczesnej Rosji mam też takie spostrzeżenie.
Dzięki procesom, jakie na początku XX wieku uruchomił Władimir Ilicz, narodowi rosyjskiemu udało się zawrócić na drodze ewolucji i dziś, przynajmniej w obszarze stosunków społecznych, znajduje się on pod tym samym drzewem, z którego zlazł. Części z nich w tej liczbie Pussy udało się już nawet wspiąć na niżej rosnące gałęzie. Przyznaję bez bicia, dowodów nie mam, ale jestem przekonany, że Rosjanie próbują zawrócić, a tym manewrem kieruje bandyta Putin. Natomiast naćpane kurwy ciągną Rosjan do dziupli i na gałęzie.


Na koniec jeszcze jedna, niestety żenująca kwestia.
Przypisujesz mi „puste w treści i pełne przerysowanej formy uniesienie”. Naćpane kurwy z Moskwy zostały skazane na dwa lata koloni karnej. Nie ma co się rozpisywać na temat współczesnego ruskiego systemu penitencjarnego. Wszystko jest w internecie. Dość powiedzieć, że reżim obowiązujący w ruskiej koloni karnej to przedszkole w stosunku do ruskiego więzienia. Walisz tu jak cepem łagrami, sybirem i kibitkami. Chcę Tobie przypomnieć, że w sowieckich łagrach na Syberii zostało zamęczonych na śmierć kilkaset tysięcy naszych rodaków, duża część z nich oddała życie już w drodze do tych łagrów. Porównywanie „cierpień” jakie czekają te naćpane kurwy w koloni karnej do martyrologii Sybiraków, jest po prostu żenujące, żeby nie używać mocniejszych słów na Twoje uniesienie.


Po pierwszym akapicie tej

Po pierwszym akapicie tej nużącej paćki dałem sobie spokój z dalszą lekturą. Moja odpowiedź jest następująca. W tym miejscu ja wyznaczam standardy i Ty do nich nie pasujesz od dłuższego czasu, dlatego nie do łagrów, ale gdzie tam sobie życzysz odchodzisz.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Dla równowagi trochę gazu pieprzowego

portret użytkownika solano

Popatrzmy, co się robi z legalnie protestującymi studentami w kraju wolności słowa i wolności w ogóle:
.
.


To po ile dziś powietrze?


Police pepper

Nie jest aż tak źle, przecież już nie strzelają do studentów. Np. tak jak wtedy w 1970r:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kent_State_...


erwu


Niby dobrze, ale do stałej

wprowadziłbym podmiot wroga: Ruski to wróg. Od razu zmienia się perspektywa. Wszystko co jest szkodliwe Ruskim, destabilizacja, walka z kulturą, rozmaite problemy i podziały wewnętrzne, powinny być naszym przyjacielem, tak jak przyjacielem dla Ruskich jest analogiczna sytuacja u nas, bo oni wroga już mają dawno zdefiniowanego.


nieważne


MatkaKurka Kalego od aniołów

Ci, którzy posyłają pusyriotki mają tyle kasy, że mandat nie zrobi na nich wrażenia i tylko zachęci do kontynuacji podobnych występów. Mocny wyrok utrudni werbunek artystek politykujących dla kariery.


Można sprzeciwiać się prawu na którym oparte są takie wyroki (a potem oglądać polską flagę wtykaną w gówno) ale pyskowanie akurat na Putina to przejaw sprawiedliwości Kalego z belką w oku:


http://arstechnica.com/tech-policy/2012/...


I co sprawiedliwi z pianą na pysku potępiający "Putinowską Rosję" - morda w kubeł?


Powyżej wyjaśniam

Powyżej wyjaśniam Archaniołowi swoje stanowisko, to co obaj wypisujecie jest instynktownym umiłowaniem bolszewizmu. Prawo rzymskie działa na zasadzie czyn - paragraf, prawo bolszewickie na zasadzie człowiek-paragraf. Na Powązkach, wśród krzyży śpiewali i gwizdali na władzę narodowcy, analogia niemal dokładna, ale jakoś jestem dziwnie przekonany, że wyroki wydałbyś nie prawem rzymskim, ale bolszewickim. Jeszcze raz powtórzę, że czym innym jest potępienie, a czym innym kibicowanie bandycie z KGB, gdy posyła na sybir ideologicznych wrogów. Nie mam nic przeciw religii i ochronie wartości, wielokrotnie i ostro występowałem w obronie jednego i drugiego, ale każdy przejaw ideologicznego zajoba, jeży mi skórę na grzbiecie.


Chwała sponsorom: opony i felgi


http://youtu.be/4j_o-F9Mv7Q

Najpierw przeproś Narodowców za rzut gównem - pomnik, gdzie wygwizdali swołocz od Powązek dzieli kilka kilometrów:


http://maps.google.pl/maps?saddr=Kopiec+...


Potem zastanów się dlaczego przyjąłeś za pewnik, że Narodowcy profanowali Powązki. Potem zastanów się dlaczego akurat teraz napisałeś o ruskich cipach ale nie o Angolu skazanym w tym samym czasie na cztery lata choć nie złamał żadnego prawa.
Jak zrozumiesz, że dajesz sobą manipulować przestaniesz być lemingiem robiącym z siebie idiotę jak za najlepszych lat kaczyzmu.


Ty też się nie nadajesz i

Ty też się nie nadajesz i wypad. Przy okazji mam gorącą prośbę, która mnie i wszystkim fanatykom ułatwi życie. Mówiąc krótko to nie jest miejsce dla idiotów symbolicznie skatalogowanych pod sierpem, młotem i lustrzanym odbiciem symboli. Nie włazić tu i nie pyskować pajace wszelakie, bo to tylko czas i miejsce zajmuje, a koniec zawsze będzie ten sam.


Chwała sponsorom: opony i felgi


"prawicowi publicyści domagają się symetrii"

zgodnie z chrześcijańską tradycją świątynia jest miejscem świętym. Zgodnie z żydowską tradycją cmentarz jest miejscem świętym. Co by się stało, gdyby Polski zespół zaprotestował w słusznej sprawie na terenie KL Auschwitz? Mandacik? http://www.hatikvah.pl/index.php?option=...


A może tak prawicowe happeningi w mieszkaniu Michnika? Już widzę artykuły w gazecie domagające się szafotu i ochrony ABW ze stanowiskiem CKM.


Otóż grobu rodziców Michnika broniła Policja, na osobiste żądanie Michnika. Gazeta postawiła policję pod pręgierzem, że nie potrafi dopilnować, chyba malowania jeśli dobrze kojarzę, bo nie pamiętam zdjęć zniszczonego, jednego nagrobku.


Jestem dumny z tego, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem.


Ludzie Kochane! Czy Wy

Ludzie Kochane! Czy Wy naprawdę nie potraficie odróżnić haniebnego czynu od bolszewickiego wyroku? Jeśli nie potraficie, to Wam ludzie pomogę. Gdyby Putin skazał te "pankówki" na darcie pasów, ćwiartowanie i podpalenie na stosie, jechalibyście wycieczką z Jasnej Góry na Plac czerwony? Na miły Bóg, przecież nikt ni broni i nie dyskutuje z tym, że cała ta akcja jest ideologicznym prostactwem, a jeśli chodzi o zestawianie takich akcji z ewentualną akcją w Auschwitz, to wydaje mi się, że uczycie ojca dzieci robić, gdyż czuję się ojcem tego zabiegu. Pytanie jest proste. Chcemy budować reguły społeczne na prawie rzymskim, czy na bolszewickim? Nie rozmawiajmy o tym co zrobiły, bo tutaj nie ma żadnej różnicy zdań. Rozmawiajmy o tym, czy za taki czyn ścinać łby i zsyłać do łagrów. Przypominam, że one nie poszły do więzienia nawet, ale do ŁAGRÓW. Dla Was ludzie Kochane, tao jakaś dzika satysfakcja? Bo dla mnie niebezpieczny precedens.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Istotnie namieszały

portret użytkownika grazss

rozwydrzone panienki.
Ja na to patrzę i oceniam z pozycji osoby wierzącej. Dla mnie kościół, czy cerkiew to przybytek, miejsce, które ułatwia skupienie i kontakt z Bogiem. I ludzie tam przebywający nie mogą traktować ołtarza jako sceny dla swoich pokazów i zakłócać innym możliwości skupienia się i modlitwy.
Panienkom się Putin nie podoba i śpiewem wzywały Bogurodzicę, aby go z Rosji przepędziła.
To rozumiem - ale gdy oglądałam ten filmik, to nie miałam żadnych wątpliwości, że one Bogurodzicę mają gdzieś i cerkiew potrzebna im była jako scena do swoich popisów. Miały gdzieś także osoby wierzące, przebywające akurat w te j cerkwi. I to, że akurat śpiewały coś antyputinowskiego jest tutaj drugorzędne.


grazss


Pełna zgoda, co do przecinka,

Pełna zgoda, co do przecinka, tylko teraz pytanie. Czy za taki kretyński i motywowany ideologicznie wybryk, każemy łagrami, jak bolszewicy, czy prawem jak Rzymianie. Jestem przekonany, że Watykan nie wydałby takiego wyroku, dlatego trochę cierpnie mi skóra gdy widzę chętnych do ustawiania kibitek. Ten wyrok czyni z kretynek męczennice i co gorsze precedens dla każdego innego protestu wobec władzy. Poza wszystkim polskim interesem jest wskazywać na kolejne zamordystyczne poczynania Putina i pokazywanie Rosji jako kraju totalitarnego, tymczasem nastąpiło jakieś dziwne kibicowanie bandycie i putinowskiej Rosji. Ze sto razy potępiałem podobne wybryki, bo dowalić katolikom, czy chrześcijanom, to najłatwiejsze i najbardziej nośne pod słońcem, ale zachwyt nad bolszewickimi wyrokami, to próg, którego nie przekroczę.


Chwała sponsorom: opony i felgi


Cerkiew Prawosławna już

Cerkiew Prawosławna już wybaczyła i prosi władzę o litość .
może komuś zależało na takim przebiegu sprawy ?
może to takie " badanie rynku " ?
Cerkiew może powiedzieć - proszę do czego prowadzą te wszystkie " zachodnie " wynaturzenia - nie to co nasze Rosyjskie zwyczaje.
przygarnijmy zbłąkane owieczki - to wina zachodu.
władza może okazać się łaskawa i wsłuchana w głos pasterzy.
jakoś to dziwnie wygląda.
nie mogę sobie wyobrazić że na Wawelu w katedrze coś podobnego by się odbyło - chwila moment i ochrona by zadziałała - moment.
albo na Jasnej Górze .


jedynie słuszna Droga - Moskwa - Pietuszki .


Bo u nas od zawsze obowiązują

Bo u nas od zawsze obowiązują normy kultury zachodu. oczywiście, zanim ów zachód nie skurwił się, albo jak kto woli, zewschodnił


kelso


Jak na mój gust, raczej tak

Odwalili pokazówkę jak Michnik. Ktoś mu pomalował grób rodziców, więc wydał rozkaz policji żeby postawić wartę przy grobie. Pokazówka na pokazówkę.


Ktoś chciał zrobić Putinowi pokazówkę, więc Putin też zrobił pokazówkę. 2 lata łagru, ale na apel cerkwi wyjątkowo złagodzi wyrok. Tylko że zachodnie gwiazdki też zrobiły pokazówkę z ŻĄDANIEM uwolnienia. i tu się sprawy komplikują.


Jestem dumny z tego, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem.


TROCHĘ cierpnie mi skóra

portret użytkownika cmss

U popa była sobaka,
On jejo lubił,
Ona sjeła kusok miasa,
On jejo ubił.


Majak i pozór, zwykłe PR, nic więcej.
Gdyby nie, na ołtarzu rozłożyłby i własnoręcznie Apocalypto zrealizował, pod okiem TV.


Platonicznie...


Po pewnym namyśle dochodzimy do wniosku, ze Putin &Co

portret użytkownika cmss

nadziali się na casus niejakiego Kreona, a jak od ~3000 lat wiadomo, problem nierozwiązywalny jest.


Platonicznie...


Matka,wszystko fajnie tylko..

Podchodzisz do owego niusa jak Polak.Nie dziwię Ci się,zwłaszcza że mnie cała ta sprawa wogóle nie obeszła;no może malutkie ciut.Kwestia nie w tym jakie prawo zastosujesz,bo to jesst wypadkową czegoś innego.Czego?Ano postrzegania Kościoła i Cerkwi.Jak to się ma w Polsce wiadomo;w Rosji niestety Cerkiew ma naprawdę silną pozycję i mimo wszelkiech"skurwysyństw"przez nią popełnianych osadzoną w wiekach historii.Ta właśnie pozycja wg mnie sprawiła iż wyrok był taki a nie inny.Polak inaczej postrzega Kościół,tak samo jak Kościół inaczej odnosi się do prawa.Cerkiw to Cerkiew;postrzegana jako Dom Boży maluczkich i tych bogatszych odnotowała to jako zamach,przy czym samego Putnina potraktowała nie jako polityka a jako "maluczkiego"na wysokim stanowisku.Nawet sam wyrok w tym kontekście wydaje się nie dziwić bo gdzież indziej cierpiąc biedę głód i chłód możnaby lepiej zbliżyć się do Boga.Sam incydent odnotowałem jedynie z tego względu że był pierwszym od nie - wiadomo - kiedy.Nie rozsądzam go bo uważam za błachy,jednak oceniać należy go przez pryzmat Rosjii i Cerkwi nie zaś"widzi mi się"bo to ma się nijak do Rosyjskich realii.


Zstanawiam się

portret użytkownika Lukrecja

co bym zrobiła, gdyby w Kościele ktoś zaśpiewał "Bogurodzico, przepędź Tuska"
Chyba bym się uśmiała.
Zgoda co do tego, że chodzi się tam w celu skupienia i kontaktu z Bogiem, ale coś takiego by mnie rozśmieszyło. A wyrok to powrót do najświetniejszych czasów ZSRR


Putin chyba niczego innego

Putin chyba niczego innego nie pragnie - tylko powrotu do czasów minionych ( minionych ? ) .
bolszewizm to stan umysłu i ducha a nie prawo czy inne takie " szutki " .


jedynie słuszna Droga - Moskwa - Pietuszki .


To nie jest pragnienie - on realizuje plan od 12 lat

teraz to jest finalna partia - odbudować potegę Rosji na wzór Związku Radzieckiego, ale bardziej stabilnie.


Jestem dumny z tego, że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem.


Inną sprawą

portret użytkownika grazss

jest drakońska kara za ten czyn.
Ich zachowanie było tragicznie głupie, a kara za to zachowanie wskazuje na chore państwo.


grazss


Mnie zastanawia czy bajanie o

Mnie zastanawia czy bajanie o Prawie Rzymskim na potrzeby wlasnego podworka znajduje zastosowanie?, jakiekolwiek.


Zaczynam się obawiać u ciebie

Zaczynam się obawiać u ciebie ideologicznego przechyłu, bo tego z realizmem nie pogodzisz. Albo kochasz myśleć, albo mieć zawsze rację, tego też nie sprzęgniesz w każdej wymianie zdań. Ten AndrzejR (nie znam człowieka) dostał bana za nazbyt zniuansowana myślozbrodnię? Nie rozumiem twych motywacji, pokaż mu Kurka wyższość intelektualną albo argumenty przynajmniej uznaj (nikt cie nie zmusza do ich przyjecia za wlasne), brak pokory jest gorszy od świętego spokoju - ulubionego świętego pyszałków, inaczej sam będziesz budował sektę pseudośrodka, zamiast pepiniery ludzi myślących. Lis cię zbanował, nie za chamskie wypowiedzi ale właśnie za niemożność wduszenia ich w gorset jednomyślności, sam chcesz budować portal dla przekonanych? Bizantyjska jednostajność wody w stawie, a masz szanse zapłodnić polski internet świezym wodospadem.


Teraz ad rem, w perspektywie geopolitycznej: te panienki konduity mocno nadwątlonej są zwyczajnym narzedziem, pojdz tropem pieniedzy Alexa Goldfarba (ten od Bieriezowskiego), a jedna z wrzaskunek frukta bieze od samego Grzesia Sorosa z Fińsko-Rosyjskiego Forum Obywatelskiego, czy tez amerykanskiej National Endowment for Democracy. Masz tu klasyczna wojne stanow z ruskimi na gruncie kultury, problem z tym, ze Polska nie ma jaj zakazac pedalom przemarszow (kto jeszcze sie dzis martwi sie o niewinnosc dzieci?), lepiej wsadzic flage w gowno, pluja w twarz a to tylko deszcz pada. jak to dziala mowil byly kgbowiec Jurij Bezmienow, choćby na yt warto poogladać.


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.