warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/admin/domains/kontrowersje.net/public_html/archiwum/themes/kontrowersje/node.tpl.php on line 86.


Renta dla ofiary IV RP

Renta za śmierć samobójczą Blidy dla wdowca-przegięcie?
,,Jak napisała w sobotę "Gazeta Wyborcza", wdowiec domaga się 200 tys. zł odszkodowania i miesięcznej renty w wysokości 7 tys. zł. Złożył już w sądzie wezwanie do ugody"
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,M...


Biedny Blida pewnie uważa, że gdyby ABW chodziło non stop za Blidą to pewnie nigdy nie popełniłaby samobójstwa.
Przecież gdyby ona nie popełniła samobójstwa w domu, to próbowałaby w areszcie. Najżałośniejsze jest że ci sami politycy SLD którzy tyle mówili że ABW nie zrobiło wystarczająco dużo aby zapobiec śmierci Blidy, sprzeciwiali sie temu że:
- tak dużo funkcjonariuszy zatrzymało Dochnala i że mieli przy sobie tyle broni. Ba, zakuli go nawet w kajdanki. Przerażające
-te same zarzuty mieli gdy znowu za korupcje zatrzymali Rywina
-kto złożył pozew do TK o tym czy czasem procedury w sprawie zatrzymań nie są za radykalne i niekonstytucyjne?
Plus jeszcze wyskakujący Iwiński ze słowami że to była taka lokalna matka Teresa.
- Tak mi doradzili prawnicy. Nie chodzi o pieniądze, ale o zadośćuczynienie. Gdybym dostał te pieniądze, to tyle biedy jest dookoła w Siemianowicach, że miałbym komu pomagać. Żona do śmierci opłacała np. biedniejszym dzieciom obiady w jednej ze szkół - powiedział Henryk Blida.


Ciekawe czy na pewno to 7 tys. dawałby na pomaganie
Chce na tragedii rodzinnej zarobić i to w sposób żałosny. Że niby z podatków płaconych przez obywateli ma dostawać rentę bo jego żona popełniła samobójstwo. Ile samobójstw jest w Polsce? Takie wysokiej renty dostaje się za pomyłki lekarskie, a nie takie rzeczy.
Wcale nie nowością jest wyrok jednego z sądów(chyba trybunału w Strasburgu) dzięki któremu państwo musiało zapłacić odszkodowanie rodzinie więźnia, który popełnił samobójstwo. Jestem ciekawy jak na taką formę sprawiedliwość zareagowałby dzielny szeryf Kalisz, gdyby rodzina morderców Olewnika pozwała państwo. Bo jak można nie dopilnować każdego więźnia w kilkuset osobowym więzieniu?


6
Twoja ocena: Brak Średnia ocena: 6 (2 głosy/głosów )
Zostaw link w miejscach, które odwiedzasz lub/i skorzystaj z gotowych odnośników!

Olewnik pozwał skarb państwa

portret użytkownika ojciec_milicjant

wszystkie straty, łącznie z wypłaconym okupem, dokładnie wyliczył. Zaś piąta wersja śledztwa w/s uprowadzenia i zabójstwa jego syna kosztowała ten sam skarb państwa 3 mln złotych.
I żaden Niesiołowski nie krzyczy, żeby płacił z własnej kieszeni, jak Macierewicz za sejmowe śledztwo w/s Smoleńska.


Każdy , kto chce robić rewolucję musi zdawać sobie sprawę,że własne życie nie jest najważniejsze. Che Guevara


Olewnik słusznie pozwał

Olewnik słusznie pozwał państwo. Tylko to meczenie przez media sprawą Olewnika jest już nudne. Jakby tylko w tym przypadku państwo źle zadziałało. Rodzina Olewnika ma kasę-dzięki temu sprawa jest nagłośniona.
Dobrze, że wspomniałeś o Smoleńsku. Rodzinny ofiar tej katastrofy też dostali sporo kasy w formie odszkodowania. Słyszeliście aby rodziny ofiar wypadków samochodowych dostały odszkodowanie? Faktycznie w Smoleńsku zginęli politycy, a nie jacyś zwyczajni obywatele, których śmierci nikt nie nagłośnił.
Podobnie jest też z odszkodowaniami, gdy powodzianie się skarżą, że kolejny ich zalało. Oni dostaną odszkodowanie, a jak. Jednak jeśli komuś pali się dom-to Tusk nikomu nie da odszkodowania.
Za mało medialna sprawa...


Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.