warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Rekonstrukcja, czy dymisja rządu?

Polityka - królewska gra, rozgrywana na wsi

Polityka ma to do siebie, że jest nieprzewidywalna i to, że tak naprawdę nie wiadomo jak bardzo jest brudna. To, jaką jest w rzeczywistości, nie zawsze jest zgodne z tym, co i jak pokazują media głównego nurtu i taką, jak chcą ją widzieć pozostałe media. Pomiędzy białym i czarnym zawsze jest szarość, w której leży istota rzeczy. 


Główni konstruktorzy sceny politycznej w Polsce doskonale wiedzą czego chcą i do czego dążą. Nie zawsze jest to zgodne z tym, czego chciałoby społeczeństwo i nie zawsze jest to tak, że polityka lokalna pozostaje w oderwaniu od polityki regionu. W tej szarości uprawia się prawdziwą politykę, rozdaje się karty i gra na wysokie stawki. 


Gdyby przyjrzeć się uważniej ostatnim kilku dniom tego jak zachowują się politycy, jakie wykonują ruchy, co i jak piszą media głównego nurtu, albo co przemilczają, to uważny obserwator dojdzie do wniosku, że przy szachownicy stanęli główni konstruktorzy tej królewskiej gry - rozważają trzy warianty:  1. poświęcenie kilku pionów i figur, aby grę toczyć dalej,


  2. wykonanie roszady i cierpliwie czekać na rozwój wypadków,


  3. poddanie partii i zacząć od nowego rozdania.


W obecnej sytuacji dalsza gra tak naprawdę nie ma większego sensu. Roszada, owszem wizualnie dość efektowna, ale trzeba zauważyć, że w grze zostają nadal te same zgrane figury i piony.
W obu przypadkach okazuje się, że na szachownicy nie ma królowej i gra staje się nudna i mało widowiskowa. Zatem nowe rozdanie dałoby pewien konkret – czas. Za każdym razem po nowym ustawieniu gry widzowie z niecierpliwością oczekują pierwszych ruchów na szachownicy. 


Z informacji, jakie napływają z przyciemnionych gabinetów oddalonych z dala od centrum uwagi, płynie sygnał – ustawimy grę na nowo. Głównym powodem zmian nie jest sytuacja wewnętrzna, ani zewnętrzna – nie ma takiego napięcia, aby przy obecnych możliwościach nie udało się go zredukować. 


Główny powód jest podobny do tego z jakim mieliśmy do czynienia za czasów: Miller - Kwaśniewski. Wtedy prezydent Kwaśniewski postawił przysłowiowy krzyżyk na Millera, dziś prezydent Komorowski „poddaje” Tuska.


4.02
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 4 (1 vote)
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Międzylądowania Komorowskiego

"...dziś prezydent Komorowski „poddaje” Tuska."
Tak to wygląda, że na linii partia ruska - Putin, trwa ożywienie, wszak takie częste odbieranie instrukcji przez strażnika żyrandola, świadczy o przygotowaniu do przegrupowania na froncie.
Mnie ciekawi zatem, jaki sens był w pociągnięciu powyborczym Tuska, tak niezrozumiały dla salonowych politologów(wszak nie miała ona ani samodzielnej pozycji politycznej w PO,ani cech osobowościowych-histeryczka z brakiem umiejętności koncyliacyjnych), by na strategicznej pozycji, jako konstytucyjnej drugiej osoby w państwie, będącej potencjalną zastępczynią głowy państwa, ustawić królową Kopacz? Czy nie był to ruch zwany w tej grze szachem?
Nieszczęścia chodzą po ludziach, zwłaszcza w chorowitej IIIRP i w której sprawy przybierały takie obroty, że "w głowie się to nie mieściło".


trio


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.